Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Alsasko

Francúzsky región Alsasko leží na severo-východe krajiny v pohraničí s Nemeckom a Švajčiarskom. Skrýva v sebe množstvo turisticky zaujímavých pokladov. Zelené údolia, kopce rozdelené vinicami, historické mestá... ideálne pre poznávacie cestovanie, pešiu turistiku a ochutnávky dobrého vína.. Poznávacia dovolenka.

Turistický sprievodca Alsasko

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Alsasko patria:

Štrasburg - hlavné mesto Alsaska patrí k najkúzľujúcejším mestám vo Francúzsku, je príjemné putovať mestom a objavovať klenoty. Najväčším je bez pochyby slávna katedrála Notre-Dame. Nevynechajte prechádzku pobrežím rieky v štvrti Petite France. Priaznivci kultúry môžu preskúmať mestské múzeá, vrátane Štrasburského múzea výtvarného umenia.

Colmar ďalšie mesto v Alsasku, ktoré tiež sľubuje dovolenku plnú objavovovania, od kultúrneho bohatstva múzea Unterlinden cez malebné kúzlo mesta zvaného tiež Malé Benátky, po stredoveký Maison Pfister zo 16. storočia.

Neďaleko leží mesto Mulhouse, jedno z najznámejších miest v Alsasku, ktoré hostí Národné automobilové múzeum, železničné múzeum, zoologickú a botanická záhradu.

Turistické zaujímavosti regiónu Alsaska pokračujú cez vzostupy a pády svojej histórie, ktoré môžete sledovať vo Vauban múzeu, na hrade Haut-Koenigsbourg, hrade Hohlandsbourg, rovnako ako v kláštore na hore Sainte-Odile. Bohatstvo prírodných krás sa prezentuje v dvoch prírodných parkoch - Ballons des Vosges a Vosges du Nord (slov. Vogézy), alebo v Záhrade na dvoch brehoch, čo je asi 60 hektárová záhrada na oboch brehoch rieky Rýn.

Gurmánske umenie Alsaska je prezentované v múzeu perníka,ochutnajte flambované špeciality v miestnych reštauráciách, alebo jedlá pripravené zo slávneho syra Munster. Vínna cesta ponúka miestne Silvánske zelené, Rulandské biele, noir alebo šedé, Rizling rýnsky a Gewürztraminer.

Grand Est:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost