Obergurgl-Hochgurgl

Reny Travel, riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Obergurgl

Zárukou snehu od novembra do mája je lyžiarske stredisko Obergurgl, nazývané milovníkmi lyžovačky "Diamant Álp". Lyžovanie Obergurgl je pozvánkou pre začiatočníkov aj profesionálov na štýlové zimné dobrodružstvo. Celkom 24 moderných lanoviek a vlekov, 110 km perfektne pripravených zjazdoviek a ešte viac voľných terénov vycibria vašu techniku na vyšší level, či už milujete carving a široké zjazdovky, alebo jazdu v hlbokom snehu. Novou atrakciou je panoráma Top Mountain Star 3.080m s vyhliadkovou plošinou na vrchole Hohe Mut. Tu získate vízie a inšpirácie na lyžiarske zjazdy na upravených tratiach, alebo v absolútnom panenskom snehu, ktorým je zasypaný Obergurgl po celú zimu. Perfektná infraštruktúra ponúka všetko potrebné pre dokonalú zimnú dovolenku na horách.

rating 4.5
4.5/5

Lyžiarske stredisko Obergurgl

Lyžiarske stredisko Obergurgl spolu s neďalekým Söldenom sú najväčšie lyžiarske strediská slávneho lyžiarskeho údolia Ötztal. Obergurgl sa nachádza na konci údolia pod niekoľkými trojtisícovkami. Malebná horská dedina Obergurgl leží vysoko, takmer v dvoch tisícoch metrov nad morom. Poskytuje všetky druhy ubytovacích zariadení priamo pod zjazdovkami. Ďalšie hotelové zariadenia sa nachádzajú o 200 m vyššie, na zjazdovkách v časti Hochgurgl 2.150 m. Obidve časti lyžiarskeho strediska (Obergurgl, Hochgurgl) sú spojené šikmou kabínkovou lanovkou, ktorá prekonáva dve údolia, Ferwalltal a Königstal, ktoré sú inšpiráciou pre freeride.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre Obergurgl - Hochgurgl

Nadmorská výška: 1.800-3.080 m n.m.
Sezóna: november - máj
Zjazdovky celkom: 110km
Zjazdovky: ľahké 35km, stredné 55km, ťažké 20km
Lanovky a vleky: vleky 9, sedačky 7, kabínky 8 / celkom 24
Technický sneh (snežné delá) - 100% zjazdoviek
Novinka 2017 - skipasy od 3 dní platia aj v stredisku Sölden!
Top hodnotenie: Lyžovanie (5*), Freeride (5*), záruka snehu (5*), luxus (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 660 km
Viac na: Lyžovanie-alpy.sk -› lyžovanie Obergurgl

Skladba červených, modrých a čiernych tratí je ideálna pre rodinnú lyžovačku. Väčšina návštevníkov údolia Ötztal mieri do strediska Sölden, ktoré patrí k vrcholovým strediskám Rakúska v oblasti zábavy. Lyžiarske stredisko Obergurgl je opakom, tu vládne skôr kľud a pohoda, menej zaplnené lyžiarske svahy aj rezervačné systémy hotelových recepcií. Obergurgl je konečná, ďalej žijú iba kamzíky a líšky ktoré dávajú dobrú noc v rozprávkach. Lyžiarske stredisko Obergurgl - Hochgurgl je ešte stále pokojným miestom, ak sa takto ešte môže rozprávať o rakúskych Alpách. Obergurgl je náš tip na tohtoročnú zimnú dovolenku pre zdatnejšie lyžujúce rodiny a milovníkov prírody.

Údolie Ötztal

Vďaka nadmorskej výške charakterizuje koniec údolia Ötztal vysoká garancia prírodného snehu od novembra do mája. Husto rozmiestnený systému umelého zasnežovania, ktorý pokrýva 100% zjazdoviek, patrí lyžiarske stredisko Obergurgl - Hochgurgl medzi snehové veľmoci v Alpách. Lyžovanie na 110 km tratí, kde prevažujú červené (55 km) a modré (35 km) zjazdovky ho predurčuje na príjemnú rekreačnú lyžovačku, pritom aj pre náročných lyžiarov sa nájde slušná dávka čiernych (20km) zjazdoviek s kvalitne upraveným povrchom. V Obergurgl nájdete správny mix pre každé lyžiarske srdce. Pre jeho komornú atmosféru, luxusné služby, nádhernú prírodu, kľud a kvalitnú lyžovačku ho vyhľadáva náročnejšia klientela.

Na konci dňa, po výbornej lyžovačke, sa môžete zabaviť v niektorom z mnohých barov, alebo si dopriať relax s masážou a saunou vo wellness. Lyžovanie Obergurgl - Hochgurgl nadchne začiatočníkov, ale aj pokročilých lyžiarov a snowbordistov, dostatok terénov pre freeride vyhovie stále sa rozrastajúcej kategórii mladých lovcov adrenalínu. Milovníci bielej stopy ulahodia čistým vzduchom svojim pľúcam na 10 km bežkárskom okruhu. Chcete vyskúšať niečo nové a kvalitné? Obergurgl-Hochgurgl je správna voľba.

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost