Spolkové krajiny Rakúska

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách do Rakúska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Štajersko

Spolkovú krajinu Štajersko domáci prezentujú ako "Zelené srdce Rakúska", kde je hlavným artiklom dovolenka v Alpách - užívajte si lyžovanie, túry po horách, zdravie z termálnych prameňov a energiu z krištáľovo-čistých jazier. Vždy, keď sa do Štajerska vrátite, objavíte niečo nové. Štajerský životný optimizmus je nákazlivý a zvádza na cestu za pôžitkami. Impozantné hory, chránené prírodné parky, bohatá kultúra a história, horúce pramene a regionálne špeciality. To všetko si návštevníci vychutnávajú počas dovolenky v Štajersku. Ľadovec Dachstein štartuje najdlhšiu turistickú trasu (548 km), končiacu až v kúpeľoch Bad Radkersburg. V zime na vás čakajú kvalitné zjazdovky pre deti, začiatočníkov, seniorov, pokročilých aj majstrov lyžovania. Kto by nepoznal Schladming-Planai, Kreischberg, Stuhleck..

Turistický sprievodca Štajerskom

Štajersko sa pre lepšiu prehľadnosť delí na turistické regióny:
Ausseerland - Salzkammergut sa nachádza v geografickom strede Rakúska. Hory a jazerá prinášajú potešenie a nutkanie vracať sa sem znovu a znovu. Návštevníci tu dokážu vypnúť a načerpať novú energiu.
Schladming-Dachstein ponúka pestrosť od zasnežených lyžiarskych svahov až po svieže zelené pastviny, po celý rok nádherné prostredie na jedinečnú dovolenku pre aktívnych športovcov aj pôžitkárov.
Gesäuse charakterizujú divoké vody riek Salze a Enns s mohutnými skalnými stenami pohoria Gesäuse, najväčší prírodný park v Štajersku a tisícročná kultúra kláštoru Admont s ľudovou kultúrou Gesäuse.
Murtal dovolenkový región, v ponuke ktorého sú cyklistika, turistika, lyžovanie, výlety na snežniciach, rozmanitosť prírodnej scenérie. Hostia si môžu dopriať pestrú nádielku rekreačných aktivít.
Hochsteiermark (Horné Štajersko) dovolenka medzi Semmeringom, Hochschwabom a Eisenerzskými Alpami umožňuje vypnúť a načerpať energiu. Impozantné vrchy, horské pasienky, lesy a vodstvo, zvyky a tradície.
Oststeiermark (Východné Štajersko) sa nazýva tiež záhrada Rakúska. Nezabudnuteľné zážitky ponúka viac ako 120 cieľov výletov, vzrušujúce objaviteľské túry pešo alebo na bicykli a kulinárske pokušenia.
Graz región tvorí druhé najväčšie rakúske mesto zaujme svojou ponukou fanúšikov kultúry, gurmánov, nákupných maniakov, športovcov, milovníkov umenia aj prírody. Na výlety do pútavej okolitej krajiny to nie je ďaleko.
Südsteiermark, Schilcherland &t; Lipizzanerheimat (Južné Štajersko) ponúka jedinečnú a romantickú krajinu, pešo alebo na bicykli z krajiny lipicanov, cez kraj vína Schilcher až na juh Štajerska za pohárom dobrého vína.
Thermenland Steiermark termálna oblasť Štajerska je obdarená liečivými prameňmi šiestich kúpeľov. Mäkká, liečivá voda poskytuje v každom ročnom období teplo a pohodu. Ochutnajte regionálne poklady - jablká, tekvice a víno.

Dovolenka v Štajersku

Každé ročné obdobie je vhodné na návštevu Štajerska, sezóna tu začína rozkvitnutím. V apríli zakvitnú jablone, pokračuje kvitnutie narcisov a viniča až napokon rozkvitnú aj alpské ruže v polovici júna. Letné mesiace sú časom prázdnin, zábavných parkov a rodinnej dovolenky. Na jeseň sú brány gazdovstiev, pivníc, stajní a maštalí otvorené každému, kto chce pomôcť, zažívať a oslavovať zber úrody. Zimná sezóna prináša zasneženú krajinu, upravené zjazdovky a bežecké stopy a horúce pramene. Štajerská kuchyňa nadchne gurmánov v každom období turistickej sezóny.

Lyžovanie, zimná dovolenka

Ak vás zimné putovanie za prašanom privedie do Štajerska, ubytujte sa v nejakom príjemnom hoteli, ktorý vám poskytne zázemie pre vaše lyžiarske zážitky. Oddávate sa pôžitku z nespočetného množstva zjazdoviek na svahoch štajerských lyžiarskych stredísk. Zjazdovky pre deti, začiatočníkov, seniorov, pokročilých aj majstrov oblúka v tej najlepšej kvalite prípravy.

Pre freeriderov nespočet možností na okolitých svahoch alebo skitour v nádherných horách. Kto by nemal dosť za celý deň, môže pokračovať na osvetlených zjazdovkách, nelyžiari sa vytešia na sánkach. Pre milovníkov bežiek sú prvotriedne bežecké stopy. Detské lyžiarske zóny a škôlky s inštruktormi, detské vleky pre zvládnutie prvých krôčkov na snehu. Zvučné značky Planai, Kreischberg, Stuhleck poznajú mnohí priaznivci lyžovačky zo Slovenska nielen kvôli dobrej a rýchlej dostupnosti, ale najmä pestrej lyžiarskej ponuke.

Turistika

Hory, lesy, potoky a lúky, objavovanie prírody krok za krokom naplní dušu šťastím. Turistika je asi najkrajšia forma spoznávania. Poriadna dávka kilometrov turistických chodníkov ukáže Štajersko v pravom svetle ako krajinu obdarenú zeleňou. Skalnaté pohoria na severe, najrozsiahlejšie alpské pasienky na východe Európy, zvlnené ovocinárske a vinárske oblasti z juhu. Vydajte sa niektorým z diaľkových turistických chodníkov Štajerska, kde sa nachádza až 8 z celkového počtu 10 diaľkových turistických trás Rakúska. Tvoria asi najhustejšiu sieť turistických chodníkov v Alpách. Turistická trasa "Od ľadovca k vínu" je najznámejšia a krajina, ktorou prechádza, najkrajšia.

Cyklistika

Cyklistické trasy vedú pozdĺž vodných tokov, naprieč krajinou, strmými horami a kulinárskymi cieľmi. Známa "Murská cyklistická trasa" začína v pohorí Vysoké Taury a pokračuje cez hlavné mesto Graz do krajiny vína, tekvicového oleja a termálnych prameňov. Murská cesta je považovaná za jednu z najkrajších v Alpách. "Ennská cyklistická trasa" ponúka pôsobivé vrcholy pretkané horskými bystrinami, romantické vidiecke sídla, históriu, kultúru a špeciality miestnej kuchyne. "Vinohradnícka štajerská cyklistická túra" na 400 km okružnej trasy predstavuje celú vinársku oblasť na juhu a východe Štajerska.

Množstvo značených chodníkov pre horskú cyklistiku ponúka všetky stupne obtiažnosti. Začínajúci aj pokročilí horskí cyklisti si prídu na svoje, napr. na známej trati pre Svetový pohár v Schladmingu alebo na tratiach európskych a svetových šampionátov v oblasti Grazu. Regióny Schladming-Dachstein a Graz ponúkajú cesty až na samotné vrcholy. Chaty pre oddych a občerstvenie sú vždy pri trati.

Kúpele a wellness

Štajersko vie ponúknuť pestrý program pre priaznivcov wellness a zdravého životného štýlu. Od liečebných a klimatických kúpeľov až po kúpele na báze prírodnej liečby. O zdravie sa starajú tiež početné kúpeľné hotely. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) definuje zdravie ako "stav úplnej telesnej, duševnej a sociálnej pohody" a nie iba ako neprítomnosť choroby alebo telesnej vady. Vďaka zdokonaľovaniu kúpeľných liečebných metód sa z kúpeľných stredísk stávajú kompetentné centrá zdravia.

V ponuke je prevencia rovnako ako osvedčené liečebné kúry. Štajerské kúpeľníctvo vychádza z dlhoročnej tradície, ktorá mnohými kúpeľnými, termálnymi, Kneippovými a wellnes zariadeniami ponúka takmer neobmedzené možnosti liečby, zotavenia sa a úniku od každodenného stresu. Medzi najvyhľadávanejšie patria kúpele Bad Aussee, Bad Blumau, Bad Gleichenberg, Bad Mitterndorf, Bad Radkersburg, Bad Waltersdorf a ďalšie spa centrá.

Hlavné mesto Graz

Druhé najväčšie mesto Rakúska nie je príliš veľké, štvrť milióna obyvateľov a rozloha 128 km2 naznačujú, že ide o jednodňovú poznávačku. Historické centrum Grazu je zapísané na zoznamoch UNESCO, úzke uličky s pôvabnou atmosférou a kulinárskymi návnadami si vyžadujú pokoj na zoznámenie a čas na vychutnanie. Hlavným symbolom a poznávacím znakom mesta Graz je zámocký vrch Schlossberg s hodinovou vežou a pevnosťou. Mesto je domovom študentov z celého sveta, ktorí tu študujú na štyroch univerzitách. Príjemné klimatické podmienky zabezpečujú fény zo stredomoria. Ako dopravný uzol je Graz križovatkou do Slovinska (Maribor), Talianska (Benátky), Maďarska (Budapešť), Salzburgu a Viedne. Z letiska Graz je spojenie leteckou dopravou s významnými miestami Európy ako Viedeň, Frankfurt, Mníchov, Amsterdam, Frankfurt, Zürich, Istambul.

Ďalšie rakúske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost