Zermatt - Matterhorn

Reny Travel - pre zážitok z lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Zermatt

Jedinečný alpský štít Matterhorn 4.487 m vyčnieva ako zub šelmy do oblakov. Pod ním sa rozprestiera rozľahlá medzinárodná, švajčiarsko-talianska lyžiarska oblasť Zermatt-Cervinia. Lyžiarska ponuka je obrovská, 360 km lyžiarskych tratí a takmer 60 lanoviek a vlekov. Lyžuje sa vo vysokohorskom prostredí až do 3.900 m n.m. Lyžovanie Zermatt patrí medzi najväčšie a najvyššie lyžiarske lahôdky na svete. V okolí Matterhorn Ski Paradise sa nachádza vyše 30 štvortisícoviek, zjazdovky sú preto extrémne dlhé. Najdlhšia trať meria 16 km s prevýšením 2.279 m. Podobných naj by ste našli v Zermatte a Cervinii ešte viac. Lyžiarska dovolenka pod Matterhornom je to najlepšie, čo si môžete v tejto kategórii dopriať, či ste majstrom v lyžovaní, alebo milovníkom prírody, s rodinou či priateľmi.

rating 4.5
4,6/5

Lyžiarske stredisko Zermatt

Lyžiarske stredisko Zermatt (1.524 - 3.899 m n.m.) sa nachádza vo švajčiarskych Alpách, pod majestátnym Matterhornom. Ponúka 200 km lyžiarskych tratí a 35 lanoviek a vlekov na severných svahoch. Na južnej strane hôr sa nachádza talianske stredisko Breuil-Cervinia Valtournenche so 150 km lyžiarskych tratí a 23 lanovkami. Obe strediská sú spojené zjazdovkami a lanovkami, "bez vyzutia lyží". Tak vznikla lyžiarska aréna Matterhorn Ski Paradise s 350 km tratí a 58 dopravnými zariadeniami pre lyžiarov. Ľadovec Theodul umožňuje lyžovanie na ľadovci po celý rok, v lete je k dispozícii až 20 km zjazdoviek. Heliskiing alebo skitouring ponúkajú neobmedzené možnosti prvej jazdy v čistom prašane (freeride) vďaka 38 štvortisícovkám v bezprostrednom okolí, ktorých svahy sa zvažujú do centier v Cervinii alebo Zermatte. Snowpark s celoročnou prevádzkou na ľadovci je ďalšou svetovou raritou. Nech ste akýkoľvek lyžiar, lyžovačka v Zermatte vaše doterajšie lyžiarske parametre preformátuje. Hory bez áut (car-free) sú švajčiarskou vizitkou starostlivosti o životné prostredie.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre strediska

Matterhorn Ski Paradise:
(Zermatt - Breuil-Cervinia - Valtournenche / Matterhorn)
Nadmorská výška: 1.524 - 3.899 m n.m.
Sezóna: celoročná / 8:00 - 16:30 hod.
Zjazdovky: ľahké 75 km, stredné 220 km, ťažké 30 km
Zjazdovky celkom: 325 km
Zjazdovky v lete: 20 km
Lanovky a vleky: vleky 16, sedačky 22, kabínky 20
Lanovky a vleky celkom: 58
Prepravná kapacita: 98.000 os./hod.
Záruka snehu: 70% zasnežovací systém / ľadovec
Skipas: Zermatt
Top hodnotenie: lyžovanie (5*), skialp (5*), freeride (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 990 km
GPS Zermatt (CH): 46°01'11.9"N 7°44'46.6"E
GPS Valtournenche (I): 45°53'17.6"N 7°37'26.0"E
Destinácia: Lyžovanie Švajčiarsko / Švajčiarske Alpy
Lokalita: Južné Švajčiarsko / kantón: Valais / Matterhorn / Zermatt

Zimná dovolenka Zermatt

Medzinárodné lyžiarske stredisko Zermatt-Cervinia-Valtournenche

Hlavný horský hrebeň, ktorý sa tiahne od Matterhornu cez Breithorn a pokračuje na východ k Dufourspitze, kopíruje hranicu medzi Talianskom a Švajčiarskom. Zároveň je miestom spojenia dvoch významných lyžiarskych stredísk - Cervinia-Valtournenche v Taliansku so švajčiarskym Zermattom. Spojením vzniklo medzinárodné lyžiarske stredisko Zermatt-Breuil-Cervinia-Valtournenche, ktoré je možné zažiť na spoločný skipass Matterhorn Ski Paradise. K dispozícii je 325 km zjazdoviek a 58 lanoviek a vlekov. Lyžuje sa v nadmorských výškach od 1.524 m vo Valtournenche až do 3.899 na Gobba di Rollin. Najvyššie položené lyžiarske zjazdovky na ľadovci Theodul sú v premávke celoročne. Lyžovanie Cervinia prispieva do spoločného lyžiarskeho balíčka o niečo menšou dávkou zjazdoviek aj dopravných zariadení. Výhodou je však spoločný skipas zakúpený v Taliansku, ktorý je lacnejší.

Car free, parkovisko Täsch

Aby si Zermatt udržal svoj klimaticko-kúpeľný charakter, bola z mesta vylúčená automobilová doprava (car free). V Zermatte je možné chodiť pešo, koňmo, na bicykli alebo mestským elektro-taxíkom. Ani osobným elektromobilom nie je vjazd do mesta povolený. Tiež všetko zásobovanie v meste sa realizuje prekládkou tovarov a následne rozvozom miestnymi elektromobilmi. Prednosť na úzkych uličkách mesta majú však chodci.

Vaša cesta na lyžovačku tak končí v mestečku Täsch, vzdialenom asi 6 km pred cieľom. Tu zaparkujete auto v trojposchodovom parkovacom dome s kapacitou 2000 áut a presuniete sa s batožinou na vlakovú stanicu, ktorá je súčasťou tej istej budovy. Z Täsch premávajú elektrovlaky do Zermattu každých 12 minút. V špičkách sezóny prepravia až 12.000 pasažierov denne. Parkovací a vlakový terminál je zabezpečený proti požiaru, proti lavínam aj proti zemetraseniu. Funguje na podobných princípoch ako letiskové garáže a parkoviská.

Spustením Parkovacieho terminálu do prevádzky sa zrušilo rozsiahle pozemné parkovisko, zlepšila sa manipulácia s batožinou pomocou vozíkov, odstránila sa nutnosť očistiť zasnežené autá pred odchodom z dovolenky. Pribudli tiež parkovacie boxy pre elektromobily s prípojkami na nbíjanie batérií. Parkovací poplatok aj cestovný lístok na vlak si môžete zakúpiť online na matterhorngotthardbahn.ch, alebo v automatoch priamo na parkovisku. Parkovné cca 14,5 CHF za deň.

Lyžovanie Švajčiarsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost