Ostrov, ktorý si zamilujete

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Maurícius

Nádherný ostrov Maurícius v Indickom oceáne na východ od Madagaskaru a pobrežia Afriky... Obmývaný tyrkysovými vodami Indického oceánu, s plážami s jemným bielym pieskom, nádhernou prírodou, priateľskými miestnymi obyvateľmi, plný farieb, rôznych kultúr a chutí je Maurícius ideálnym miestom na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky. Svoje si tu nájdu potápači, nadšenci kitingu a windsurfingu, golfisti, milovníci prírody, ale aj rodiny s deťmi, mladomanželské páry či milovníci kultúry a histórie.

Turistický sprievodca Maurícius

Nádherný tropický ostrov Maurícius sa nachádza asi 900 km východne od ostrova Madagaskar. Je šikorý asi 47 km a dlhý 58 km. Rozdelený je na nasledujúce oblasti: Port Louis - hlavné mesto ostrova, Západná & juhozápadná časť , Severná časť, Vnútrozemie & centrálna časť, Juh & Juhovýchodná časť, Rodrigues a Východná časť.

Užitočné informácie

Rozloha: 2040 km 2 .
Počet obyvateľov: 1.150 milióna obyvateľov
Úradný jazyk: angličtina, kreolčina, francúzština
Mena: Maurícijska rupia / EURO 1,00 = cca MUR 41,04
Hlavné mesto: Port Luis
Letisko: Sir Seewoosagur Ramgoolam International - Plaisance
Vstupné formality: Bezvízový styk na dobu pobytu 90 dní v priebehu jedného polroka. Pri vstupe do krajiny sa vyžaduje vstupný formulár, preukázanie spiatočnej letenky, ubytovania a dostatočné finančné prostriedky ( USD 150/ deň)
Očkovanie: Pri vstupe do krajiny z Európy nie sú povinné žiadne očkovania.
Doprava letecká: z Viedne

Turistická sezóna

Celoročne - ostrov má relatívne mierne podnebie s občasnými zrážkami. Najpríjemnejšie počasie je v mesiacoch Apríl - Jún a September - December
• Letná sezóna: November - Apríl. Obdobie cyklónov, tie sa však väčšinou ostrovu vyhýbajú kvôli malej veľkosti ostrova.
• Zimná sezóna: Máj - Október

Podnebie

• Tropické s vysokou vlhkosťou vzduchu
• Teplota vzduchu: August 20o C ; Február 26o C
• Priemerná teplota vody: August 22o C ; Február 27o C

Aktivity

Potápanie December - Marec - v tomto období je more najpriezračnejšie
Kiting/ windsurfing Máj - Október - vetry fúkajú spravidla z východu a juhovýchodu
Golf celoročne, 4 golfové ihriská - jedno 18 jamkové a tri 9 jamkové
Turistika Apríl - Jún a September - December

Oplatí sa vidieť


Západná & juhozápadná časť
Je najsuchšou časťou na ostrove. Na prvý pohľad vyzerá ako africký buš. Táto oblasť je chránená pred vetrom a môže sa pochváliť vynikajúcimi hotelmi a rezortami, pokojnými lagúnami vhodnými na kúpanie, šnorchlovanie, potápanie, vodné lyžovanie...

Flic en Flac & Tamarin
Biele pláže lemované stromami, ideálne miesto na kúpanie, šnorchlovanie, množstvo plážových aktivít, večere v miestnych reštauráciách a rušný nočný život. Bývalé malé rybárske dedinky sa pretransformovali na turistické miesta s množstvom luxusných víl, nákupných centier a reštaurácií. Vďaka vlnám vysokým 3 m je stredisko obľúbené medzi surfermi.
Le Morne
Vrchol Le Morne na západnom pobreží je súčasťou svetového dedičstva UNESCO a ponúka úchvatné výhľady na oceán a lagúny. Le Morne Brabant je basaltový monolit na juhozápadnom cípe ostrova Maurícius. Jeho vrchol sa týči 556 metrov nad morom a pokrýva plochu cez 12 hektárov. Tento majestátny vrchol je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho tmavý čierny masív a piesočný vodopád sú ikonickými symbolmi ostrova. Historicky bol používaný ako vojenská základňa Britov a Francúzov a tiež ako útočisko pre utečených otrokov. Dnes je Le Morne symbolom odporu otrokov a slúži ako pamätník tým, ktorí skočili z útesov do smrti. Je to miesto, kde sa stretávajú príroda a história.
Chamarel
Malá dedinka v kopcoch na západnom pobreží s niekoľkými fascinujúcimi prírodnými úkazmi. Sedemfarebná zem sa nachádza asi 4 km juhozápadne od dediny Chamarel. Môžete tu vidieť farebné duny s rôznymi odtieňmi farieb od červenej po fialovú. Majestátne vodopády ChamarelFalls s výškou dosahujúcou až 100 metrov, obklopené zelenými lesmi s úchvatnými výhľadmi. Les Ebony Forest so vzácnymi rastlinami a stromami.
Národný park Black River Gorges
Park chráni väčšinu ostrova zostávajúceho dažďového pralesa, hoci mnoho z neho bolo poškodené zavlečenými rastlinami a zvieratami. Tu nájdete mnoho endemických rastlín a zvierat, ako napríklad maurícijského lietajúceho lišiaka a všetky endemické vtáky ostrova. Park bol tiež označený ako dôležitá oblasť pre vtáky organizáciou BirdLife International. V parku nájdete 60 kilometrov turistických chodníkov, ktoré vás zavedú do jeho hlbín.


Východná & severovýchodná časť
Východná a severovýchodná časť ostrova Maurícius ponúka nádherné scenérie, kultúrne poklady a prírodné zázraky. Tieto oblasti sú plné krásy, histórie a prírodných pokladov.

Grand Baie
Prímorské mestečko známe svojimi plážami, nočným životom a vodnými športami. Je to ideálne miesto na oddych a zábavu. Grand Baie je miestom, kde sa stretávajú turisti z celého sveta, a jeho príťažlivosť spočíva v jeho pestrej kultúre, krásnych plážach a príjemnej atmosfére.
Pamplemousses
Botanická záhrada známa tiež ako Sir Seewoosagura Ramgoolam je autentickým tropickým rajom, ktorý bol vytvorený v 18. storočí botanikom Pierre Poivre. Rozkladá sa na ploche 37 hektárov v oblasti Pamplemousses, blízko Port Louis na ostrove Maurícius. Táto záhrada je najstaršou botanickou záhradou na južnej pologuli a je obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov. záhrada bola založená v roku 1770 a jej krásu oceňovali svetoví lídri a kráľovské princezné, vrátane princeznej Margarety, grófky Snowdonovej, Indiry Gandhiovej, Françoisa Mitterranda a Roberta Mugabeho. Je to miesto, kde sa môžete pohrávať s prírodou, objavovať vzácne rastliny a stráviť pokojné chvíle v nádhernom prostredí.
Belle Mare
Belle Mare je pobrežná dedina na ostrove Maurícius, nachádzajúca sa prevažne v okrese Riviere du Rempart. Západná časť dediny leží v okrese Pamplemousses. Belle Mare je obľúbeným turistickým letoviskom s dobrou ponukou ubytovania, barov a reštaurácií. Môžete tu relaxovať na krásnych plážach, ale tiež sa stretnúť s trochou betónu a občasnými predavačmi.
Port Louis
Port Louis je hlavným mestom ostrova Mauricius. Nachádza sa na severozápadnom pobreží pri Indickom oceáne. Mesto má približne 149 000 obyvateľov. Bolo zvolené ako hlavné mesto Francúzi v roku 1736 a pomenované po kráľovi Ľudovíta XV. Port Louis je jediným diaľkovým námorným prístavom na Mauríciu. V meste sa nachádza chemický a petrochemický priemysel, spracovanie cukrovej trstiny, tabaku, pivovar, továreň na cigarety, sklo, nábytok, textil a elektronika. Ďalej tu nájdete sídlo katolíckeho biskupstva, výskumné ústavy, prírodovedné múzeum, divadlo, na kopci citadela z roku 1838 a katolícku a anglikánsku katedrálu. Port Louis má tiež bohatú históriu, kedy hral významnú úlohu v bojoch Francúzska proti Spojenému kráľovstvu v 18. storočí. Mesto bolo rozšírené francúzskym guvernérom. Je to miesto, kde sa stretávajú príroda a história.
Rodrigues
Rodrigues je malý ostrov, ktorý sa nachádza približne 560 km severovýchodne od hlavného ostrova Maurícius. Je to vulkanický ostrov, ktorý je obklopený obrovskou tyrkysovou lagúnou. Aj keď je menšia ako jeho veľká sestra Maurícius, ponúka Rodrigues nádhernú prírodu a horské scenérie, ktoré vás očaria. Rezervácia Francoise Leguata s množstvom endemických druhov rastlán a živočíchov - môžete tu vidieť ohrozené gigantické korytnačky a leguány. Národná prírodná rezervácia Grande Montagne, ktorá chráni jeden z posledných lesov na Rodrigues. Pláž Trou d´Argent je jedna z najkrajších pláží v Indickom oceáne. Je obklopená nízkymi útesmi a je prístupná len peši.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost