Seychely / Afrika

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Seychelské ostrovy

Seychelské ostrovy sú súostrovím nadčasovej krásy, pokoja, harmónie, bujných lesov a nádherných pláží. Ostrovy sú pokryté bujnou tropickou zeleňou a vytvárajú úžasný kontrast s azúrovo-modrým Indickým oceánom. Zažijete tu pravú romantiku - malé a stredne veľké rezorty s vilkami poskytujú dostatočné súkromie na strávenie pokojnej, relaxačnej dovolenky. Nádherné pláže s jemným bielym pieskom sú lemované fascinujúcimi granitovými kameňmi a palmami.

Turistický sprievodca Seychelské ostrovy

Prekrásne súostrovie v Indickom oceáne s takmer panenskou prírodou pozostáva zo 115 ostrov žulového a koralového pôvodu. Rozprestierajú sa medzi 4o a 10o južne od rovníka, 480 - 1600 km južne od východného pobrežia Afriky v západnom Indickom oceáne.

Užitočné informácie

Rozloha: 455 km 2 - celkom 115 ostrovov, väčšina je neobývaná.
Počet obyvateľov: 1.304 milióna obyvateľov
Úradný jazyk: kreolčina, angličtina, francúzština
Mena: Seychelská rupia / EURO 1,00 = cca SCR 14,75
Hlavné mesto: Victoria na ostrove Mahé
Letisko: Seychelles International Airport - ostrov Mahé
Vstupné formality: Bezvízový styk na dobu pobytu 90 dní v priebehu jedného polroka. Pri vstupe do krajiny sa vyžaduje vstupný formulár, preukázanie spiatočnej letenky, ubytovania a dostatočné finančné prostriedky ( USD 150/ deň)
Očkovanie: Pri vstupe do krajiny z Európy nie sú povinné žiadne očkovania. Vakcinácia proti žltej zimnici ( medzinárodný očkovací preukaz) sa vyžaduje pokiaľ je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom a tiež pokiaľ cestujete do krajiny s prestupom v krajine s jej výskytom, pričom prestup je dlhší ako 12 hodín.
Doprava letecká: z Viedne s prestupom na ostrov Mahé, odtiaľ lodné resp.letecké transfery.

Turistická sezóna

• Celoročne
• Hlavná sezóna je v mesiacoch December - Január a Júl - August
• Obdobie krátkych dažďov Marec - Máj: prudký lejak alebo búrka, dážď však netrvá dlho a je veľmi teplo.

Podnebie

• Tropické s vysokou vlhkosťou vzduchu • Priemerná teplota vzduchu: 27o C • Priemerná teplota vody: 25o C

Aktivity

Pozorovanie vtáctva: • Apríl: liahnutie • Máj - September: hniezdenie • Október: migrácia

Potápanie: Marec - Máj/ September - November

Rybárčenie: Október - Apríl

Turistika/ prechádzky: Máj - September

Plachtenie: Celoročne

Šnorchlovanie: Celoročne

Surfing/ Windsurfing: Máj - September

Ostrovy


Vnútorné ostrovy / Inner Islands Group
Je ich celkom 43 z toho 41 žulových a 2 koralové. Zhlukujú sa hlavne okolo hlavných ostrovov Mahé, Praslin a La Digue, ktoré sú centrom cestovného ruchu a nájdete tu väčšinu ubytovacích zariadení a takmer všetkých obyvateľov. ďalši ostrovy s možnosťou ubytovania: Bird Island, Cerf, Chauve Souris, Cousine, Denis Island, Round Island (Praslin) Silhouette, Ste Anne. Ďalšie ostrovy sú súkromné s exkluzívnymi možnosťami ubytovania alebo úplne bez možnosti ubytovania Anonyme, Aride, Conceptio, Cousin, Curieuse, Félicité, Grande Soeur, Ile Cocos, Long Island Moyenne, Petite Soeur, Round Island, St. Pierre.

Mahé
Ostrov 28 km dlhý a 8 km široký je najväčším ostrovom a kultúrnym, ekonomickým a dopravným centrom Vnútorných ostrovov. Je tiež medzinárodnou vstupnou bránou. Ostrov je domovom takmer 90% celkovej populácie. Hmlistý les je naozajstným pokladom flóry vďaka storočiam izolácie. Tiež sa tu nachádza najväčšia ubytovacia kapacita. Prehliadka ostrova autom trvá asi 2,5 hodiny. Z tohto ostrova sú operované všetky vnútroštátne lety.

Praslin
Druhý najväčší ostrov súostrovia sa nachádza asi 45 km severovýchodne od Mahé. Je 10 km dlhý a 3,7 km široký. Nachádza sa v prekrásnom Valeée de Mai, jednom z dvoch miest zapísaných vo svetovom dedičstve UNESCO. Je označované aj ako Rajská záhrada. Rastie tu 6 druhov paliem ktoré nenájdete na žiadnom inom mieste na svete a tiež Coco-de-Mer, najťažší orech na svete. Na ostrove nájdete prekrásne pláže ako napríklad Anse Lazio a Anse Georgette - obe spatria medzi top 10 svetových pláží. Praslin so širokou ponukou ubytovacích zariadení a silnou tradíciou pohostinnosti patrí medzi lídrov cestovného ruchu Seychelských ostrovov. Tiež slúži ako východiskový bod pre výlety na susedné ostrovy, pričom niektoré z nich sú významými rezerváciami pre uchovanie vzácnych endemických rastlín a živočíchov.

La Digue
Nachádza v blízkosti ostrova Praslin a so svojimi satelitnými ostrovmi Félicitée, Marianne a Sisters Island je štvrtým najväčším ostrovom. Bohatá fauna a flóra, pokojná a priateľská atmosféra ostrova sú tým pravým miestom na dokonalý relax.


Vonkajšie ostrovy/ Outers Islands Group
Vonkajšie ostrovy sa nachádzajú za Seychelskou plošinou. Je ich celkom 72 a sú vzdialené 230 - 1150 km od Mahé a vďaka ich odľahlosti sú aj málo navštevované. Rozdelené sú do 4 skupín : Aldabra zahŕňa Aldabra atol, Assumption, Astove, Cosmoledo Atol; Amirantes: African Banks, D´Arros, Desroches, Poivre Atol, Remire, St. Joseph Atol; Alphonse: Alphonse, Bijoutier, St. Francois; Farquhar: Farquhar Atol, Providence Atol. Ubytovanie je možné na ostrove Alphonse alebo na súkromnom ostrove Desroches.

Alphonse
Hlavný ostrov skupiny ostrovov Alphonse. Je to malý ostrov necelých 1,2 km široký obklopený pozoruhodným koralovým útesom. Nachádza sa 400 km od Mahé a let trvá 1 hodinu. Je útočiskom pre korytnačky a kolónie morských vtákov. Na ostrove je k dispozícii 25 luxusných bungalovov a 5 suít.

Desroches
Ostrov Desroches je z Amirantes group najbližšie k Mahé, nachádza sa 230 km juhozápadne a je jediným ostrovom tejto skupiny kde sa dá ubytovať. Koralový ostrov je 5 km dlhý a 1,5 km široký má 14 km panenských pláží, ktoré sú lemované kokosovými palmami. Let z Mahé na ostrov trvá asi 50 minút.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost