Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Provence-Alpes-Côte d'Azur

Región na juhu Francúzska Provence-Alpes-Côte d'Azur leží medzi horami a Stredozemným morom, zaberá oblasť svetlých a živých farieb. Len tri hodiny trvá jazda rýchlovlakom TGV z Paríža na juh k moru, kde obloha je tmavá a ostré slnko hreje 300 dní v roku. V Provence Alpes Côte d'Azur je more na dosah alpských vrcholov, ktoré sa nachádzajú len niekoľko hodín jazdy autom. Región PACA patrí k turisticky najatraktívnejším, ponuka je bohatá pre letné i zimné cestovanie. Francúzska riviéra (Côte d'Azur) patrí medzi najlepšie letné dovolenkové destinácie v Európe. Lyžiarske strediská Serre Chevalier, Via Lattea-Montgenevre, Vars-Risoul sú zimné ciele lyžiarov z celého sveta.

Turistický sprievodca Provence-Alpes-Côte d'Azur

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur patria:

Marseille hlavné mesto patrí k najvýznamnejším prístavom Francúzska. Je vstupnou bránou pre návštevníkov z juhu, prichádzajúcich od Stredozemného mora. Mesto bolo založené r. 600 p.n.l. Grékmi, ako druhé najväčšie mesto v krajine je zároveň najstarším vo Francúzsku. V 16 mestských okresoch žije približne 900.000 obyvateľov. Mesto slnečného svitu ponúka 300 slnečných dní v roku. Pokojná vidiecka atmosféra je charakteristická pre toto prístavné a rybárske mesto. Mestské parky poskytujú chládok a pokoj, galérie práce známych umelcov a pozostatky histórie. Európske hlavné mesto kultúry z roku 2013 sľubuje, že poskytuje po celý rok zábavu. Usporiadava viac ako 400 podujatí, vrátane predstavení pouličných umelcov, výstav, divadla, literárnych diskusií a stredomorskej kuchyne. V Marseille objavíte množstvo skrytých drahokamov od starého mesta Panier až po budovy druhého impéria a rímske kostoly. Určite sa oplatí výhľad z Notre Dame de la Garde, trhy v Marseille, malé rybárske prístavy, hrad If a súostrovie Friul, marseillské trhy, ochutnať pastis na Vieux-Port pri západe slnka a jedinečnú rybaciu polievku bouillabaisse.

Stredozemné more vás bude jemne hýčkať vo svojich zafírových vodách Od Calanques v Marseille po prístav Saint-Tropez, cez prístav v Toulone, ostrovy Hyeres a národný park Port-Cros, bude Stredozemné more jemne skalnaté vo svojich zafírových vodách. Národný park Ecrins, prírodný regionálny park Queyras, pohorie Maures a Lubéron odhaľujú bludisko ciest a tratí ideálnych pre pešiu turistiku i jazdu na bicykli. Vedúce do Gorges du Verdon alebo do vôd Durance pre kanoistiku, rafting a iné biele vodné športy. Svetoznáme letoviská na pobreží Stredozemného mora - Francúzska riviéra (Côte d'Azur) - patria medzi najlepšie dovolenkové destinácie v Európe.

Lyžovanie v Alpách v zimnom období ponúkajú lyžiarske strediská v Alpách v oblasti Provence - Orcieres, Serre-Chevalier, Sauze, Super Sauze, Le Dévoluy, La Grave a Montgenevre, Vars-Risoul, Pra Loup, Isola 200 a ďalšie všetky druhy zimných športov, najmä snowboarding a zjazdové lyžovanie v Alpách, zimnú turistiku a túry na snežniciach. V lete sa v horách darí turistike a horolezectvu, vyhľadávané sú ozdravné pobyty v Alpách.

Preskúmajte históriu regiónu Provence Alpes Côte d'Azur, v tieni Palais des Papes objavte Avignon. V mestskej časti Marseille sleduje vašu návštevu bazilika Notre Dame de la Garde. Od rímskej arény v meste Arles až po pevnosť Vauban v meste Briançon, na zámok des Baux v Provence, preskúmajte históriu regiónu Provence Alpes Côte d'Azur. V Granetovom múzeu, ktoré má nádherný výhľad na horu sv. Viktora, sledujte maliarov Picasso, Matisse, Cézanne alebo Van Gogh a podeľte sa o ich fascináciu so svetlom a krajinami regiónu.

Provensálska kuchyňa pokiaľ ide o kuchyňu, kontrasy sú zarážajúce. Výdatné horské jedlá (dauphinois, ravioles, rissoles a creuzets d' Ecrins) s vôňou Provençal v kontraste so stredomorskou kuchyňou (ratatouille, aioli, pesto, bouillabaisse, bourride), ktorá kladie zdravú dávku slnečného svitu na taniere. Na sladkej ponuke vyskúšajte med, kalissóny (cukríky vyrobené z mandlí a melóna), čokoládové mendianty a džúsovú pastu. Aperitív je veľká oblasť miestnej kultúry v Provence. Vyskúšajte pastis alebo studený pohár jedného z miestnych vín (Châteauneuf du Pape, Côtes de provence, Rasteau, Bandol). Tieto produkty nájdete rovnako ako originálny olivový olej na trhoch v Provence.

Farebné tradície Provence Corso v Cavaillon, veľkonočné Feria v Arles a Púť v Saintes Maries de la Mer sú udalosti, ktoré s hrdosťou zdôrazňujú farebné tradície regiónu Provence a Camargue. Chorégies d'Orange festival klasickej hudby, Avignonský Festival, Medzinárodný festival lyrického umenia Aix v Provence a Festival v Ramatuelle priťahujú kultúrnych supov a milovníkov umenia z celého sveta. Parky OK Corral Park, Borel Park, Oceánografické múzeum Monako sa nachádzajú tesne za hranicami regiónu Provence-Alpes Côte d'Azur. Ornitologický park Pont de Gau nadchne malých i veľkých. Pobyt v Provence Alpes Azúrové pobrežie je príležitosťou na vychutnávanie atmosféry mora, kopcov a hôr, objavovať krásne prírodné lokality a pozoruhodné mestá a pamiatky.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost