Ľadovec Kitzsteinhorn / 3.029 m

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Kaprun - Zell am See

Lyžiarske stredisko Kaprun - Zell am See s ľadovcom Kitzsteinhorn patrí k najobľúbenejším rodinným strediskám u slovenských a českých lyžiarov. Príjemné prostredie v údolí ponúka všetky kategórie ubytovania od jednoduchých apartmánov po luxusné hotely. Dobrá lyžovačka predstavuje všetky kategórie zjazdoviek, tie najkrajšie sa nachádzajú na širokých svahoch pod Kitzsteinhornom. Pohodové lyžovanie na ľadovci Kitzsteinhorn je ideálne pre rodiny s deťmi, fanúšikov freestyle, priaznivcov ľahších freeride, skitouring aj skiaplinistov. Zábava na snehu pre mladých, kombinovaná s pohodlím na lyžiach pre starších je skvelý mix, ktorého výsledkom je univerzálne lyžiarske stredisko Kaprun - Zell am See so 140 km zjazdoviek. Stačí len zvoliť správne ubytovanie, získať akciový skipas a vyraziť na zimnú dovolenku.

rating 4.0
4/5

Lyžiarske stredisko Kaprun - Zell am See

Nádherný pohľad sa naskytne z vrcholovej stanice lanovky v nadmorskej výške 3.029 m, kam sa dostanete po pár minútach jazdy lanovkami z údolnej stanice Kaprun. Obľúbený rakúsky ľadovec Kitzsteinhorn ponúka ľahké široké zjazdovky na lyžoavanie pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Pri slnečnom počasí dovidieť ďaleké rady mohutných bielych štítov aj jazero v blízkom Zell am See. Pohodlné lyžiarske svahy lákajú na rodinnú lyžovačku. Vysokohorské prostredie nad 3.000m zvyšuje nároky na dýchanie, čo má už po niekoľkých dňoch lyžovačky na ľadovci Kitzsteinhorn blahodárny účinok na zdravie. Europasportregion (tak sa nazýva spojenie lyžiarskych stredísk Kitzsteinhorn-Kaprun, Maiskogel-Kaprun, Schmittenhöhe-Zell am See) disponuje 140 km zjazdoviek všetkých obtiažností, 54 lanoviek a vlekov prepraví na svahy 84.000 osôb za hodinu.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 760 - 3.030 m n.m.
Sezóna: koniec novembra - začiatok mája
Zjazdovky: ľahké 57 km, stredné 49 km, ťažké 32 km
Zjazdovky celkom: 138 km
Lanovky a vleky: vleky 20, sedačky 17, kabínky 12
Lanovky a vleky: celkom 49 (84.000 os./hod.)
Záruka snehu: 80% (snežné delá), ľadovec
Ceny: skipas Kaprun - Zell am See = od sezóny 2019/2020 je skipas typu Alpin Card, platný v strediskách Kaprun (Kitzsteinhorn, Maiskogel), Zell am See / Schmitten, Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn, spolu až 408km zjazdoviek. Top hodnotenie: záruka snehu (5*), rodina, deti (5*), freestyle, snowpark (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 430 km
Destinácia: Lyžovanie Rakúsko / Salzburg

Viac na: Lyžovanie-alpy.sk -› lyžovanie Kaprun - Zell am See
História: zimná dovolenka Kaprun - Zell am See

Zimná dovolenka

Pohodové lyžiarske stredisko Kaprun - Zell am See poteší tiež priaznivcov bežeckého lyžovania ponukou 200 km bielej stopy pre klasiku aj korčuliarske techniky. Kreatívna mládež si v stredisku Kaprun - Zell am See naozaj užije zábavy. Na snowboardových nadšencov tu čaká šesť parkov od začiatočníckych prvkov po najnáročnejšie skoky. Tri samostatné lyžiarske strediská Kitzsteinhorn (900-3.029m), Maiskogel (800-1.675m), Schmidttenhöhe (760-2.000m) poskytujú spoločný skipass. V neďalekej budúcnosti sa plánuje spojenie lanovkami a vlekmi s lyžiarskymi strediskami Saalbach-Hinterglem-Leogang-Fieberbrun, kam je to zatiaľ iba pár kilometrov autom. Okrem Saalbachu je možné vyskúšať aj ďalšie významné tirolské lyžiarske strediská napr. Hochkönig, Kitzbühel-Kirchberg, ktoré sú vzdialené do 30 km od Zell am See.

Okrem príjemnej lyžovačky ponúka zimná dovolenka Kaprun - Zell am See ďalšie možnosti športového vyžitia, napr. večerná osvetlená sánkarská dráha, zimný štadión v Zell am See s možnosťami curlingu a korčuľovania, bohaté možnosti apres-ski a polyžovačkovej zábavy v miestnych krčmách a baroch. Pre športovo ladených návštevníkov relax, sauna, masáže, bazén (aj vonkajší vyhrievaný). Požičovne lyže, lyžiarsky výstroj, servis športových potrieb, možnosti túr na snežniciach, ski-tour, ski-alpinizmus, freeride, vychádzky okolo jazera. Perfektná zimná dovolenka pre rodiny, športovcov, mládež i seniorov.

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost