Hlavné mesto Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Paríž

Hlavné mesto Francúzska Paríž predstavuje pre turistov jednu z najdelikátnejších destinácií sveta. Medzi nevyhnutné ciele v Paríži patria: Eiffelová veža, Víťazný oblúk, katedrála Notre Dame, Champs-Élysées, múzeum Louvre, legendárny kabaret Moulin Rouge, prechádzka po Montmartre, alebo vyliezť na vežu Montparnasse. Ak máte deti, možno ich potešíte výletom do Disneylandu? Paríž predstavuje celý svet v jednom meste. Každú z mestských štvrtí budete vnímať ako inú destináciu, od dedinského charakteru Montmartre, cez Latinskú štvrť až po kolísku Île de la Cité. A každý stavebný kameň tu hovorí o umení, od kultového Louvru po futuristickú Louis Vuitton Foundation. Paríž je stálou oslavou kultúry a gastronómie.

Turistický sprievodca Paríž

Paríž bol v rámci ocenenia Travelers Choice Awards 2018 (TripAdvisor) označený za "najobľúbenejšiu destináciu na svete". To znamená, že je obľúbenou destináciou cestovateľov z celého sveta. Výkonnosť turistického ruchu zaznamenala tiež rekordnú návštevnosť v posledných rokoch - za rok 2018 činí návštevnosť 23,6 mil. hotelových klientov (+11%).

Paríž - hlavné mesto oblasti Île-de-France je zároveň hlavným mestom Francúzska a destináciou číslo jedna v Európe. Patrí k najnavštevovanejším mestám na svete už dlhé desaťročia. Paríž patrí aj k najlepším miestam pre život. Stačí sa prejsť jeho ulicami plnými histórie, umenia a rasovej pestrosti a každému bude jasné, prečo je tomu tak. Mestom pulzuje život všetkými bulvármi, uličkami, vo dne i v noci.

Najlepšie miesto na štart v Paríži je Île de la Cité, kolíska starovekej Lutetie. Toto je miesto, kde Notre-Dame de Paris sedí v zalesnenom priestore, klenot gotického umenia, ktoré sa na Seine pozerá viac ako 850 rokov. V neďalekej Latinskej štvrti, zvyšky kúpeľov Cluny a Lutece arenas rozvinúť vlákno dávnej histórie - zatiaľ čo ulice ako Rue Mouffetard evokujú stredoveku. Môžete si vychutnať atmosféru dediny medzi kaviarňami a stánkami kvalitného jedla.

Porovnajte to s Montmartre , ďalšou „dedinou“ v Paríži. Pri výstupe do La Butte pokračujete až do baziliky Sacré-Coeur: odtiaľ je výhľad cez Paríž známy ako Eiffelova veža!

Symbol francúzskej záhrady, Tuileries sú skvelým miestom pre umelecké prechádzky. Pred prehliadkou bohatých zbierok neďalekého Louvru sa stretnete so sochami Maillola a Rodina. Priamo naproti je jedna z výstav Grand Palais. Môžete tiež obdivovať ikony z diaľky: od námestia Place de la Concorde sa Avenue des Champs-Élysées rozprestiera medzi terasami a elegantnými obchodmi takmer dva kilometre až k Víťaznému oblúku.

Kultúrny Paríž je tiež o inovácii: v okrese La Villette je Cité des Sciences et Industrie najväčším vedeckým múzeom v Európe a magnetom pre zvedavých. A uprostred Bois de Boulogne, podivnej nádoby zo skla a ocele, upadla kotva: navrhol Frank Gehry, nadácia Louisa Vuittona je novou ikonou súčasného umenia, ktorá zasahuje do klasického hradu Versailles!

Navštíviť Paríž je ochutnať umenie parížskeho života. Začnite pri raňajkách s lahodnou horúcou bagetou a maslovými croissantmi predtým, ako si nasadíte svoje baletné čerpadlá Repetto na nákupy v haute-couture na Avenue Montaigne alebo na blší trh v Saint-Ouen. V popoludňajších hodinách si urobte povinnú prestávku v Café de Flore, hlavnom meste literárneho Paríža. Vo večerných hodinách si môžete vymeniť topánky Louboutin a vypočuť si operu v modernom prostredí Opery Bastille alebo pod zlatým stropom opery Garnier. Môžete tiež ísť do Moulin Rouge alebo Lido tlieskať novým francúzskym kankánom tanečníci. Po tom všetkom, čo musíte urobiť, je vrátiť sa k jednému z tých bezstarostných parížskych hotelov - napr. Crillon.

Neexistuje nikde ako Paríž - „inteligentné mesto“ - aby ste sa dostali do aktuálneho stavu. Vyberte si tie najbláznivejšie trendy v mestskom cestovnom ruchu, od posadených záhrad až po pohlcujúce výstavy. Vyhľadávajte nové miesta, ktoré sa neustále objavujú a dávajú pýchu mladým dizajnérom všetkých druhov: Ateliéry de Paris venované umeniu, dizajnu a móde s ich pop-up obchodmi; prístrešky transformované do elektro klubov; alebo lopty hodené do starých obecných pohrebných domov.

V Paríži nie je pochýb o tom, že pôjdeme hladní, najmä pre sladkých zubov. V Pré Catelan, Christelle Brua, najlepšia šéfkuchárka na svete, skvele oživuje klasiku. A v pâtisseries môžete gawp na žiariace flans, zákusky, gateaux Saint-Honoré alebo Opera, navrhnutý na počesť tanečníkov. Na Beaupassage , nový parížsky chrám gastronómie, môžete jesť Pierre Hermé macarons po okusovaní na syry Barthelemy s bagetou Thierry Marx!

Žijem ako honorár v Paríži. Ak chcete žiť ako princ alebo princezná v Paríži, nič nemôže byť jednoduchšie: s 11 palácmi a mnohými novými hotelovými otvormi francúzske hlavné mesto spája výnimočnú kvalitu služieb s osobným privítaním. A snívať o ešte viac Art-Déco Paríž, nezvyčajné alebo intímne, môžete sa ponoriť do jedného z báječných hotelových bazénov.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost