San Benedetto del Tronto

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka San Benedetto del Tronto

San Benedetto del Tronto je obľúbené prímorské letovisko v centre Palmovej riviéry. Palmová riviéra je všeobecne užívaný názov pre oblasť, ktorá sa nachádza na rozhraní krajov Marche a Abruzzo, pri Jadranskom mori. Ako názov prezrádza, lokalita je bohatá na exotické palmy, ktoré tu boli umelo vysadené. Palmová promenáda vedie pozdĺž pobrežia s piesočnatou plážou, ktorá spolu s čistým a bezpečným morom ponúka ideálne podmienky aj pre malé deti, teda pre rodinnú dovolenku v San Benedetto del Tronto pri mori. Mesto SBDT má starobylé centrum s množstvom pamiatok, zároveň pôsobí živo a akčne. Miestna pramenistá voda, ktorej značku poznáme aj u nás sa vyváža do celého sveta.

Letovisko San Benedetto del Tronto

Najobľúbenejšie letovisko Palmovej riviéry ( Riviera delle Palme) sa nachádza v strednej časti Talianska, na pobreží Jadranského mora. Svojich návštevníkov láka čistým morom s pozvoľným vstupom, jemným pieskom, výborne vybavenými plážami a svojou nádhernou promenádou lemovanou tisíckami paliem a voňajúcich oleandrov. Pozdĺž celej promenády vedie aj cyklochodník, ktorý poteší nielen cyklistov ale aj korčuliarov. Pre športuchtivých sú tu k dispozícii tenisové kurty, množstvo vodných športov a aktivít na pláži. Večer sa môžete zabaviť v niektorom z barov alebo diskoték, ktoré nájdete pri prechádzke uličkami mesta. Dovolenka San Benedetto del Tronto predstavuje ideálny mix oddychu, športu a zábavy a je ideálna pre všetky skupiny návštevníkov.

Fotogaléria

Pláž

  • 6km dlhá, čistá pláž, jemný biely piesok.
  • Od roku 1998 – držiteľ modrej vlajky.
  • Výborne vybavená pláž s ležadlami, slnečníkmi a sprchami
  • Pozvoľný vstup po mora – ideálne pre dovolenku s najmenšími rodinnými členmi.
  • Na úseku 4 km pozdĺž pláže sa nachádza palmová promenáda.
  • Prímorská cyklotrasa.

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 1.075 km, B. Bystrica 1.307 km, Košice 1.409 km
Najbližšie letisko: Pescara/ Abruzzo Airport 89 km, Falconara Marittima/ Marche Airport 93 km
Železničná stanica:San Benedetto del Tronto
Autobusová doprava: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny.

Aktivity

Krásne prímorské letovisko ponúka širokú plejádu možností športového vyžitia. Okrem plážových aktivít (plávanie, opaľovanie, potápanie, plážové loptové a iné hry) si môžete vyskúšať tunajšie tenisové kurty, navštíviť miestnu športovú halu, yacht club, preskúmať cyklistické trasy, spraviť si bicyklovú „sight-seeing tour“ mestom, či oddychovať pri obľúbenom rybárčení.

Rodina / deti

Často navštevovaná dovolenková destinácia San Benedetto del Tronto je prostredím vhodným pre každého. Rodiny s deťmi oceňujú jemný biely piesok na rozľahlých plážach, pozvoľný vstup do mora, plytkú vodu, rovnako ako aj ocenenie – Modrá vlajka – ktorú si tunajšie pláže udržiavajú už od roku 1998. Vzhľadom na množstvo reštaurácií, ktoré tu nájdete, sa deti tešia i z netypických, nových chutí a hravou formou tak spoznávajú novú kultúru. No a jednou z najväčších detských radostí je samozrejme i miestna „gelato“ (zmrzlina).

Nočný život / zábava

Nie len rodiny si tu prídu na svoje! Pokiaľ túžite po bezbrehej zábave s priateľmi, či už na diskotéke, pri poháriku vínka, živej hudbe alebo pri prechádzkach vysvietenými večernými uličkami mesta, ste na správnom mieste. Za nočným životom sem dochádzajú aj turisti z okolitých stredísk, takže nudy či ponurosti sa rozhodne obávať nemusíte.

Gastronómia, miestna kuchyňa

Toto mestečko je významným a stále aktívnym rybárskym prístavom. Preto tak, ako aj v celom regióne Marche, môžete očakávať mnohé lahodné pokrmy z rýb a všakovakých darov mora na najrôznejšie spôsoby. Asi najtypickejším pokrmom je vždy originálna rybacia polievka „brodetto“, ktorá nikdy nechutí rovnako (záleží od druhu rýb, korenín, oleja a fantázie miestnych kuchárov).

Ceny

Stredisko je cenovo dostupné a ponúka vynikajci pomer ceny a kvality. Ceny na pláži, v rešaturáciách a obchodoch sú porovnateľné s inými prímorskými letoviskami.

Obľúbenosť

Stredisko San Benedetto del Tronto patrí medzi najobľúbenejšie strediská Palmovej riviéry nielen medzi slovenskými a českými turistami. Veľkým lákadlom je pokojné more s pozvoľným vstupom, jemný piesok, vybavené pláže a nádherná promenáda.

Turistický sprievodca

Navonok malé mesto San Benedetto del Tronto je významným prímorským letoviskom. Nachádza sa medzi väčšími mestami Ancora a Pesara. So svojimi 50 000 obyvateľmi je druhým najväčším mestom provincie Ascoli Piceno. Mnohí ho poznajú ako najväčšie letovisko na “Riviera della Palme” (Palmová riviéra). Pomenovanie je odvodené od množstva exotickej vegetácie, ktorá sa tu nachádza. Tisícky paliem, ktoré v mnohých častiach rastú aj priamo na piesočnatých plážach, tak vytvárajú idylický raj na zemi. Okrem paliem sú častými rastlinaimi a spríjemňovačmi mestského ovzdušia aj kvitnúce farebné oleandre. Okrem bujnej vegetácie, ideálne-dovolenkového mora, čistých, jemno-piesočnatých pláží, mnohých športových možností a bujarého nočného života sa tejto dovolenkovej destinácií tešia aj kultúry-chtiví jedinci.

Nachádza sa tu mnoho väčších i drobnejších historických a kultúrnych pamiatok. Isto sa zájdite pozrieť na Torrione – mestskú vežu, ktorá má 15 metrov a je vystavaná v najvyššej a najstaršej časti mesta – San Benedetto Alta. Výhľad na mesto si vychutnajú nielen zaľúbené páry. Tiež tu nájdete aj viaceré sochy, inštalovanými voľne v uliciach. Pôsobí ako príjemná open-air galleria. Nájdete napr. sochy Giuseppeho Marinucciho – La Sibila a Motýľ, Paola Consortiho – Princ, bronzové dielo Alda Sergiacomiho – Rybárova rodina a mnoho ďalších. Deti obľubujú sochu malého sloníčaťa z pozláteného bronzu – L´Elefantina tra Le Palme” (Slon medzi palmami), na ktorého sa môžu vyšplhať. Slúži tiež ako významný orientačný bod pre turistov a miesto stretávania sa. Ak sa zdržíte čo i len pár dní, istotne budete prechádzať aj južným mólom v prístave, kde natrafíte na “živé sochy” – svetovými majstrami pootesávané kamene, ktoré zrazu dostali krivky, ideu a život. Najkrajšie je sledovať ich počas ich vyhotovania, v kontraste s loďkami kolísajúcimi sa na vlnách pokojného mora, za zvuku urozprávaných čajok. Idylka, ktorá nie je až taka bežná a všade dostupná

Výlety

Ascoli Piceno – krásne stredoveké mestečko, vzdialené len 43 km od San Benedetto del Tronto. Mesto je z troch strán obklopené 2 riekami - Tronto a Castellano a je preplnené verejnými a náboženskými historickými stavbami. Medzi najvýznamnejšie patria tie ktoré lemujú Piaza del Poppolo - Palazzo dei Capitani del Poppolo z 13. storočia, kostol Svätého Františka z 13. - 16. storočia. Určite nevynechajte Piazza Arringo, baptistérium San Giovanni, katedrálu Sant´Emidio, Palazzo Vescovile a Palazzo dell´Arengo, sídlo Mestskej obrazárne. Charakteristické sú kostoly Santi Vincenzo e Anastasio (11.-14.storočie) a Sant´Emidio alle Grotte (18. storočie). Ascoli Piceno si užijete v celej jeho kráse - stredoveké centrum, staroveké rímske cesty, renesančné námestia...

L´Aquila – mesto na úpätí Gran Sasso a je hlavným mestom regiónu Abruzzo. Čarovné centrum mesta poškodilo veľké zemetrasenie v roku 2009 a tak je v súčasnosti zahalené do lešení. Napriek tomu ostali niektoré pamiatky nepoškodené resp. je do nich povolený vstup. Zo San Benedetto del Tronto vzdialené 111 km.

Urbino – je jedno z najzachovalejších horským miest v Taliansku. Urbino je zaradené do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne stredoveké mesto sa rozkladá na 2 pahorkoch, je obkolesené masívnymi mestskými hradbami a dodnes dýcha atmosférou 14. storočia. Určite navštívte Piazza Della Republica, Palazzo Ducale, kde sa v súčastnosti nachádza Galleria Nazionale dell Marche a Museo Archeologico. Basilica Metropolitana bola začiatkom 19 storočia prestavaná do neoklasicistyckého štýlu nakoľko pôvodnú renesančnú stavbu zničilo zemetrasenie. Oproti Palazzo Ducale sa nachádza stredoveký chrám San Domenico. V tomto meste sa narodil a prvých 16 rokov života prežil aj slávny Raffaelo. Môžete navštíviť jeho rodný dom s pravdepodobne jeho prvou freskou.

San Marino – najstarší a rozlohou tretí najmenší miništát v Európe. Nachádza sa v nadmorskej výške 657 mnm asi 10 km od Jadranského mora. Keď sa vyšplháte po kľukatej ceste a zaparkujete na jednom z parkovísk, vydajte sa na prehliadku tohto malinkého štátu. Poprechádzajte sa okolo zachovaných mestských hradieb, navštívte pevnosti Rocca Guaita postavená v 11. storočí, Rocca Cestia a Rocca Montale. Prechádzkou po kamenných kľukatých cestičkách sa dostanete až na vrchol odkiaľ je nádherný výhľad. Nájdete tu aj menši múzeá so starými zbraňami, mučiacimi nástrojmi a voskovými figurínami. Vychutnajte si a nasajte atmosféru tohto kúzelného miesta pri šálke dobrej kávy, či pohári vína alebo dobrej zmrzliny.

Ancona – už od stredoveku hlavné miesto obchodu s Orientom a v súčasnosti je najväčším prístavom stredného Jadranu. Aj keď sem väčšina návštevníkov zavíta aby sa nalodila na trajekt do Grécka, Turecka či Chorvátska, skrýva aj historické pamiatky a múzeá. Námestie Piazza del Plebiscito bolo najväčším námestím Ancony v stredoveku. Jeho dominantou je policajná stanica z 15. storočia s nádherným nádvorím La Prefettura, na východnej strane námestia sa nachádza barokový chrám San Domenico s dielami Tiziana (Ukrižovanie) a Guercina (Zvestovanie). Nachádza sa tu aj brána z 13. storočia Arco di Garola, známa aj ako Porta di San Pietro. V Palazzo Bosdari sídli Pinacoteca Comunale a Galleria d´Arte Moderna so zbierkou diel zo 6-tich storočí (napr. Guercino, Carlo Crivelli, Lorenzo Lotto, Tiziano). Museo Archeologico Nazionale delle Marche má obrovskú zbierku gréckych váz, keltských a rímskych vykopávok a nálezov z doby železnej. Prechádzkou po nábreží natrafíte na Arco di Traiano z roku 115 pred n.l., Arco Clementino zasvätený pápežovi Klementovi XII., polozrúcaný a nepoužívaný chrám Santa Maria della Piazza so zbytkami mozaikovej dlažby z 5. a 6. storočia. Ancona vás určite očarí a nesklame.

Rím – večné mesto, vedú sem všetky cesty... Rím netreba azda nikomu veľmi predstavovať. Toto mesto je história sama, a tak kamkoľvek sa vyberiete máte čo obdivovať. Ak sa vydáte na jednodňový výlet, odporúčame výlet so sprievodcom, aby ste toho stihli čo najviac. Ak sa predsa len vyberiete po vlastnej osi, vezmite si na pomoc turistickú mapu a bedeker. Určite však odporúčame pozrieť si tie najznámejšie - monumetnálne Coloseum, Forum Romanum a Palatino, impozantný Pantheon, Fontánu di Trevi, Španielske schody na Piazza di Spagna, Piazza Navona, rímske baziliky, rímske katakomby. Vatikán hlavné mesto katolíckej cirkvy je najmenším štátom sveta. Okrem skutočnosti, že tu sídli pápež láka svojimi krásami a pamiatkami - námestie Sv. Petra a Bazilika Sv. Petra, Vatikánske múzeá, Sixtínska kaplnka s freskami takých umelcov ako Michelangelo, Boticelli, Rafaelo a Bernini, Anjelský hrad. Rím očarí každého návštevníka.

Referencie, recenzie

Fórum

Ak ste už navštívili letovisko San Benedetto del Tronto a máte iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry ? Dajte tipy, čo si pri návšteve tejto dovolenkovej destinácie nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať tento kus pobrežia.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost