Doprava k pobytom

Zájazdy a pobyty publikované na stránkach CK Reny Travel sú pripravené na využitie individuálnej dopravy. Nikde nezahŕňajú organizovanú dopravu, ak nie je vyslovene uvedené inak. To znamená, že si častokrát môžete termín pobytu upraviť aj mimo uvedenej dĺžky v cenových tabuľkách hotelov (stačí žiadaný termín uviesť do poznámky). Destinácie, na ktoré sa špecializujeme v zime aj v lete sú väčšinou pohodlne dostupné autom zo Slovenska aj Českej republiky. Tiež pri destináciách vhodných na leteckú dopravu vám ponúkame možnosť slobodného výberu termínu, bez obmedzenia fixných chartrových letov. Dopravu do vybranej destinácie si u nás môžete prispôsobiť svojim potrebám.

Spôsob dopravy:

Vlastná / individuálna doprava

Individuálnou dopravou sa označuje doprava, ktorú si klient organizuje/ zabezpečuje sám, mimo cestovnej kancelárie. Spravidla ide o dopravu autom, no môže ísť aj o dopravu letecky, vlakom alebo iným spojením, ktoré si klient zabezpečuje sám alebo objedná u iných dodávateľov. Klienti, ktorí použijú vlastnú dopravu, zodpovedajú za dodržanie termínu nástupu a ukončenia pobytu a teda aj za čerpanie resp. nečerpanie služieb. Objednané služby, ktoré klient vlastným rozhodnutím nevyčerpá (ako napr. večera v deň príchodu, raňajky v deň odchodu a pod.) nebudú refundované. Presné časy nástupu a ukončenia objednaného pobytu budú uvedené v pokynoch na cestu.

Viac užitočných informácií k individuálnej doprave nájdete na stránkach

-› Doprava v Taliansku
-› Doprava v Chorvátsku

Doprava autokarom / autobusom

Aktuálne ceny autobusovej dopravy a zoznam stredísk, do ktorých dopravu aktuálne zabezpečujeme nájdete na stránkach:

-› Autobusová doprava do Talianska - cenník
-› Autobusová doprava do Chorvátska - cenník

Ak ste v zozname nenašli stredisko, kam sa chcete dostať, kontaktujte nás, spojenia stále rozširujeme. Alebo poradíme vhodnú alternatívu.

Pri zájazdoch s organizovanou autokarovou (autobusovou) dopravou odchádza autobus zo SR/ ČR deň pred začatím pobytu a späť do SR/ ČR sa vracia deň po pobyte. Spravidla sú autobusové pobyty 10-dňové, pričom ide o pobyt na 7 nocí + doprava. Pri ceste do Talianska/ Chorvátska/ Slovinska odchádza bus v piatok, čas odchodu záleží od vzdialenosti destinácie a harmonogramu dopravcu. Cestuje sa cez noc a príchod do destinácie je v sobotu, spravidla dopoludnia, v závislosti od vzdialenosti strediska a dopravnej situácie. Pri ceste späť je odchod z destinácie v sobotu, väčšinou popoludní/ večer, a príchod domov v nedeľu v dopoludňajších hodinách. Jednotlivé turnusy je možné spájať, t.j. pobyt 7 nocí – 10 dní, pobyt 14 nocí – 17 dní atď.

Ubytovanie v hoteloch začína spravidla popoludní od 13-14h, v apartmánoch aj o 16-17h. Nakoľko príchod autobusu do strediska býva v skorých ranných hodinách, je potrebné počítať s tým, že izba nebude hneď k dispozícii. Po predchádzajúcich klientoch je potrebné apartmány skontrolovať, izby upratať, prosíme v tomto smere o pochopenie. Klientom cestujúcim autobusom je väčšinou umožnené zložiť si batožinu pri recepcii do času, kedy bude možné nasťahovať sa do izby / apartmánu. Čas medzitým využite na prechádzku po stredisku, resp. plavky a plážové osušky majte po ruke a strávte prvé chvíle dovolenky na pláži. Rovnaký postup platí pri ceste späť. Majte pri sebe zapnutý mobilný telefón, číslo ktorého ste uviedli pri objednávke, aby Vás dopravca mohol v prípade zmien v čase odchodu kontaktovať. Miesto nástupu pri spiatočnej ceste je zhodné s miestom, kde Vás autobus pri ceste na dovolenku vyložil.

Autobus vysadí klientov vždy čo najbližšie k ubytovaciemu zariadeniu. Nakoľko niekde sú v strediskách jednosmerné ulice a pod., nie vždy je možné vysadiť klientov presne pred hotelom. Vždy sa však snažíme dopraviť klientov čo najbližšie recepcii. Pri ubytovaní v apartmánoch sa klienti hlásia v kancelárii miestnej agentúry, kde si preberú kľúče od apartmánov. Táto kancelária býva aj niekoľko kilometrov vzdialená od ubytovacieho zariadenia. Klientom je v takom prípade umožnený transfer - odvoz z agentúry do apartmánu a späť buď zdarma alebo za poplatok. Tiež býva umožnené si ráno zložiť batožinu v agentúre do času, kým budú kľúče k dispozícii. Podrobnejšie informácie získate od našich predajcov v súvislosti s konkrétnym miestom pobytu.

Autobusovú dopravu zabezpečujeme s partnerskými dopravcami len do vybraných stredísk a vo vybraných termínoch. Rôzne trasy majú iné možnosti nástupných miest, zvozové nástupné miesta sú spravidla za príplatok. Niektoré nástupné miesta v prípade nízkej obsadenosti nemusia byť obsluhované. V prípade zvozov počítajte aj s možnosťou prestupovania.

Cena dopravy je cena za jedno miesto v autokare. Je rovnaká bez ohľadu na vek cestujúceho, nie sú z nej poskytované žiadne zľavy (dieťa, študent, ZŤP a pod.). Ak si v autobuse chcete užiť väčší komfort, priplaťte si za ďalšie sedadlo. Konkrétne miesta – čísla sedadiel v autobuse - nie je možné rezervovať. Väčšina dopravcov má možnosť miestenky za príplatok, ktorá zaručuje miesto v prednej časti autobusu. Dopravca sa vždy snaží rodiny a spolu objednané skupiny usadiť pri sebe. Nie je povolená doprava autokarom s domácimi zvieratami a dopravu pre dieťa do 2 rokov je potrebné overiť u konkrétneho dopravcu.

Povolené množstvo batožiny pre 1 osobu je spravidla 1 kus batožiny do 20kg + 1 kus príručnej batožiny. Presné množstvo bude upresnené so zaslaným cestovným lístkom pred pobytom.

Využívané autokary sú klimatizované, niektoré sú vybavené videom, automatom na nápoje/ malým bufetom, niektoré toaletou. Počas prepravy sa robia povinné pravidelné prestávky. V autobuse môže a nemusí byť prítomný sprievodca, delegát nie je súčasťou dopravy.

Ak máte problém dlho sedieť na jednom mieste, bolestivé problémy s chrbticou či iné zdravotné komplikácie, odporúčame dopravu autokarom zvážiť.

Objednaná doprava podlieha prepravným podmienkam dopravcu.

Letecká doprava

K pobytom na požiadanie zabezpečíme aj leteckú dopravu na pravidelných linkách. Ceny takýchto leteniek nie sú fixné a môžu sa meniť. Čím bližšie k termínu pobytu sú objednávané, tým vyššiu sumu dosahujú. Skupinové ceny leteniek (už od 7 – 10 osôb) je potrebné vyžiadať a nemusia byť nižšie, než ceny pre individuálov. Aby sme s ponukou ubytovania zaslali relevantnú cenu letenky, je potrené zadať mená a priezviská cestujúcich, pri deťoch aj dátumy narodenia. Takto môžeme spraviť nezáväznú rezerváciu leteniek na cca 24 hodín behom ktorých sa cena letenky nezmení. V opačnom prípade je cena orientačná a do momentu záväznej rezervácie letenky spojenej s úhradou v plnej výške, sa môže zmeniť. Ceny leteniek posielame kompletné vrátane letiskových, palivových a rezervačných poplatkov. Ak ide o nízkonákladovú leteckú spoločnosť, bude uvedená aj informácia o množstve zahrnutej batožiny. V súčasnosti väčšina leteckých spoločností v najnižších tarifách nezahŕňa do cen podávanú (podpalubnú) batožinu, ale len príručnú batožinu.

V prípade odletu z Viedne, prípadne Budapešti, zabezpečíme na požiadanie odvoz na letisko z Bratislavy alebo iných miest, oplatí sa hlavne skupinám klientov.

Pri letoch s prestupom (prestupné lety) si všimnite, či sa jedná o dva (a viac) letov s jednou leteckou spoločnosťou, alebo sa jedná o kombináciu viacerých prepravcov. V prípade, že sa jedná o jednu leteckú spoločnosť, nebude nutné pri prestupe vyberať a opätovne „checkovať“ (odovzdávať) batožinu na druhý let. Automaticky bude presunutá z jedného lietadla do druhého. Ak sa jedná o kombináciu prepravcov je pravdepodobné, že batožinu si bude cestujúci musieť najskôr vyzdvihnúť z jedného letu a znovu ju prihlásiť na druhý let, absolvovať ďalší „check-in“. Treba preto počítať aj s dostatočnou časovou rezervou medzi jednotlivými letmi. Najkomfortnejším riešením je samozrejme priamy let, nasleduje prestupný let bez zmeny leteckej spoločnosti.

K leteckej doprave pre klientov zabezpečujeme aj transfer (prepravu) k ubytovaniu v zahraničí. Cena letenky a transferu je uvádzaná samostatne. Transfer môže byť individuálny – na klienta čaká vodič s ceduľkou s menom klienta (CK) na letisku, pristavené je auto / mikrobus / minibus (podľa potrebnej kapacity), ktoré klientov hneď odváža k ubytovaniu. V prípade skupinového transferu (resp. "shuttle" / kyvadlového busu) býva cena za transfer nižšia, no na letisku môžete čakať aj hodinu na pristavenie iného letu s klientmi využívajúcimi rovnaký transfer. Skupinový transfer je možný len vo vybraných strediskách a k vybraným ubytovacím zariadeniam.

V niektorých destináciách, ako je Sardínia či Sicília, odporúčame klientom využiť namiesto transferu prenájom auta. Ak je vašou predstavou dovolenky najmä ležanie na pláži a využívanie služieb hotela či rezortu, chcete bývať priamo v mestečku, kde sa budete pohybovať, využite transfer. Ak radi objavujete a spoznávate destináciu, kam zavítate, prenajmite si na letisku auto a užite si slobodu pohybu. Každý deň môžete navštíviť inú pláž, pamiatku a spoznať krajinu po svojom.

Ak objednávate leteckú dopravu k lyžiarskemu pobytu, nezabudnite uviesť, či cestujete aj s lyžiarskym vybavením alebo bez neho. Tento typ batožiny sa nahlasuje samostatne. Ak budete cestovať bez vybavenia, radi zabezpečíme v lyžiarskom stredisku prenájom lyží, snowboardu, lyžiarok a pod.

Objednaná doprava podlieha prepravným podmienkam dopravcu. Dopravca bude uvedený so zaslanou ponukou.

Aktuálne k leteckej doprave do Talianska k pobytom CK Reny Travel.

Aktuálne k leteckej doprave do Chorvátska k pobytom CK Reny Travel.

Železničná doprava

Lístky na železničnú dopravu momentálne nezabezpečujeme. Tento druh dopravy využívajú väčšinou klienti, ktorí majú možnosť výhodného cestovania vlakom. Radi však poradíme, do ktorých stredísk z našej letnej aj zimnej ponuky železnica vedie a tiež zabezpečíme transfer (odvoz) zo stanice k ubytovaniu a naopak. V niektorých prípadoch zabezpečuje tento odvoz ubytovateľ zdarma.

Viac o železničnej doprave nájdete na stránke Železničná doprava v Taliansku a Železničná doprava v Chorvátsku.

Lodná doprava – trajekty

Zabezpečíme aj prepravu trajektom na vybrané ostrovy, najmä ostrov Sardínia, Elba, Korzika, Ischia pre individuálov (autá nie je potrebné vopred rezervovať), Capri pre individuálov (autá sem neprepravujú), Sicília v závislosti od trasy. Pri doprave na ostrov Sardínia je možnosť voľby medzi denným a nočným trajektom, v prípade nočného rezervujeme aj kajutu. Pre uskutočnenie rezervácie je nutné nahlásiť typ a rozmery prepravovaného vozidla, ŠPZ, mená cestujúcich, u detí aj dátum narodenia, kontaktné mobilné číslo. Rezervácia sa stáva záväznou až po plnej úhrade ceny za trajektové lístky. Podobne ako pri letenkách aj pri trajektoch platí, že cena rastie s vyššou obsadenosťou trajektu, t.j. bližšie k termínu. Pri skorej rezervácii ponúkajú niektorí prepravcovia zvýhodnené balíky so zľavami za skorý nákup.

Na ostrovy Chorvátska nie je možná rezervácia trajektu pre vozidlo vopred. Odporúčame pozrieť si aktuálne informácie napr. na stránkach najväčšieho chorvátskeho lodného dopravcu Jadrolinija.

Viac o lodnej doprave nájdete na stránke Lodná doprava v Taliansku a Lodná doprava v Chorvátsku.

Doprava pre skupiny, na mieru

Aj do stredísk, kam nepremáva zájazdová doprava na požiadanie zabezpečíme dopravu pre organizované kolektívy a skupiny. Možné je prenajať mikrobusy, minibusy či autobusy rôznej kapacity na celú dobu pobytu alebo len na odvoz pri ceste do destinácie a späť. Čím viac osôb, tým výhodnejšie v prepočte na osobu doprava vychádza. V prípade, že autobus ostáva s klientami v mieste pobytu, treba do ceny dopravy počítať aj s ubytovaním pre vodiča, resp. viacerých vodičov, ak je vzdialenosť do cieľového strediska väčšia. Tento variant spravidla vychádza ekonomicky výhodnejšie, než návrat vozidla po odvezení klientov a teda duplicitná cesta. Pri doprave do vzdialenejších stredísk, napr. na lyžovačku do Francúzska, odporúčame náročnejším klientom zvážiť kombinovanú dopravu letecky + transfer, alebo prenajať vozidlo s väčšou kapacitou a vyšším komfortom na dlhej ceste.

Na požiadanie pripravíme ponuku dopravy pre jednotlivcov aj skupiny na mieru. Napíšte nám Vašu požiadavku či predstavu a pobyt vrátane dopravy vhodne skombinujeme.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost