Seychely / Afrika

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Seychelské ostrovy

Seychelské ostrovy sú súostrovím nadčasovej krásy, pokoja, harmónie, bujných lesov a nádherných pláží. Ostrovy sú pokryté bujnou tropickou zeleňou a vytvárajú úžasný kontrast s azúrovo-modrým Indickým oceánom. Zažijete tu pravú romantiku - malé a stredne veľké rezorty s vilkami poskytujú dostatočné súkromie na strávenie pokojnej, relaxačnej dovolenky. Nádherné pláže s jemným bielym pieskom sú lemované fascinujúcimi granitovými kameňmi a palmami.

Turistický sprievodca Seychelské ostrovy

Prekrásne súostrovie v Indickom oceáne s takmer panenskou prírodou pozostáva zo 115 ostrov žulového a koralového pôvodu. Rozprestierajú sa medzi 4o a 10o južne od rovníka, 480 - 1600 km južne od východného pobrežia Afriky v západnom Indickom oceáne.

Užitočné informácie

Rozloha: 455 km 2 - celkom 115 ostrovov, väčšina je neobývaná.
Počet obyvateľov: 1.304 milióna obyvateľov
Úradný jazyk: kreolčina, angličtina, francúzština
Mena: Seychelská rupia / EURO 1,00 = cca SCR 14,75
Hlavné mesto: Victoria na ostrove Mahé
Letisko: Seychelles International Airport - ostrov Mahé
Vstupné formality: Bezvízový styk na dobu pobytu 90 dní v priebehu jedného polroka. Pri vstupe do krajiny sa vyžaduje vstupný formulár, preukázanie spiatočnej letenky, ubytovania a dostatočné finančné prostriedky ( USD 150/ deň)
Očkovanie: Pri vstupe do krajiny z Európy nie sú povinné žiadne očkovania. Vakcinácia proti žltej zimnici ( medzinárodný očkovací preukaz) sa vyžaduje pokiaľ je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom a tiež pokiaľ cestujete do krajiny s prestupom v krajine s jej výskytom, pričom prestup je dlhší ako 12 hodín.
Doprava letecká: z Viedne s prestupom na ostrov Mahé, odtiaľ lodné resp.letecké transfery.

Turistická sezóna

• Celoročne
• Hlavná sezóna je v mesiacoch December - Január a Júl - August
• Obdobie krátkych dažďov Marec - Máj: prudký lejak alebo búrka, dážď však netrvá dlho a je veľmi teplo.

Podnebie

• Tropické s vysokou vlhkosťou vzduchu • Priemerná teplota vzduchu: 27o C • Priemerná teplota vody: 25o C

Aktivity

Pozorovanie vtáctva: • Apríl: liahnutie • Máj - September: hniezdenie • Október: migrácia

Potápanie: Marec - Máj/ September - November

Rybárčenie: Október - Apríl

Turistika/ prechádzky: Máj - September

Plachtenie: Celoročne

Šnorchlovanie: Celoročne

Surfing/ Windsurfing: Máj - September

Ostrovy


Vnútorné ostrovy / Inner Islands Group
Je ich celkom 43 z toho 41 žulových a 2 koralové. Zhlukujú sa najmä okolo hlavných ostrovov Mahé, Praslin a La Digue, ktoré sú centrom cestovného ruchu a nájdete tu väčšinu ubytovacích zariadení a takmer všetkých obyvateľov. Ďalšie ostrovy s možnosťou ubytovania: Bird Island, Cerf, Chauve Souris, Cousine, Denis Island, Round Island (Praslin), Silhouette, Ste Anne. Ďalšie ostrovy sú buď súkromné s exkluzívnymi možnosťami ubytovania alebo úplne bez možnosti ubytovania ako Anonyme, Aride, Conceptio, Cousin, Curieuse, Félicité, Grande Soeur, Ile Cocos, Long Island Moyenne, Petite Soeur, Round Island, St. Pierre.

Mahé
Ostrov 28 km dlhý a 8 km široký je najväčším ostrovom a kultúrnym, ekonomickým i dopravným centrom Vnútorných ostrovov. Je tiež medzinárodnou vstupnou bránou. Ostrov je domovom takmer 90% celkovej populácie. Hmlistý les je naozajstným pokladom flóry vďaka storočiam izolácie. Na ostrove Mahé je najväčšia ubytovacia kapacita. Prehliadka ostrova autom trvá asi 2,5 hodiny. Z tohto ostrova sú operované všetky vnútroštátne lety. Nachádza sa tu hlavné mesto Seychelských ostrovov Viktória, kde je okrem iného niekoľko zaujímavých kultúrnych a náboženských pamiatok, múzeí, umeleckých galérií, tržnica a samozrejme obchody a reštaurácie.

Praslin
Druhý najväčší ostrov súostrovia sa nachádza asi 45 km severovýchodne od Mahé. Je 10 km dlhý a 3,7 km široký. Nachádza sa v prekrásnom Valeée de Mai, jednom z dvoch miest zapísaných vo svetovom dedičstve UNESCO. Je označované aj ako Rajská záhrada. Rastie tu 6 druhov paliem ktoré nenájdete na žiadnom inom mieste na svete a tiež Coco-de-Mer, najťažší orech na svete. Na ostrove nájdete prekrásne pláže ako napríklad Anse Lazio a Anse Georgette - obe patria medzi top 10 svetových pláží. Praslin so širokou ponukou ubytovacích zariadení a silnou tradíciou pohostinnosti patrí medzi lídrov cestovného ruchu Seychelských ostrovov. Tiež slúži ako východiskový bod pre výlety na susedné ostrovy, pričom niektoré z nich sú významými rezerváciami pre uchovanie vzácnych endemických rastlín a živočíchov.

La Digue
Východne od ostrova Praslin, so svojimi satelitnými ostrovmi Félicitée, Marianne a Sisters Island je štvrtým najväčším ostrovom. Bohatá fauna a flóra, pokojná a priateľská atmosféra ostrova sú tým pravým miestom na dokonalý relax. Exkurzie okolo ostrova možné aj na bicykloch, ktoré si tu prenajmete.


Vonkajšie ostrovy / Outers Islands Group
Vonkajšie ostrovy sa nachádzajú za Seychelskou plošinou. Je ich celkom 72 a sú vzdialené 230 - 1150 km od Mahé a vďaka ich odľahlosti sú málo navštevované. Rozdelené sú do 4 skupín: Aldabra zahŕňa Aldabra atol, Assumption, Astove, Cosmoledo Atol; Amirantes: African Banks, D'Arros, Desroches, Poivre Atol, Remire, St. Joseph Atol; Alphonse: Alphonse, Bijoutier, St. Francois; Farquhar: Farquhar Atol, Providence Atol. Ubytovanie je možné na ostrove Alphonse alebo na súkromnom ostrove Desroches.

Alphonse
Hlavný ostrov skupiny ostrovov Alphonse. Maličký ostrov necelých 1,2 km široký obklopený pozoruhodným koralovým útesom. Nachádza sa 400 km od Mahé a let trvá 1 hodinu. Je útočiskom pre korytnačky a kolónie morských vtákov. Na ostrove je k dispozícii 25 luxusných bungalovov a 5 suít.

Desroches
Ostrov Desroches je z Amirantes group najbližšie k Mahé, nachádza sa 230 km juhozápadne od hlavného ostrova a je jediným ostrovom tejto skupiny, kde sa dá ubytovať. Koralový ostrov je 5 km dlhý a 1,5 km široký, má 14 km panenských pláží, ktoré sú lemované kokosovými palmami. Let z Mahé na ostrov trvá asi 50 minút.

Výlety


Ostrovné duo
Celodenný výlet loďou - objavte to najkrajšie z ostrovov Praslin a La Digue (pre klientov ubytovaných na ostrove Mahé a priľahlých ostrovoch)
Zažite uvoľnenú atmosféru ostrovného života La Digue. Navštívte historickú usadlosť L'Union, kde spoznáte začiatky histórie Seychel. Navštívte tradičný dom na kreolskej plantáži, mlyn na kopru (sušenú kokosovú dužinu) poháňaný volským pohonom a tradičnú lodenicu. Navštívte najfografovanejšiu pláž na svete - Anse Source d'Argent. Pred plavbou na ostrov Praslin sa na palube podáva lahodný obed. Na ostrove Praslin sa ponoríte do Vallée de Mai, jedného z najmenších parkov na svete zapísaný do svetového dedičstva UNESCO. Vallée de Mai je prírodný prehistorický les, s endemickou coco de mer - Palmou seychelskou. Je to jediné miesto na svete kde nájdete obrovské kokosové orechy v tvare ženskej postavy a s trochou šťastia zahliadnete aj vzácneho čierneho papagája. Zaplávate si a oddýchnete na svetoznámej pláži Anse Lazio, jednej z najlepších seychelských pláží s bielym pieskom a priezračnou vodou.

La Digue: cyklistika a pláže
Celodenný výlet pre klientov ubytovaných na ostrovoch La Mahé a Praslin a na priľahlých ostrovoch
Objavte ostrov La Digue vo svojom vlastnom rytme. Pripravíme itinerár tak, aby ste si užili prehliadku jedného z najčarovnejších seychelských ostrovov. Prídete trajektom, vyzdvihnete si bicykle na móle a strávite deň spoznávaním ostrova La Digue. Postupujte podľa odporúčaní alebo si vytvorte vlastný itinerár a objavte kreolskú architektúru, prírodnú rezerváciu a najfotografovanejšiu pláž na svete Anse Source D’Argent.

Vrcholy raja
Celodenný výlet pre klientov ubytovaných na ostrove Mahé a priľahlých ostrovoch
Preskúmajte nedotknutú nádheru severného pobrežia ostrova Mahé a objavte jednu z najobľúbenejších turistických trás na Seychelských ostrovoch. Nenáročná 1,5 hodinová túra so sprievodcom cez národný park Morne Seychelles vedie cez skalnaté pobrežné štíty a tropické lesy k odľahlej pláži Anse Major, ktorá je prístupná len loďou alebo týmto horským chodníkom. Bude na vás čakať katamarán a vy môžete stráviť popoludnie v nádhernej zátoke. Klienti, ktorí si chcú užiť iba relax, sa môžu nalodiť na jachtu v hlavnom meste Victoria a dopraviť sa priamo na Anse Major. Na palube je podávaný chutný obed.

Útesové safari v národnom morskom parku St. Anne
Celodenný výlet pre klientov ubytovaných na ostrove Mahé a priľahlých ostrovoch
Preskúmajte zázraky Národného morského parku St. Anne. Ráno sa nalodíte a vyplávate objavovať vnútorné ostrovy Mahé. Potom naskočíte na palubu poloponorného plavidla, ponoríte sa pod hladinu a preskúmate podvodný svet morského parku. Môžete obdivovať tropické ryby, tvory obývajúce farebné koralové útesy. Priestor na šnorchlovanie alebo plávanie, príjemné osvieženie pred obedom a hudobným programom. Po obede sa prepravíte na ostrov Moyenne, kde sa pri pešej prechádzke môžete stretnút s obrími korytnačkami, navštíviť staré ruiny a "pirátske hroby", alebo si len dopriať relax na súkromnej pláži ostrova. Deň zakončíte pokojnou plavbou okolo Marine Parku a tropickým koktejlom.

Tri ostrovy - Cousin, Curieuse a St. Pierre
Celodenný výlet pre klientov ubytovaných na ostrove Praslin a priľahlých ostrovoch
Užite si dobrodružstvo na plachetnici pri objavovaní ostrovov Cousin, Curieuse a St. Piere, z ktorých každý oplýva jedinečnou rozmanitosťou a krásou. Prvá zastávka ostrov Cousin je prírodná rezervácia s nedotknutým ekosystémom a je domovom niektorých z najvzácnejších vtákov Seychelských ostrovov a endemických druhov. Skúsený sprievodca vám odhalí všetky tajomstvá tohto čarovného ostrova. Preplavíte sa na ostrov Curieuse kde vás čaká jedinečný ostrovný ekosystém a národný morský park. Na zakotvenej plachetnici si vychutnáte skvelý obed pred ďalšou plavbou. Po obede vyrazíte na ostrov St. Pierre. Malý ostrov ponúka perfektnú príležitosť na plávanie alebo šnorchlovanie v krištáľových vodách obklopujúcu ostrov a môžete obdivovať pestrý podmorský život. Na spiatočnej ceste na ostrov Praslin si vychutnáte pomalú relaxačnú plavbu.

Vallée de Mai a Anse Lazio
Výlet pre klientov ubytovaných na ostrove Praslin a priľahlých ostrovoch Navštívte slávne Vallée de Mai, prales s jedinečnou biosféoru, zaradený na zozname svetového dedičstva UNESCO, o ktorom sa predpokladá že je miestom pôvodnej rajskej záhrady. Objavte palmu Coco de Mer, ikonickú kosovú palmu s nadmieru veľkými orechmi v tvare ženskej postavy. Relaxujte na svetoznámej Anse Lazio - nedotknutej pláži s bielym pieskom a priezračnou vodou, lemovanej bujnou vegetáciou a nádhernými žulovými kameňmi.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost