Lyžovačky na Slovensku

CK Reny Travel, váš partner na lyžiach

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Slovensko

Značnú časť Slovenska pokrývajú hory, ktoré ponúkajú vhodné terény na budovanie lyžiarskych stredísk. Niekoľko desiatok menších a stredne veľkých zimných rezortov vzniklo pre potreby domácej klientely. V súčasnosti už mnohé z týchto lyžiarskych stredísk prerástli rámec lokálneho významu a začali lákať aj zahraničných turistov a lyžiarov. Špičkové lyžovačky zažijete v strediskách: Jasná-Chopok, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Vrátna, Veľká Rača-Oščadnica, Donovaly, Kubínska Hoľa, Martinky, Bachledova, Malinô Brdo a pribúdajú ďalšie. Samozrejmosťou sú čipové skipasy, pravidelne udržiavané zjazdovky, moderné a rýchle lanovky, zabezpečenie technickým snehom, požičovne lyžiarskeho výstroja, lyžovanie pre deti, lyžiarske školy a inštruktori, ubytovacie a ďalšie služby pre komfortnú lyžovačku.

Lyžiarsky sprievodca

Slovensko je ideálnou krajinou pre rozvoj lyžovania. Povrch formujú z väčšej časti pohoria Západných Karpát. Najvyšším vrchom Karpát, ktoré sú rozlohou väčšie než Alpy, je Gerlachovský štít 2.654 m n.m. a najvyšším horstvom v Karpatoch sú Vysoké Tatry. Hory Slovenska nedosahujú také nadmorské výšky ako Alpské vrcholy. Nad pásmo lesa vyčnieva iba 5% hôr. Výškový rozsah slovenských horstiev od 1.000 do 2.000 m n.m. má v zimných mesiacoch priaznivé snehové podmienky, preto po celom území slovenských hôr vyrástlo niekoľko desiatok lyžiarskych stredísk. V minulosti vznikali na Slovensku zimné strediská zväčša lokálneho významu, dnes sa niektoré z nich rozrástli na strediská medzinárodného významu. Najlepšie podmienky pre lyžovanie na Slovensku boli vytvorené v Nízkych Tatrách, vo Vysokých Tatrách, Veľkej a Malej Fatre..

mapa slovensko lyžovanie

Horský masív Vysoké Tatry tvorí prirodzenú hranicu medzi Slovenskom a Poľskom. Tatry sú chránenou prírodnou rezerváciou, napriek tomu tu jestvujú lyžiarske strediská, ktoré majú dlhoročnú tradíciu. Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec ponúkajú na spoločný skipas 25 km zjazdoviek, príležitosti pre milovníkov freestyle a snowparkov, voľné terény pre freeride, skitouring, skialpinizmus aj trate pre bežecké lyžovanie.

Nízke Tatry sú domovom najväčšieho slovenského lyžiarskeho strediska Jasná-Nízke Tatry, ktoré vzniklo na svahoch Chopku 2.406m n.m. Južná časť Chopku ponúka široké a slnečné zjazdovky s množstvom voľných terénov pre freeride v lokalite Dereše. Severná časť Chopku (Jasná) je vyústením Demänovskej doliny, ktorá začína v Liptovskej kotline a ponúka všetkého "viac", než južná strana, vrátane FIS zjazdovky, ktorá býva dejiskom súťaží svetového pohára v lyžovaní.

Top-10 slovenské lyžiarske strediská

Jasná Nízke Tatry (943 - 2004 m n.m.) najväčšia lyžiarska oblasť na Slovensku, Jasná Nízke Tatry, ponúka širokú paletu športu, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku premávajú lanovky z juhu i zo severu. Južná časť lyžiarskeho strediska nazývaná Chopok-juh má nádherné slnečné svahy, ktoré vedú z Chopka do Krupovej a Srdiečka. Chopok ponúka 50 km upravených zjazdoviek všetkých obtiažností, na svoje si prídu začiatočníci, rodiny s deťmi i majstri. Celkom 23 lanoviek a vlekov vyvezie na Chopok viac než 28.000 lyžiarov za hodinu.
Viac na -› lyžovanie Jasná

Kubínska hoľa (720 - 1.396 m n.m.) lyžiarske stredisko Ski Park Kubínska hoľa sa nachádza v Žilinskom kraji v pohorí Oravská Magura, 7 km nad mestom Dolný Kubín. Z údolnej stanice 720 m pri hoteli Green vedie na vrchol Mincol 1.396 m sedačková lanovka s medzistanicou v 1.030 m. Paralelne so sedačkami premávajú vleky. Medzi líniou sedačiek a vlekmi sa nachádzajú široké zjazdovky. Svahy sú v rôznom sklone, niektoré úseky zjazdoviek sú modré, neskôr prechádzajú do červených. Celkom 14 km zjazdoviek obsluhujú 2 sedačkové lanovky a 8 vlekov.
Viac na -› lyžovanie Kubínska hoľa

Veľká Rača - Oščadnica (639 - 1.236 m n.m.) lyžiarske stredisko Veľká Rača - Oščadnica sa nachádza v Žilinskom kraji v pohorí Kysucké Beskydy, 4 km od obce Oščadnica. Okresné mesto Čadca je vzdialené 11 km. V ponuke je približne 14 km zjazdoviek - 6 km modré, 6,5 km červené, 1 km čierne. Takmer všetky zjazdovky sú zabezpečené technickým snehom. Lyžiarska sezóna trvá od decembra do apríla. Dopravu lyžiarov zabezpečujú tri lanovky a tri vleky s prepravnou kapacitou 9.000 lyžiarov za hodinu. Atraktivitou lyžiarskeho strediska je večerné lyžovanie pri umelom osvetlení.
Viac na -› lyžovanie Veľká Rača - Oščadnica

Vrátna (600 - 1.709 m n.m.) lyžiarske stredisko Vrátna sa nachádza v Žilinskom kraji v pohorí Malá Fatra, 3 km od obce Terchová. Lyžiarske svahy sú situované v troch lokalitách Vrátnej doliny - Chleb, Ostrý Grúň, Paseky. Celkovú ponuku 14 km zjazdoviek - ľahké 1 km, stredne ťažké 8 km, ťažké 5 km zastrešuje 11 vlekov, 1 sedačková a 1 kabínková lanovka s kapacitou takmer 11.000 lyžiarov za hodinu. Sezóna od decembra do apríla je zaistená umelým zasnežovaním na 60% zjazdoviek. Pre večerné lyžovanie je k dispozícii osvetlená zjazdovka 1,5 km, najstrmšou zjazdovkou je Oštiepková mulda, najdlhšou čiernou na Slovensku je zjazdovka Pod lanovkou
Viac na -› lyžovanie Vrátna

Tatranská Lomnica (888 - 2.190 m n.m.) lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica sa nachádza v Prešovskom kraji v pohorí Vysoké Tatry, na okraji obce Tatranská Lomnica. Líniu lanoviek zakončuje stanica na vrchole Lomnického štítu 2.634 m, odkiaľ je nádherný výhľad na Slovensko. Lyžiarske trate začínajú nižšie - v Lomnickom sedle 2.190 m. Celková dĺžka zjazdoviek 12 km - ľahké 5,5 km, stredné 5,2 km, ťažké 1,2 km. Najdlhšia zjazdovka vedie z Lomnického sedla a meria vyše 5 km. Prepravu lyžiarov na svahy zabezpečujú 2 kabínky, 4 sedačky a 1 vlek s výkonom 12.600 osôb za hodinu.
Viac na -› lyžovanie Tatranská Lomnica

Donovaly (915 - 1.361 m n.m.) lyžiarske stredisko sa nachádza v Banskobystrickom kraji v pohorí Nízke Tatry, 10 km nad obcou Staré Hory. Z okresného mesta Banská Bystrica je vzdialené 26 km. Nádherné prostredie Nízkych Tatier, výborné snehové pomery dokresľujú romantickú atmosféru. Rekreačná osada bola vybudovaná v horskom sedle, ktorým vedie jedna z hlavných slovenských dopravných tepien sever-juh medzi Pohroním a Považím. Lyžiarske stredisko disponuje 11 km zjazdoviek, z toho ľahké 5 km, stredné 6 km, ťažké 0,1 km. Dopravu lyžiarov zabezpečujú dve sedačky a 14 vlekov.
Viac na -› lyžovanie Donovaly

Malinô Brdo (545 - 1.210 m n.m.) lyžiarske stredisko Malinô Brdo sa nachádza v Žilinskom kraji v pohorí Veľká Fatra, 2 km od centra mesta Ružomberok. Prímestské stredisko ponúka 10 km lyžiarskych zjazdoviek - modré 2,9 km; červené 4,5 km; čierne 3,1 km. Dopravu na svahy zabezpečuje jedna kabínková lanovka, jedna štvorsedačková lanovka a dva vleky s celkovou kapacitou 8.500 lyžiarov za hodinu. V detskej zóne (900 m) sa nachádza 5 detských vlekov. Najdlhšia zjazdovka meria 3,9 km. Snowpark ponúka priaznivcom freestyle skoky a zábradlia.
Viac na -› lyžovanie Malinô Brdo

Lyžiarske stredisko Bachledova (820 - 1.160 m n.m.) ponúka 9 km zjazdoviek, nachádza sa na východe Slovenska, v pohorí Spišská Magura. Zjazdovky všetkých obtiažností a nádherné výhľady na Belianske Tatry priťahujú milovníkov lyžovania z celého Slovenska. Dopravu zabezpečujú 2 sedačkové lanovky a 5 vlekov. Detská lyžiarska škola a detský zábavný park sa postarajú o najmenších lyžiarov, inštruktori vylepšia techniku jazdy začiatočníkom aj pokročilým. Prieznivci hlbokého snehu nevynechajú freeride zónu v Jezersku.
Viac na -› lyžovanie Bachledova

Martinky (1.150 - 1.460 m n.m.) lyžiarske stredisko Martinky sa nachádza v Žilinskom kraji v pohorí Malá Fatra, 5 km od okresného mesta Martin. Pre lyžiarov a snowboardistov je k dispozícii 8 km zjazdoviek - ľahké 5 km, stredné 3 km a 5,5 značených neupravovaných lyžiarskych tratí. Dopravu lyžiarov na svahy zabezpečuje 5 vlekov a jedna sedačková lanovka, celkom vyvezú 6.000 osôb za hodinu. Dostatok prírodného snehu vymedzuje lyžiarsku sezónu od decembra do apríla, pre istotu je jedna zjazdovka zabezpečená technickým snehom. Doprava do strediska je možná iba autom
Viac na -› lyžovanie Martinky

Štrbské Pleso (1.400 - 1.900 m n.m.) lyžiarske stredisko Štrbské Pleso má dlhoročnú tradíciu, nachádza sa v Prešovskom kraji v pohorí Vysoké Tatry, 13 km od obce Štrba. V nádhernom prostredí Štrbského plesa na svahoch Soliska sa nachádza 8 km zjazdoviek prevažne strednej obtiažnosti, ktoré uspokoja športovo založených lyžiarov. Turistická a Juniorská zjazdovka vyhovujú začiatočníkom a mierne pokročilým lyžiarom. Pre deti slúžia 2 detské vleky a cvičné lúčky v Maxilande, tubingová a sánkarská dráha s vlastným vlekom. Dopravné zariadenia - 2 vleky a 3 lanovky prepravia 7.500 lyžiarov za hodinu.
Viac na -› lyžovanie Štrbské Pleso

Lyžovanie

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost