Goderdzi / Gruzínsko

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Goderdzi

Uprostred divočiny Malého Kaukazu rastie nový lyžiarsky rezort, všetko tu ešte vonia novotou. Gruzínske lyžiarske stredisko Goderdzi Pass (1.724 - 2.364 m n.m.) zahájilo prevádzku len nedávno. Od sezóny 2016 pôsobí v Gruzínsku ako štvrté v poradí po strediskách Bakuriani, Gudauri, Hatsvali. Lyžovanie Goderdzi je situované v prekrásnom prostredí pohoria Malý Kaukaz. Na zelenej lúke boli vybudované jedna 8-kabínková lanovka, jedna 6-sedačková lanovka a jeden vlek, ktoré obsluhujú 8 km zjazdoviek strednej a ľahkej obtiažnosti. Plánovaná je dostavba horskej turistickej dediny s kompletnou vybavenosťou. Pribudnú aj ďalšie lanovky a zjazdovky do plánovanej kapacity 8 lanoviek a 35 km lyžiarskych tratí. Pre milovníkov noviniek, lyžiarskych dobrodruhov a firemné skupiny je Goderdzi ako stvorené už dnes.

rating 3.0
3,0/5

Lyžiarske stredisko Goderdzi

Byť pri tom, keď niečo nové vzniká. To je heslo súčasného strediska Goderdzi Pass, ktoré len pred nedávnom zahájilo prevádzku 2 lanoviek a 8 km zjazdoviek. Nová kabínka, nová sedačková lanovka, nové ubytovacie zariadenia. Stredisko si naplánovalo, že bude postupne rásť, až dosiahne 35 km zjazdoviek, 8 lanoviek a úplnú infraštruktúra strediskovej dediny. Súčasná sieť udržiavaných zjazdoviek zahŕňa štyri trate - Zanka 2100 m (modrá), Yaila1 2280 + 800 m (červená), Yaila2 2661 m (modrá), Borano 150 m (zelená). Celkom je tak k dispozícii 8 km tratí z toho 4,8 km ľahké a 3,1 km stredne ťažké. Pre deti a začiatočníkov cvičná lúka 150 m extra ľahká. Množstvo voľného terénu v okolí lanoviek umožňuje freeride s freestyle na terénnych nerovnostiach. Nádherná príroda láka na skitouring, pre nelyžiarov výlety na snežniciach, túry ozajstnou divočinou. Vynikajúce sú ceny lyžovania, denný skipas stojí € 10,- od 5 dní vyššie je cena skipasu rovnaká € 42,- (ako celosezónny lístok). Deti majú 40% zľavu na skipas. Pre skalných milovníkov freeride sa ponúka heliskiing.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.724 - 2.364 m n.m.
Sezóna: december - marec
Zjazdovky: ľahké 4,8 km, stredné 3,1 km, ťažké - km
Zjazdovky celkom: 8 km
Lanovky a vleky: vleky 1, sedačky 1, kabínky 1
Lanovky a vleky celkom: 3
Prepravná kapacita: 5.000 os./hod.
Záruka snehu: prírodný sneh
Skipas: Skipas Goderdzi; € 10/1 deň
Top hodnotenie: ceny skipasov (5*), lyžovanie (4*), exotika (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 2.900 km, Tbilisi 260 km
Letecky: Viedeň - Kutaisi 5:50 hod.
Transfer autom: Kutaisi - Goderdzi 140 km
Destinácia: Lyžovanie Gruzínsko / Adžarsko / Batumi

Zimná dovolenka Goderdzi

Lyžiarske stredisko Goderdzi sa nachádza v Gruzínsku v horskom regióne Adžarsko (Adjara) na priechode Goderdzi, ktorý sa nachádza na ceste z prímorského letoviska Batumi do mesta Akhaltsikhe. Vzdialenosť z hlavného mesta Tbilisi je 252 km a Batumi 109 km. Tento celoročný horský areál sa nachádza vo výške 2 000 metrov. Rezort sa vyznačuje pôsobivou prírodou, čerstvým vzduchom, nádhernou krajinou a dobre vybavenými 4 lyžiarskymi zjazdovkami s celkovou dĺžkou 8 km. Svahy v stredisku sú vhodné pre všetkých lyžiarov. Plánuje sa postupné rozširovanie strediska budovaním ďalších zjazdoviek a lanoviek. Snehové podmienky v regióne sú priaznivé od novembra do apríla. Vo vrcholoch sezóny dosahuje snehová vrstva 2 metre.

Oslava prírody

Táto zimná lyžiarska oblasť Goderdzi ponúka 8-miestnu kabínkovú lanovku, 6-miestnu sedačku a dva vleky. Letovisko Goderdzi je v prevádzke počas celého roka. V súčasnej dobe slúži na ubytovanie 6 chatiek s kapacitou á 12 osôb a hotel Meteo, ktorý má 35 lôžok. Vďaka veľkolepým terénom je horská cyklistika zábavným a rýchlym útokom na zmysly. Turistické výlety v letovisku Goderdzi vám dajú pocit nadšenia. Možnosť otestovať miestne liečebné minerálne vody a navštíviť zemiansky les Goderdzi, ktorý je domovom jedinečnej fosílnej flóry a fauny pliocénnej epochy. Krásne zelené jazero je ideálnym miestom na kempovanie. Úpravou nádherného územia o rozlohe vyše 100 ha vznikne golfové ihrisko. Miestne minerálne pramene budú slúžiť na rozvoj wellness destinácie.

Goderdzi Pass sa nachádza 2 hodiny jazdy od populárneho prímorského letoviska Batumi v oblasti Adjara v Gruzínsku. Má ideálnu polohu pre vytvorenie horského strediska pre všetky štyri ročné sezóny. Leží v nadmorskej výške 2000 m, hory sú zasnežené od novembra do apríla, zatiaľ čo mierne zvlnený reliéf ponúka bohaté možnosti rekreácie v nadmorskej výške nad 1700 m, má príjemný charakter počas celého roka. Okolitá divočina ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, čerstvý vzduch a svetovú scénu. Unikátny charakter strediska odráža gruzínske tradície, moderné komforty a estetiku a predovšetkým je oslavou prírodného prostredia.

Doprava

Goderdzi Pass sa nachádza hlboko v horách Malý Kaukaz, dopraviť sa sem po horských sypaných cestách je vyhľadávaným adrenalínovým zážitkom cyklistov v lete. V zime si jazda vyžaduje terénne auto. Najbližšia dedina je vzdialená 10 km smerom na mesto Akhaltsikhe, ktoré je vzdialené z priesmyku Goderdzi 50 km na východ. Severne 140 km leží mesto Kutaisi, druhé najväčšie mesto v Gruzínsku.

Do Gruzínska je najvhodnejšie priletieť, l etecká doprava z-do Batumi v súčasnosti ponúka lety do niekoľkých veľkých centier, vrátane pravidelného spojenia do Istanbulu, a denné lety do hlavného mesta Tbilisi. Plánujú sa ďalšie letecké spojenia. Autom je cesta z letiska v Batumi zvládnuteľná za 2 hodiny, z Tbilisi za 4 hodiny. Z Kutaisi, ktoré je vzdialené iba 140 km je potrebné počítať s časom transferu približne 3 hodiny.

Lyžovanie Gruzínsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost