Pesaro

CK Reny Travel, váš partner na dovolenke

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Pesaro

Atmosféra rušného života presakuje z Rimini aj do južnejších stredísk na talianskom pobreží. V podobnom duchu sa nesie aj dovolenka Pesaro. Podobný štýl letoviska, podobné more aj pláže so záplavou slnečníkov a bronzových tiel dovolenkárov. Pesaro je predsa len o niečo pokojnejšie než susedné letoviská v Emilia Romagna. Druhé najväčšie mesto po Ancone ponúka pestrý dovolenkový mix a zábavu. Strmé útesy a panenské pláže prírodného parku Parco Naturale del Monte San Bartolo nadchnú milovníkov prírody a čistého mora. Okrem klasiky a la "dovolenka na pláži" sú k dispozícii všetky druhy vodných športov, golf, volejbal, tenis, jazda na koni ... Výborná miestna kuchyňa si zakladá na špecialitách z rýb, zázemie veľkého mesta s kompletnou infraštruktúrou ponúka bohaté možnosti zábavy.

Letovisko Pesaro

Letovisko Pesaro sa nachádza v regióne Marche, v strednej časti Talianska na pobreží Jandranského mora. Pokojné more a piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom lákajú nielen rodiny s deťmi. Historické centrum s pamiatkami, galériou a múzeami ale aj množstvom reštaurácií a barov je príťažlivé pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Dovolenka Pesaro nesklame ani milovníkov športu - k dispozícii sú tu tenisové kurty, cyklotrasy, ponúka sa možnosť jazdy na koňoch, zahrať si golf, alebo využiť pestrú ponuku vodných športov ako vodné lyžovanie, windsurfing, potápanie či plachtenie. Pesaro sa svojim usporiadaním podobá na blízke Rimini, nie je však až také rušné a je trochu drahšie.

Fotogaléria

Pláž

  • dlhé, rozľahlé piesočnaté pláže
  • verejné i súkromné
  • čisté pláže i celé prostredie – obyvatelia dbajú o recykláciu a udržiavanie poriadku
  • pozvoľný vstup po mora – vhodné miesto i pre dovolenku s deťmi

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 958 km, B. Bystrica 1.166 km, Košice 1.267 km
Najbližšie letisko: Rimini 34 km, Ancona - Falconara Marittima/ Marche Airport 67 km, Bologna 154 km
Železničná stanica: Pesaro
Autobusová doprava: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny.

Aktivity

Pesaro patrí medzi veľmi živé a dynamické destinácie, v ktorých si každý návštevník príde na svoje. Okrem klasických rekreačných dovolenkových športov (plávanie, ranný jogging či joga, plážový volejbal, tenis a i.) si môžete požičať bicykle a využiť miestne cyklistické trasy, skúsiť, aký je pohľad na svet z konského sedla, zahrať si čoraz populárnejší golf,... Nadšenci vodných športov sa môžu tešiť na možnosti vodného lyžovania, windsurfingu, potápania, ale aj plachtenia. Pre dobrodružnejšie typy odporúčame možnosť lukostreľby. Širokú plejádu možností samozrejme ponúkajú aj hotely s bazénmi, bodybuildingovými, či gymnastickými cvičeniami.

Rodina / deti

Pláže sú prispôsobené tak, aby aj rodiny s deťmi mali možnosť zažiť príjemné chvíle. Jemne sa zvažujúce morské dno, rozľahlé piesočnaté plochy, čistá voda,... Pokiaľ však chcete voľnejšie pláže, nerušený nočný pokoj a viac priestoru pre seba a svojich najbližších, skúste siahnuť po okolitých, menších destináciách ako napr. Lido San Tommaso.

Nočný život / zábava

Hluchých chvíľ prázdnoty či nudy sa v Pesare vskutku obávať nemusíte. Je jedným z najvyhľadávanejších letovísk v jadranskej oblasti, takže o zábavu nie je núdza. Okrem promenády plnej obchodíkov, mnohých reštaurácií, kaviarničiek, vinárničiek a zmrzlinových stánkov si môžete dožičiť aj romantické prechádzky večerným mestom, či plážou.

Gastronómia, miestna kuchyňa

Región Marche je významnou rybárskou oblasťou, niet preto divu, že v miestnych reštauráciách nájdete jedlá z rýb a morských plodov od výmyslu sveta. Známou delikatesou je miestna špecialita „brodetto“, tzn. hustá rybacia polievka zo 14 druhov rýb, vody, octu, kvalitného olivového oleja a korenín podľa fantázie kuchára. Preto sa všetky „brodetto“ v jednotlivých oblastiach i samotného regiónu Marche líšia.

Ceny

V prevažne hotelovom stredisku sú aj ceny služieb, nápojov a jedál trochu vyššie ako v susedných strediskách.

Turistický sprievodca

Pesaro je hlavným mestom rovnomennej provincie (Pesaro a Urbino), nachádzajúcej sa v centrálnej časti Talianska. Nežije tu ani 100 000 obyvateľov a i tak je druhým najľudnatejším mestom v rámci regionu Marche. Tak ako okolité časti, ani Pesaro nezaostáva v rybolove, nábytkárskom priemysle, ale aj cestovnom ruchu. Patrí medzi jedno z najnavštevovanejších jadranských letovísk. V obľube ho majú i milovníci športu. Nielen kvôli preslávenému basketbalovému tímu Scavolini Pesaro, tu narodenému futbalistovi Massimovi Ambrossionimu, či olympijskému plavcovi Angelovi Romanimu, ktorý svoje mesto preslávil na 3 svetových olympiádach. Nachádza sa tu aj tretia najväčšia krytá arena v Taliansku (po Miláne a Ríme). A mesto ponúka mnohé športové možnosti. Jediný problem bude vybrať si z takého širokého výberu!

V prípade, že neholdujete športu a inklinujete viac ku kultúre, odporúčame prejsť sa po miestnych historických pamiatkach ako napr. Palazzo Ducale, pristaviť sa v románskej bazilike, vystavanej ešte počas 5. storočia, zasvätenej patrónovi mesta – sv. Terencovi. Zaujímavosťou je, že nie tak dávno, počas rekonšturkcií, boli odkryté podlahové mozaiky, ktoré lákajú čoraz väčšiu pozornosť domácich, ale i turistov. Ak vás zaujíma umenie a história, isto by ste nemali obísť ani miestne mestské múzeá – Musei civici a galériu v Palazzo Toschi, kde sa oboznámite s tvorbou známaho benátskeho maliara Giovanniho Beiniho. Mesto je známe tiež workshopmi pre keramikárov, ktorí sa tu schádzajú. Jednou z lukratívnych výstav, ktoré galéria ponúka je totiž výstava renesančnej a barokovej keramiky.

Samozrejme, nemožno hovoriť o Pesare a vynechať azda najznámejšiu kultúrnu osobnosť tejto oblasti – hudobného skladateľa Gioacchina Antonia Rossiniho. Žil v rokoch 1792 – 1868. Do povedomia verejnosti sa zapísal hlavne svojimi operami (počas života ich skomponoval takmer 40). Spočiatku začínal komickými operami (tzv. opera buffa), z ktorých je známa napr. opera Wiliam Tell. Najznámejšou z jeho opier je Barbier zo Sevilly. V Pesare sa nachádza majstrov rodný dom, sídliaci na Via Rossini 34. Nájdete v ňom múzeum venované životu a dielu tohto významného a vplyvného skladateľa.

Po únavných, no zaujímavých prechádzkach mestom, športových aktivitách, či plážových radovánkach odporúčame vyskúšať niektorú z miestnych reštaurácií a pochutnať si na čerstvých plodoch mora, typickej rybacej polievke – tzv. „brodetto“ a poháriku dobrého vínka.

Výlety

Gradara - len necelých 15 km vzdialené, opevnené mesto na vrchole hory. Hradná veža, vysoká 30 metrov dominuje celému údoliu. V tomto opevnenom meste môžete obdivovať vysoké hradné múry, padací most a antické nádvorie. Po prehliadke môžete ešte nasať atmosféru tohto mestečka prechádzkami po uličkách, či posedením v niektorej z taverien.

Ascoli Piceno – krásne stredoveké mestečko, vzdialené len 43 km od San Benedetto del Tronto. Mesto je z troch strán obklopené 2 riekami - Tronto a Castellano a je preplnené verejnými a náboženskými historickými stavbami. Medzi najvýznamnejšie patria tie ktoré lemujú Piaza del Poppolo - Palazzo dei Capitani del Poppolo z 13. storočia, kostol Svätého Františka z 13. - 16. storočia. Určite nevynechajte Piazza Arringo, baptistérium San Giovanni, katedrálu Sant´Emidio, Palazzo Vescovile a Palazzo dell´Arengo, sídlo Mestskej obrazárne. Charakteristické sú kostoly Santi Vincenzo e Anastasio (11.-14.storočie) a Sant´Emidio alle Grotte (18. storočie). Ascoli Piceno si užijete v celej jeho kráse - stredoveké centrum, staroveké rímske cesty, renesančné námestia...

Bologna

Urbino – je jedno z najzachovalejších horským miest v Taliansku. Urbino je zaradené do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne stredoveké mesto sa rozkladá na 2 pahorkoch, je obkolesené masívnymi mestskými hradbami a dodnes dýcha atmosférou 14. storočia. Určite navštívte Piazza Della Republica, Palazzo Ducale, kde sa v súčastnosti nachádza Galleria Nazionale dell Marche a Museo Archeologico. Basilica Metropolitana bola začiatkom 19 storočia prestavaná do neoklasicistyckého štýlu nakoľko pôvodnú renesančnú stavbu zničilo zemetrasenie. Oproti Palazzo Ducale sa nachádza stredoveký chrám San Domenico. V tomto meste sa narodil a prvých 16 rokov života prežil aj slávny Raffaelo. Môžete navštíviť jeho rodný dom s pravdepodobne jeho prvou freskou.

San Marino – najstarší a rozlohou tretí najmenší miništát v Európe. Nachádza sa v nadmorskej výške 657 mnm asi 10 km od Jadranského mora. Keď sa vyšplháte po kľukatej ceste a zaparkujete na jednom z parkovísk, vydajte sa na prehliadku tohto malinkého štátu. Poprechádzajte sa okolo zachovaných mestských hradieb, navštívte pevnosti Rocca Guaita postavená v 11. storočí, Rocca Cestia a Rocca Montale. Prechádzkou po kamenných kľukatých cestičkách sa dostanete až na vrchol odkiaľ je nádherný výhľad. Nájdete tu aj menši múzeá so starými zbraňami, mučiacimi nástrojmi a voskovými figurínami. Vychutnajte si a nasajte atmosféru tohto kúzelného miesta pri šálke dobrej kávy, či pohári vína alebo dobrej zmrzliny.

Ancona – už od stredoveku hlavné miesto obchodu s Orientom a v súčasnosti je najväčším prístavom stredného Jadranu. Aj keď sem väčšina návštevníkov zavíta aby sa nalodila na trajekt do Grécka, Turecka či Chorvátska, skrýva aj historické pamiatky a múzeá. Námestie Piazza del Plebiscito bolo najväčším námestím Ancony v stredoveku. Jeho dominantou je policajná stanica z 15. storočia s nádherným nádvorím La Prefettura, na východnej strane námestia sa nachádza barokový chrám San Domenico s dielami Tiziana (Ukrižovanie) a Guercina (Zvestovanie). Nachádza sa tu aj brána z 13. storočia Arco di Garola, známa aj ako Porta di San Pietro. V Palazzo Bosdari sídli Pinacoteca Comunale a Galleria d´Arte Moderna so zbierkou diel zo 6-tich storočí (napr. Guercino, Carlo Crivelli, Lorenzo Lotto, Tiziano). Museo Archeologico Nazionale delle Marche má obrovskú zbierku gréckych váz, keltských a rímskych vykopávok a nálezov z doby železnej. Prechádzkou po nábreží natrafíte na Arco di Traiano z roku 115 pred n.l., Arco Clementino zasvätený pápežovi Klementovi XII., polozrúcaný a nepoužívaný chrám Santa Maria della Piazza so zbytkami mozaikovej dlažby z 5. a 6. storočia. Ancona vás určite očarí a nesklame.

Rím – večné mesto, vedú sem všetky cesty... Rím netreba azda nikomu veľmi predstavovať. Toto mesto je história sama, a tak kamkoľvek sa vyberiete máte čo obdivovať. Ak sa vydáte na jednodňový výlet, odporúčame výlet so sprievodcom, aby ste toho stihli čo najviac. Ak sa predsa len vyberiete po vlastnej osi, vezmite si na pomoc turistickú mapu a bedeker. Určite však odporúčame pozrieť si tie najznámejšie - monumetnálne Coloseum, Forum Romanum a Palatino, impozantný Pantheon, Fontánu di Trevi, Španielske schody na Piazza di Spagna, Piazza Navona, rímske baziliky, rímske katakomby. Vatikán hlavné mesto katolíckej cirkvy je najmenším štátom sveta. Okrem skutočnosti, že tu sídli pápež láka svojimi krásami a pamiatkami - námestie Sv. Petra a Bazilika Sv. Petra, Vatikánske múzeá, Sixtínska kaplnka s freskami takých umelcov ako Michelangelo, Boticelli, Rafaelo a Bernini, Anjelský hrad. Rím očarí každého návštevníka.

Referencie, recenzie

Fórum

Ak ste už navštívili letovisko San Benedetto del Tronto a máte iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry ? Dajte tipy, čo si pri návšteve tejto dovolenkovej destinácie nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať tento kus pobrežia.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost