Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Champagne-Ardenne

Francúzsky región Champagne-Ardenne je svetovo preslávený vínom. Potulky Severným regiónom Champagne Ardene sľubujú okrem zážitku z lahodného vína, objavy histórie aj neporušenú prírodu. Prehliadku by ste mali začať v starobylom meste Reims. Tu sa nad všetkými pamätníkmi histórie vypína významná katedrála Notre Dam, zapísaná v zoznamoch chráneného dedičstva Unesco. Päť vínnych ciest vás dovedie k piatim významným viniciam regiónu. V meste Sedan sa nachádza najrozsiahlejšia pevnosť Európy, mesto Troyes bývalé hlavné historické mesto regiónu Champagne, mestečko Langres zaujme svojím 4 km opevnením. Milovníci prírody môžu navštíviť najväčšiu umelú nádrž v Európe - jazero Der s bohatou faunou i florou..

Turistický sprievodca Champagne-Ardenne

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Champagne-Ardenne patria:

Châlons-en-Champagne hlavné mesto regiónu Champagne je mestom umenia a histórie. Krížom krážom riekami a kanálmi pretkané, nie je divu, že si vyslúžilo prezývku "Malé Benátky". Stačí postupovať prúdom a objaviť architektonické a prírodné krásy. Châlons si zachovalo ducha minulosti: hrazdené domy, krásne občianske stavby, opátstva a kláštory, kostoly a svetoznámu katedrálu. Mesto vody a zelených plôch v Les Jards Park bolo pre miestnych obyvateľov už od stredoveku dôvodom na hrdosť. Châlons je domovom jedinej umeleckej školy pre moderné cirkusové umenie vo Francúzsku.

Krajina, voda a les - žiarivý a autentický, tak môžeme označiť región Champagne-Ardenne. Preslávili ho bublinkové nápoje ale je tiež známy vďaka krásnej krajine plnej veľkých jazier a prírodných parkov. Medzi hlavné prírodné skvosty patrí Regionálny prírodný park Montagne de Reims, je Regionálny prírodný park Orient Forest, a pohorie Ardeny. Všetky sú ľahko dostupné z Paríža. Veľkosť otvoreného priestoru umožňuje veľké túry a prechádzky, jazdu na koni, na horskom bicykli a užívať si vodných športov na jazere. Je to ideálna oblasť pre tých, ktorí majú radi outdoorové aktivity alebo vodnú turistiku. K dispozícii je 600 km kanálov a vodných ciest.

Top víno Champagne - región je absolútnou špičkou pre milovníkov vína. Žiadny iný názov vína nie je tak rošírený po svete, ako Champagne. Slovo "šampanské" sa u nás neodmysliteľne spája s príchodom nového roka a prípitkom šampanským, ktoré je často iba nejakým perlivým vínom a nie samotným slávnym originálom. Všetky vína regiónu Champagne sú v hornej časti zoznamu kvalitných značiek Francúzska ale i sveta. Vo Verzenay, v srdci krajiny vína, sú všetky tajomstvá vyhľadávaného nápoja odhalené. Côte des Blancs je výsadou Chardonnay a Blanc de Blancs šampanského. Návšteva a degustácia v pivniciach a viniciach Champagne je absolútnou nutnosťou pre milovníkov vína. V slávnej Veuve Clicquot-pivnici v Reims môžu návštevníci preskúmať kvalitné vzorky, alebo v Epernay na Avenue de Champagne v niektorých z najväčších Champagne vinoték.

Miestne špeciality - keď nastane čas k jedlu, nechajte sa zlákať paštétou de Reims so slaninou šalátom a dusenými zemiakmi. Tradičné pokrmy zahŕňajú bravčovú polievku, potom champenoise zeleninu a dusené mäso, alebo Andouillette de Troyes (bravčová klobása), sanglier a l'Ardennaise (kanec). Existuje veľa miestnych syrov, z ktorých si môžete vybrať, napr. Chevres cendrés, kozí syr s kôrou popola, z Riceys a Argonne. Dezerty sú v regióne Champagne-Ardenne tiež dôležité, ochutnajte dobrotku z perníku, a slávnu ružovú sušienku v Remeši.

Kultúrne dedičstvo mesto zo záznamov Unesco - Reims ponúka mnoho príležitostí, ktoré potešia priaznivcov umenia a kultúrneho dedičstva. Notre Dame de Epine (majstrovské dielo okázalý gotickom slohu, v blízkosti Châlons-en-Champagne), je Palais du Tau, v bazilike Saint Rémi, ktorý hostí Flâneries Musicales festival v Remeši, a samozrejme katedrála v Remeši, kde sa koná festival Johanka z Arku. Charleville-Mézieres poteší detských návštevníkov, rovnako Arthur Rimbaud múzeum a medzinárodný festival bábkových divadiel. V stredovekom meste Troyes plní ulice festivalu Champagne Nights zvuk francúzskych šansónov. Pre voľný čas a zábavu je tu Nigloland Park, ktorý ponúka rodinám viac ako 35 atrakcií v prírodnom prostredí. Ak toho ešte nie je dosť, neďaleko je slávny Disneyland Paris.

Grand Est:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost