Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Korzika

Francúzsky región Korzika sa nachádza v Stredozemnom mori nad ostrovom Sardínia, približne 200 km pod Azúrovým pobrežím Francúzskej Riviéry. Ostrov Korzika patrí k najväčším európskym ostrovom. V súčasnosti je rajom pre dovolenkárov smerujúcich k moru a hľadajúcich blízku exotiku a komfort. Korzické pobrežie meria vyše 1000 km, na ktorých sa striedajú všetky druhy pobrežia. Cap Corse, Lavezzi a veľké pláže (Ricanto, Ostriconi, Palombaggia, Santa Giuli ...), Porta a Girolata, nádherné útesy Calanches Piana (v zozname Unesco), môžete objaviť mnoho ďalších podôb pobrežia Korziky. Táto rôznorodá krajina je vhodná pre všetky dovolenkové činnosti: adrenalínová slávna GR 20 - trasa naprieč Korzikou zo severu na juh, prechádzky za objavenie púšti Agriates, na Castaggniccia, les Ospedale, rovnako tak zaujme golfová ponuka (vo Sperone), alebo vodné športy v prímorských destináciách.

Turistický sprievodca Korzika

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Korzika patria:

Ajaccio hlavné mesto Korziky saa nachádza na západnom pobreží ostrova. Chránené zátokou je presýtené históriou a pirátskymi povesťami, dnes pôsobí dojmom prímorského letoviska s komplexným vybavením. Prírodný park Korziky pokrýva dve tretiny povrchu tohto regiónu, ktorý tvorí 5 prírodných rezervácií a morských parkov. Všetky prírodné krásy Korziky sú odhalené v tiesňave Restonica, v Monte Stello a Bonifacio Cliffs. Bonifacio Marina vás pozýva k plavbe a odpočinku na Stredozemnom mori.

Hornatý ostrov Korzika už dávno pred tým, než sa stala súčasťou Francúzska, bola hrdá na svoje žiarivé tradície, svetské zvyky, ktoré sú zapracované v piesňach, hudbe a ľudových tradíciách. Bonaparteho Národné múzeum v Ajaccio a Múzeum Korziky vysledovali históriu Korziky. Corte v srdci ostrova je civilným a náboženským dedičstvom ostrovanov. Bastia vás ohromí najväčším kostolom Saint-Jean-Baptiste cirkvi na Korzike, svojou originalitou prekvapí kúzlo románskeho kostola Muratovás. Grécky kostol Cargese je budova, ktorá sa nachádza v srdci korzických tradícií. A mimoriadna krása obcí Sant'Antonino a Piana, alebo ostrovy Lavezzi, vám vezmú dych.

Korzická kuchyňa má svoj vlastný, veľmi individuálny charakter. Rôzne údeniny (coppa, Lonza, prisuttu, figatellu) môžu byť doplnené polentou vyrobenou z gaštanovej múky alebo polievkou. Ryby a morské plody sú korenené miestnymi bylinkami, vrátane pamajoránu, majoránu a mäty. Brocciu, vyrobený zo srvátky z kozieho alebo ovčieho syra, venachese, orezzincu a Calenzana sú niektoré z typických syrov, ktoré pochádzajú z krajiny pastierov. Med je ďalším dôležitým produktom na Korzike. Iste oceníte kvalitu vína z oblastí Nielluccio, Vermentino a Sciaccarello. Korzika ponúka niektoré osviežujúce nápoje, skúste Orezza, Zilia alebo Saint-George, alebo si môžete vybrať Pastis alebo Cap Corse, zriedené ako aperitív.

Zábava na Korzike preskúmajte Korziku vlakom, ktorý spája Ajaccio s Calvi, via Bastia. Citadela v Calvi ožíva počas populárneho Calvi Jazz Festivalu a Festivalu polyfonického spevu. Na jeseň sa koná Festival vetra, ktorý fúka čerstvý vzduch cez mesto. Chytiť nejaké veľkolepé jachtárske preteky cez Stredomorie, napr. počas cisárskej regaty. V Ajaccio a Sartene sa koná Karneval Korziky, zaisťujúci slávnostnú a priateľskú atmosféru. Ostrov hôr a zázrakov, Korzika je očarujúce miesto, bez ohľadu na ročné obdobie.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost