Cancún - po stopách Mayov

Chcete darovať svojim obchodným partnerom nezabudnuteľný zážitok, alebo odmeniť najlepších zamestnancov? Pre tento účel sa hodí atraktívny pobyt v Karibiku, na ktorý budú dlho spomínať. Letovisko Cancún ponúka všetko potrebné, pláže s bielym pieskom, aztécku a mayskú kultúru, mexickú kuchyňu, luxusné ubytovanie. Počas pobytu navštívite farebné mexické trhy, ochutnáte lokálne špecialitky. Na pláži si vychutnáte pravú mexickú margaritu. Tu zažijete Mexiko, nezvyčajný darček, ktorým rozhodne nesklamete. Ideálne obdobie na cestu do destinácie Cancún je od novembra do apríla. Firemná akcia sa dá prispôsobiť aj pre individuálov, menšie skupiny, priateľov, rodiny.

Program pre firmy

  • 1. deň: - Let do Cancúnu. - Privátny transfer so sprievodcom do hotela, 4* alebo 5* - Večera v hoteli a oddych
  • 2. deň: - Raňajky v hoteli - Poldňová prehliadka pamätihodností Cancúnu, spojená s návštevou známych trhovísk s ....tradičnými ručne robenými umeleckými výrobkami. - Obed v hoteli alebo v niektorej z lokálnych reštaurácii. - Voľné poobedie a večer.
  • 3. deň: - Raňajky v hoteli - Poldňový výlet do mayskej pevnosti Tulum. Výhľady na Karibik z tejto pevnosti sú nezabudnuteľné. - Obed v hoteli, príp. po ceste do hotela v typickej mexickej reštaurácii. - Voľné poobedie a večer.
  • 4. deň: - Celý deň uživanie si mora, pláže a slnka so službami All Inclusive.
  • 5. deň: - Raňajky v hoteli. - Celodenný výlet na Chichen Itza a Ik kil, Chichen Itza je najväčšie a najlepšie zachované archeologické nálezisko vybudované mayskou civilizáciou. Od r. 1988 je na zozname svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO a patrí aj medzi nových 7 divov sveta. - Obed v súkromnej Palape (prístrešok so slamenou strechou) v hoteli Mayaland. - Po obede presun do cenote Ik Kil. Cenote je zatopená jama alebo závrt krasového pôvodu. V cenote Ik kil sa môžete okúpať, slúži ako otvorený bazén. Voda je krásne priezračná.
  • 6. deň: - Raňajky v hoteli. - dovolenka pri mori, celodenné uživanie si mora a slnka so službami All Inclusive.
  • 7. deň: - Raňajky v hoteli. - Transfer na letisko, odlet späť na Slovensko.

* Program Mexiko pre firmy je prispôsobiteľný podľa vašich potrieb, ďalšie výlety, aktivity, predĺženie pobytu a podobne:

Rozšírený program

Ostrov Isla Mujeres
Celodenný výlet na katamarane so šnorchlovaním na ostrov Isla Mujeres, cca 10 km od Cancúnu. Ostrov bol pomenovaný podľa sôch žien, ktoré našli Španieli, keď objavili ostrov. Isla Mujeres je známy svojou krásou, teplou klímou, exotickými plážami a priezračným morom. Na ostrove sa nachádzajú pozostatky mayských aj pirátskych stavieb. Známe sú ručne vyrobené umelecké diela z ružových mušlí.

Zábavný park Xcaret
Eco-archeologický park, kde sa prejdete džungľou, pozriete si cenoty (zatopené závrty krasových útvarov), zaplávate si v lagúne alebo v podzemných riekach, spoznáte veľké množstvo exotických vtákov, navštívite pavilón motýľov. Večer sa v parku Xcaret koná zábavný program plný svetla, hudby a tanca, ktorý Vás prevedie celou históriou Mexika.

Potápanie v Karibiku
Potápanie v Cancúne ponúka nepredstaviteľný svet podvodnej krásy v jednom z najlepších podmorských centier sveta. Cancún je známy svojimi plytkými útesmi plnými svetla s nádhernými farbami a širokou rozmanitosťou života. Urobte svoj prvý krok do podmorského sveta a v spolupráci s inštruktorom čoskoro zaznamenáte posun vo svojej potápačskej kariére. Vylepšíte svoje zručnosti a postupne sa stávate profesionálom v potápaní.

Video

Cancún

Služby zahrnuté v balíčku:
• ubytovanie v 5 resp. 4* hoteli podľa výberu
• all inclusive
• poldenná prehliadka mesta Cancún
• poldenný výlet do mayskej pevnosti Tulum
• celodenný výlet na Chichen Itza a Ik kil
• obed v súkromnej Palape
• letenky
• transfery
• miestni sprievodcovia

Služby na doobjednanie:
• slovenský sprievodca
• obedy resp. večere v typických reštauráciách
• komplexné cestovné poistenie

Mapa Cancún

mapa Cancún

Mayské náleziská

Pôvodná mayská civilizácia prekvitala v Južnej Amerike vyše 3.000 rokov. Mayovia žili najmä na polostrove Yucatan, ktorý tvorí východný výbežok dnešného Mexika. Vrcholom ich éry bola dynamicky sa rozvíjajúca najľudnatejšia kultúrna spoločnosť na svete. Mayská kultúra je známa pôsobivou architektúrou a sofistikovanými matematickými, astronomickými a duchovnými systémami. Všetky boli veľmi pokročilé na svoju dobu. Pozostatky veľkolepého odkazu lákajú turistov z celého sveta, aby sa vydali po stopách Mayov. Mexická karibská oblasť je bohatá na impozantné a majestátne archeologické náleziská. Ich návštevou sa najlepšie oboznámite s touto jedinečnou civilizáciou:

El Meco
Asi 2,5 km z Puerto Juárez, cestou po diaľnici severne od Cancúnu sa nachádza archeologické nálezisko El Meco, ktoré obsahuje 14 pamiatok s hlavným chrámom El Castillo, čo je päť úrovňová mayská pyramída.

El Rey
Archeologické nálezisko El Rey sa nachádza na 18. km hotelovej zóny v Cancúne pri pláži Delfínov. El Rey odkrýva mayské ruiny zarovnané pozdĺž hlavnej cesty v dvoch radoch štvorcov. Najvýznamnejšia je pyramída s chrámom a niekoľko zachovalejších budov, ktoré tvoria paláce s veľkými galériami a kolonádami, ktoré kryjú ploché strechy.

Tulum
V preklade znamená Tulum "opevnené mesto". Je jedným z najkrajších archeologických pokladov Mexika postavených na brehu Karibského mora. Komplex sa nachádza 130 kilometrov na juh od Cancúnu a pozostáva z viac ako 60 stavieb, ktorých základom je pevnosť výšky 7,5 metra s malou svätyňou. Zaujímavá je jaskyňa a pláž medzi útesmi, ktoré slúžili ako prístavisko obchodným lodiam. Tieto dannosti lokality boli pravdepodobne hlavným dôvodom, prečo tu Mayovia založili mesto, ktoré sa stalo významným prístavom. Tulum je najnavštevovanejšie archeologické nálezisko v Mexickom Karibiku.

Coba
Názov Cobá značí "zakalené vody". Toto staroveké mayské mesto sa nachádza 175 kilometrov juho-západne od mesta Cancún a 50 km z náleziska Tulum do vnútrozemia. Coba leží hlboko v zeleni tropického pralesa medzi dvoma jazerami - Laguna Cobá a Laguna Macanxoc. V dobe rozkvetu sa táto lokalita rozprestierala na viac ako 75 km2. Z najvyššej pyramídy Nohoch Mul sa z výšky 42 metrov ponúka nádherný výhľad na džungľu, ktorá sa tiahne akoby do nekonečna.

Muyil
Patrí k najstarším z mayských miest, nachádza sa 150 km juho-západne od Cancúnu a 20 km od mesta Tulum, vedľa modrého jazera La Laguna de Muyil. Nálezisko charakterizuje bohatá vegetácia a tri chrámy, z ktorých vyniká El Castillo s výškou 17 metrov.

Kohunlich
Archeologické nálezisko s asi 200 nálezmi sa nachádza vyše 400 km juho-západne od Cancúnu, v južnom cípe štátu Quintana Roo. Zaujímavý je Chrám masiek, ktorý je ozdobený ôsmimi postavami tvarovanými štukou s polychrómom v červenej a čiernej farbe na murivo. Mnohé pozostatky Kohunlichu ostávajú pod zemou neodhalené.

Chacchoben
Mayské nálezisko Chacchoben leží asi 300 km od Cancúnu, na juho-západe štátu Quintana Roo. Miesto červenej kukurice nesie názov podľa farby, ktorou boli kamenné stavby natreté. Návštevníkom je odkrytá iba časť pamiatok, z ktorých väčšina sa ukrýva pod hustou vegetáciou, čakajúca na sprístupnenie. Návštevy turistov z pobrežia Costa Maya (70 km) s miestnym sprievodcom na ploche 6 km2 s možnosťou kanoingu na okolitých jazerách.

Dzibanche-Kinichna
Dzibanche znamená "písanie na drevo", bolo hlavným mestom oblasti Mayov v období 300-900 nl. Jeho obyvatelia sa usadili v približne 40 km2 kopcovitých území obklopených sídlami. Tu stavili svoje domovy a budovy na uctievanie bohov ako aj verejné budovy, ktoré boli centrom sociálneho a hospodárskeho života mesta. Najdôležitejšia časť mesta pozostáva z mnohých námestí, ktoré obklopujú veľké paláce a chrámy, popri nich malé akropole, kúpeľný dvor, trochu stranou z hlavného bloku stavieb, dopĺňa občiansko-ceremoniálne centrum.

Mayské múzeum v Cancúne
ukrýva jednu z najvýznamnejších archeologických zbierok mayskej kultúry krajiny, vrátane kusov z Quintana Roo, Palenque a Chichén Itzá.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost