Arosa-Lenzerheide

Reny Travel - pre zážitok z lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Arosa-Lenzerheide

Zimná sezóna 2004-05 znamenala pre obe strediská významnú zmenu, spojili sa pomocou visutej veľkokapacitnej lanovky Urdenbahn. Spoločná ponuka 225 km zjazdoviek a 43 lanoviek a vlekov patrí medzi najväčšie vo Švajčiarsku. Univerzálnosť vznikla spojením dvoch rôznych charakterov - Arosa sa zameriavala na rodiny s deťmi a Lenzerheide bolo známe športové stredisko, ktoré pravidelne organizuje súťaže svetového pohára v lyžovaní. Pre bežky je k dispozícii 82 km tratí vrátane osvetleného 3 km úseku pre nočné behanie, pre turistiku 60 km chodníkov. Pre freestyle sú v Arosa-Lenzerheide dva snowparky a skicross Park. Tri sánkarské dráhy, prírodné klzisko pre hokej, curling a korčuľovanie, paragliding, psie záprahy, reštaurácie a bary pre polyžovačkovú zábavu.

rating 4.5
4,5/5

Lyžiarske stredisko Arosa-Lenzerheide

Lyžiarske stredisko Arosa-Lenzerheide (1.229 - 2.865 m n.m.) sa nachádza v Graubünden, len 10 km od mesta Chur. Celková ponuka 225 km upravovaných zjazdoviek pozostáva z 110 km modrých, 88 km červených a 27 km čiernych tratí. Stredisko Arosa prispelo do spoločného balíka 70 km zjazdoviek, Lenzerheide 155 km. Prechod z jedného strediska do druhého zabezpečuje lanovka Urdenbahn za 5 minút. Perfektná ponuka pre freestyle sa nachádza v oboch strediskách, množstvo príležitostí pre freeride v Lenzerheide, detské lyžovanie má dokonalé podmienky tradične v Arosa vrátane detskej reštaurácie, hotelov, detských škôlok, cvičných lyžiarskych zón a detských vlekov. Turistické trasy pre skitouring, snežnice i pešo. Sánkovanie na viacerých i osvetlených dráhach je zábavou pre malých i veľkých.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1229 - 2865 m n.m.
Sezóna: október - april / 8:30 - 16:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 110 km, stredné 88 km, ťažké 27 km
Zjazdovky celkom: 225 km
Lanovky a vleky: vleky 17, sedačky 18, kabínky 8
Lanovky a vleky celkom: 43
Prepravná kapacita: 65.000 os./hod.
Záruka snehu: 70% zasnežovací systém
Skipas: Arosa-Lenzerheide
Top hodnotenie: rodina (5*), lyžovanie (5*), lanovky (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 800 km
Zemepisné súradnice: 46°46'57.0"N 9°40'48.4"E
Destinácia: Lyžovanie Švajčiarsko / Švajčiarske Alpy
Lokalita: Východné Švajčiarsko / kantón: Graubünden / údolie Schanfigg / Arosa

Zimná dovolenka Arosa-Lenzerheide

Od januára 2004 sa dovtedy samostatné lyžiarske strediská Arosa a Lenzerheide spojili lanovkou, čím vznikla najväčšiu súvislá lyžiarska oblasť v Graubünden. Spoločná ponuka pre lyžovanie Arosa-Lenzerheide priniesla 225 km širokých a dobre upravených zjazdoviek, ktoré vedú priamo k ubytovacím zariadeniam. Dopravu lyžiarov zabezpečuje 43 lanoviek a vlekov. Lyžiarska oblasť Arosa-Lenzerheide disponuje aj bežkárskymi traťami o dĺžke 82 km ako aj početnými trasami pre zimnú turistiku. Moderná infraštruktúra nachádzajúca sa v oboch centrách, pestrosť a kvalita ponúkaných služieb posunuli stredisko Arosa-Lenzerheide medzi Top-10 najlepších lyžiarskych stredísk Švajčiarska.

Vysoká poloha lyžiarskej oblasti vo výške viac ako 1800 metrov nad hranicou stromov, zaisťuje optimálne snehové podmienky od konca novembra do apríla. Napriek tomu je možné 70% lyžiarskych zjazdoviek v prípade potreby zasnežovať umelo. Vďaka južnej orientácii je slnečného svitu nadpriemer.

Lyžovanie, zjazdovky a vleky

Arosa-Lenzerheide ponúka lyžiarom rozmanité zjazdovky pre každú úroveň. Lyžiarski začiatočníci nájdu viaceré jednoduché zjazdovky tak dolu v lyžiarskych strediskách ako aj vo výškach lyžiarskej oblasti. Nemenej ako 111 kilometrov zjazdoviek, čiže 49 % lyžiarskej oblasti sú modro značené zjazdovky. Okrem toho existujú špeciálne lyžiarske permanentky pre začiatočníkov, ktoré platia pre zóny pre začiatočníkov v Tschuggen (Arosa) a Fadail/Auarara (Lenzerheide). Lyžiarska oblasť Arosa-Lenzerheide vlastní aj viaceré zjazdovky pre znalcov. Zjazdovka pretekov svetového pohára „Silvano Beltrametti“ v Lenzerheide, ťažká zjazdovka Hörnli ako aj zjazdovka medzi Weisshorn a Carmennahütte v Arosa sú napínajúce zjazdovky, ktoré sú vyhradené pre skúsených lyžiarov. Niektoré z týchto zjazdoviek boli uznané medzinárodným lyžiarskych zväzom (FIS) a sú pravidelne miestom konania medzinárodných lyžiarskych pretekov. Kto jazdí na týchto zjazdovkách sa pohybuje po stopách najlepších lyžiarov sveta.

V Arosa-Lenzerheide je 82 kilometrov bežkárskych tratí, z ktorých 30 kilometrov sa nachádza v oblasti okolo Arosa a zbytok okolo Lenzerheide. Fanúškovia bežkovania nájdu po čom ich srdce túži na najrozličnejších tratiach ktoré križujú majestátnu krajinu v kantóne Graubünden. Bežkárske trate v Arosa-Lenzerheide sú dobre upravované a zasnežené. Nadšenci nočného behu na lyžiach majú k dispozícii 3 kilometre zjazdoviek osvetlovaných v noci. Skúsení bežkári sa určite potešia hlavne z pretekárskej trate závodov Tour de Ski usporiadaných FIS. Na tejto trati sa nachádajú nordické centrum a aj ďalšie výhody: prezliekárne, toalety, skrinky na úschovu lyží. Na týchto dvoch tratiach jazdia radi predovšetkým skúsení bežkári: trať Pala (5,4 km) a kruhová trať na zamrznutom horskom jazere.

Pre nelyžiarov

Arosa-Lenzerheide neponúka ale iba ski alpin a beh na lyžiach. V lyžiarskej oblasti je ešte široká paleta ďalších druhov zimných športov pre každú záľubu. Freerideri disponujú viacerými plochami medzi valcovanými zjazdovkami. Viaceré možnosti na freeriding sú na zasnežených horských stráňach lyžiarskej oblasti. 60 kilometrov značených a upravovaných trás okolo Arosa a Lenzerheide bolo založených pre zimnú turistiku pešo alebo v snežniciach. Na týchto trasách sa nájdu početné chaty a horské reštaurácie, ktoré lákajú k oddychu a pôžitku. Posilnite sa regionálnymi pochúťkami a špecialitami.

Pre fanúšikov snowboardingu a freestyle sú v Arosa-Lenzerheide dva snehové parky. Snehový park Arosa disponuje jednou mega U-rampou dlhou 13 metrov, viacerými rails a kicks. Tento snehový park leží priamo vedľa lyžiarskeho vleku Tomeli a je ľahko dosiahnuteľný. Snehový park Lenzerheide je trochu menší. Má kicks, rails a boxes strednej veľkosti pre všetkých snowboarderov. Každý piatok sa tu konajú nočné snowboarding akcie v rozprávkovej atmosfére.

Priamo vedľa snehového parku Lenzerheide sa nachádza park „Funslope Lenzerheide Audi Skicross Park“ ktorý má na svojom území hrbolce, zátačky a jeden tunel. Je to ideálne miesto na strávenie príjemných hodín s kamarátmi alebo s rodinou. Trate pre nordic walking, tri sánkové dráhy, prírodné klzisko (vonkajšie aj vnútorné) pre ľadový hokej, curling a korčuľovanie uzatvárajú ponuku zimných športov v Arosa-Lenzerheide.

Lyžovanie Švajčiarsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost