Cerkno

Lyžovanie Slovinsko | Goriška | Cerkno

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Cerkno

Len 60 km od hlavného mesta Ljubljana, na okraji Julských Álp, sa nachádza obľúbené lyžiarske stredisko Cerkno. Lyžiarske terény sa nachádzajú vo výške 935 - 1.290 m n.m. Lyžovanie Cerkno ponúka 18 km zjazdoviek v ideálnej štruktúre pre všetky kategórie priaznivcov rekreačnej lyžovačky - 9 km modrých, 6 km červených a 3 km čiernych tratí. Moderné lanovky zasnežovací systém, pravidelne upravované zjazdovky, lyžiarske školy, detský park a snowpark pre milovníkov freestyle prispievajú k pohode počas zimnej dovolenky. Deti do 6 rokov lyžujú zdrama, juniori a seniori so zľavou približne 40%. Výhodné balíčky pre rodiny, zábava pre mladých univerzálne zimné stredisko.

hodnotenie 3.0 rating
3.0/5

Lyžiarske stredisko Cerkno

Lyžiarske stredisko Cerkno (935 - 1.290 m n.m.) sa nachádza v regióne Goriška v pohorí Julské Alpy. Lyžiarska ponuka je celkom pestrá: 18 km zjazdoviek, z toho polovica modrých poskytuje potešenie lyžiarom začiatočníkom. Športový charakter má 6 km červených zjazdoviek a pre zdatných lyžiarov je 3 km čiernych tratí. Rozdelenie zjazdoviek v pomere 3 : 2 : 1 ponúka dokonalé "univerzálne" lyžiarske stredisko Vďaka širokým zjazdovkám, moderným dopravným zariadeniam a prekrásnej prírode sa lyžiarske stredisko Cerkno pýši top oceneniami najmä slovinských lyžiarov. Cerkno je považované za najpokrokovejšie a najbezpečnejšie lyžiarske stredisko s najrýchlejšími lyžiarskymi zariadeniami v Slovinsku. Nepriaznivé prírodné podmienky ako nízka nadmorská výška a možné problémy s prírodným snehom kompenzuje Cerkno sto percentným pokrytím tratí umelým zasnežovaním.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre strediska

Nadmorská výška -› 935 - 1.290 m n.m.
Zjazdovky 18 km -› ľahké 9 km, stredne ťažké 6 km, ťažké 3 km
Lanovky a vleky 8 -› vleky: 2, sedačky: 6, kabínky: -
Prepravná kapacita -› 11.400 os./hod.
Sezóna -› december - april
Technický sneh -› 100% zjazdoviek
Ceny -› Skipas Cerkno
Top hodnotenie -› lyžovanie (3*), rodina (3*)
Vzdialenosť -› Bratislava 500 km, Ljubljana 60 km
GPS: 46°10'30.0"N 14°02'49.0"E
Destinácia -› Lyžovanie Slovinsko / Júlske Alpy / Cerkno
Lokalita: Slovinsko / Gorenjska / Cerkno

Zimná dovolenka

Cerkno je zimné stredisko vhodné pre rekreačných lyžiarov, zimná dovolenka a jarné prázdniny pre rodiny s deťmi. Vynikajúce zjazdovky všetkých obtiažností, moderné a bezpečné lanovky, kvalitná ponuka doplnkových služieb ako občerstvenie, skiservis, lyžiarske kurzy, zábava a pod. sú dôvody vysokej priazne lyžiarov zo Slovinska. Ideálna poloha iba 60 km od hlavného mesta Ljubljana, miesto pre školské lyžiarske kurzy, lyžiarske svahy sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Príležitosti pre všetky vekové kategórie zlepšiť svoje lyžiarske schopnosti. V ponuke je dopravný koberec, ktorý pomáha najmenším deťom prekonať strach z vlekov.

Lyžiarske stredisko Cerkno venuje veľkú pozornosť rodinám s deťmi. V tesnej blízkosti lyžiarskeho strediska sa nachádza začiatočnícka zóna s pohyblivým kobercom a lyžiarskym kolotočom. Pre nelyžiarov je určené sánkovanie a turistika. Deti sa zabavia v detskej škôlke samostatne, v spoločnosti svojich rodičov alebo animátorov, pritom sa môžu hrať, kresliť, sledovať televízny program.

Lyžiarska škôlka je vhodná pre učenie sa lyžovania začiatočníkov, detí aj pokročilejších lyžiarov. Inštruktori lyžovania vás naučia lyžovať alebo snowboardovať s profesionálnym prístupom a trpezlivosťou. K dispozícii je už spomínaný koberec. Niekoľkokrát za sezónu sa organizujú skupinové kurzy lyžovania a snowboardingu pre deti aj dospelých. Skiservis s požičovňou lyžiarskeho výstroja pre začiatočníkov, pokročilých aj zdatných lyžiarov. Občerstvenie v Alpínskej reštaurácii na vrcholovej stanici lyžiarskeho strediska ponúka miestne špeciality, ktoré sú založené na miestnych surovinách. Možnosti wellness a relaxácie v hoteli Cerkno. Turistické chodníky, vychádzky na snežniciach, lezenie, paragliding, psie záprahy. Príjemný pobyt na horách pre zdravie celej rodiny.

zimná dovolenka

Lyžovanie Slovinsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost