Zimná dovolenka v Nemecku

CK Reny Travel, váš partner na lyžiach

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Nemecko

Najväčšia z krajín, ktoré sa podelili o Alpy, nie je len destináciou na letné cestovanie. Nemecké hory sa vôbec nemusia vyhýbať zrovnaniu so susedmi. Lyžovanie Nemecko patrí medzi lyžiarske veľmoci, prostreníctvom Zugspitze ponúka dokonca ľadovcové lyžiarske stredisko. Nekonečne dlhé bežecké stopy na horských úbočiach prinášajú potešenie fanúšikom severského (crosscountry) lyžovania. Kúpeľno-rekreačné strediská s možnosťami lyžovačky sú vhodnou voľbou pre aktívny odpočinok s ozdravným bonusom. Lyžiarske strediská v Nemecku sú spravidla menšie, cítiť v nich náklonnosť k rodinnej klientele. Nájdu sa však aj veľké rezorty, organizujúce vrcholové športové podujatia, ako Oberstdorf, Bolsterlang či Garmisch Partenkirchen, kde dokážu uspokojiť aj najväčších znalcov lyžovania.

Lyžiarsky sprievodca Nemeckom

Pobyt na nemeckých horách možno tráviť športom i pasívnym odpočinkom. Zasnežené Alpy nie sú určené len lyžiarom a snouborďákom. Zimná dovolenka je stále väčšou samozrejmosťou pre široké vrstvy ľudí. Ponuka nemeckých hôr sa nezameriava len na lyžovačku. Prírodné podmienky priam nútia prevádzkovateľov zimných stredísk upriamiť sa na programy pre seniorov, rodiny wellness, turistiku a i. Veď podobne ako na letnej dovolenke netúžia všetci po kúpaní v mori a opaľovaní na pláži, ani zimná dovolenka nemusí znamenať len lyžiarky, lyže, skipas, lanovky a zjazdovky. Mnohým postačí slnečná terasa hotela, alebo vyhliadka na blízkom vrchole, kam sa dá vyviezť lanovkou. Tu si len tak zabalený v deke, dýchať čistý vzduch, meditovať, vychutnávať slniečko. Ďalší sa chcú venovať prechádzkam, poznávaniu zastrčených krás hôr, objavovaniu ticha. Alebo na saniach, bežkách či snežniciach zažívať krásy zimnej prírody.

Lyžiarsky sprievodca Nemeckom sa postupne rozršíril o spomínané ďalšie aktivity, ktorým sa môžete počas zimnej dovolenky v Nemecku venovať. Stáva sa z neho dovolenkový sprievodca zimným Nemeckom. Okrem lyžovania mapuje možnosti behu na lyžiach, turistiku, sánkovanie, korčuľovanie, wellness, zábavu atd. Známou výhodou zimnej dovolenky v Nemecku bývali najmä ceny. Aj tie najznámejšie zimné strediská Nemecka sú spravidla ekonomickejším riešením dovolenky, než porovnateľné pobyty v susednom Rakúsku, Francúzsku či Švajčiarsku. Možno tento fakt inšpiruje aj vás pri výbere zimnej dovolenky. Tu sú najvyhľadávanejšie zimné strediská v Nemecku:

Lyžovanie Berchtesgaden Lyžovanie Berchtesgaden - zoskupenie menších, oddelených lyžiarskych stredísk Jenner-Königssee, Götschen, Rossfeld-Oberau, Hochschwartzeck, Obersalzberg-Gutshof, Zinken. Spojenie so spoločným skipasom vytvorilo zaujímavú ponuku 42 km zjazdoviek, ktoré sú spojené skibusom. Snowpark s U-rampou v Götschen, sánkovanie, turistika, bežecké trate, všetko v dostatočnom pomere.

Lyžovanie Bolsterlang Lyžovanie Bolsterlang - asi 20 km od strediska Arlberg, má 18 km zjazdoviek. Blízko sú lyžiarske strediská Ofterschwang, Balderschwang, Obermaiselstein a Fischen, ktoré spoločne tvoria väčšiu lyžiarsku oblasť Allgäu-Hornerdörfer so spoločným skipasom a takmer 100 km lyžovačky. Turistické trasy, voľné terény pre freeride, paragliding, konský záprah so saňami, sankárska dráha, funpark pre freestyle.

Lyžovanie Brauneck-Lenggries Lyžovanie Brauneck-Lenggries - 34 km zjazdoviek. V údolí bežkárske trate a detské parky. Ideálne stredisko pre rodiny. V kategórii rodina a lyžovanie detí patrí k tomu najlepšiemu v Nemecku. Zelené zóny pre začiatočníkov aj bubnovité a čierne svahy pre expertov dopĺňajú ďalšie aktivity pre nelyžiarov: sánkovanie, turistické chodníky, lezenie, snežnice, paragliding, konský záprah, korčuľovanie, wellness.

Lyžovanie Feldberg Lyžovanie Feldberg - 25 km zjazdových tratí všetkých obtiažností uspokojí aj náročnejších lyžiarov. Okrem prevládajúcich stredných a ľahkých rodinných zjazdoviek sa pod Feldbergom nachádza aj FIS-zjazdovka. V lyžiarskom stredisku sú 2 detské ski-parky, snowboardový funpark, terény pre freeride, 60 km chodníkov pre turistiku. Silnou stránkou strediska sú kvalitné bežecké trate 70 km.

Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen - 40 km zjazdoviek, z toho polovica červených. Špičkou je čierna zjazdovka Kandahar, na ktorej sa jazdia svetové preteky. Top lyžiarske stredisko v nemeckých Alpách. V roku 1936 sa tu konala zimná olympiáda, odvtedy má stredisko športové areály pre všetky zimné športy. Výborné podmienky pre bežky, turistiku, korčuľovanie, sánkovanie, après-ski zábavu.

Lyžovanie Kranzberg Mittenwald Lyžovanie Kranzberg-Mittenwald - 22 km zjazdoviek, lyžiari milujúci voľný terén majú k dispozícii až 7 km dlhý zjazd v náročnejšom prevedení na neupravovanej zjazdovkwe Dammkar, ktorá patrí medzi najväčšie lyžiarske lahôdky v Alpách. Nemusí vás na nej stretnúť len prašan. Je potrebné očakávať ľad, ťažký hlboký sneh, alebo prepadávajúcu sa snehovú kôru. Preto je Dammkar výzvou len pre skúsených.

Lyžovanie Oberstdorf Lyžovanie Oberstdorf - preslávili skoky na lyžiach. Päť blízkych, žiaľ nespojených lyžiarskych stredísk v Oberstdorfe (+ Söllereck + Fellhorn) disponuje vyše 50 km upravených zjazdoviek, množstvo voľných terénov, kvalitné zázemie pre priaznivcov freestyle, skvelé podmienky pre bežecké lyžovanie. Spojenie Oberstdorf-Kleinwalsertal so spoločným skipasom prináša až 120 km, medzi strediskami premáva skibus.

Lyžovanie Steinplatte Lyžovanie Reit im Winkl - na hraniciach s Rakúskom. Väčšia časť spojeného lyžiarskeho strediska Reit im Winkl-Steinplatte sa nachádza na rakúskej strane. 42 km zjazdoviek prevažne ľahkých, terény ako stvorené pre lyžiarov začiatočníkov sú vyhľadávané rodinami. Trať s osvetlením a umelým snehom umožňuje večerné lyžovanie, množstvo bežeckých tratí v údolí aj v horách, sánkarská dráha.

Lyžovanie Spitzingsee Lyžovanie Spitzingsee - 20 km zjazdových tratí všetkých obtiažností sa nachádza v krásnom kopcovitom prírodnom prostredí na svahoch vrcholov Stümpfling, Rauhkopf, Roßkopf a Taubenstein, týčiacich sa nad zamrznutým jazerom Spitzingsee. Sánkarské dráhy celkom 9,5 km spestria zábavu počas zimnej dovolenky. Obľúbené stredisko Mníchovčanov, rodné stredisko Markusa Wasmeiera.

Lyžovanie Sudelfeld Lyžovanie Sudelfeld - 30 km zjazdových tratí prevažujú červené. Moderné lanovky a vleky prepravujú lyžiarov bez čakania, reštaurácie a bufety na svahoch, turistické trasy a chodníky, bežecké trate, škola lyžovanie a snowboarding, pravidelné tématické dni, ski-bus, lyžiarsky areál pre deti, sánkarská dráha, pre deti - snowtubing, výborná dostupnosť z diaľnice E45, vysoká kapacita parkovania.

Sánkovanie Walberg Lyžovanie Wallberg - zimná dovolenka vo Wallbergu sa zameriava hlavne na nelyžiarov, rodiny a sánkovanie. Kabínková lanovka, ktorá premáva z Rotach-Egern sa šplhá na vrchol 1/4 hodiny. Tam začína sánkarské dobrodružstvo. Najdlhšia sánkarská dráha Nemecka má mierny sklon, preto vyhovuje aj menej zdatným sánkarom. Zjazd do údolia trvá na sánkach okolo 30 min.

Lyžiarske strediská v Nemecku si zatiaľ môžete pozrieť v staršom dizajne.

Lyžovanie

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost