Bachledova / Spišská Magura

Reny Travel - zážitok z lyžovačky za výhodné ceny

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Bachledova

Ski & Sun Bachledka je najlepšie lyžiarske stredisko na východe Slovenska. Leží v pohorí Spišská Magura. Ponúka 9 km zjazdoviek všetkých obtiažností a nádherné výhľady na Belianske Tatry. Dopravu zabezpečujú 2 sedačkové lanovky a 5 vlekov. Detská lyžiarska škola a detský zábavný park sa postarajú o najmenších lyžiarov, inštruktori vylepšia techniku jazdy začiatočníkom aj pokročilým. Prieznivci hlbokého snehu nevynechajú freeride zónu v Jezersku. Požičovňa lyžiarskeho výstroja, večerné lyžovanie na osvetlenej zjazdovke, vyhliadková veža. Skibus zdarma premáva do obce Ždiar. Milovníci bežiek majú k dispozícii 20 km stôp na hrebeni. Bobová dráha, sánkovanie, náučný chodník v korunách stromov, korčuľovanie či jazda v nafukovacom člne sú aktivity pre nelyžiarov. Pestrý program pre rodinnú dovolenku.

rating 2.0
2,2/5

Lyžiarske stredisko Bachledova

Lyžiarske stredisko Bachledova 820 - 1.160 m n.m. sa nachádza v Prešovskom kraji v pohorí Spišská Magura, neďaleko obce Ždiar. Z okresného mesta Poprad je vzdialené 35 km, zo Ždiaru 3 km. Vrcholová stanica lanoviek sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury vo výške 1.160 m. Tri údolné stanice sa nachádzajú v Bachledova, Jezersko a Frankova. Celkom 8,7 km zjazdoviek, ktoré majú univerzálnu skladbu - ľahké 3 km, stredné 3,5 km, ťažké 2,2 km obsluhuje 5 vlekov a dve sedačkové lanovky. Hrebeňom vedú bežkárske trate 20 km. Ubytovanie priamo pri zjazdovkách - Hotel Bachledka

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 820 - 1.160 m n.m.
Sezóna: december - marec
Zjazdovky: ľahké 3 km, stredné 3,5 km, ťažké 2,2 km
Zjazdovky celkom: 8,7 km
Lanovky a vleky: vleky 5, sedačky 2, kabínky 0
Lanovky a vleky celkom: 7
Prepravná kapacita: 6.800 os./hod.
Záruka snehu: 70% zasnežovací systém
Bežkárske trate: 20 km
Ceny: Skipas Bachledova
Top hodnotenie: rodiny (4*), après-ski (3*)
Vzdialenosti: Bratislava 355 km, B.Bystrica 144 km, Poprad 35 km
Zemepisné súradnice : 49°16'17''N 20°13'33''E
Destinácia: Lyžovanie Slovensko / Tatranský región / Spišská Magura / Bachledova
Lokalita: Slovensko / Kraj Prešovský / okres Poprad / Ždiar

Zimná dovolenka Bachledova

Zjazdovky a vleky - celkom 8,7 km zjazdoviek sa nachádza na svahoch troch častí strediska Bachledova. Oblasť Jezersko disponuje najväčšou kapacitou 4,2 km zjazdoviek, oblasť Frankova 2,5 km a oblasť Bachledova 2,1 km zjazdoviek. Osvetlená zjazdovka sa nachádza v spodnej časti Bachledova, pri vleku nad hotelom Strachan. Freeride zóna s dvoma neupravovanými zjazdovkami ťažkej obtiažnosti sa nachádza v oblasti Jezersko. Tu je aj jediná upravovaná čierna zjazdovka Slalomák. Najdlhšou je 1.830 m zjazdovka Bachledka modrej farby. Jezersko a Bachledova majú po jednej sedačkovej lanovke dĺžky 850 m a 1.520 m. Zbytok prepravy zabezpečuje 5 vlekov. Bobová dráha má vlastný vlek. Pri klingáči sa nachádza 100 m pás v detskom parku.

Pre rodiny

Malých a začínajúcich lyžiarov poteší detský zábavný svet SUN kid pri spodnej stanici v Bachledovej. O dobrú atmosféru sa starajú rozprávkové bytosti na slnečnej zjazdovke. V parku je dopravný pás, detský vlek a výukový kolotoč. Miestna lyžiarska škola dodá inštruktorov na zvládnutie prvých krôčkov na lyžiach, zatiaľ čo rodičia si môžu do chuti zalyžovať na susedných modrých, alebo červených či čiernych zjazdovkách na druhej strane hrebeňa.

Všetci malí lyžiari, ktorí už jazdia samostatne, sam môžu do sýta vyšantiť vo svete Macka Kubíka, ktorý sa nachádza na zjazdovke Hrebeň. Jedná sa o bezpečne ohradený areál s detským vlekom, množstvom prekážok, bránok a rôznych veselých postavičiek. Macko Kubík prináša deťom radosť a zábavu, v parku sa pre nich obyčajné lyžovanie stáva rozprávkovým dobrodružstvom. Novinkou je osvetlené klzisko v Jezersku s požičovňou koršúľ.

Odpočinok a relax

Odpočinok je pre naše zdravie rovnako dôležitý, ako šport, často zabúdame na túto stranu mince. V Bachledovej vám ju pripomenú, po celodennej lyžovačke dobre padne oddych na južne orientovanej terase s chutným občerstvením a nádherným výhľadom. Takáto relaxácia v tatranskej prírode dobije baterky každému. Slnečná terasa bufetu sa nachádza na hrebeni pri vrcholovej stanici 3-sedačkovej lanovky.

Vyhliadková veža z dreva meria 14 m a nachádza sa na vrchole strediska. Za jasného počasia umožní výhľad na Belianske Tatry a Pieninské Tri koruny. Veža má štyri poschodia, na najvyššom z nich sa nachádza ďalekohľad, je súčasťou náučného chodníka. Vyhliadková veža je voľne prístupná počas celého roka.

Najváčšou nelyžiarskou atrakciou strediska je celkom unikátny chodní vybudovaný v korunách stromov. Meria 1234 metrov a ukáže v čom je príroda Spišskej Magury jedinečná. Na chodníku sú náučné i zábavné zastávky. Záverom vystúpite na 32 metrov vysokú vyhliadkovú vežu s panoramatickým výhľadom na Tatry a Zamagurie. Z vrchu je možné použiť tobogán.

Skipas TatrySki

Bachledka Ski & Sun je od roku 2015 členom skupiny TatrySki. Tá združuje lyžiarske strediská a klziská v okolí Tatier na Slovensku a v Poľsku, v ktorých je možné lyžovať na jeden skipas. Spoločné skipasy sú 2 dňové a dlhšie. Zakúpením takéhoto skipasu má návštevník možnosť lyžovať až v deviatich strediskách na 45 km zjazdoviek a využívať až 64 lyžiarskych tratí a 56 lanoviek a vlekov. Strediská je pritom možné meniť ľubovoľne aj počas jedného dňa. Skipas TatrySki je možné zakúpiť v ktoromkoľvek z partnerských stredísk (Kaniowka, Kotelnica, Litwinka, Jurgow, Kluszkowce, Kozinec, Szczawnica, Bachledka).

Lyžovanie Slovensko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost