Benátsko

Reny Travel, váš partner na cestách do Talianska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Veneto

Veneto, ôsmy najväčší región sa nachádza na severovýchode Talianska a tiahne sa od Dolomitov až k Jadranskému moru. Vďaka svojej výhodnej geografickej polohe a rozmanitosti scenérií (kopce, hory, nížiny, vľúdne pobrežie, dlhé piesočnaté pláže), množstvu významných historických miest patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové destinácie v Európe. Letoviská Lido di Jesolo, Bibione, Caorle sú pre milióny návštevníkov vyhľadávaným miestom letnej dovolenky, alpské strediská Cortina ď Ampezzo, Arabba, Marmolada, Civetta lákajú milovníkov prírody a turistiky v lete a fanúšikov lyžovačky v zime. O hlavné mesto Benátky pretrváva celoročný záujem turistov.

mapa Veneto

Turistický sprievodca

Slováci navštevujú región Veneto (Benátsko) obzvlášť radi, keďže ponúka toľko turisticky lákavých miest a pritom sa nachádza pomerne blízko. Zo Slovenska, resp. z Bratislavy prejdete asi 450 km a ste v Taliansku, po 650 km už na mieste konania skvelej dovolenky pri mori. Pre letných turistov, bažiacich po príjemných chvíľach pri mori, sú známe vychýrené strediská Lido di Jesolo, Bibione, Caorle, Lido Altanea, Eraclea Mare, Cavallino, Porto Santa Margherita a Rosolina Mare. Preslávilo ich čisté more, obrovské pláže, jemný piesok, kvalitný servis, milý personál a celková príjemná atmosféra v miestnych obchodoch, reštauráciách a kaviarničkách. Na svoje si prídu aj milovníci zimných športov, najmä lyžovačky - stačí navštíviť svetovo preslávené lyžiarske stredisko Cortina d´Ampezzo, alebo Arabba a ľadovec Marmolada.

Ale ak nemusíte lyžovanie, slnenie a ani pri plávaní v mori sa necítite ako ryba vo vode, nevešajte hlavu! Veneto ponúka množstvo príležitostí kultúrneho vyžitia. Už len samotné hlavné mesto regiónu - Benátky, zabezpečí program hoc i na týždeň. Ďalšími významnými sú Verona (ktorá si opantala aj najslávnejšieho anglického dramatika Williama Shakespeara a ten sem zasadil dej doposiaľ najznámejšieho milostného príbehu Rómea a Júlie), Padova (a jedna z najstarších univerzít v Európe - Padovská univerzita/ 1222, ktorú vychodil aj Galileo Galilei a najstaršia doposiaľ funkčná botanická záhrada na svete, ktorú založili práve padovskí študenti medicíny), Treviso (mesto známe hlavne kvôli svetovej značke United Colours of Benetton, ktorú tu v roku 1965 založil Luciano Benetton) či Vicenza, ktorá je spolu s Palladiovou vilou zapísaná medzi pamiatky do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Veneto je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších krajov Talianska. Turistov z celého sveta sem lákajú nepochybne Benátky so svojou neopakovateľnou atmosférou, Verona mesto „ Rómea a Júlie“, mestá Padova a Vicenza, jazerá Lago di Garda a Misurina, svetoznáme lyžiarske stredisko Cortina d´Ampezzo, no a v neposlednom rade dlhé piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora. Strediská Benátskej riviéry sú obľúbené hlavne pre ich dostupnosť ( len 600 - 670 km z Bratislavy), dobrú vybavenosť, cenovo dostupného ubytovania a možnosti navštíviť blízke kultúrne a umelecké strediská.

BIBIONE moderné prímorské letovisko v Taliansku, ktoré si za posledné roky obľúbilo veľa slovenských i zahraničných turistov. Jeho rozľahlé pláže, kľudné a bezpečné more, bohaté borovicové háje a pohostinnosť tunajších ľudí poskytuje plné uspokojenie každému návštevníkovi tohto letoviska. Bibione leží asi 80 km severne od Benátok, ktorých krásu nie je nutné zdôrazňovať. K dovolenke v letovisku neodmysliteľne patrí i množstvo reštaurácií, pizzerií, barov a cukrární, ktoré ponúkajú turistom nielen výborné jedlá, vybrané vína a ryby, ale tiež špargľu a jahody, ktoré nemôžu chýbať ani na žiadnom tunajšom miestnom trhovisku. Dovolenka v Bibione predstavuje aj bohaté športové vyžitie. V Bibione je k dispozícii tenis, kolky, volejbal, windsurfing, kánoe a tiež jazda na koni alebo na horskom bicykli. Príjemné večerné rozptýlenie počas dovolenky Vám umožní návšteva niektorého z množstva nočných podnikov, diskoték, kaviarní, Lunaparku, alebo jednoducho prechádzka po morskom pobreží. V blízkosti sa nachádzajú i slávne zámky v Passariano a v Alvisopoli.

CAORLE malebné romantické mestečko, so starou rybárskou tradíciou bolo založené už pred 2000 rokmi starými Rimanmi. Mesto Caorle sa nachádza v Benátskom zálive asi 50 km od Benátok. Historické centrum s románsko - byzantským dómom a zvonicou, úzke uličky, malé námestia, umožňujú spojiť dovolenku na pláži s poznávaním kultúry a histórie kraja Veneto. V tejto oáze pokoja žil a tvoril Ernest Hemingway. Zaujímavou atrakciou počas dovolenky je plavba bárkou do blízkych lagún k trstinovým rybárskym obydliam, ktoré si zachovali starý ráz a kde Vás ponúknu rybími špecialitami. Z blízkeho prístavu je možné absolvovať plavbu do Benátok, alebo sa vo večerných hodinách plaviť popri pobreží a obdivovať svetelnú panorámu mestečka. Priaznivcom športu je v Caorle k dispozícii veľký areál s tenisovými kurtmi, golfové ihrisko, bowling alebo veľký vodný park s množstvom vodných šmykľaviek a tobogánov a iných atrakcií, ktoré určite očaria deti i dospelých.

LIDO ALTANEA je novovybudované stredisko medzi Caorle a Porto Santa Margherita. Bolo vybudované pred asi 4 rokmi v harmónii s prírodou. Nájdete tu rezidenčné komplexy s bazénmi, hotely, obchodné a športové centrá. V blízkosti sa nachádza aj golfový klub. Stredisko spája s Caorle cyklistická trasa.

LIDO DI JESOLO je najväčšie letovisko v Benátskom zálive s 13 km dlhou plážou a je vzdialené 3 km od mestečka Jesolo a 50 km severovýchodne od Benátok. Dovolenka v Lido di Jesolo je medzi slovenskými turistami najžiadanejšia dovolenka v Taliansku. Lido di Jesolo je rozdelené na tri základné časti - Lido Est (Pineta), Lido Centro a Zona Ovest (Faro). V súčasnosti patrí vo Veneto k najnavštevovanejším turistickým centrám vďaka svojej typicky dovolenkovej atmosfére, ktorou je nasiaknuté. Celým Lido di Jesolo vedie promenáda s veľkým množstvom reštaurácií, kaviarní, cukrární, obchodíkov, barov a diskoték. V centre na Piazza Drago je autobusová stanica (spojenie do Benátok). Pre návštevníkov je k dispozícii turistická informačná kancelária a krytá plaváreň Palestra. Pre deti ale aj dospelých je v stredisku aqua park Aqualandia s množstvom šmýkačiek, tobogánov a iných atrakcií, ktoré ešte umocňujú dovolenkovú atmosféru. Stredisko ponúka mnoho športových aktivít ( motokárová dráha, golfové ihrisko, jachting ...) je ideálne pre rodiny s deťmi najmä pre piesočnaté pláže, ktoré sa pozvoľne zvažujú do mora, čím je more pokojnejšie. Na svoje si prídu aj mladí, ktorí si určite vychutnajú atmosféru rušného večerného života - diskotéky, bary, zábavné parky, reštaurácie, obchody - všetko otvorené hlboko do noci. Cestovná horúčka a najväčší nával turistov do strediska je na prelome júl - august. Vtedy je tu atmosféra najtypickejšia.

LIDO CAVALLINO malé stredisko asi 5 km od rušného strediska Lido di Jesolo, ponúka komornú atmosféru vhodnú pre rodiny s deťmi. Do centra Lido di Jesolo sa dostanete miestnou dopravou.

Zaujímavosti a výlety - Taliansko / Veneto

Venezia (Benátky) - zážitkom je navštíviť ich od mora loďou. Premávajú tam pravidelne z prístavu Punto Sabioni (doporučujemezo strediska Caorle, Lido Altanea, Lido di Jesolo a Lido Cavallino). Cena dopravy do Benátok a späť je cca 25,00 € (autobus + loď). Veľmi príjemný výlet je aj po známych ostrovoch lagúny - Burano, Murano a Torcello.

Burano je ostrov kde sa takmer zastavil čas ľudia tu žijú tradíciou. Muži sú rybári a ženy krajkárky. Pri návšteve ostrova sa budete cítiť ako v obraze - domy sú natreté pestrými farbami, úchvatné uličky a celková atmosféra Vás určite očarí. V neposlednom rade, hlavne ženy budú unesené krajkárskym umením tunajších žien.

Murano je ostrovom fúkačov skla. Môžete navštíviť stálu výstavu o fúkanom skle a na vlastné oči vidieť ako sa rodia predmety z fúkaného skla.

Torcello je kolískou Benátok, odtiaľ začali osídľovať ostatné ostrovy Lagúny. Pri návšteve ostrova určite navštívte katedrálu Santa Maria Assunta, ktorá je najstaršou pamiatkou lagúny.

Verona - mesto Rómea a Júlie, určite si pozrite „ Júliin balkón“ a navštívte operu vo Verone.

Lago di Garda - z Verony je už len na skok najväčšie jazero talianska Lago di Garda, ktoré okrem veľkosti Vás ohromí aj farbou vody a okolitou scenériou. Môžete si spraviť výlet loďou po jazere alebo navštívte známy zábavný a vodný park Gardaland.

Vicenza je známa hlavne vďaka svojej renesančnej architektúre. V tomto meste pôsobil významný renesančný architekt Andrea Palladio, ktorý je autorom veľkého množstva palácov a ďalších budov, hlavne veľa víl v okolí. Pri návšteve mesta určite navštívte Palazzo della Ragione v centre mesta.

Padova je známe univerzitné a pútnické mesto. Nachádza sa tu druhá najstaršia univerzita v Taliansku - založená v roku 1222. Mesto sa môže pochváliť veľkým starobilým centrom vhodným na príjemné potulky. Pri návšteve Padovy doporučujeme prehliadku monumentálnej Baziliky di San´t Antonio, ktorá okrem podivuhodnej architektúry zaujme aj oltárom od sochára Donatella.

Mapa: Mapa Veneto

Linky, Odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost