Špindlerův Mlýn

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky v Česku

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Špindlerův Mlýn

Najlepšie české lyžiarske stredisko Špindlerův Mlýn (702 - 1.235 m n.m.) leží v pohorí Krkonoše a patrí k špičke zimného dovolenkovania pre domácu, českú klientelu. Takmer 30 km zjazdoviek všetkých obtiažností obsluhuje 17 moderných lanoviek a vlekov. Pre milovníkov bežiek je ponuka ešte bohatšia, takmer 90 km bielej stopy, pre freestyle kreativitu dva snowparky, večerné lyžovanie, skitouring. Nielen lyžovanie ponúka Špindlerův Mlýn. Pre rekreáciu prechádzky, túry na snežniciach, jazda na skútroch, sánkovanie, korčuľovanie, lezenie v ľade. Bohaté možnosti ubytovania, zábava, spev a tanec, chýrna česká kuchyňa a ešte lepšie české pivo sú pomyselnou "čerešničkou na torte".

rating 3.5
3.5/5

Lyžiarske stredisko Špindlerův Mlýn

Lyžiarske stredisko Špindlerův Mlýn (702 - 1.235 m n.m.) patrí medzi najlepšie české lyžiarske destinácie 17 lanoviek a vlekov, 26 km zjazdoviek, z toho ľahkých 12 km, stredne ťažkých 10 km, ťažkých 4 km. Detský lyžiarsky svet, servisné stanice a požičovne lyžiarskeho výstroja, inštruktori v lyžiarskych a snowboardových kurzoch vylepšia techniku vašej jazdy. Večerné lyžovanie pri umelom osvetlení a zasnežovací systém na 90 % zjazdoviek zvyšujú atraktívnosť "Špindlu", ako dôverne hovoria svojmu najobľúbenejšiemu lyžiarskemu stredisku domáci. Dva snowparky pre kreatívnu mládež sa nachádzajú v časti Hromovka a Horní Mísečky. Prekrásne prostredie pohoria Krkonoše vytvára v zime rozprávkovú idylku. Pre nelyžiarov sú k dispozícii trate pre bežky v súčte až 90 km, ktoré Česi milujú rovnako (ak nie viac) ako zjazdové lyže. Psie záprahy, túry na snežniciach, skitouring a ľahký skialpinizmus. Ubytovacie zariadenia pre každý vkus a peňaženku s možnosťami wellness sú samozrejmosťou.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 702 - 1.235 m n.m.
Sezóna: december - apríl / 8:30-16:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 12 km, stredné 10 km, ťažké 4 km
Zjazdovky celkom: 26 km
Lanovky a vleky: vleky 11, sedačky 6, kabínka 0
Lanovky a vleky celkom: 17 (19.000 os./hod.)
Záruka snehu: 90% (snežné delá)
Ceny: Skipas Špindlerův Mlýn
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), snowpark (4*), príroda (3*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 390 km
Destinácia: Lyžovanie Česko

Zimná dovolenka

Češi milujú Špindl, zimná dovolenka v tomto stredisku je najvyšším blahom a prestýžou zároveň. Napriek nízkej nadmorskej výške sa Krkonoše tešia výborným snehovým podmienkam, ležia o niekoľko stoviek km severnejšie ako slovenské pohoria. Jednotlivé lyžiarske oblasti Medvědín, Přední Planina, Hromovka a Mechovinec sú časti, na ktorých sa rozprestiera Skiareál Špindlerův Mlýn. Ich zasněžené svahy ponúkajú možnosť výberu obtiažnosti zjazdoviek a tak si každý lyžiar nájde to pravé pre seba. Jednotlivé časti lyžiarskeho strediska Špinderův Mlýn:

Svätý Petr

Svätý Peter je najvyhľadávanejší areál. Je dejiskom mnohých veľkých športových podujatí v Českej republike. Vo Svätom Petri si vyberie naozaj každý lyžiar tie svoje zjazdovky. Od dlhých širokých modrých zjazdoiek pre začínajúcich lyžiarov, až po čiernu FIS World Cup, vyhľadávanú skúsenými jazdcami.

Hromovka

Hromovka je brána do sveta lyžiarov a snowboardistov Skiareálu Špindlerův Mlýn. Dlhé členité zjazdovky sú vyhľadávané predovšetkým skúsenými lyžiarmi. Fanúšikovia večerného lyžovania tu nájdu jednu z najdlhších 1.540 m a najlepšie osvetlených zjazdoviek v Českej republike. Zážitok na večerné lyžiarske meditácie.

Medvědín

Medvědín - Slunná hora dotýkajúca sa oblakov. Najvyšší lyžiarsky vrchol v lyžiarskom stredisku Špinderův Mlýn. Červená zjazdovka široká až 60 metrov, sa posúva na popredné miesta najširších zjazdoviek v ČR. Ani čierna zjazdovka nezostáva v pozadí.

Horní Mísečky

Novinkou zimnej sezóny v Špindlerovom Mlyne je novo postavená štvorsedačková lanovka vedúca z Horných Míseček na Medvědín. Skiareál rozšíril v tejto lokalite aj tunajšie obľúbenú zjazdovku, vzniklo tak ideálne miesto pre rodiny s deťmi alebo začiatočníkov. Vďaka novej lanovke sa skrátila doba čakania v radoch a celkovo ponúka podstatne väčší komfort ako prepravy, tak lyžovania. Výborná mierna a široká zjazdovka pre deti a začínajúcich lyžiarov, tu sa rodia noví lyžiari a snowboarďáci.

Labská

Labská a jej krásna červená zjazdovka, ktorá sa nachádza pri Labskej priehrade na začiatku Špindlerovho Mlyna je trocha stranou od ostatných častí. Menšie a pokojné stredisko je vyhľadávané predovšetkým rodinami s deťmi na "kolečkovú" lyžovačku.

Snowpark

Funtrack Hromovka - prináša priaznivcom kreatívneho lyžovania vlnky, hrče, jazdenie na debnách a zábradlia, spestrenie jazdy na zjazdovke pre každého lyžiara či snowboardistu. Zároveň je výborným miestom na učenie nových trikov pre začiatočníkov aj pokročilých.

Snowpark Horní Mísečky sa nachádza v strednej časti areálu Horní Mísečky, je obsluhovaný lyžiarskym vlekom Horec (M2) a je prístupný pod priesekom lanovej dráhy Horní Mísečky - Medvědín. Ponúka sériu pevných prekážok (railov, boxov) a skokov. Park je určený začínajúcim, ale aj pokročilým milovníkom freestyle a je postavený s ohľadom na bezpečnosť a jeho maximálne využitie.

Pre rodiny

Ak hľadáte ideálne miesto pre rodinnú zimnú dovolenku v Čechách, možno ste ho práve našli. Skiareál a mesto Špindlerův Mlýn ponúka dokonalú harmóniu. Deti do 6 rokov lyžujú zdarma a juniori do 18 rokov majú zlacnený skipas. Lyžiarske školy umožňujú výučbu jazdy detí na lyžiach a snowboarde. Mesto ponúka ďalšie doplnkové aktivity, kde môžete minúť zvyšok detskej energie.

Ak práve nelyžujete a chcete si užiť snehu, je tu možnosť sánkovania večernou zasneženou krajinou na jedinej osvetlenej sánkarskej dráhe v Českej republike, ktorá je dlhá takmer 4 km. Ďalšia ponuka je snowtubing. Jazda na gumovom kolese dokáže rozosmiať malých i dospelých. Snowtubing môžete vyskúšať v Špindlerovom Mlyne pod hotelom Olympie v časti Svätý Petr alebo na Bedrichove.

Prechádzky pre tých, ktorí vyhľadávajú kľud a prírodu, ponúkaju Krkonoše veľa možností ako využiť pobytu na horách. S celou rodinou sa môžete vypraviť na prechádzku do zasneženej zimnej krajiny v okolí Špindlerovho Mlyna. Ak chcete byť viac aktívny, môžete objavovať krásu Krkonôš na bežkách a využiť na to 90 km našich bežeckých tratí.

Priateľom vody, určite dobre padne navštíviť aquapark, kde si môžete relaxovať v saune či vírivke. Ďalšie aktivity: welness, sauna, tenis, squash, športové strelnice, bowling, fitness, golf stimulátor, ľadová stena, paragliding, vyhliadkové lety, snežné skútre, korčuľovanie, štvorkolky.

Lyžovanie Česká republika

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost