Černá Hora - Pec pod Sněžkou

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky v ČR

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Černá Hora - Pec pod Sněžkou

Krkonoše ponúkajú pre rekreačné lyžovanie najväčšiu lyžiarsku oblasť v Česku - Skiresort Černá hora - Pec pod Sněžkou, ktorá zahŕňa päť samostatne ležiacich lyžiarskych areálov Černá Hora, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Sloboda nad Úpov a Černý Důl. Spoločný skipas umožňuje využívať 44 km zjazdoviek, ktoré sú prepojené skibusom. Dominantou je najvyššia hora v ČR Sněžka 1.603 m, kam smerujú ľahké turistické chodníky. Všetky zimné aktivity sú návštevníkom k dispozícii - večrné lyžovanie, snowpark, sfunpark, skialp túry, snežnice, lyžiarska škola pre deti aj dospelých, požičovne lyžiarskeho výstroja, servis lyží, bežecké trate, sánkovanie. Ubytovanie priamo v lyžiarskych strediskách rôznych štandardov s možnosťou wellness. Príjemná zimná dovolenka pre rodiny a kolektívy.

rating 3.5
3.5/5

Lyžiarske stredisko Černá Hora - Pec pod Sněžkou

Černá Hora - Pec pod Sněžkou (616 - 1.260 m n.m.) je najväčšie české lyžiarske stredisko, ktoré funguje na princípe spoločného skipasu a spojenia 5 samostatných lyžiarskych areálov Černá Hora, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Sloboda nad Úpov, Černý Důl, skibusmi. V menších strediskách zostávajú v platnosti aj miestne skipasy za výhodnejšie ceny. Spoločná ponuka 43,6 km zjazdoviek (Černá Hora 17,5 km, Pec pod Sněžkou 14,1 km, Černý Důl 8,5 km, Velká Úpa 2,4 km, Sloboda nad Úpov 1,1 km) na jeden skipas je najväčšia v ČR.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 616 - 1.260 m n.m.
Sezóna: december - apríl / 8:30-16:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 17 km, stredné 25 km, ťažké 2 km
Zjazdovky celkom: 44 km
Lanovky a vleky: vleky 28, sedačky 7, kabínka 1
Lanovky a vleky celkom: 36 (37.000 os./hod.)
Záruka snehu: 90% (snežné delá)
Ceny: Skipas Pec pod Sněžkou
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), lanovky (4*), zjazdovky (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 390 km
Destinácia: Lyžovanie Česko

Skiresort Čierna Hora - Pec je najväčšie lyžiarske stredisko v Česku, kde je pre lyžovanie 44 km zjazdoviek a lyžiarskych ciest na 1 skipas. Skiresort tvorí 5 vzájomne prepojených lyžiarskych areálov. Každý z nich má iný charakter a odlišnú náročnosť zjazdoviek. Najdlhšia zjazdovka má tri kilometre. Detské lokality so zázemím pre malých lyžiarov, či atraktívne lyžovanie v podobe zábavných tratí Funline s klopenými zákrutami a tunelom, alebo trate s časomierou pre obrovský slalom a zjazd.

Lyžiarska škola, požičovňa výstroja, lyžiarsky servis, testovacie centrum a športový obchod. Parky pre výučbu detí s pojazdnými kobercami a detskými vlekmi sa nachádzajú v 4 z 5 areálov. Lyžiarske prepojenie dvoch najväčších areálov Čiernej hory (Janské Kúpele) a Pece pod Sněžkou "na lyžiach" a pomocou rolieb Skitour s možnosťou návratu späť do Jánskych Lázní, či Čierneho Dolu rýchlym skibusom Skitour Express. V skiresorte Čierna Hora - Pec sa môžete zviesť osemmiestnu kabínkovou lanovkou Čiernohorský Express, užiť si najstaršiu sánkarskú dráhu v Česku, alebo si pri umelom osvetlení zalyžovať pod hviezdami v 4 z 5 areálov.

Lyžiarske stredisko Černá Hora

Výška: 650 - 1.260 m n.m.
Zjazdovky: 17,5 km / ľahké 5,5 km, stredné 10 km, ťažké 2 km
Lanovky: 3, vleky: 9
Bežky: 55 km
Zasnežovanie: 75%

Najväčší z piatich areálov Skiresort Čierna Hora - Pec má modernú šesťsedačkovú vyhrievanú lanovku s bublinou, ktorá je zároveň najrýchlejšia svojho druhu v Česku. Areál Černá hora (Janské Kúpele) je "rýchly" aj vďaka jedinej osemmiestnej kabínkovej lanovke v ČR nazývanej čiernohorský Express. Pri oboch lanovkách je možnosť parkovania. Z Čiernej hory vedú tie najdlhšie, až trojkilometrové zjazdovky. Na trati obrovského slalomu s časomierou si môžete zmerať svoju rýchlosť.

Areál ponúka tri detské lokality. Sú to LIVE park Formanka vybavený pojazdnými kobercami a LIVE park Čierna hora s detským vlekom. V parkoch prebieha začiatočnícka výučba oficiálnej lyžiarskej školy Skiresort Live. Tretím miestom pre lyžiarov začiatočníkov sú mierne zjazdovky Sport 1 a 2 na vrchole Čiernej hory pod Sokolskou chatou.

Areál Černá hora je lyžiarsky prepojený s areálom Pec pod Sněžkou pomocou rolby Skitour a následne rýchleho skibusu Skitour Express. Zmien sa dočkala aj skibusová modrá chrbticová linka. Vďaka nej sa za 10 minút dostanete zo zastávky Hofmanky Express do areálu Černý Důl. Zážitkom je večerné lyžovanie na zjazdovke Plesnivec, ktorá je s dĺžkou 1,6 km najdlhšou osvetlenou zjazdovkou v Česku.

Lyžiarske stredisko Pec pod Sněžkou

Výška: 825 - 1.212 m n.m.
Zjazdovky: 14 km / ľahké 5 km, stredné 8 km, ťažké 1 km
Lanovky: 2, vleky: 13
Bežky: 12 km
Zasnežovanie: 80%

Druhý najväčší areál Skiresortu Černá Hora - Pec, ktorý je s areálom na Čiernej hore lyžiarsky prepojený vďaka Skitour. Lyžiarsky areál v Peci je vhodný pre športové aj rekreačné lyžovanie a snowboarding. Ponúka 13,2 km zjazdoviek a lyžiarske atrakcie ako je Funline s klopenými zákrutami a 8 m dlhým tunelom, alebo trate s časomierou pre zjazd aj obrovský slalom.

Rodiny s deťmi uvítajú skvele pripravenú začiatočnícku lokalitu u Javoru, kde deťom a začiatočníkom slúžia 2 pojazdné koberce. Kratší 15 metrov dlhý je súčasťou LIVE parku, v ktorom prebieha výučba oficiálnej lyžiarskej školy Skiresort Live. Dlhší 90 metrový pojazdný koberec môže k lyžiarskym začiatkom využiť každý so skipasom Skiresort. V sezóne 2017/18 bol areál v Peci pod Sněžkou rozšírený o vlek a zjazdovku do Javořího bane. Štvorsedačková lanovka Záhradky Express nahradila kotvový vlek pri zjazdovke Záhradky.

V Peci nájdete tiež Funpark a Snowpark s prekážkami a skokmi. Večerné lyžovanie ponúka najširšie zjazdovky s umelým osvetlením v Česku - Javor 1 a 2. Za umelého osvetlenia môžete lyžovať tiež na zjazdovke U lesa.

Lyžiarske stredisko Černý Důl

Výška: 620 - 865 m n.m.
Zjazdovky:8,5 km / ľahké 4 km, stredné 4,5 km, ťažké 0 km
Lanovky: 2, vleky: 5
Bežky: 10 km
Zasnežovanie: 70%

V areáli Černý Důl si najlepšie zalyžujú rodiny s deťmi a tiež začiatočníci. Sú tu široké zjazdovky a nový moderný Live park s pojazdnými kobercami a vlekom pre lyžiarov začiatočníkov, kde učí oficiálna lyžiarska škola Skiresort Live. Hlavnou novinkou pre zimu 2017/18 je moderná odpojiteľná štvorsedačková lanovka Family Express, ktorá nahradila jednu z pôvodných sedačkových lanoviek. Family Express je o 300 metrov dlhšia než pôvodná lanovka a predĺžili sa tak aj priľahlé zjazdovky. Celkovo areál Černý Důl ponúka lyžovanie na 8,5 km zjazdoviek.

Spestrením lyžovačky sú atrakcie na zjazdovke, ako trať s časomierou pre meranie rýchlosti jazdy -Top Speed, trať obrovského slalomu s časomierou - Measured Slalom a zábavná trať s klopenými zákrutami - Funline. Takmer 70% zjazdoviek v areáli je vybavených technickým snehom. Vďaka zmenám na skibusové modrej kyvadlovej linke medzi areálmi Černý Důl a Čierna hora trvá presun medzi oboma miestami len 10 minút.

Lyžiarske stredisko Velká Úpa

Výška: 710 - 1.060 m n.m.
Zjazdovky: 2,4 km / ľahké 1,2 km, stredné 1,2 km, ťažké 0 km
Lanovky: 1, vleky: 3
Bežky: 5 km
Zasnežovanie: 100%

Menší areál, v ktorom nájdete všetko, čo od lyžiarskeho areálu čakáte - sedačkovú lanovku a 1,6 km dlhú zjazdovku Portášky, menší svah Smrekovec, na ktorý je vďaka osvetleniu možné vyraziť aj večer, detskú lokalitu na Sagasserových búdach. Novo v areáli nájdete tiež Live park pre výučbu detí s pojazdným kobercom a detským vlekom v tesnej blízkosti dolnej stanice sedačkovej lanovky. Pôsobí tu oficiálna lyžiarska škola Skiresort Live. V budove Skiresortu pri vstupe do areálu nájdete požičovňu lyžiarskeho vybavenia, lyžiarsky servis, babysitting a kanceláriu lyžiarskej školy.

Lyžiarske stredisko Svoboda nad Úpou

Výška: 530 - 610 m n.m.
Zjazdovky: 1 km / ľahké 1 km, stredné 0 km, ťažké 0 km
Lanovky: -, vleky: 3
Bežky: 2 km

Najmenší z areálov Skiresortu Černá Hora - Pec je ideálny pre rodiny s malými deťmi a pre začiatočníkov. Prehľadné zjazdovky, terasa FordBaru v dolnej časti areálu, ktorú ocení najmä nelyžujúci rodinný doprovod. Aj tu môžete vyskúšať svoju rýchlosť a lyžiarske zručnosti na trati obrovského slalomu s časomierou. Večer je možné lyžovať na zjazdovkách Duncan 1 a Duncan 2 za umelého osvetlenia. V areáli platí jednotný skipas pre celý Skiresort Černá Hora - Pec. V rámci jednodňového lyžovania môžete využiť aj samostatný cenník areálu. Večerné lyžovanie má osobitnú tarifu.

Spojenie stredísk rolbou a skibusmi

Užite si jazdu v špeciálnej rolbe na vrchole Čiernej hory aj s výhľadmi na Sněžku a prejdite na lyžiach do Pece pod Sněžkou. Odtiaľ sa novo vrátite rýchlym skibusom Skitour Express. Na lyžiach a rolbou: z Čiernej hory (Janské Kúpele) do Pece pod Sněžkou - za 25 minút. Časť prepojovacej trasy lyžiari prekonávajú na lyžiach, časť sa zvezú na dvoch špeciálnych rolbách. Prvá rolba jazdí na vrchole Čiernej hory, kde lyžiarom pomôže prekonať rovinku dlhú asi 300 metrov. Druhá rolba na nich čaká na stanovišti "Pod Kolínskou búdou", odkiaľ ich vyvezie do mierneho kopca až k Pražskej búde. Tá stojí prakticky už nad areálom v Peci pod Sněžkou. Lyžiari tak vystúpia z rolby na vrchole zjazdovky Mulda v Peci pod Sněžkou.

Zimná dovolenka

Unikátne lyžiarske prepojenie dvoch najväčších areálov v Česku - Černá hora (Janské Kúpele) a Pec pod Sněžkou vytvorilo najväčšie ski-strdisko so spoločným skipasom, na ktorý možno využiť všetkých 5 areálov (Černá Hora, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Sloboda nad Úpov, Černý Důl) so vzájomným spojením skibusmi.

Za posledné roky bolo do rozvoja Skiresortu a na skvalitnenie služieb investované viac ako 100 miliónov korún ročne. Najväčší rozvoj zaznamenal areál Černý Důl, kde je na lyžovanie 8,5 kilometrov miernych a širokých zjazdoviek. V areáli sa nachádza najväčšia detská zóna v ČR s 2 pojazdnými kobercami, zábavnou traťou Funline, traťou obrovského slalomu s časomierou i radarom na meranie rýchlosti jazdy.

Okrem lyžovania môžete vyskúšať rad doplnkových aktivít, ako je zjazd na saniach po Čiernohorskej sánkarskej ceste, večerné sánkovanie so sprievodcom, výlety na snežniciach, či skialpinistické túry. V Janských Lázňach je snowtubingová dráha.

Večerné lyžovanie

Skiresort Černá Hora - Pec poskytuje 7 zjazdoviek s umelým osvetlením a to v 4 z 5 areálov. Medzi nimi napríklad najdlhšiu osvetlenú zjazdovku v Česku - Plesnivec v areáli Černá hora (Janské Lázně), či jednu z najširších osvetlených zjazdoviek - Javor v Peci pod Sněžkou. Práve v Peci zároveň nájdete aj osvetlený Snowpark a skoky. Pred začatím večerného lyýovania prebieha úprava zjazdových tratí. Večerné lyžovanie je prevádzke v období od 15.12. do 31.3. v závislosti na snehu. Prevádzka zjazdoviek môže byť obmedzená v prípade nepriaznivých snehových podmienok. Preto je vždy potrebné overiť si aktuálne informácie o prevádzke večerného lyžovania na informačných tabuliach v areáli. Parkovanie zdarma k večernému lyžovanie v Peci pod Sněžkou, Veľkej Úpe, Slobode nad Úpou aj v Jánskych Lázních.

Snowpark Javor

Funpark a Snowpark v Peci pod Sněžkou má tradíciu vďaka svojej dlhodobej existencii, ale tiež vďaka svojej veľkosti na českej freestyle scéne. V zimnej sezóne sa o snowpark každodenne starajú preškolení shaperi, ktorí sú súčasťou lyžiarskej školy a požičovne Skiresort Live. Samozrejmosťou je každodenné strojová úprava rolbou. Návrh setupu snowparku, zaškolenie shaperov, prvotné stavby na začiatku sezóny a pravidelné supervízie zaisťujú profesionáli z partie Freestyle Area, ktorí majú skúsenosti so stavbou snowparkov nielen v ČR.

V hornej časti zjazdovky Javor je situovaný Funpark (4b), ktorý je rozdelený na začiatočnícku a stredne ťažkú sekciu. Funpark je tvorený predovšetkým menej náročnými prvkami ako sú široké boxy, nižšie raily, menšie skoky či terénne vlny. V spodnej časti zjazdovky Javor sa potom nachádzajú profi sekcie, určenáé pokročilým jazdcom s dostatočnými skúsenosťami. Snowpark na Javoru je tvorený celkom tromi veľkými hlinenými platformami, kedy hornú platformu tvoria vyššie raily a boxy, spodné dve platformy potom tvorí celkom 4 skoky v dĺžke 8-13 m.

Funline je zábavná trať zo snehu určená lyžiarom a snowboardistom všetkých vekových kategórií. Hlavnou doménou jazdenia na tratiach Funline rozhodne nie je rýchlosť a obtiažnosť trikov, ale predovšetkým zábava pre malých i veľkých navrhnutá s ohľadom na rozdielne skúsenosti a bezpečnosť. Funline vedľa zjazdovky Smrek - to je viac ako 450 metrov dlhá trať, 5 klopených zákrut, 5 terénnych vĺn, 1 pevná prekážka a na konci trate unikátny 8 metrov dlhý prejazdový tunel. Novo si môžete užiť trať Funline aj v Čiernom Dole, ktorá je dlhá 550 metrov a je plná terénnych vĺn a klopených zákrut na ktorých si zábavu užijú deti aj dospelí.

Sánkovanie

Užite si krásnu jazdu na sánkach úbočím Čiernej hory nad Klausovým údolím do Janských Lázní, na ceste dlhej 3,5 km s prevýšením 560 m. Sánkarská cesta vedie miestami, kadiaľ sa jazdilo na krňačkách už pred 100 rokmi. Názov "Zvonková cesta" snáď pochádza práve z čias, kedy boli sane vybavené zvončekmi, ktorých cinkot oznamoval ostatným návštevníkom jazdu po tejto ceste, a tak bol aj varovaním pred nečakaným stretom. Vstup na sánkarskú dráhu nie je spoplatnený, sane si môžete vypožičať v požičovni Skiresortu v budove dolnej stanice kabínkovej lanovky. Potom už stačí len vyjsť kabínkovou lanovkou Černohorský Express na Čiernu horu a kúsok od hornej stanice nasadnúť na sane, či boby. Začiatok sánkarská trasy je neďaleko hornej stanice lanovky.

Nožné sánkovanie je adrenalín aj zážitok, ktorý nikde inde nezažijete. Vyskúšajte 3,5 kilometra dlhú večernú jazdu na saniach s čelovkami pod vedením inštruktorov lyžiarskej školy. Aktivita nie je vhodná pre deti do 3 rokov. Odporúčame vziať si lyžiarsku prilbu a okuliare.

Snowtubingová dráha je novinkou, nachádza sa v Live parku Formanka v Jánskych Lázních. Na štart dráhy vyjdete na 125 metrov dlhom pojazdnom koberci. Snowtubing si môžete užiť počas dňa i večer, za umelého osvetlenia, denne v čase od 8:30 do 19:00. Dráha je umiestnená v tesnej blízkosti Krčmičky na Formánkách a parkoviska Pod Lesným Domom.

Bežky

Čo by to bolo za české lyžiarske stredisko bez poriadnej dávky tratí pre bežky. Černá Hora - 55 km, Pec pod Sněžkou - 12 km, Velká Úpa - 5 km, Sloboda nad Úpov - 2 km, Černý Důl - 10 km, spolu 84 km bielej stopy.

Skialp trasy

Spoznajte Krkonoše na skialpinistických lyžiach pri dennom výlete na Sněžku, trase na Portášky, či pri večernom výstupe na Čiernu horu za sprievodu skúseného sprievodcu. Pre skúsených skialpinistov sú pripravené dlhšie trasy s prechodom Čiernej hory až do Pece pod Sněžkou. Kurzy pre tých, ktorí sa s týmto atraktívnym športom ešte len zoznanzhú. V požičovni získate kompletný skialpinistické vybavenie (lyže, pásy, paličky, helmu) a základy vysvetlia školení inčtruktori. Skialpinistické vybavenie značiek Atomic a Salomon. Večerné skialpinistické výlety so sprievodcom z Jánskych Lázní sa konajú podľa snehových podmienok vždy v utorok a štvrtok, cez víkend len na objednanie. Denné skialpinistické výlety so sprievodcom z Veľkej Úpy sa konajú podľa snehových podmienok v sobotu, alebo v nedeľu.

Firemné akcie

Chcete pre vašu firmu usporiadať program kombinovaný s firemnou lyýovačkou? Hľadáte silného partnera pri organizovaní profesionálneho teambuildingu? Ste na správnej adrese. Zorganizujeme pre vašu firmu merané závody (slalom, bežky), výlety na snežniciach s možnosťou výučby lavínového vyhľadávania, skialpinistické výlety s možnosťou výučby lavínového vyhľadávania, sánkarske šantenie počas dňa i večer, či snowtubing. Zabezpečíme pre vašu firmu ubytovanie, skipasy, športové vybavenie, skúsených sprievodcov a športových inštruktorov Skiresortu Černá Hora - Pec.

Lyžovanie Česká republika

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost