St. Moritz - Engadin

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie St. Moritz

Pred 150 rokmi práve tu vznikol fenomén zimného dovolenkovania na horách. Odvtedy je lyžiarske stredisko St. Moritz najžiarivejšou svetovou hviezdou. Súčasnosť síce prináša iskrenie mladších a aktívnejších luxusných lyžiarskych rezortov, napriek tomu zostáva najvyššou hviezdou švajčiarskej lyžiarskej scény pre všestrannú zimnú zábavu St. Moritz. Destinácia sa hemýží celebritami, prichádzajúcimi za prírodným snehom, slnkom, kriketom, golfom a glitzom. Lyžiarske zjazdovky v dávke 350 km sa nachádzajú v štyroch sektoroch: Corviglia, Corvatsch, Diavolezza - Lagalb a Zuozs s najvyšším bodom 3.300 m nad údolím Engadin na juhu Švajčiarska, blízko hranice s Talianskom. Nad svahmi premáva takmer 50-ka lanoviek a vlekov, medzi strediskami skibusy. Najvyššie hodnotenie za off-piste, prírodu, zjazdovky strednej náročnosti a zábavu. Lyžovanie St. Moritz Top exkluzívna zimná dovolenka.

rating 4.7
4,7/5

Lyžiarske stredisko St. Moritz

Svetovo najznámejšie lyžiarske stredisko St. Moritz (1.720 - 3.300 m n.m.) sa nachádza vo švajčiarskych Alpách. Je zakladateľom zimného dovolenkovania na horách od roku 1864. St. Moritz bol organizátorom zimných olympijských hier v rokoch 1928 a 1948. Tu vznikla slávna ľadová dráha Cresta Run. Najlepšie hotely, dostihy, pólo a kriket na zamrznutom jazere a masové preteky dozdobujú jedinečnú ponuku lyžovania. Celkom 320 km zjazdoviek sa nachádza v strediskách Corviglia, Corvatsch-Furtschellas, Diavolezza - Lagalb, Zuoz – Pizzet. Pre každého sa nájdu tie pravé svahy, deti, začiatočníci, seniori, kreatívci vo freestyle, freerideri aj majstri carvingu. Rušný život v meste sa snaží odpútať lyžiarov zo zjazdoviek, ale kto raz pocíti menčester na slnečných svahoch Corviglie, ťažko opúšťa lyžiarske svahy pred 16:00 hod. Možnosti vyžitia po lyžovačke sú rovnako pestré, ako množstvo zjazdoviek nad mestom.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1720 - 3300 m n.m.
Sezóna: december - april / 8:30 - 16:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 64 km, stredné 192 km, ťažké 66 km
Zjazdovky celkom: 322 km
Lanovky a vleky: vleky 15, sedačky 22, kabínky 10
Lanovky a vleky celkom: 47
Prepravná kapacita: 58.000 os./hod.
Záruka snehu: 70% zasnežovací systém / ľadovec
Skipas: St. Moritz
Top hodnotenie: lyžovanie (5*), bežky (5*), lanovky (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 750 km
Zemepisné súradnice : 46°29'03.1"N 9°50'00.0"E
Destinácia: Lyžovanie Švajčiarsko / Švajčiarske Alpy
Lokalita: Východné Švajčiarsko / kantón: Graubünden / údolie Engadin / St. Moritz

Zimná dovolenka St. Moritz

St. Moritz je najčistokrvnejším alpským cieľom na svete. Jeho meno je chránené ako ochranná známka a znamená na celom svete eleganciu a vysokú úroveň. Hostia z celého sveta si môžu vychutnať štýlovú, kozmopolitnú atmosféru a jedinečnú kombináciu najkvalitnejších reštaurácií v stredisku a na svahoch. Hotely, ktoré stanovujú nové štandardy luxusu na každej úrovni a bohatý kalendár najvyšších medzinárodných podujatí - od konských dostihov White Turf až po Majstrovstvá sveta vo futbale, Svetového pohára v lyžovaní, Polo a Gourmet festivalu či kriket na ľade.

Nakupovanie je skvelo zvodné, pozoruhodne pozdĺž očarujúcej ulice Via Serlas - zatiaľ čo v blízkosti sa nachádzajú miestne špeciality, ako napríklad slávnostný koláč z ovocia z Engadin. Samozrejmosťou je aj kvalita zimných športov v St. Moritz - z miestnej hory Corviglia / Piz Nair so 100 kilometrami zjazdoviek až po legendárny Cresta Run - jedinečnú bobovú dráhu na svete. Preto nie je žiadnym prekvapením, že v roku 2017 bude St. Moritz po štvrtých majstrovstvách sveta a dvoch zimných olympijských hrách (1928 a 1948).

Očakáva sa, že v mnohých ubytovacích zariadeniach v St. Moritz nájdete parný kúpeľ alebo saunu. Pre dokonalý zážitok z wellness sa však musíte dostať do jedného z 5-hviezdičkových hotelov. Našťastie otvárajú svoje denné kúpele aj nerezidentom. Medzi najkrajšie kúpele sv. Moritza v hoteli Kempinski Grand des Bains. Tu sa miestne materiály používajú jednoducho a štýlovo na dobrý účinok. Kúpele v modernom hoteli Carlton hotel prenesú hostí do úplne inej oblasti, ktorá sa rozprestiera na rozlohe 1200 m2 na troch podlažiach. Medzitým kúpele v hoteli Kulm sú príkladom elegancie a spĺňajú najvyššie požiadavky.

Vďaka svojej ideálnej nadmorskej výške 1.700 až 3.300 metrov je snehová pokrývka v Engadine St. Moritz zaručená. Špičkové dopravné zariadenia zabezpečujú minimálne čakacie doby a maximálnu efektivitu v regióne známom svojou bohatou prírodnou rozmanitosťou. Práve tu sa predstava zimnej turistiky zrealizovala pred viac ako 150 rokmi. Je to jednoducho modré nebo s freeridovými svahmi, širokými traťami pr začiatočníkov a dokonca aj prvou jógovou zjazdovkou na svete. Stručne povedané, St. Moritz robí lyžovanie a sneh ako profesionál. Okrem mesta Corviglia sa zimní rekreanti môžu tiež tešiť na rozprávkové lyžiarske oblasti Corvatsch, Diavolezza a Zuoz, celkom 350 km zjazdoviek. K dispozícii sú tiež menšie, viac rodinne orientované lyžiarske vleky na miestach ako Samedan a Pontresina.

Bonus: s viacdňovým skipasom Upper Engadine lyžujete v talianskom lyžiarskom stredisku Livigno za polovicu - zľava 50% na jednodňový skipas. Livigno je cca 50 km zo St. Moritz, asi hodina jazdy.

Corviglia

Miestne horské stredisko St Moritz Corviglia a susedné lyžiarske oblasti Corvatsch a Diavolezza sľubujú prvotriedny zážitok z lyžovania. Ranní vtáci sa zlietajú na "biely menčester" na Corviglii a vyrezávajú svoje prvé stopy dňa do čerstvého prášanu. Aby sa tam dostali, železničná lanová dráha Chantarella a lanovka Marguns začali stúpať na 7:45 hod. V skorých ranných hodinách sa lyžiari stretávajú na vrchole Piz Nair (3.057 m). Pred nimi leží prekrásna alpská panoráma, zjazdové chodníky Svetového pohára a snehový park Corviglia s množstvom prekážok, malými lyžiarskymi skokmi a zábavným svahom.

Hlavnou oblasťou lyžiarskeho strediska St Moritz je Corviglia / Piz Nair, ktorýá stúpa do 3.057 m nad jazerom St Moritz a tromi rekreačnými dedinami. Je prístupná lanovkou z Dorf, kabínkovou lanovkou a sedačkou z Bad a gondolou a sedačkou Celerina. Corviglia je pre stredne pokročilých s množstvom dlhých tratí a niekoľkými čiernymi. Keďže má ľahký prístup z dedín, nevyhnutne priťahuje najväčšiu návštevnosť a je vhodné vyhnúť sa jej cez víkendy. Mellow Park tu má niekoľko jednoduchých a pokročilých línií, ale nie je tam žiadna U-rampa.

Lyžiarska oblasť Corviglia je domovom 15 horských reštaurácií, kde sia dajú dobiť "batérie". Výber sa pohybuje od jednoduchých, domácich špecialít až po prvotriedne gurmánske jedlá. Vyskúšajte El paradiso Hütte a ich najlepšie smotanové plátky na svete.

Corvatsch

Na sever od Corvatsch sa dostanete z jazera Silvaplana, skibusom od Bad a Dorf, a zvyčajne má niektoré z najlepších snehových podmienok v regióne, čo z neho robí najlepší sektor freeridingu. Má tiež najvyšší výťah v údolí, na ľadovci, ktorý dosahuje až 3.305 m, a zjazdy, ktoré sú dlhé a zvyčajne prázdne mimo sezóny. Červené odbočenie z vrcholu Corvatsch je jedným z klasických výletných jázd regiónu Engadin. Je možné sa vrátiť na okraj mesta Bad čiernou traťou, ale keď je na začiatku ľad, je to vážna výzva pre unavené nohy. Freestyle park Corvatsch má polovičnú výbavu a je obsluhovaný sedačkovou lanovkou.

Diavolezza a Lagalb

Diavolezza a Lagalb sú dve spájané hory v neďalekom údolí Bernina, kam sa dostanete zo St Moritz vlakom alebo autobusom. Diavolezza siaha až k ľadovciu na 3.066 m a na zostupe sa nachádzajú dve veľkolepé zjazdovky, široké ako zjazdovky vo Val Arlas. Odporúča sa najať si miestneho sprievodcu pri riešení tohto terénu. Lagalb je cez údolie prepojený s Diavolezzou krátkym vlekom. Lanovka vystupuje na 2.959 m vrchol, nadol slúžia dve veľkolepé červené zjazdy pre budúcich pretekárov. Čierny zjazd si vyžaduje oveľa väčšiu koncentráciu.

Zuoz

Zuoz sa nachádza na čele údolia Engadin, je malým rodinným rezortom obľúbeným miestnymi obyvateľmi St Moritz, do ktorého sa dostanete vlakom alebo skibusom. Je to skvelé miesto pre začiatočníkov a malé deti, ale má aj dostatočné prechodné svahy, aby sa tu každý lyžiar cítil šťastne. 4-sedačková lanovka stúpa od okraja dediny Zuoz do výšky a ticho sa kĺže okolo hotela Castell na základňu druhej sedačkovej lanovky. To zase smeruje k vyššiemu cieľu, čím sa cestujúci dostanú na vrchol miestnej hory Zuoz, Pizzet (2.465 m). Počas jazdy, ako sa vaša nadmorská výška zvyšuje, stúpa i vzrušenie: pod seba roztiahnete široké zjazdovky šumivé na slnečnom svetle a za ním celé údolie - ešte pôsobivejšie z pohľadu z vtáčej perspektívy.

Lyžovanie Švajčiarsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost