Lyžovačky v Slovinsku

CK Reny Travel, váš partner na cestách za snehom

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Slovinsko

Slovinsko patrí do rodiny alpských krajín. Júlske Alpy, Pohorje a Karavanky sú menšie horstvá čo do výšky aj rozlohy. Lyžovanie Slovinsko ponúka stredne veľké až menšie lyžiarske strediská s príjemnou rodinnou atmosférou. V tých najlepších sú vhodné terény pre začiatočníkov a deti, ale aj skúsených lyžiarov. Výhodný spoločný skipas, umožní lyžovať vo všetkých slovinských lyžiarskych strediskách. Miestne lyžiarske školy poskytnú kvalifikovaných lyžiarskych inštruktorov, ktorí ovládajú rôzne jazyky, aby ste si lekcie z lyžovania poriadne užívali. Väčšina lyžiarskych stredísk sa nachádza blízko väčších miest, kde je postarané o après-ski zábavu.

Lyžiarsky sprievodca

Zimná dovolenka na horách v Slovinsku sa dá tráviť športom aj pasívnym odpočinkom. Tri hlavné slovinské pohoria (Júlske Alpy, Karavanky a Kamnické a Savinjské Alpy, Pohorje) poskytujú výborné podmienky pre lyžovanie. Vznikli tu viaceré prevažne stredné a menšie lyžiarske strediská. Júlske Alpy sa nachádzajú na severozápade Slovinska, na Talianskom pohraničí. Najvyšším vrchom je Triglav 2.865 m n.m, ktorý je zároveň najvyšším v Slovinsku. Júlske Alpy sú hlavným lákadlom pre medzinárodnú klientelu lyžiarov a snoubordistov. Z najznámejších lyžiarskych stredísk v tejto časti Álp sú: Kranjska Gora, Vogel, Cerkno, Kobla, Kanin, Stari vrh.

mapa slovinsko lyžovanie

Horský masív Karavanky tvorí prirodzenú hranicu medzi Slovinskom a Rakúskom. Na východe plynule prechádza do pohoria Kamnické a Savinjské Alpy, v ktorých výškovo dominuje vrch Grintovec 2.558 m n.m. Nachádzajú sa tu lyžiarske strediská Krvavec, Golte. Tretím najvýznamnejším horským masívom je Pohorje. Tvorí najvýchodnejší výbežok Álp. Najvyšší kopec Črni Vrh 1.543 m n.m., populárne zimné lyžiarske strediská: Kope, Rogla, Maribor.

Poradíme s výberom zimnej dovolenky

Neviete si vybrať miesto pre tohoročnú zimnú lyžovačku? Obráťte sa na nás, poradíme s výberom vhodného lyžiarskeho strediska a zabezpečíme všetko potrebné pre váš maximálny zážitok z lyžovačky v Alpách za výhodné ceny.

Zimná dovolenka na horách v Slovinsku poteší aj nelyžiarov. Tak ako letná dovolenka neznamená len kúpanie v Jadranskom mori a opaľovanie na pláži, ani zimná dovolenka nemusí byť o lyžovaní. Možno postačí slnečná terasa, alebo vrchol kopca s nádherným výhľadom, kde sa dobre leňoší a zabalení v deke dýchate čerstvý vzduch, meditujete a vychutnávate si slniečko. Príjemné sú prechádzky po zasnežených chodníkoch, na bežkách či snežniciach sa dajú objavovať krásy zimnej krajiny. V lepších hoteloch híčkajú návštevníkov masáže, wellness, dobrá strava a zábava. Kontaktujte nás, poradíme vám s výberom zimnej dovolenky v Slovinsku.

Top-12 slovinské lyžiarske strediská

Mariborské Pohorje (325 - 1.330 m n.m.) ponúka 42 km zjazdoviek prevažne modrých, je najväčšie slovinské lyžiarske stredisko. Lyžovačka v Maribore zaručí veľa zábavy a pohodovej jazdy pre rekreačných lyžiarov. Potešenie z lyžovačky pokračuje aj večer na jednej z najdlhších osvetlených svahov v Európe. Lyžiarske stredisko Pohorje je známe v zahraničí najmä vďaka súťaži "Zlatá líška", ktorá prináša preteky o svetový pohár žien. Lyžiari a snowboardisti si môžu vychutnať rôzne zjazdovky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov. Najmladší lyžiari majú vyhradené svoje miesto v detskom skiparku, kde ľahko a bezpečne zvládnu svoje prvé kroky na lyžiach. Lyžovanie deti baví, už od troch rokov sa dokážu talentovaní malí špunti zdokonaľovať v tejto aktivite. Inštruktori lyžovania v Slovinsku ovládajú viaceré cudzie jazyky, takže komunikácia so zahraničnou klientelou je jednoduchá.
Viac na -› lyžovanie Maribor

Kanin (980 - 2.292 m n.m.), ako jediné lyžiarske stredisko nad 2 tis. metrov v Slovinsku, má hneď niekoľko ďalších prvenstiev. Dostatok prírodného snehu zvykne napadnúť už začiatkom decembra a lyžiarska sezóna trvá až do prelomu apríl/máj. Slnečné svahy poskytujú vzrušujúce výhľady na vrcholy Júlskych Álp, často dovidieť až na hladinu Jadranského mora. Spolu so zjazdovkami v talianskom stredisku Sella Nevea ponúka medzinárodné, taliansko-slovinské lyžiarske stredisko až 30 km lyžovačky a množstvo voľných terénov. Obec Bovec poznajú v lete turisti, cykloturisti, lezci a v zime milovníci lyžovania, freerideri, skialpinisti. Atrakciou je miestne letisko a tyrkisovo modrá rieka Soča, ktorá okrem raftingu ponúka vodopády pre canyoning aj malebné jazero Plužna. Patrí k top celoročným destináciám v slovinských horách. Príjemná rodinná lyžovačka aj adrenalín pre horských vlkov.
Viac na -› lyžovanie Kanin

Krvavec (1.450 - 1.970 m n.m.) spolu 30 km zjazdoviek, z toho polovica červených poskytne perfektnú zimnú skúsenosť, lyžovanie po výborne udržiavaných zjazdovkách, pre freestylerov 800 m Snow Park so 6 skokmi a desiatkou ďalších prvkov. Après-ski priamo v lyžiarskom stredisku. Lyžiarske svahy sú rozmanité a ponúkajú rôzne úrovne náročnosti. K dispozícii je lyžiarska škola, kvalifikovaní inštruktori, požičovňa a servis lyžiarskeho vybavenia, snowpark pre malé deti, zóna pre začiatočníkov a súťažná trať, detský park a kolotoč, trať s elektronickou časomierou, nočné sánkovanie, bicyklovanie na snehu a iné aktivity. Vhodné ako zimná dovolenka pre rodiny za výhodné ceny. Krvavec leží v predhorí skalnatých štítov, preto máva výborné snehové podmienky už koncom novembra. Garanciu snehu zaisťuje pokrytie takmer všetkých tratí zasnežovacím systémom.
Viac na -› lyžovanie Krvavec

Kranjska Gora (800 - 1.295 m n.m.) spolu 20 km zjazdoviek, patrí k najznámejším lyžiarskym strediskám v Slovinsku, neustále tu prebiehajú rôzne športové podujatia. Náročný lyžiarsky terén poznajú fanúšikovia lyžovania v celom svete vďaka medzinárodným pretekom v slalome, zatiaľ čo miernejšie zjazdovky prinášajú radosť začiatočníkom a menej zdatným lyžiarom. Umelé osvetlenie umožňuje nočné lyžovanie a sánkovanie. Snowpark v podobe slalomovej dráhy s časomierou. Vedľajšie údolie so skokanskými mostíkmi Planica a bežeckými traťami pre milovníkov crosscountry. V bezprostrednej blízkosti zjazdoviek sa nachádzajú ubytovacie zariadenia, hotely a apartmány Kranjska Gora, ako aj zaujímavé múzeá a konajú sa rôzne kultúrne podujatia. Po aktívnom dni na snehu sa odporúča après-ski zábava po Slovinsky a tradičné miestne špeciality so sociálnym zázemím veľkého mesta.
Viac na -› lyžovanie Kranjska Gora

Vogel (570 - 1.800 m n.m.) spolu 22 km zjazdoviek strednej a ľahkej povahy poskytujú ideálne podmienky pre rekreačné lyžovanie. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 9 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou 8.000 os./hod. Raritou je najdlhšia zjazdovka Slovinska 7,5 km červená, vedie z najvyššieho bodu Šija 1.800 m až k údolnej stanici veľkokapacitnej lanovky pri jazere Bohinj 570 m. Pre freestyle jeden z najlepších parkov v Slovinsku má rôzne obtiažne skoky, U-rampu a zábradlia. Pre deti je určený detský park, dva kobercové vleky 20 a 60 m, kolotoč, dráha pre tobogán. Bežkári si prídu na svoje pri jazere Bohinj, kde sa nachádzajú upravované bežecké stopy pre klasiku aj korčuliarske techniky. Vytešení budú aj priaznivci turistiky a prechádzok v zimnej krajine. Malebné prostredie Juliánskych Álp pri veľkom Bohinjskom jazere príjemnú lyžiarsku dovolenku doplní aj o estetický rozmer.
Viac na -› lyžovanie Vogel

Cerkno (935 - 1.290 m n.m.) disponuje 18 km zjazdoviek, z ktorých polovica poskytuje potešenie lyžiarom začiatočníkom. Rozdelenie zjazdoviek v pomere 3 : 2 : 1 ponúka dokonalé "univerzálne" lyžiarske stredisko (9 km ľahké, 6 km stredne obtiažne a 3 km ťažké trate). Vďaka najmodernejším dopravným zariadeniam, z ktorých boli inštalované prevažne sedačkové lanovky, a prekrásnej prírode sa lyžiarske stredisko Cerkno môže pochváliť niekoľkými oceneniami "najlepšie lyžiarske stredisko v Slovinsku". Je považované za najpokrokovejšie a najbezpečnejšie lyžiarske stredisko s najrýchlejšími lyžiarskymi zariadeniami v Slovinsku. To každoročne potvrdzujú verní lyžiari, ktorí pravidelne trávia svoj čas na snehu v Cerkne. Nevýhodu nízkej nadmorskej výšky a možných problémov s prírodným snehom rieši Cerkno sto percentným zabezpečením umelým zasnežovaním.
Viac na -› lyžovanie Cerkno

Rogla (1.050 - 1.520 m n.m.) spolu 12 km zjazdoviek prevažne červených zaručí veľa zimnej zábavy a adrenalínu pre rekreačných aj zdatných, športovo založených lyžiarov a snowboardistov. Deťom sú určené lyžiarske svahy pre začiatočníkov, vo vrchnej časti Uniorček. Všetky zjazdovky sú zabezpečené technickým snehom, umelé osvetlenie pre večerné lyžovanie na dvoch zjazdovkách. Pre freestyle priaznivcov snowpark s U-rampou a skokmi, kde sa konajú aj svetové súťaže snoubordistov. Moderný bežecký lyžiarsky areál v Planja je určený pre rekreačných aj športových bežcov na lyžiach, pravidelne sa tu konajú bežkárske FIS podujatia. V Rogle sa môžete vydať na túry so snežnicami, pre malých nelyžiarov možnosť zábavy na snehu. Náročnejší lyžiari zamieria do časti Koča na Jurgovem, kde sa nachádzajú červeno čierne zjazdovky. Dostatok staníc s občerstvením proti smädu, hladu aj na polyžovačkové après-ski párty.
Viac na -› lyžovanie Rogla

Golte (1.280 - 1.576 m n.m.) ponúka 12 km prevažne stredne náročných zjazdoviek pod vrcholom Medvedjak 1.573 m. Dopravu zabezpečuje staršia vysokokapacitná kabínková lanovka z údolnej stanice Žekovec, na ktorú naväzujú tri sedačkové lanovky a dva vleky vo vyšších častiach strediska. Na medzistanici 1.410 m sa nachádza Hotel Golte (4*) s príjemným ubytovaním a wellness, štyri sauny, masáže, bazén 38°C, jacuzzi, fitness posilňovňa. V blízkosti hotela sa nachádza detská lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskeho výstroja, detský snowpark s pásovým vlekom pre začiatočníkov. Školení inštruktori zlepšia techniku lyžovania a snoubordovania dospelým aj deťom. Deti do 6 rokov lyžujú v doprovode rodičov zdarma, do 12 rokov majú 40% zľavu na skipas. Na svahoch sa nachádza 6 reštaurácií a barov. Lyžovanie Golte je vhodné ako zimná dovolenka pre rodiny aj pre firemné akcie v pokojnom prostredí. Pre nelyžiarov sánkarská dráha, turistické chodníky. Vzdialenosti - Mozirje 5 km, Nazarje 7 km.
Viac na -› lyžovanie Golte

Stari Vrh (580 - 1.217 m n.m.) - lyžiarske stredisko s ponukou 12 km zjazdoviek sa nachádza 35 km od hlavného mesta Ľubľany, pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov cez rodiny až po zjazdovky pre náročných - modré 4 km, červené 6 km, čierne 2 km. Večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, tiež večerné sánkovanie na 2,5 km dráhe, snowpark. Garanciou snehu na 95% tratí je zasnežovací systém. Lyžiarska škola s inštruktormi pre lyže i snowboard, požičovňa a servis lyžiarskeho výstroja. Najvyššou devízou pre lyžiarov je vyhrievaná 6-sedačková lanovka, na ktorú naväzujú štyri vleky. Deľom slúži pásový dopravník, pre nelyžiarov sánkovanie a korčuľovanie. Pravidelné každovečerné lyžovanie na osvetlenej trati od 19 - 22 hod je veľkým lákadlom pre dovolenkárov.
Viac na -› lyžovanie Stari Vrh

Kope (1.010 - 1.542 m n.m.) lyžovanie na 8 km zjazdoviek, ktoré sa nachádzajú v západnej časti Pohorje medzi obcami Slovenj Gradec, Ribnica na Pohorju a Vuzenica. Široké zjazdovky - ľahké 2.800 m, stredne ťažké 3.600 m, ťažké 1.600 m sú zasnežované a nachádzajú sa na hrebeni medzi Lukov dom 1.374 m, Velika Kopa 1.542 m, Mala Kopa 1.524 m, Kaštivnik 1.010 m. Prepravu lyžiarov zabezpečujú dve 4-sedačky a šesť vlekov. Večerné lyžovanie, snowpark, servis lyží, lyžiarska škola, detský lyžiarsky svah, možnosti pre freeride v blízkosti zjazdoviek, občerstvenie. Najbližšie zjazdovky sa nachádzajú v Ribnici na Pohorju a na Malom Črnom vrhu. Ubytovanie v Grboškovom dome, Lukovom dome alebo v hoteli Slovenj Gradec.
Viac na -› lyžovanie Kope

Soriška Planina (1.290 - 1.550 m n.m.) je menšie lyžiarske stredisko o rozlohe 25 ha, s priaznivými snehovými a terénnymi podmienkami. Celkom 7 km zjazdoviek na svahoch vrchu Lajnar 1.549 m vyhovuje predovšetkým rekreačným a športovo založeným lyžiarom - zjazdovky modré 2 km, červené 4 km, čierne 1 km. Dopravu na svahoch zabezpečujú štyri vleky a jedna dvojsedačková lanovka, spolu prepravia 3.400 lyžiarov za hodinu. Pri peknom počasí vidieť z vrcholovej stanice Julské Alpy. Pod zjazdovkymi sa nachádzajú bežecké trate, pre nelyžiarov sánkarská dráha, turistika, možnosti lezenia na vrcholy Slatnik a Možic. Soriška Planina je ideálnym strediskom pre rodiny, nachádza sa asi 10 km od Bohinjska Bistrica. Počas celej zimy sa tu stretávajú deti, ktoré si trúfajú na športovú slalomársku kariéru, pri lyžiarskych súťažiach.
Viac na -› lyžovanie Soriška Planina

Javornik (800 - 1.220 m n.m.) - len pol hodiny jazdy od ruchu mesta sa nachádza na svahoch Javorníka 1242 m a Trnovski gozd lyžiarske stredisko Javornik s ponukou 7 km zjazdoviek. Výhodou lyžiarskeho strediska je priaznivá geografická poloha (blízkosť veľkých miest Ľubľana, Ajdovščina, Logatec), klimatické podmienky, výška a trvanie snehovej pokrývky a konfigurácia lyžiarskych zjazdoviek, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pre náročných lyžiarov. Sedačková lanovka a tri vleky dopravia 2.200 lyžiarov za hodinu na Dedni vrch, odkiaľ vedú červené zjazdovky do údolnej stanice Lome. Zlepšenie lyžiarskych zručností podporia miestni inštruktori. Pre nelyžiarov vychádzky na susedný Javornik, sánkovanie, priaznivcom behu na lyžiach je k dispozícii 13,5 km bielej stopy.
Viac na -› lyžovanie Javornik

Lyžiarske osobnosti Slovinska

Slovinské lyžovanie sa v posledných rokoch značne zviditeľnilo na medzinárodnej úrovni. Asi každý priaznivec tohto športu pozná mená: Anna Drew, Maruša Ferk, Ilka Štuhec a najmä Tina Maze. Talentované slovinské alpské lyžiarky. Pred časom bol pojmom medzi mužmi lyžiarmi Bojan Križaj, mnohí ešte pamätajú tohto slalomára. V severských disciplínach patrí k svetovej špičke Petra Majdičová. Svetoví sú aj slovinskí skokani na lyžiach Peter Prevc, Mitja Mežnar, Primož Peterka, Robert Kranjec, Jernej Damjan a i. Zo slovinských lyžiarskych stredísk sa vďaka medzinárodným športovým podujatiam najviac spopularizovali: Kranjska Gora a Maribor, kde sa poriadajú preteky svetového pohára v lyžovaní mužov i žien. Mostíky v neďalekej Planici sú rovnako známe u fanúšikov skokov na lyžiach.

Lyžovanie

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost