Mesto kávy a poézie

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Terst

Hlavné mesto regiónu Friuli Venezia Giulia pôsobí impozantným dojmom najmä, keď sem priplávate od mora. Prístavu je tvárou otočené námeste Piazza Unita d'Italia s budovami v rakúskom štýle, s množstvom kaviarní, barov, ktoré žije a žiari aj v noci. Trieste je vďaka historickým súvislostiam nazývané tiež malou Viedňou pri mori, vplyv Habsburgskej monarchie je tu badateľný najmä na architekrúre mesta. Okrem nej nájdete aj pamiatky iných historických dôb - paláce neoklasické, secesné, eklektické i barokové a aj pozostatky z obdobia Rímskej ríše. Ak máte na návštevu Trieste len chvíľu, určite sa zastavte aj na kávu v niektorej z historických kaviarní. Káva je vlajkovou loďou mesta, už od 18.storočia bol Terst voľným prístavom pre import kávy do Európy.

Mesto Terst

V súvislosti s kávou sa iba v Terste dozviete, čo je to "gocciato" alebo chuť "capo in b" - a budete ich môcť aj ochutnať. S atmosférou retro kaviarní ide ruka v ruke literatúra. V tých miestnych sa pohybovali aj poeti a spisovatelia ako bol James Joyce, Italo Svevo či Umberto Saba. Terst je mesto kávy a poézie.

Terst je aj zmesou náboženstiev, kde blízko seba stoja po stáročia kostoly a katedrály ortodoxných grékokatolíkov, srbskej ortodoxnej cirkvi, synagóga, evanjelický luteránsky kostol a najstarší švajčiarsky evanjelický kostol. Kto radšej inú šálku kávy, môže si v bývalých prístavných dokoch pozrieť výstavu moderného umenia alebo inú aktuálnu expozíciu. Doky aj námestia sú miestom konania rôznych akcií a eventov, poradíme ešte pred pobytom, alebo sa poobzeráte na mieste.

K Terstu patrí more. Charakteristickou je silueta zámočku Miramare nad morom, hniezdočka lásky Maximiliána a Charlotty Habsburgovcov (a po nich mnohých ďalších), ktoré si môžete prehliadnuť aj s odborným výkladom sprievodcu. Alebo navštívite miestnu pláž, tak ako mnohí miestni, ktorí si radi idú zaplávať, opaľovať sa alebo sa len poprechádzať po promenáde.

Fotogaléria

Stručný turistický sprievodca

Pre turistov je k dispozícii niekoľko pravidelných sprevádzaných okruhov mestom Trieste. Nechajte sa inšpirovať:

Trieste, mesto spisovateľov - James Joyce napísal "Moja duša je v Terste". Vyberte sa po stopách troch literátov, James Joyce, Umberto Saba a Italo Svevo. Budete počuť anekdoty a príbehy o spisovateľoch, miestach, ktoré často navštevovali a možno zistíte, prečo si adoptovali práve toto mesto... Program trvá asi 2 hodiny.

Objavte Terst - za 2 hodiny prejdete srdcom kozmopolitnej metropoly regiónu Friuli Venezia Giulia. Objavíte unikátnu atmosféru mesta dekorovaného budovami v neoklasickom, secesnom i eklektickom štýle, kde sú ruiny z dôb Rimanov v harmónií so stavbami Habsburgovcov. Potúlate sa čarovnými kútmi Terstu, kde sa stretáva náboženstvo, veda aj literatúra.

Pešo po Terste - alternatíva, ak si chcete prehliadku Terstu načasovať po svojom a pritom neobísť žiadne z najkrajších miest tohto mesta mora, umenia a kultúry. Tour má celkom 22 zastávok od námesta Piazza Unita cez Riccardov oblúk až po Verdiho divadlo. Stihnete všetky, alebo si vyberiete len tie, na ktoré máte práve náladu.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost