Lyžovačky v Česku

CK Reny Travel, váš partner na cestách za snehom

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Česko

Susedné Česko patrí k významným lyžiarskym krajinám. Svedčia o tom kvalitné lyžiarske strediská po celom území, značný záujem o lyžovanie u veľkej časti obyvateľstva a tiež výrazné športové úspechy na svetových zjazdovkách napr. Ester Ledecká, Šárka Strachová, Ondřej Bank.. Mimoriadnej obľube medzi Čechmi sa teší bežecké lyžovanie, ktoré možno považovať za národný šport, ktorému prajú Šumava, Krkonoše, Beskydy, Vysočina, Jeseníky. Z medzinárodného hľadiska sú zaujímavé lyžiarske strediská v českom pohraničí - Šumava a najmä strediská Špičák a Lipno pre nemeckých susedov, Krkonoše pre Poliakov a Beskydy so strediskami Kohútka, Veľké Karlovice, Bílá pre slovenských lyžiarov. Za najlepšie české lyžiarske strediská sú považované Špindlerův Mlýn, Černá Hora - Pec pod Sněžkou, Harachov, Špičák, Rokytnice, Klínovec..

Lyžiarsky sprievodca

Česká republika je značne kopcovitá, ale výraznejšie hory tu dosahujú maximálnu výšku 1.603 m n.m. Krajina má mierne zvlnený reliéf a ľudí milujúcich lyže. To je postačujúca kombinácia na to, aby sa vytvárali lyžiarske strediská. Takmer tri stovky lyžiarskych stredísk sú roztrúsené po celom území krajiny, prevažne ide o malé areály o veľkosti do pár stoviek metrov až 2 km zjazdoviek. Tých skutočne veľkých je len niekoľko (20) a ich lyžiarsky potenciál sa pohybuje okolo 10 km zjazdoviek na stredisko. Veľkostnými parametrami sa samozrejme porovnávanie s Alpami vylučuje, ale útulnosťou, praktičnosťou a rovnomerným rozmiestnením sú vždy poruke. Preto je rekreačné lyžovanie Česko také obľúbené a rozšírené. Ďalším českým špecifikom je bežecké lyžovanie. Takmer každé české zimné stredisko má vo svojom portfóliu aj trate pre bežky. A ich ponuka býva vysoká, niekoľko desiatok kilometrov bežeckých stôp, ba aj cez sto, je na české pomery bežné a v tomto sortimente patrí ČR k svetovej špičke..

Najlepšie lyžiarske strediská v Česku

mapa Česko lyžovanie

Lyžiarske stredisko Špindlerův Mlýn (702 - 1.235 m n.m.) patrí medzi najlepšie české lyžiarske destinácie. Dopravu zabezpečuje celkom 17 lanoviek a vlekov, k dispozícii je 26 km zjazdových tratí, z toho ľahkých 15 km, stredne ťažkých 7 km, ťažkých 4 km. Detský lyžiarsky svet, servis a požičovne lyžiarskeho výstroja, inštruktori lyžovania vycibria techniku jazdy. Večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, zasnežovací systém na 90 % zjazdoviek. Dva snowparky pre kreatívnu mládež, prekrásne prostredie pohoria Krkonoše vytvára v zime rozprávkovú idylku. Pre nelyžiarov je k dispozícii 90 km stopy. Psie záprahy, túry na snežniciach, skitouring a nenáročný skialpinizmus. Ubytovacie zariadenia pre každý vkus a peňaženku s možnosťami wellness.
Viac na: lyžovanie Špindlerův Mlýn

Lyžiarske stredisko Černá Hora - Pec pod Sněžkou (616 - 1.260 m n.m.) je najväčšie české lyžiarske stredisko, ktoré funguje na princípe spoločného skipasu pre 5 samostatných lyžiarskych areálov Černá Hora, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Sloboda nad Úpov, Černý Důl, ktoré sú spojené skibusmi. V menších strediskách zostávajú v platnosti aj miestne skipasy za výhodnejšie ceny. Spoločná ponuka 43,6 km zjazdoviek (Černá Hora 17,5 km, Pec pod Sněžkou 14,1 km, Černý Důl 8,5 km, Velká Úpa 2,4 km, Sloboda nad Úpov 1,1 km) na jeden skipas je najväčšia v ČR. Každé zo stredísk má iný charakter a odlišnú náročnosť zjazdoviek. Najdlhšia zjazdovka má tri kilometre. Detské lokality so zázemím pre malých lyžiarov, či atraktívne lyžovanie v podobe zábavných tratí Funline s klopenými zákrutami a tunelom, alebo trate s časomierou pre obrovský slalom a zjazd. Lyžiarska škola, požičovňa výstroja, lyžiarsky servis, testovacie centrum a športový obchod. Parky pre výučbu detí s, pojazdné koberce a detské vleky.
Viac na: lyžovanie Černá Hora - Pec pod Sněžkou

Lyžiarske stredisko Harrachov (650 - 1.020 m n.m.) sa nachádza v západnej časti Krkonôš, na hranici so susedným Poľskom. Stredisko patrí medzi najlepšie športové české lyžiarske strediská. Priaznivé snehové a poveternostné podmienky v zime sú zárukou dobrej lyžovačky od decembra do apríla, prípadné korekcie s nedostatkom snehu rieši zasnežovací systém až na 90% zjazdoviek. Harrachov je medzinárodne známe rekreačno-športové centrum. Dobre pripravené zjazdovky z Čertova pre každú úroveň zdatnosti. S tromi modernými lanovkami je doprava nahor rýchla a pohodlná. Viaceré cvičné zóny pre začiatočníkov a deti, inštruktori na tunovanie lyžiarskych schopností lyžiarov. Viaceré požičovne lyžiarskych potrieb s bohatým výberom lyží a ostatného výstroja. Tému lyžovania v Harrachove nemožno uzavrieť bez pripomenutia asi najväčšieho symbola Harrachova - lyžiarske mostíky, ktoré poznajú priaznivci tohto športu v celom svete.
Viac na: lyžovanie Harrachov

Lyžiarske stredisko Herlíkovice (540 - 1.019 m n.m.) v Krkonošiach je vyhľadávaným miestom rodinných výletov a hitom lyžiarskych kurzov. Posledné roky patrí medzi najlepšie české lyžiarske destinácie. Lyžiarske stredisko Herlíkovice sa nachádza v Hornom Vrchlabí, asi 300 m od hlavnej cesty na Špindlerův Mlýn. Stredisko je ideálnym miestom pre celú rodinu. Spojením dvoch areálov, Herlíkovice a Bubákov s rozdielnym profilom terénov vznikla unikátna kombinácia zjazdových tratí rôznych obtiažností. Stredisko je vhodné pre zdatných lyžiarov a snowboardistov, zároveň poskytuje mierne a široké svahy pre deti i začiatočníkov. Zjazdovky 13 km prevažne ľahké a stredne ťažké, pre lepších lyžiarov sa nájde aj niečo málo v čiernom prevedení. Dobre zvládnutá doprava 2 lanovkami a 5 vlekmi minimalizuje čakanie v radoch. Pre bežky je v stredisku 28 km bielej stopy, ktorá sa v širšom okruhu napája na bohato rozvetvenú sieť krkonošských bežkárskych tratí.
Viac na: lyžovanie Herlíkovice

Zimná dovolenka v Česku

Všetky pohoria v Čechách ponúkajú možnosti lyžovania. Veľkosť lyžiarskych terénov závisí značne od výšky hôr. Dá sa zovšeobecniť, že vyššie hory majú väčšie svahy a na nich vznikajú väčšie strediská. Najvyššie vrcholy jednotlivých českých pohorí dosahujúce výšku nad 1000 m sú: Sněžka 1603 m - Krkonoše, Praděd 1491 m - Hrubý Jeseník, Králický Sněžník 1423 m, Plechý 1378 m - Šumava, Smrk 1276 m - Moravskoslezské Beskydy, Klínovec 1244 m - Krušné hory, Smrk 1124 - Jizerské hory, Velká Deštná 1115 m - Orlické hory a ďalšie. Z bohatej českej ponuky vyberáme najväčšie a najznámejšie lyžiarske strediská:

  TOP-15 ČESKÉ LYŽIARSKE STREDiSKÁ:
 • Skiresort Černá hora - Pec 44 km
 • Špindlerův Mlýn 26 km
 • Rokytnice nad Jizerou 21 km
 • Klínovec 18 km
 • Černá hora - Jánské Lázně 17 km
 • Karlov pod Pradědem 14 km
 • Dolní Morava 12 km
 • Herlíkovice 12 km
 • Lipno 12 km
 • Pec pod Sněžkou 12 km
 • Plešivec 12 km
 • Kouty 11 km
 • Karlov 10 km
 • Paseky nad Jizerou 10 km
 • Špičák 9 km

Beskydy - z celkového počtu približne 40 stredísk sú najväčšie: Bílá 4 km, Gruň 5 km, Malenovice 4 km, Pustevny 8 km, Velké Karlovice 6 km, Vranča 6 km.

Česká Sibiř - stredisko Monínec 2 km je obľúbeným miestom na lyžovanie Pražákov.

Javorníky - lyžiarske stredisko Kohútka 7 km zjazdoviek, Kyčerka 2,5 km sú časté ciele lyžujúcich Slovákov.

Jeseníky - celkom 30 stredísk, najväčšie sú: Červenohorské sedlo 6 km, Karlov pod Pradědem 14 km, Kouty 11 km, Malá Morávka - Karlov 10 km, Ovčárna Praděd 5 km, Petříkov 4 km, Ramzová 9 km.

Jizerské hory - z celkového počtu 20 stredísk vyberáme: Bedřichov 5 km, Desná 4 km, Ještěd 9 km, Severák 5 km, Tanvaldský špičák 8 km.

Králický Sněžník - najobľúbenejšie sú: Dolní Morava 12 km, Kraličák 8 km, Kunčice 4 km.

Krkonoše - celkom 40 stredísk: Benecko 5 km, Černá hora - Jánské Lázně 17 km, Černý Důl 7 km, Harrachov 8 km, Herlíkovice 12 km, Kněžický vrch 8 km, Mladé Buky 5 km, Paseky nad Jizerou 10 km, Pec pod Sněžkou 12 km, Rokytnice nad Jizerou 21 km, Skiresort Černá hora - Pec 44 km, Špindlerův Mlýn 26 km, Vítkovice v Krkonoších 5 km, Vysoké nad Jizerou 5 km.

Krušné hory - celkom 10 stredísk: Bourňák 6 km, Boží Dar 5 km, Bublava 5 km, Klínovec 18 km, Plešivec 12 km, Telnice 6 km.

Orlické hory - celkom 20 stredísk: Buková hora 8 km, Červená voda 5 km, Deštné 5 km, Olešnice 5 km, Říčky 4 km.

Šumava - celkom 20 stredísk: Lipno 12 km, Špičák 9 km, Zadov 5 km.

Vysočina - celkom 20 lyžiarskych stredísk, najväčšie je Jimramov 5 km.

Lyžovanie

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost