Harrachov

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky v Česku

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Harrachov

Krkonoše ponúkajú množstvo príležitostí pre lyžovanie. Lyžiarsky areál Harrachov prevádzkuje 3 lanovky, 2 vleky, 4 zjazdovky a 100 km kvalitných bežeckých tratí v okolí Harrachova. Miestne zjazdovky patria medzi uznávané najmä pre svoju špičkovú úpravu aj v jarných mesiacoch. Harrachov láka na dlhé zjazdovky a nádherné výhľady doplnené všetkými potrebnými službami, ako sú požičovne výstroja, lyžiarske školy, večerné lyžovanie, snowpark, detská ski-škôlka, parkovisko či široká ponuka občerstvenia. Atraktívny mamutí mostík patrí do svetovej top-5 a pôsobí ako obrovský strážca lyžovania v tomto malebnom mestečku.

rating 2.5
2.5/5

Lyžiarske stredisko Harrachov

Lyžiarske stredisko Harrachov (650 - 1.020 m n.m.) sa nachádza v západnej časti Krkonôš, na hranici so susedným Poľskom. Stredisko patrí medzi najlepšie športové české lyžiarske destinácie. Priaznivé snehové a poveternostné podmienky v zime sú zárukou dobrej lyžovačky od decembra do apríla, prípadné korekcie s nedostatkom snehu rieši zasnežovací systém až na 90% zjazdoviek. Harrachov je medzinárodne známe rekreačno-športové centrum. Dobre pripravené zjazdovky z Čertova pre každú úroveň zdatnosti. S tromi modernými lanovkami je doprava nahor rýchla a pohodlná. Viaceré cvičné zóny pre začiatočníkov a deti, inštruktori na tunovanie lyžiarskych schopností lyžiarov. Viaceré požičovne lyžiarskych potrieb s bohatým výberom lyží a ostatného výstroja. Tému lyžovania v Harrachove nemožno uzavrieť bez pripomenutia asi najväčšieho symbola Harrachova - lyžiarske mostíky, ktoré poznajú priaznivci tohto športu v celom svete.

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 650 - 1.020 m n.m.
Sezóna: december - apríl / 8:00-16:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 3,5 km, stredné 3 km, ťažké 1,5 km
Zjazdovky celkom: 8 km
Lanovky a vleky: vleky 2, sedačky 3, kabínka 0
Lanovky a vleky celkom: 5 (6.000 os./hod.)
Záruka snehu: 90% (snežné delá)
Ceny: Skipas Harrachov
Top hodnotenie: lyžovanie (3*), šport (3*), zjazdovky (3*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 390 km
Destinácia: Lyžovanie Česko

Zimná dovolenka

Užite si spojenie pokoja a zábavy pre celú rodinu, zimná dovolenka Harrachov umožňuje oboje súčasne. Ticho hlbokých krkonošských lesov a atrakcie, ktoré zabavia deti aj dospelých, relax, dlhé výlety aj veľa príležitostí pre aktívny odpočinok.

Skokanské mostíky sú obľúbené miesto výletov pre fanúšikov zimných športov. Piatim mostíkom na svahu Čertovej hory dominuje mamutí mostík, ktorý s rekordom 215,5 metra patrí medzi päť najväčších na svete. Ak nazriete z jeho vrcholu, zacítite vzrušenie, ktoré skokani prežívajú keď sa chystajú k odrazu.

Najlákavejším cieľom návštevníkov, ktorí v zime prichádzajú do Harrachova, je bezpochyby lyžovanie a snowboarding. Na vrchol Čertovej hory vedú dve štvorsedačkové lanovky. Podľa obtiažnosti terénu je možné vybrať zo štyroch rôzne dlhých a náročných zjazdoviek. Najdlšia zjazdovka meria 2,2 km (modrá), vedie z vrchu Čertovej hory. Osvetlená zjazdovka v spodnej časti ponúka večerné lyžovanie. Pre rodiny s deťmi má Harrachov zvýhodnené rodinné skipasy.

Skibusy jazdia na trase Praha - Harrachov a Česká Lípa - Harrachov. Ráno vás privezú lyžiarov priamo ku zjazdovkám a popoludní ich zase vrátia späť domov. Lyžovanie na harrachovských zjazdovkách je povestné vďaka ich špičkovej úprave, a to aj v jarných mesiacoch. Stredisko patrí každoročne medzi tie posledné, kde si môžete aj v neskorých jarných termínoch dobre zalyžovať. Kvalitne upravené sú v Harrachove samozrejme tiež všetky bežecké trate. Na lyžiarov turistov, ale aj zdatnejších športovcov tú vrátane Krkonošskej magistrály čaká vyše 100 km bežeckých trás.

Zimná dovolenka v Harrachove prinesie zaiste veľa krásnych zážitkov na lyžiach aj po skončení lyžovania. Mestečko má pestrú ponuku polyžovačkových aktivít pre rodinya, mladé páry, študentov, firemné kolektívy, alebo seniorov. K dispozícii sú bowling, squash, fitness, indoor golf či relaxačné a wellness centrá s bazénom. Ak dostanete chuť na kultúru, môžete navštíviť múzeum skla, lyží, lesnícke alebo banícke múzeum. Nezabudnite na známy Mumlavský vodopád, ktorý v zime mení svoj vzhľad a má zvláštne čaro.

Lyžovanie Česká republika

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost