Lignano rodinná dovolenka

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Lignano

Lignano je jedno z najznámejších a najnavštevovanejších talianskych letovísk. Istý čas v ňom strávil aj svetoznámy americký spisovateľ Ernest Hemingway, ktorý ho označil za „Benátsku Floridu.“ Okrem čistého mora a krásnej prírody s niekoľkými chránenými oblasťami, ktoré lákajú dovolenkárov, ponúka pestré športové, kultúrne a zábavné možnosti. Letovisko má tri časti - Sabbiadoro, plné energie, Pineta so sviežimi píniovými lesmi a pokojná Riviera. Spolu vytvárajú osem kilometrovú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora, ktorá je vhodná aj pre najmenších špuntov a mamičky. Špeciálne parcely pre psíkov, detské kútiky, animátori voľného času, športoviská, kurzy (tanečné, kanoe, jazdecké, plachtenie, golf a i.), cykloturistika, prechádzky ulicami, ktoré lemujú fontány a námestíčka, večerné posedenia v reštauráciách, výstavy, koncerty robia dovolenku v Lignano atraktívnou pre všetkých.

Letovisko Lignano

Lignano je obľúbené letovisko na severe Talianska. Pre návštevníkov je tu nachystaná perfektne upravená plážs pozvoľným vstupom do mora, čisté more - ocenené aj modrou vlajkou (Bandiera Blu), animačné a športové programy pre deti aj dospelých. Pre malých aj veľkých je tu vodný park Aquasplash, zábavný park Guliverlandia, Hemingwayov park a zoologická záhrada. Hlavnú ulicu večer uzavrú a zmení sa na pešiu promenádu s množstvom obchodov, reštaurácií, barov a zmrzlinární. Letovisko Lignano poskytuje vynikajúce podmienky na strávenie skvelej dovolenky pre rodiny s deťmi, mladých aj seniorov.

Fotogaléria

Pláž

 • jemný piesok zlatej a okrovej farby
 • nositeľ modrej vlajky EÚ, získanej za čisté more
 • voľné aj platené pláže vybavené slnečníkmi a ležadlami - celkom 37 plážových sektorov
 • možnosť desiatok športov, zábavy a rôznych programov pre všetky vekové kategórie.
 • bezbariérový prístup, šatne pre zdravotne postihnutých, minimálna veľkosť chodníkov – 1,5 m
 • pre účastníkov, ktorí prišli dovolenkovať so svojimi štvornohými spoločníkmi – areál Doggy Beach

Pri ubytovaní v hoteloch a apartmánoch, ktoré majú plážový servis v cene spravidla platí, že izbe / apartmánu je pridelené konkrétne miesto na partnerskej pláži. Nemusí to byť nutne na presne kolmo najbližšej pláži ubytovaniu. V prípade, že plážový servis nie je v cene (alebo keď sa Vám páči viac iná pláž) tak si prenajmete plážový servis na tej, ktorá je Vám najbližšie / najviac sa Vám páči / má voľné miesta, ktoré Vám vyhovujú. Ceny sa pohybujú podľa sezóny, toho, o ktorý rad od mora sa jedná a tiež či je to kombinácia slnečník + ležadlo + kreslo alebo sú tam 2 ležadlá, prípadne tzv. gazebo na VIP pláži s viacerými ležadlami a kreslami, stolíkom a pod.
Viaceré pláže už umožňujú rezervovať konkrétne miesto na pláži vopred. Dá sa pozrieť voľné miesta na pláži online, vyznačené sú tie, ktoré sú už obsadené alebo ich nie je možné objednať a tie, ktoré sú ešte voľné. V sezóne sa cena za servis na 6 dní pohybuje okolo € 80 - € 100+ za 1 slnečník a 2 ležadlá alebo kreslo + ležadlo. Výhodou je, že si môžete prenajať aj viac miest pri sebe a nie ste viazaní tým, ako to má pridelené ubytovateľ. Na požiadanie Vám k zakúpenému ubytovaniu takéto miesto rezervujeme.

Hlavné pláže v Lignano:

 • Lignano Sabiadoro - pláž 1, 1bis, 1ter, 4, 5 (aj VIP sektor s gazebami, pri Terrazza Mare), 6, 7, 10 (aj VIP sektor s gazebami), 11, 17, 18
 • Lignano Pineta - pláž 1 holandská, 2 nemecká, 3 anglická (zameraná na deti - animácie), 4 talianska, 5 švajčiarska, 6 francúzska, 7 rakúska (štáty sú len názvy, aj zo Slovenska môžete využívať ktorúkoľvek)
 • Lignano Riviera - pláž 1 tropical, 2, 3, 4, 5, 6

Pláž pre psov - Doggy Beach - sa nachádza na konci Sabbiadora smerom na Faro Rosso:

 • lôžková časť s baldachýnmi, slnečníkmi a lôžkami pre psov, v prípade objednávky VIP sedadiel (tzv. Dog-VIP seats) zaručený aj priestor o rozmere 4x3,2 m pre domáceho miláčika, v ktorom sa môže pohybovať voľne, bez vôdzky
 • veterinárne služby
 • obchod so psími potrebami
 • kvalifikovaný inštruktor s bohatým programom
 • sprchy špeciálne navrhnuté pre psov
 • mini bazén, v ktorom možno pretestovať schopnosti plávania hlavne menších psov pred ich vypustením do mora
 • jemne zvažujúci sa vstup do mora

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 611 km, B. Bystrica 817 km, Košice 919 km (cez Maďarsko)
Najbližšie letisko: Terst (Trieste) 63 km, Benátky (Venezia) 94 km
Železničná stanica: Latisana 23 km, Portogruaro 35 km, Udine 60 km
Autobusová: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny. Medzinárodné autobusové linky do Udine, Latisana alebo Benátok - Lignano.

Aktivity

aktívny život: prechádzky pri mori, jazdy na bicykli, plavecké súťaže, tenisové kurty s antukou, možnosť zapojiť sa do kurzov tanca, organizovaných prechádzok na bicykli (počas júna až septembra), vodné športy (windsurfing, kanoe, vodné bicykle, lode, banány, para sailing – všetko dostupné a vypožičateľné priamo na mieste), ihriskové hry, loptové hry
relax: centrum mesta s mnohými malými námestiami, fontánami, reštauráciami, kaviarničkami, semináre a ochutnávky vína, výstavy

Rodina / deti

v rámci časti Sabbiadoro sa o Vaše deti postarajú animátori, ktorí počas letných mesiacov koordinujú hry v priestoroch pláže (denne od 10:00 do 12:00 a 16:00 až 18:30), kedy si rodičia môžu užiť zaslúžený oddych
raz týždenne organizujú obľúbené tematické párty, rôzne spoločenské a športové hry (kartové súboje, hry v mini bazéne, stavanie pieskových stavieb, minifutbal, oddych na hojdacích koníkoch a i.)
pre novorodencov a čerstvé mamičky sú v častiach pláže 6, 7, 10, 11, 17 a 18 komfortne vybavené tzv. Mother´s room, teda priestory venované starostlivosti o deti, v ktorých je k dispozícii teplá voda, prebaľovacie pulty, ohrievače fliaš a jedla, všetko bezplatne
v časti Pineta, kde sa nachádza 7 pláží, sa v rámci starostlivosti o detského návštevníka nachádza aj stanica prvej pomoci, kúpeľne, prebaľovacie pulty, ohrievače detských fliaš, sprchy s teplou vodou, ale aj bezdrôtové pripojenie na internet

Nočný život / zábava

zaujímavá ponuka pre každého:
možnosť večerných nákupov (dizajn, bazáre, oblečenie), rôzne umelecké eventy (napríklad stretnutia so spisovateľmi, literárne besedy, časté fotografické výstavy a i.)
na svoje si prídu hlavne milovníci tanca
mladí – možnosť navštíviť miestne nočné kluby, disko, živá hudba, DJ, časté tematické večierky, barmanské show
staršia klientela – reštaurácie, zábavné podniky, kaviarničky, nočné prechádzky centrom plným fontán a malých námestí

Obľúbenosť

živé, dynamické stredisko, ktoré sa teší obľube slovenských, českých a nemeckých turistov

Stručný popis

Lignano je jedno z najznámejších a najnavštevovanejších talianskych letovísk. Istý čas v ňom strávil aj svetoznámy americký spisovateľ Ernest Hemingway, ktorý ho označil za „Benátsku Floridu.“ Okrem krásnej prírody s viacerými chráneným ioblasťami a čistého mora, ktoré sú hlavným lákadlom návštevníkov, ponúka široké športové, kultúrne a zábavné možnosti.

Jeho tri hlavné časti – dynamické Sabbiadoro, plné energie, pokojnejšia Pineta s preslávenými píniovými lesmi a najpokojnejšia Riviera spolu vytvárajú osem kilometrov dlhú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora, bezbariérovým prístupom, vhodné podmienky pre novorodencov a mamičky, špeciálne parcely pre psíkov, detské kútiky, animátorov voľného času, množstvo športových aktivít, kurzov (tanečných, kanoe, jazdeckých, plachtenie, golf a i.), cykloturistika, prechádzky malebným mestskými časťami, lemovanými fontánami a námestíčkami, večerné posedenia v reštauráciách, kaviarničkách, plejáda výstav, koncertov, ho robia atraktívnym pre všetky vekové kategórie.

Obľúbenými sú výlety do neďalekých Benátok či Terstu (vzdialených cca 90 km). V rámci Lignana sa oplatí pozrieť si Zoologickú záhradu Punta Verde, prejsť sa a posedieť si v Hemingwayovom parku, zájsť na výlet do Lagúny Marano, či užiť si ruchy a celkovú atmosféru tradičných domácich trhov Mercanto. Najmladších členov zvyknú tešiť hlavne výlety do Aquapark Aquasplash a detského zábavného parku Parco Junior. V prípade záujmu o absolútnu a liečivú relaxáciu odporúčame navštíviť známe kúpeľné stredisko Lignano Sabbiadoro Spa, ktoré ponúka najmodernejšie morské terapie a dosahuje pozoruhodné výsledky v rámci liečby artrózy a respiračných ochorení.

Výhodou Lignana je jeho všestrannosť. Na svoje si tu prídu tak tanca a zábavy-chtiví mladí nadšenci ako rodinky s malými deťmi, túžiace po príjemnej oddychovej dovolenke, teambuildingové kolektívy, ale aj dôchodcovské páry či jednotlivci, ktorých stále láka spoznávanie sveta, jeho krás a života so slanším nádychom.

Výlety

Lagúna Marano – jedna z najvýznamnejších prírodných rezervácií na talianskom poloostrove, ale aj celkovo v Európe, ktorú možno navštíviť počas celého roku. Výlet loďou sa začína ráno o 10:00 a návrat je plánovaný na 16:00. Krytá lodná vyhrievaná sála umožňuje, aby sa exkurzia konala aj v nepriaznivých poveternostných podmienok. Počas plavby si účastníci vypočujú živú lekciu ekológie, ktorá sa teší obľube tak detských ako aj dospelých návštevníkov. Cesta je tiež dopĺňaná príjemnou gitarovou hudbou.

Zoologická záhrada Punta Verde– súkromná ZOO rozprestierajúca sa na severozápade poloostrova Lignano na ploche 100 000m.2 .V súčasnosti sa tu nachádza cca 1000 zvierat – 150 rôznych druhov, vrátane cicavcov, vtákov a plazov. Okrem fauny je v zoologickej záhrade pozornosť venovaná aj flóre – domorodé rastliny žijú spoločne s tropickými druhmi, prostredie živočíšnych druhov je dopĺňané im prirodzenými rastlinnými podmienkami. Počas letnej sezóny, júla a augusta,(/10.7. – 25.8.) je otvorená denne, od 9:00 do 19:00.

Aquapark Aquasplash – zmenu slanej morskej vody za sladkú možno pocítiť pri návšteve vodného parku, ktorý so svojou širokou ponukou poteší tak deti ako i dospelých návštevníkov.

Parco Junior – detský zábavný park – sa nachádza v srdci Ligniana Sabbiaroro. Rozkladá sa na ploche 25 OOO m2, kde okrem najrozmanitejších hier a atrakcií nájdete aj reštauračné zariadenia, fast foodové občerstvenie, bary a babysittingové služby. Je obklopený zeleňou, ľahko dostupný – či už prostriedkami domácej dopravy alebo osobným motorovým vozidlám, pre ktoré je vyhradené bezplatné parkovanie. Vstup do parku je taktiež bezplatný. Hradia sa len kupóny. Všetky hry fungujú na mince, ktoré si možno zakúpiť podľa vlastného výberu v pokladni parku.

Mercanto – tržnica – pondelky v Lignane sú dlhodobo preslávené nákupmi, ktorých sa možno zúčastniť od 9:00 do 13:00. Zoženiete tu všetko - od čerstvého ovocia a zeleniny, cez najrôznejšie potraviny, oblečenie, šperky, až po suveníry na pamiatku z ciest.

Mapa

Hlavné atrakcie strediska a ubytovanie v hoteloch a apartmánoch na mape Lignano:

História

História Lignana ako najznámejšej dovolenkovej destinácie v regióne F V Giulia sa začala písať začiatkom 19. storočia. Uvádza sa, že názov Lignano pochádza zo slova "Lupignanum", čo v preklade znamená "miesto obývané vlkmi". V skutočnosti bolo Lignano malé sídlo s prístavom, kde sa usadili rybári z neďalekého ostrova Marana, aby mohli využiť borovicové lesy ako ochranu pred pálivým slnkom. Prvé obrazy, ktoré siahajú do obdobia pred 500 až 600 rokov, znázorňujú Lignano ako spleť piesočných dún, cez ktoré vedie sieť kanálov s dlhým pruhom piesočnej pláže. Hustý zhluk čiernych borovíc dopĺňa pár domov pozdĺž lagúny, rybárske chatrče a kostol.

V stredoveku patrilo Lignano pod panstvo Aquileia, neskôr pod správu Gorizie. Od roku 1540 obec začala prosperovať, preto bolo sídlo neskôr opevnené hradbami. Po útoku Benátčanov boli múry zničené a dedina spustošená. Okolo roku 1800 začala oblasť lagúny opäť ožívať, stavali sa tu nové domy a počet obyvateľov narastal. Začiatkom 19. storočia s rozvojom nového trendu - cestovného ruchu, boli v Lignano vybudované prvé hotely slúžiace pre ubytovanie hostí a obec sa stala známa ako vyhľadávané letovisko na pobreží Jadranského mora.

Lignano sa automaticky ocitlo aj v našom prvom ponukovom katalógu v roku 2004. Dovolenka Lignano v našom prevedení vtedy predstavovala približne 40 ubytovacích zariadení, ktoré sme z bohatej ponuky tohoto strediska osobne vybrali. Niektoré z nich sa časom z ponuky vytratili a boli nahradené inými, ale kľúčové hotely a apartmány ostali v ponuke RenyTravel doposiaľ.

Linky, odkazy

  Ďalšie dovolenkové destinácie v regióne Friuli Venezia Giulia:
 • Grado
 • Lignano
 • Terst
 • zimná dovolenka - lyžovanie:
 • Piancavallo
 • alebo zvoľte iný taliansky región -› Taliansko regióny. Napríklad hneď vedľa, západne od Lignano sa nachádza už v regióne Veneto Bibione.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost