Saastal

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Saastal

Údolie Saas (Saastal) je obklopené štvortisícovkami. Ohromujúce hory a svet ľadovcov prekvapia každého návštevníka. Lyžovanie Saastal je v ponuke 10 mesiacov v roku. Perfektne udržiavané zjazdovky z 3.600 m n.m. vedú priamo k hotelom v údolí 1.800 m. Saastal je považované za stredisko s najvyššou snehovou istotou v Alpách. Silná zostava lanoviek pohodlne prepraví priaznivcov zimných športov na vrcholy. Pre návštevníkov sú k dispozícii sánkovanie, lezenie v ľade, turistika so snežnicami, horolezectvo, curling.. Jasne vedúcim športom je lyžovanie vo všetkých jeho formách - skialpinizmus, skitouring, freeride, heliskiing, freestyle, letné lyžovanie na ľadovci, tréningové tábory pretekárov, bežecké lyžovanie.. Zažite Eldorádo zimných športov uprostred najvyšších hôr Švajčiarska.

rating 4.5
4,5/5

Lyžiarske stredisko Saastal

Lyžiarske údolie Saastal (1560 - 3500 m n.m.) pozostáva z troch samostatných lyžiarskych stredísk - Saas Grund, Saas Almagell a Saas Fee. Ponúka atraktívnu lyžovačku na konci sveta s krásnym výhľadom na 18 štvortisícoviek, ktoré obkolesujú koniec údolia. Výborné snehové podmienky v údolí a ľadovec Fee umožňujú lyžiarsku sezónu 10 mesiacov v roku od júla do apríla. Údolie Saas je nepochybne rajom pre lyžiarov a snowboardistov, ale to nie je všetko. Či už sa zameriate na treking na ľadovcoch, lezenie v ľade, curling alebo nočné sánkovanie, Saastal ponúka nespočet možností, aby bola vaša zimná dovolenka dokonalá a jedinečná. Pre zdatných lyžiarov je v ponuke množstvo zjazdov v hlbokom snehu v okolitých terénoch, náročné lyžovanie na ľadovci Allalin, skialp túry. Priaznivcom bežeckej stopy poslúži 26 km tratí. Skipass Saas je platný na 35 lanoviek a na 150 km upravených zjazdoviek.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre strediska

Saastal: Saas Fee - Saas Almagell - Saas Grund
Nadmorská výška: 1560 - 3573 m n.m.
Sezóna: jul - april / 8:30 - 16:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 36 km, stredné 90 km, ťažké 21 km
Zjazdovky celkom: 147 km
Lanovky a vleky: vleky 18, sedačky 6, kabínky 11
Lanovky a vleky celkom: 35
Prepravná kapacita: 36.000 os./hod.
Záruka snehu: 70% zasnežovací systém / ľadovec
Skipasy: Saastal, Saas Almagell, Saas Fee, Saas Grund
Top hodnotenie: lyžovanie (5*), freeride (5*), freestyle (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 980 km
Zemepisné súradnice : 46°06'33.2"N 7°55'46.2"E
Destinácia: Lyžovanie Švajčiarsko / Švajčiarske Alpy
Lokalita: Južné Švajčiarsko / kantón: Valais / údolie Saastal / Saas-Fe

Lyžiarske stredisko Saas Fee

Celková dĺžka zjazdoviek: 100 km, počet lanoviek a vlekov: 22. Lyžiarske stredisko Saas-Fee ponúka trate všetkých náročnosti od ľahkých začiatočníckych svahov cez široké zjazdovky pre carving až po strmé svahy Svetového pohára. Morenia Freestyle Park ponúka kickers a zábradlia nízkej, strednej a vysokej náročnosti a chill-out oblasť. V Leebodene sa nachádza juniorský park, vlek a detské ihrisko so slalomovou dráhou, postavičky, snehový kolotoč a čarovný koberec. Zažite nezabudnuteľné lyžiarske dobrodružstvo Saas-Fee, čaká na vás 13 rôznych adrenalínových výziev.

Lyžiarske stredisko Saas-Grund

Celková dĺžka zjazdoviek: 35 km, počet lanoviek a vlekov: 8. Dokonale pripravené lyžiarske zjazdovky a fantastický carvingové svahy, skvelé výhľady, blízko k ľadovcu Triftgletscher. Hohsi Snowland pre deti s pestrým programom aktivít, junior park a zábavný park, detský klub a pretekársky svah s časomierou na Kreuzboden. Saas-Grund je ideálne lyžiarske stredisko pre rodiny s malými deťmi. V roku 2017 získalo lyžiarske stredisko Hohsaas - Saas - Grund ocenenie prestížneho lyžiarskeho portálu v kategórii «Tajný tip: lyžiarske stredisko do 40 km zjazdoviek ».

Lyžiarske stredisko Saas-Almagell

Celková dĺžka zjazdoviek: 14 km, počet lanoviek a vlekov: 8. Ambiciózni lyžiari, začiatočníci a rodiny budú milovať tento malý, ale dokonale vytvorený resort. Zábavné prvky: pretekársky svah v časti Furggstalden a detský dobrodružný park s kreslenými postavičkami. Deti budú milovať detské Ski-DoosFurggstalden.

Lyžiarske stredisko Saas-Balen

Celková dĺžka zjazdoviek: 1 km, počet vlekov: 1. Prevýšenie lyžiarskeho svahu s miernym sklonom pre deti a začiatočníkov. Obec Saas-Balen sa nachádza najnižšie v údolí Saas, lepšie ceny za ubytovanie, bežecké stopy, psie záprahy, turistika a prechádzky v údolí.

Lyžovanie v lete

Najlepšia vec v letných horúčavách je letné lyžovanie! Ak si chcete v letných mesiacoch vychutnať osvieženie, nemusíte nutne využiť kúpeľ v horskom jazere. V Saastal - v Slobodnej dovolenkovej republike Saas-Fee (Free Republic of Holidays Saas-Fee), môžete aj v lete lyžovať za najlepších podmienok. Vychutnajte si úžasné zážitky z jazdy v príjemných teplotách na 20 km rôznych svahov na ľadovcov. Na vlastné oči môžete sledovať letnú prípravu národných lyžiarskych tímov v letnej lyžiarskej oblasti Saastalu. V prevádzke sú tiež lyžiarske školy a inštruktori lyžovania, horskí sprievodcovia.

Lanovky Alpin Express a Metro Alpin premávajú v letnej a jesennej sezóne od polovice júla do konca októbra podľa upravených časov, ktoré sú prispôsobené teplote a kvalite snehu. V júli je prevádzková doba spravidla od 7:00 - 12:00, v októbri od 8:30 - 15:00 hod. Pre vášnivých freestyle-istov je v prevádzke snowpark, resp. jednotlivé jeho časti, ktoré sú z hľadiska kvality a bezpečnosti vyhovujúce. Väčšinou je otvorená vrchná časť, Pro-Line je otvorená len 2 dni v októbri a od 3. novembra.

Zimná dovolenka Saastal

Lyžiarske údolie Saastal vystupuje v komunikácii s klientelou ako "Freie Ferienrepublik Saas-Fee" (Free Republic of Holidays Saas-Fee) Slobodná dovolenková republika Saas-Fee. Po príchode do strediska je vhodné spoznať prostredie, najmä dôležité miesta v stredisku:

Britannia horská chata /Saas-Fee (3.030 m n.m.) bola postavená v roku 1912 britskými členmi Alpen Clubu (odtiaľ názov Britannia). Chata je jednou z najnavštevovanejších v rámci SAC (Schweizer Alpen Club) aj v celých Alpách a je východiskom pre slávne Haute Route a ďalších vysokohorských trás zo Saastalu. Nachádza sa asi 90 minút chôdze po vrstovnici od vrcholovej stanice lanovky Felskinn. Horská chata Britannia je otvorená od marca.

Hannig /Saas-Fee (2.336 m n.m.) slnečná strana Saas-Fee. Nahor vedie lanovka z Saas Fee. Príjemné posedenie vo vrcholovej reštaurácii na slnečnej terase si vychutnáte slnko a pohľad na ľadovec Fee a šesť štvortisícoviek nad ním. Ak máte šťastie, môžete vidieť niektoré miestne voľne žijúce zvieratá na útesoch. Nadol pešo, alebo na saniach po nádhernej sánkarskej ceste.

Längfluh /Saas-Fee (2.870 m n.m.) zažite ľadovec blízko vrcholovej stanice lanovky Längfluh. Zázrak ľadopádu, tvorba ľadových tvárov, trhlín ľadovca, majestátne vrcholy najvyšších hôry vo Švajčiarsku amasív Mischabel.

Mittelallalin /Saas-Fee (3.500 m n.m.) najvyššie položená revolvingová reštaurácia, najväčšia ľadová jaskyňa a najvyššia podzemná lanovka Metro Alpin, všetko na jednom mieste. Žiadny pobyt v meste Saas-Fee sa nobíde bez výletu do stanice Mittelallalin.

Plattjen /Saas-Fee (2.570 m n.m.) moderná šesťmiestna lanovka vás vyvezie na Plattjen odkiaľ je dobrý výhľad na okolie, vodná nádrž Mattmark a masív Mischabel.

Spielboden /Saas-Fee (2.448 m n.m.) kulinárske špeciality, užite si jedlo na najvyššej úrovni na svete, gurmánska reštaurácia s dedinou Saas-Fee pod stolom.

Hohsaas /Saas-Grund (3.200 m n.m.) vychutnajte si vysokohorskú panorámu, pohľad na osemnásť 4000 metrových vrcholov. Možnosť podniknúť túru na snežniciach alebo skitour a spoznať 18 majestátnych vrcholov trochu lepšie na našej čiastočne upravenej tématickej trase.

Kreuzboden /Saas-Grund (2.400 m n.m.) konečná stanica pre rodiny ponúka detský klub a veľa príležitostí pre deti vysoko nad Saas-Grund. Dobre udržiavané turistické chodníky a sánkovanie dole do Saas-Grund zaručuje nezabudnuteľný zimný zážitok z lyžovačky.

Furggstalden /Saas-Almagell (1.893 m n.m.) prejdite sa po starej osade a očarujúcej zimnej krajine nad obcou Saas-Almagell, ďaleko od zhonu a každodenných starostí. Keď sa dostanete na koniec, môžete sa vrátiť späť na sánkach do Saas-Almagell.

Heidbodme /Saas-Almagell (2.400 m n.m.) je vrcholová stanica lanovky v stredisku Saas-Almagell, odkiaľ sa môžete pokochať veľkolepými horskými scenérieami s nádherným panoramatickým výhľadom na masív Mischabel a na druhej strane na najvyššiu horu v okolí Monte Rosa 4.634 m.

Felskinn /Saas-Fee (3.000 m n.m.) stanica lanovky bola použitá v oficiálnom videu k hitu skupiny Wham - Last Christmas. Z Felskinn vedú upravené zjazdovky do lyžiarskeho strediska Morenia. Felskinn je tiež východiskom pre množstvo pôsobivých turistické trasy, ako napr. ľadovcami Fee a Chessjen, na Britannia Hut. Všetky uvedené miesta sú zobrazené na skimape Saastal.

Lyžovanie Švajčiarsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost