Livigno / Alta Valtellina

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Livigno

Lyžovanie v Livigno sa určite zaradí medzi vaše najlepšie lyžiarske zážitky z Talianska. Lyžiarske stredisko Livigno charakterizujú široké zasnežené pláne, na ktorých sa nachádzajú perfektne upravené zjazdovky vhodné pre stredne zdatných lyžiarov. Moderné lanovky zrýchlia vaše lyžovanie, že si sami vyžiadate odpočinok v niekorom občerstvovacom zariadení na svahoch. Voľné terény pre freeride, areál pre bežky, dva snowparky, rozširujú škálu zábavy. Stredisko Livigno patrí medzi ToP zimné rodinné dovolenky. Bezcolná zóna v taliansko-švajčiarskom pohraničí prispeje k príjemnému a výhodnému nákupovaniu. Slnečných 115 km zjazdoviek obsluhuje 30 lanoviek. Kto by chcel viac, môže so skipasom Alta Valtellina vyskúšať spriaznené strediská Bormio, Santa Caterina, San Colombano..

rating 4.5
4.5/5

Lyžiarske stredisko Livigno

Oficiálna lyžiarska sezóna začína na prelome novembra a decembra a trvá do 1. mája. Vysokopoložená oblasť Livigno sa nachádza v prostredí bohatom na prírodný sneh, nie je výnimkou dvojmetrová snehová perina už v termíne vianočných sviatkov. Ak si potrpíte na vlastnú tradíciu a predstavu ako majú vyzerať Vianočné sviatky z hľadiska jedla, pitia, atmosféry a programu, radšej ostaňte doma. Naopak, ak vás zaujíma ako robia Vianoce v Taliansku, krajine so silnou kresťanskou tradíciou, v oblasti kde je spústa snehu, vydajte sa na vianočný pobyt do hôr práve sem do Livigna, iste sa vám tu zapáči. Údolie je dlhé a značne široké, lyžuje sa na jednej i druhej strane údolia, ktoré je orientované v smere východ-západ. Časť svahov je teda severných a druhá časť svahy južné. Z jednej strany údolia na druhú je to dosť ďaleko, preto je potrebné pri presunoch použiť skibus. Perióda skibusu je niekoľko minút a preprava trvá tiež len pár minút. Južná strana strediska je viac vhodná pre rodinky a deti, najmä údolné vleky za radovou zástavbou hotelov a pravá okrajová časť Costaccia bývajú plné lyžiarskej drobotiny. Čím viac sa presúvame na ľavú stranu južnej časti údolia Livigno (časť Carosello), dostávame sa na náročnejšie zjazdovky a vyšší stav blaženosti lyžiarskeho srdca. Významným bonusom pre návštevníkov Livigna je možnosť vyskúšať terény v susedných strediskách - San Colombano, Bormio, Santa Caterina, ľadovec Paso Stelvio a tiež v neďalekom švajčiarskom St. Moritz.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Lyžiarske stredisko Livigno
Nadmorská výška: 1.816-2.798 m n.m.
Sezóna: november - máj
Prevádzka: 8:30 - 17:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 30 km, stredné 65 km, ťažké 20 km
Zjazdovky celkom: 115 km
Lanovky a vleky: vleky 11, sedačky 14, kabínky 6
Lanovky a vleky: celkom 31
Prepravná kapacita: 50.000 os./hod.
Záruka snehu: 80% (snežné delá)
Najdlhšia zjazdovka: Vetta-Federia 4 km (↑ 800 m)
Ceny: Skipas Livigno / Alta Valtellina
Skitour: 18 km
Snowpark: Carosello 750 m U-rampa, Motolino 760 m profi
Bežkárske trate: 30 km
Turistické chodníky: 20 km
Top hodnotenie: rodina (5*), lyžovanie (5*), freestyle (5*)
Osobnosti: Roberto Nani
Vzdialenosť: Bratislava 740 km
Zemepisné súradnice : 46°32'20.1"N 10°08'31.7"E
Destinácia: Lyžovanie Taliansko / Alpy - Livigno / Alta Valtellina
Lokalita: Taliansko / Lombardia / Livigno

Skipas

V stredisku Livigno platí miestny skipas Livigno a tiež skipas typu Alta Valtellina, platný v širšej oblasti. Tá zahŕňa lyžiarske strediská Bormio a menšie Santa Caterina, Cima Piazzi / San Colombano (Isolaccia). Bormio je vzdialené asi hodinu jazdy, pohodlne prejdete vlastným autom alebo sa odveziete skibusom. Vopred si pozrite časy, v akých spojenie premáva, tento typ skibusu jazdí iba niekoľko krát za deň.

Ak máte zakúpený viacdňový skipas Livigno alebo Alta Valtellina, môžete si kúpiť jednodňový skipas Upper Engadine za polovičnú cenu a zvýhodnene tak lyžovať vo svetoznámom švajčiarskom lyžiarskom stredisku St. Moritz. Z Livigna je to asi hodina jazdy, cca 50 km.

Existuje aj skipas platný vo všetkých (zmluvných) lyžiarskych strediskách regiónu Lombardia. Ten je však zaujímavý najmä pre miestnych obyvateľov, nakoľko sa predáva len ako permanentka Anef Ski Lombardia platná na celú zimnú sezónu. Platnosť Anef Lombardia: Alpe Teglio, Aprica, Barzio Valtorta, Bormio, Borno, Brembo Ski, Colere, Gavere, Livigno, Lizzola, Madesimo, Maniva, Monte Pora, Montecampione, Oga, Piani di Artavaggio, Piazzatorre, Ponte di Legno-Tonale, Presolana, Santa Caterina, Schilpario, Selvino, Spiazzi di Gromo, Val Gerola, Val Palot, Valdidentro, Valmalenco.

Free Ski pobyty

Livigno je obľúbené aj lyžovaním na začiatku a konci sezóny so zvýhodneným skipasom v cene - tzv. Free Ski pobyty. V týchto termínoch je pri ubytovaní v hoteloch na min. 4 noci a v apartmánoch na týždňové pobyty v cene automaticky aj skipas. Platí, že pri pobyte na 7 nocí je v cene 6-dňový skipas, pri pobyte na 5 nocí 4-dňový a pod. V sezóne 2019/2020 sa jedná o nasledovné termíny: do 21.12.2019 a od 11.04.2019. Vzhľadom na tradične dlhú lyžiarsku sezónu bývajú aj v týchto okrajových termínoch v Livigno už a ešte snehové podmienky dosť dobré na príjemnú lyžovačku.

Video

Livigno video

Príjazd, tunel

Na príjazd do Livigno odporúčame využiť trasu zo smeru Innsbruck-Landeck-Zernez-Livigno scez tunel „Munt La Schera“ (Švajčiarsko). Tunel je spoplatnený, na stránke: www.ekwstrom.ch/tunnel-livigno/ticket-shop/tickets.html je možné zaplatiť mýto aj online. Potvrdením sa treba preukázať pri prejazde, vytlačeným alebo v smartfóne. Max. výška vozidla 3,6 m, max. šírka 2,5 m. Tunel je otvorený celoročne, je jednosmerný so striedavou premávkou. V zime môže byť v sobotu otváracia doba upravená. Cena za obojsmerný prejazd je cca € 34 /vozidlo do 9 miest a 3,5 tony v nedeľu – piatok, € 45 v sobotu, resp. € 32 zaplatíte za elektronický lístok na prejazd v sobotu do 16 h. Zmena tarify je vyhradená prevádzkovateľom.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost