Kitzbühel - Kirchberg

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Kitzbühel

Tirolské stredisko Kitzbühel patrí medzi najznámejšie európske pojmy v oblasti lyžovania. História svetového pohára sa tu začala písať už r. 1932 na krkolomnej zjazdovke Streif v Hahnenkamm, ktorá je tradičným dejiskom najťažšieho zjazdu mužov. Rekreantom je k dispozícii 179 km upravených zjazdoviek a 36 km značených tratí pre freeride. Lyžovanie Kitzbühel vyhovuje najmä začínajúcim lyžiarom a rodinám s deťmi, im je určených 100 km modrých tratí. Pre zdatných lyžiarov takmer 80 km červených a čiernych. Nočné lyžovanie a sánkovanie. Popri lyžovaní prídu vhod napr. relaxačné centrum, curling, jazda na saniach, prechádzky v centre mesta spojené s nákupom v značkových obchodoch, dobrá tirolská večera, après-ski zábava v početných reštauráciách, nočných baroch a diskotékach.

rating 4.5
4.6/5

Lyžiarske stredisko Kitzbühel-Kirchberg

Hneď po príchode do Kitzbühelu vás zaujme dominantný vrch - Kitzbüheler Horn, 2.000 m vysoký vrch, ktorý sa vypína nad mestom. Na jeho svahoch sú vidieť lanovky a lyžiari. Je to ten istý vrchol, na ktorom sa nachádzajú aj zjazdovky strediska St. Johan in Tirol, ibaže tie ležia na severných svahoch. Prepukne vo vás nadšenie a možno sem na Kitzbüheler Horn vyrazíte za lyžovačkou. Lenže hlavný lyžiarsky balík Kitzbühelu sa nachádza na opačnej strane mesta, východným smerom. Napriek nenápadnejším horám sa nad Hahnenkammom (1.712m) rozprestiera jeden z najlepších lyžiarskych areálov v Rakúsku. Tiahne sa cez vrcholy Ehrenbachhöhe (1.800m), Stejnbergkogel (1.976m), Pengelstein (1.938m), Wurzhöhe (1.739m), Bärenbadkogel (1.883m), Zweitausender (2.004m) a Resterhöhe (1.894m). Cestou údolím z Kirchbergu cez Kitzbühel, Aurach, Jochberg, Pas Thurn až do Hollersbachu. Tu sa nachádzajú aj nástupné miesta do lyžiarskeho strediska.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 800 - 2.000 m n.m.
Sezóna: november - apríl
Zjazdovky: ľahké 101 km, stredné 61 km, ťažké 17 km
Zjazdovky celkom: 179 km
Lanovky a vleky: vleky 7, sedačky 28, kabínky 11
Lanovky a vleky: celkom 46 (92.000 os./hod.)
Záruka snehu: 80% (snežné delá)
Ceny: KitzSki skipas Kitzbühel - Kirchberg alebo celoplošný skipas SuperSkiCard
Top hodnotenie: lyžovanie (5*), freestyle (5*), rodina, deti (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 460 km
Destinácia: Lyžovanie Rakúsko / Tirolsko

Viac na: Lyžovanie-alpy.sk -› lyžovanie Kitzbühel-Kirchberg
História: zimná dovolenka Kitzbühel.

K lyžiarskemu stredisku Kitzbühel patrí aj niekoľko osamelých častí - spomínaný Kitzbüheler Horn, Bichlalm, Gaisberg, Aschau. Všetky sú dostupné za niekoľko minút skibusom, ktorého používanie je zdarma, resp. v cene platného skipasu. V blízkom okolí Kitzbühelu sa to dobrými lyžiarskymi strediskami len tak hemží. Niekoľko minút jazdy autom z Kitzbühelu sa nachádzajú - St. Johan in Tirol, Saalbach, Kaprun - Zell am See, ale najbližším a najväčším z nich je lyžiarske stredisko Brixental, ktoré je dostupné lanovkami cez Skirast neďaleko Kirchbergu. Pre Brixental je však potrebný iný skipas. Možno sa už onedlho Kitzbühel s Brixentalom spoja. Určite by vznikla najväčšia súvislá lyžiarska oblasť v Rakúsku. Na to stačí už lej jedna lanovka na strane Kitzbühelu, ktorá by spojila Ki-West a Pengelstein. Zatiaľ medzi nimi na 1.5 km úseku premáva skibus.

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost