Krajina slonov a kontrastov

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Čad

Divoká krajina plná kontrastov a slonov - to je africký Čad. Saharská púšť s oázami na severe krajiny, Čadské jazero a národný park Zakouma na juhu krajiny, rušné hlavné mesto N´Djamena sú hlavnými lákadlami na jedinečnú dovolenku v Čade pre turistov. Hlavné mesto N'Djamena voľakedy známe ako Fort Lamy bolo jedno z najkrajších a najrušnejších miest Afriky. Dnes je to stále rušná metropola, kde môžete nasať pravú atmosféru vo Veľkej tržnici alebo večer v hlučných baroch. Návšteva voľakedy štvrtého najväčšieho jazera na svete - Čadského jazera je veľkým snom mnohých cestovateľov. Národný park Zakouma zameraný na zachovanie a obnovu voľne žijúcich živočíchov je pýchou tejto krajiny. Správcom sa podarilo obnoviť populáciu už takmer vykynožených slonov a dnes sa ich tam nachádza asi 550 jedincov.

Turistický sprievodca

Čad sa nachádza sa v strednej Afrike a jej susedmi je Líbya, Sudán, Niger, Nigéria, Kamerun, Stredoafrická republika a Južný Sudán. V krajine sa používajú 2 úradné jazyky: francúzsky a arabský. Miestna mena je stredoafrický frank (CFA). Obyvatelia sú prevažne moslimovia ( až 53%). Hlavné mesto je N' Djamena a nachádza sa na juhozápade krajiny. Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate a vstupné víza. Víza je nutné vybaviť ešte pred príchodom. Najbližšie veľvyslanectvo je v Nemecku. V krajine je povinná policajná registrácia, potrebné predložiť potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici. Na verejných miestach nie je povolené fotografovať, je potrebné vybaviť špeciálne povolenie. Odporúčame vidieť:

Národný park Zakouma

Národný park Zakouma je jeden z najpozoruhodnejších národných parkov s veľkým príbehom. Správcom sa podarilo obnoviť populáciu už takmer vykynožených slonov a dnes sa ich tam nachádza asi 550 jedincov a stúpa. Počet ďalších druhov tiež stúpa, najvýraznejšia je populácia žirafy kodofánskej a byvolov. Vybudovali tu aj 3 kempy, vďaka čomu sa turisti môžu priblížiť tejto krásnej divočine a prispieť k rozvoju oblasti. V kempoch sa ponúka ubytovanie v typických chatkách "rondavel" , tradičných kočovných príbytkoch alebo slamených izbách. Sezóna je od novembra do mája, pričom najvhodnejšie najsuchšie obdobie je od polovice decembra do polovice apríla. Od hlavného mesta N´Djamena je vzdialený asi 860 km, 12 - 14 hodín cesty autom alebo sa sem dostanete chartrovým letom.

Hlavné mesto N'Djamena

Rušné hlavné mesto N'Djamena s pestrofarebným Veľkým trhom, Národným múzeom, Katedrálou, Veľkou mešitou, tajnými bočnými uličkami, typickými barmi. Na výpravu po meste odporúčame sprievodcov so znalosťou miestnych pomerov a jazyka.

Čadské jazero

Bývalé štvrté najväčšie jazero Afriky je vzdialené od hlavného mesta asi 170 km. Odporúčame okružnú plavbu loďou, kde môžete vidieť ostrovčeky na ktorých žijú domorodci, ako aj obávané krokodíly, hrochy a obrovské kŕdle sťahovavých vtákov. Návšteva je možná len so sprievodcami resp. s potrebnými povoleniami. Povolenia sú potrebné aj na fotografovanie.

Sahara

Saharská púšť - Ennedi alebo Tibesti- nádherné a náročné putovanie púšťou. Možné len pri rezervácii vopred, so sprievodcami a potrebnými povoleniami. Cesta hlboko do púšte je vhodná pre skúsených dobrodruhov.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost