Tetnuldi / Gruzínsko

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky na Kaukaze

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Tetnuldi

Lyžiarske stredisko Tetnuldi (2.265 - 3.165 m n.m.) sa nachádza v regióne Svaneti na severe Gruzínska v pohorí Kaukaz pod majestátnym vrcholom Tetnuldi 4.858 m. Centrom lyžiarskej oblasti je staré mesto Mestia, jediné v okolí, ktoré poskytuje ubytovanie v hoteloch a penziónoch. Ich kapacita je však obmedzená, rezervovať pobyt je potrebné v dostatočnom predstihu. Nižšie počty turistov sú výhodou pre lyžiarov, žiadne čakanie v radoch na lanovky a takmer prázdne zjazdovky. Lyžovanie Tetnuldi ponúka 25 km zjazdoviek s ideálnym rozdelením na ťažké 5 km, stredne ťažké 10 km, ľahké 10 km. Každý si tu príde na svoje. Hviezdicovité usporiadanie štyroch lanoviek a jedného vleku obslúži veľkú lyžiarsku oblasť s rozsiahlymi freeride terénmi. Výhľady na Tetnuldi a Ushbu sú klenotmi vo fotoalbume.

rating 3.5
3.5/5

Lyžiarske stredisko Tetnuldi

Lyžiarske stredisko Tetnuldi je veľmi mladé, otvorené len v decembri 2016. Nachádza sa 15 km jazdy autom z Mestia pod Vrcholom Tetnuldi. Spodná stanica lanovky sa nachádza v 2.265 m spolu s menším horským hotelom, ktorý využívajú najmä alpinisti. Najvyšší bod lanoviek leží v 3.165 m n.m. Výborne pripravené zjazdovky bývajú takmer prázdne, čakanie v radoch na vleky nulové. Dá sa ulyžovať do úmoru. Než sa vydáte do lyžiarskej zóny pre freeride, je potrebné predom overiť prevádzky tamojších vlekov, najmä v nepriaznivom počasí. Ani všetky zjazdovky nemusia byť stále otvorené. Oblasť má vysoké stavy prírodného snehu, ktorý sa nedarí mať neustále vyválcovaný. Z celkového počtu 25 km udržiavaných zjazdoviek je 10 km modrých, 10 km červených, 5 km čiernych.

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 2.265 - 3.165 m n.m.
Sezóna: december - marec / 10:00 - 16:00 hod
Zjazdovky: ľahké 10 km, stredné 10 km, ťažké 5 km
Zjazdovky celkom: 25 km
Lanovky a vleky: vleky 1, sedačky 4, kabínky 0
Lanovky a vleky celkom: 5
Prepravná kapacita: 9.500 os./hod.
Záruka snehu: prírodný sneh
Skipas: € 10/1 deň, skvelé ceny!
Top hodnotenie: ceny skipasov (5*), lyžovanie (4*), hory (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 3.050 km, Tbilisi 465 km
Letecky: Viedeň - Kutaisi 5:50 hod.
Transfer autom: Kutaisi - Tetnuldi 240 km
Destinácia: Lyžovanie Gruzínsko / Svaneti / Zugdidi

Jazda autom z Mestia trvá pribliýne 20-30 minút, ideálne je auto s náhonom všetkých 4 kolies. Prenájom vozidla je veľmi lacný. Už samotná cesta je zážitkom. Sedačkové lanovky smerujú pod vrchol Tetnuldi, kým nevystúpite v hornej stanici a pustíte sa po zjazdovke, majúc pred sebou majestátny dvojštít Ushba, ktorému sa hovorí aj kaukazský Matterhorn.

Mestia je mesto známe obrannými vežami - slávne svany. História týchto veží je príbehom samotného Svaneti, krajiny Svanov. V minulosti tu neboli cesty, kto sa chcel dostať do Svaneti, musel tak urobiť v lete, keď sneh ustúpil. To spôsobilo izoláciu tejto oblasti a jej zachovanie v pôvodnej podobe starobylej architektúry, tradícií a životného štýlu Svanov. Dnes je možné navštíviť Mestiu kedykoľvek v roku a navštíviť kúzelné miesta a veže. Určite stojí za to i jeden deň z lyžovačky.

Prehliadka Svaneti múzea je neopakovateľným zážitkom nielen pre milovníkov histórie a etnografie. Niektoré zrekonštruované veže sú sprístupnené návštevníkom. Veže boli väčšinou obranné. Boli ochranou pred lavínami a nepriateľmi. Domy vedľa veží boli s nimi vždy prepojené skrytými podzemnými chodbami, o ktorých vedeli len starejší. Z každej veže sa nachádzalo niekoľko tajných podzemných chodieb vedúcich do domu, do iných veží, do hôr alebo do pascí. Bohaté domy Svan boli trojpodlažné. V lete žili v treťom poschodí. Na zimu sa stal zásobárňou sena a žilo sa na druhom poschodí.

Lyžovanie Gruzínsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost