Spolkové krajiny Rakúska

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách do Rakúska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Burgenland

Spolková krajina Burgenland sa nachádza na východe Rakúska. Pozostáva z troch oblastí: Neziderské jazero, Stredný Burgenland a Južný Burgenland. Aktívne založení návštevníci si prídu na svoje pri vodných športoch, turistike či, jazde na koňoch alebo na bicykli. Hľadači pokoja prežijú príjemné chvíle relaxujúc v kúpeľoch Bad Tatzmannsdorf alebo v Stegersbachu. Milovníkom vážnej hudby sú určené Haydnov festival v Eisenstadte a letný festival operety na vodnej scéne v Mörbischi. Gurmáni ocenia potulky vinicami a ochutnávky modrej frankovky. Deti zaujme zábavný Familypark v stredisku Neusiedler See.

Turistický sprievodca

Spolková krajina Burgenland sa nachádza na východe Rakúska. Hraničí s Maďarskom, Slovenskom, Slovinskom a rakúskymi krajinami Dolné Rakúsko a Štajersko. Hlavné mesto Eisenstadt je kultúrnym centrom so zámkom rodu Esterházyovcov. Burgenland pozostáva z troch oblastí: Neziderské jazero, Stredný Burgenland a Južný Burgenland. Mierne podnebie, stepná oblasť Seewinkel, pôvabné vinice, dediny so starými dvormi, to sú charakteristické črty Panónskej nížiny.

Navštívte históriu, ktorá sa skrýva v útrobách mnohých hradov, užite si bohaté prírodné zaujímavosti a kultúrne podujatia v krajine slnka, ktoré tu svieti viac ako 300 dní v roku. Známy festival Haydnovej hudby v Eisenstadte a letný festival operety na vodnej scéne v Mörbischi uspokoja estetické potreby. Obdivujte jedinečnú faunu a flóru v Národnom parku Neusiedler See/Seewinkel. Uvoľnenie na duši i tele nájdete v termálnom kúpalisku Sonnentherme Lutzmannsburg, v burgenlandských kúpeľoch v Bad Tatzmannsdorf alebo v Stegersbachu.

Neziderské jazero

Široká hladina Neziderského jazera (Neusiedler See) v jedinečnej prírodnej rezervácii ponúka príležitosti pre milovníkov vodných športov, hľadajúcich surfovanie, plachtenie alebo pádlovanie. Príjemné podnebie s vysokým slnečným svitom, dostatok vetra do plachiet, výlety do okolitej prírody, relax v kúpeľoch St. Martins Therme. Sieť cyklistických trás ponúka vyše 970 km cestičiek a chodníkov pre milovníkov jazdy na dvoch kolesách. Celkom 29 cyklotrás je vhodných pre rodinné bicyklovanie. Deti zaujme zábavný Familypark v stredisku Neusiedler See. Z kultúrnych akcií patria k najlepším operné slávnosti v St. Margarethen, operetné jazerné slávnosti v Mörbisch a Haydnove slávnosti v Eisenstadte. Spojte zážitok z prírody a pôžitok z dobrého vína: urobte si výlet za vínkom naprieč regiónom jazera Neusiedler See, potúlajte sa krajinou, kde sa darí modrej frankovke alebo južnou oblasťou Burgenlandu Uhudler. Urobte si radosť v sedle dvojkolesového alebo štvornohého tátoša, pri vodných športoch a golfe.

Stredný Burgenland

O strednom Burgenlande sa právom hovorí ako o krajine slnka, ktorú charakterizujú listnaté lesy na nízkych pahorkoch. Rozľahlé ovocné sady a vinice a lány polí. Región kultúry prostredníctvom múzea a koncertnej sály pripomína svojim návštevníkom významného rodáka z Raidingu Franza Liszta, ktorý je významnou osobnosťou svetovej hudobnej histórie. Hrady a zámky sú cieľmi milovníkov histórie. Bohaté možnosti cykloturistiky, známe kúpele pre bábätká a malé deti, letné festivaly s ochutnávkou Frankovky modrej spestrujú možnosti pobytu v Strednom Burgenlande.

Južný Burgenland

Krásna krajina, obohatená o najlepšie wellness oázy, doplnená vynikajúcimi vínami a regionálnymi špecialitami, bohatú ponuku možností na pobyt v prírode, voľný čas charakterizuje množstvo slnečných dní. Južný Burgenland vhodne spomalí vaše tempo. Večer si posedíte s priateľmi vo vieche, ktorú tu nazývajú "Buschenschank", vychutnáte si pohárik miestneho červeného vína s olovrantom na doštičke "Brettljausn". A nemusíte myslieť vôbec na nič, len si užívať ničnerobenie.

Táto prvotnosť sa spája so všetkým, čo poteší srdce. Počnúc dovolenkou v pôvodnom vinárskom domčeku "Kellerstöckl" uprostred viníc, cez ubytovanie v súkromí rodinného typu až po 5 hviezdičkové wellness hotely. Tu je možné všetko. Idylický kraj tvoria pahorky, ktoré priam lákajú na dlhšie prechádzky a túry, bicyklovanie, jazdu na e-biku alebo beh, nordic walking. Na vrchole aktivít vládne veličenstvo golf.

Tunajších ľudí charakterizuje otvorenosť a nefalšovaná pohostinnosť. Na jedálnom lístku z regiónu nájdete rozmanitosť prírodných produktov. Je jedno, či ide o olovrant na doštičke v príjemnej vieche, alebo akostné degustačné menu, regionálne výrobky predstavujú základ rozmanitej kuchyne, ktorá ponúka ten najlepší výber receptov nemeckej, chorvátskej a maďarskej gastronómie.

Vo vinárskych podnikoch a vinotékach tunajšieho regiónu sú priatelia vína vždy vítaní na degustáciu. V žiadnom prípade by ste nemali zmeškať ochutnávku legendárneho a zriedkavého Uhudlera, odnepamäti súčasť kulinárskej tradície a regionálnej identity južného Burgenlandu.

Ďalšie rakúske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost