Slovinsko v lete v zime

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Slovinsko

Malá krajina s malebnou prírodou Slovinsko leží na pobreží Jadranského mora. Na pobreží sa nachádza niekoľko prímorských destinácií. Vnútrozemie je bohaté na hory, alpský masív končí až tu v Slovinsku. Dovolenka Slovinsko je výborná lyžovačka v zime, alebo turistika v horách, objavovanie prírodných krás na bicykli či pobyty na plážach Jadranu. Národný park Triglav, hlavné mesto Maribor, letoviská Portorož, Strunjan, lyžiarske strediská Maribor a Kranjska Gora sú len najznámnejšie ciele návštevníkov Slovinska. Okrem nich disponuje Slovinsko viacerými kúpeľnými strediskami.
Aktuálne info - COVID-19.

Obľúbené destinácie Slovinska

Do našej ponuky sa destinácia Slovinsko dostala najskôr vďaka svojmu krátkemu, no predsa pobrežiu Jadranského mora, navyše nám geograficky veľmi blízkemu. Región Primorska ponúka niekoľko turisticky atraktívnych stredísk. Najväčšie je letovisko Portorož s dlhoročnou tradíciou, dobre vybavenou upravenou plážou, kasínom a pestrou ponukou kvalitného hotelového ubytovania. Malé prístavné mestečko Piran je nazývané aj perlou slovinskej Istrie. Dovolenka v Strunjan je vyhľadávaná najmä rodinami s deťmi. Mestečko Izola má bohatú históriu, z doby starovekého Ríma tu objavíte ruiny prístavu Halientum.Pochopiteľne, Slovinsko ponúka návštevníkom omnoho viac, než "len" more. Turisticky atraktívne je jazero Bled v regióne Gorenjska. To s malým zámkom na ostrovčeku uprostred. Jazero a jeho okolie má výborné podmienky pre rekreáciu, turistiku, je tu najväčšie golfové ihrisko Slovinska Royal Bled Golf. Radi Vám tu rezervujeme ubytovanie.

Slovinsku robia dobré meno aj kúpele. Terme Olimia sa nachádzajú pri dedinke Olimje v regióne Savinjska, kde sú aj ďalšie známe kúpele Rimske Toplice. Popri wellnessovaní sa možno venovať cyklistike, golfu, robiť si výlety na hrady, zámky alebo do miestnych kláštorov.

Samostatnou kapitolou je lyžovanie v Slovinsku. Alpy so strediskami, z ktorých niektoré hostia preteky svetového pohára v alpskom lyžovaní (Kranjska Gora, Maribor) sú obľúbenou zimnou destináciou aj medzi slovenskými lyžiarmi.

COVID opatrenia

Aktualizované 16.06.2020


Od 8. júna 2020 neplatí pre občanov Slovenskej republiky pri vstupe do Slovinskej republiky povinná karanténa a vstup do krajiny je bez obmedzení.
Nie je zavedená žiadna karanténa, ani sa nepožaduje negatívny test na COVID-19.

Tranzit cez Slovinsko je možný a na hranici sa nevyžadujú žiadne potvrdenia (ani test na ochorenie COVID-19). Osoby, pri ktorých sa pri tranzite cez Slovinsko očakáva, že nebudú môcť opustiť Slovinsko, z dôvodu prijatých opatrení v susedných krajinách, nebudú vpustené do Slovinska..
Návrat
Návrat na SK je bez obmedzení - nie je potrebné sa preukazovať negatívnym testom na COVID-19, nie je potrebná karanténa ani žiadne ďalšie hlásenia.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost