Jasná-Chopok / Nízke Tatry

Reny Travel - lyžovačky v Tatrách za výhodné ceny

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Jasná

Najväčšie slovenské lyžiarske stredisko Jasná - Nízke Tatry (943 - 2004 m) sa nachádza na severných a južných svahoch Chopku. Južná časť strediska leží v okrese Brezno, severná v okrese Liptovský Mikuláš. Dve časti ponúkajú dva odlišné koncepty lyžovania. Slnečné južné svahy na širokých pláňach nad pásmom lesa s množstvom voľných terénnov pre freeride majú rekrečnejší charakter, zatiaľ čo severná časť je športovejšia, zjazdovky sa nachádzajú v tieni, sneh je tvrdší a sezóna tu trvá dlhšie. Spolu je v ponuke takmer 50 km zjazdoviek s ideálnym zložením: ľahké trate 20 km, stredne ťažké 18 km, ťažké 7 km a skiroads 5 km. Dopravu zabezpečuje 23 lanoviek a vlekov. Kompletná infraštruktúra, hotely s wellness a reštaurácie, servis a požičovne výstroja, lyžiarske školy, detské lyžiarske parky, snowpark, freeride zóny, turistické chodníky, skitouring, paragliding.

rating 3.5
3,5/5

Lyžiarske stredisko Jasná

Najväčšia lyžiarska oblasť na Slovensku, Jasná Nízke Tatry, ponúka širokú paletu športu, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku premávajú lanovky z juhu i zo severu. Južná časť lyžiarskeho strediska nazývaná Chopok-juh má nádherné slnečné svahy, ktoré vedú z vrcholu Chopka nadol do Krupovej a Srdiečka. Severné svahy vytvárajú časť Jasná, sú chránené pred slnkom, sneh tu vydrží dlhšie. Chopok ponúka 50 km upravených zjazdoviek všetkých obtiažností, na svoje si prídu začiatočníci, rodiny s deťmi i majstri. Celkom 23 lanoviek a vlekov vyvezie na Chopok viac ako 28.000 lyžiarov za hodinu. Zasnežovací systém pokrýva takmer 75% zjazdoviek, garantuje sezónu až 150 dní, spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Milovníci nespútanej krajiny majú veľa možností pre freeride v okolitých žľaboch Dereše, Ďumbier a ďalšie. DC Snow Park poteší kreatívnu mládež. Zjazdovka Biela Púť s umelým osvetlením umožňuje večerné lyžovanie. Svetovosť Chopku preverili lyžiarske súťaže svetového pohára v slalome mužov i žien.

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 943 - 2.004 m n.m.
Sezóna: december - april
Zjazdovky: ľahké 20 km, stredné 18 km, ťažké 7 km, skiroads 5 km
Zjazdovky celkom: 50 km
Lanovky a vleky: vleky 10, sedačky 8, kabínky 5
Lanovky a vleky celkom: 23
Prepravná kapacita: 28.500 os./hod.
Záruka snehu: 75% zasnežovací systém
Skipas: Jasná
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), rodiny (3*), après-ski (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 260 km Srdiečko, 450 km Jasná
Zemepisné súradnice : 48°58'15.3"N 19°34'52.5"E
Destinácia: Lyžovanie Slovensko / Nízke Tatry
Severná časť Chopku - kraj Žilinský / okres Liptovský Mikuláš / Liptovský región / Demänovská Dolina
Južná časť Chopku - kraj B. Bystrica / okres Brezno / Pohronský región / Mýto pod Ďumbierom

Zimná dovolenka Jasná

Pohorie Nízke Tatry sú ako stvorené pre lyžovanie. Dobré snehové podmienky a vhodné svahy pripomínajú mnohé stredne vysoké rakúske alpské strediská. Najvyšším vrcholom Nízkych Tatier je Ďumbier 2.046 m, nasleduje susedný vrch Chopok 2.024 m. Masív Nízkych Tatier sa nachádza na strednom Slovensku a tiahne sa v smere západ - východ. Severné svahy odvodňuje rieka Váh, južné rieka Hron. Nízke Tatry sú po Vysokých Tatrách druhou najnavštevovanejšou horskou destináciou, najmä západná časť Národného Parku Nízke Tatry. Od Čertovice na východ sa nachádza pravá "divočina" s hustými lesmi a množstvom zveri. Oblasť Chopku je naopak miestom najrušnejším, krásne vyhliadkové trasy lákajú množstvo turistov v lete a lyžiarske svahy milovníkov zimných športov v zime. V blízkom okolí sa nachádza viacero menších lyžiarskych stredísk, ktoré sú spestrením najmä pre domácich, umožňujú vyhnúť sa návalom lyžiarov v špičkách sezóny.

Lyžovanie Slovensko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost