Katschberg

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Katschberg

Moderné lyžiarske stredisko Katschberg-Aineck leží na rozhraní Salzburugu a Korutánska. Súčasný športový charakter strediska vznikol iba prednedávnom. Pred hotelom pripnete lyže a stačí si vybrať, ktorou lanovkou začnete. Buď na vrchol Tschaneck, alebo protiľahlý Aineck. Ponuka 70 km upravených zjazdoviek splní požiadavky každého lyžiara. Lyžovanie Katschberg vyhovie hlavne stredne zdatným lyžiarom. Z Ainecku vedie späť do Katschbergu najťažšia zjazdovka dĺžky 2,2 km výšky 600m. Na opačnej strane Ainecku je top červená 5,5 km dlhá zjazdovka s prevýšením 1.150m, značená ako A1 „prvá ski diaľnica v Alpách“. Zimná dovolenka Katschberg to je výborný pomer cena/výkon, hit rodinnej lyžovačky. Komu sa máli 70 km zjazdoviek, môže vyskúšať až 150 km v kombinácii s ďalšími strediskami Ski-Lungau.

rating 3.5
3.5/5

Lyžiarske stredisko Katschberg-Aineck

Lyžiarske stredisko Katschberg-Aineck prináša nový vietor do lyžovania v Korutánsku, 16 lanoviek a vlekov premáva nad 70 km upravených zjazdoviek s prevažujúcim červeným nastavením pre športovú jazdu (10 km modrých tratí, 50 km červených a 10 km čiernych zjazdoviek). Napriek priaznivým snehovým podmienkam je garancia lyžovačky poistená 700 snežnými delami, ktoré dokážu pokryť 100% zjazdoviek technickým snehom. Sezóna začína už v novembri a trvá do konca apríla. V blízkosti Katschbergu sa nachádzajú ďalšie lyžiarske strediská Grosseck-Speiereck, Fanningberg, ktoré spolu so strediskom Katschberg-Aineck poskytujú 150 km zjazdoviek a 32 lanoviek a vlekov na spoločný skipas Ski-Lungau. Ak pridáme aj lyžiarske stredisko Obertauern, potom máte k dispozícii až 300 km zjazdoviek, je však potrebný skipas Lungo (Grosseck-Speiereck, Fanningberg, Katschberg-Aineck, Obertauern).

Fotogaléria

Skimapa

Skimapa Lungau

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.066 - 2.220 m n.m.
Sezóna: november - apríl
Zjazdovky: ľahké 10 km, stredné 50 km, ťažké 10 km
Zjazdovky celkom: 70 km
Lanovky a vleky: vleky 8, sedačky 6, kabínky 2
Lanovky a vleky: celkom 16 (27.000 os./hod.)
Záruka snehu: 100% (snežné delá)
Top hodnotenie: garancia snehu (5*), lyžovanie (4*), rodina (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 370 km
Skipas: 3 možnosti viacdenných skipasov platných v stredisku Katschberg:
Top Skipass Gold, alebo SkiLungau alebo celoplošný skipas Lungo platný v celej oblasti Lungau -› vrátane Obertauern
Destinácia: Lyžovanie Rakúsko / Salzbursko - Korutánsko

Lyžovanie Katschberg-Aineck

Lyžovanie v Katschbergu ponúka niekoľko lyžiarskych skvostov. Náročná zjazdovka s názvom "Diretissima" vedie z hornej stanice Ainecku do Katschbergu. Vedie z vrcholu priamo nadol, dosahuje 60-100% sklon. Z Ainecku do St. Margarethen vedie červená, najdlšia zjazdovka značená ako A1 „prvá ski diaľnica v Alpách“, ktorá je dlhá 5,5 km a ponúka prevýšenie až 1.150 m. Podobne dlhé sú aj ďalšie zjazdovky z Ainecku do St. Margarethen. Pre freeride sa nájde dostatok príležitostí neďaleko zjazdoviek v oboch častiach strediska (Tschaneck i Aineck).

Lyžiarske stredisko Katschberg-Aineck prevádzkuje 3 lyžiarske a snowboardové školy. Na svahoch sa nachádza mnoho cvičných zariadení pre deti, 3 lyžiarske požičovne sa postarajú, aby ste mohli cestovať na ľahko, celý výstroj si môžete požičať na mieste. Snowboardisti môžu nacvičovať freestyle na U-rampe alebo využívať prírodné prekážky vo voľnom teréne. Pre beh na lyžiach je v Katschbergu 25 km bežeckých tratí. Večerné sánkovanie umožní 1,5 km osvetlená sánkarská dráha. O občerstvenie sa stará 11 útulných lyžiarskych chát a horských reštaurácií. Opatrovanie detí pre rodičov, ktorí túžia slobodne si zalyžovať. Večerné lyžovanie (1-2 dni v týždni - podľa sezóny) na Königswiese od 19:00 do 21:30 pri umelom osvetlení zdarma (s platným skipasom). Obe časti Tschaneck-Aineck sú prepojené pásovým dopravníkom, takže nemusíte urobiť ani krok peši. Skibusy premávajú medzi jednotlivými časťami lyžiarskeho strediska v cene platného skipasu.

Ski-Lungau je zoskupenie ski stredísk Katschberg-Aineck (70 km zjazdoviek), Grosseck-Speiereck (50 km zjazdoviek), Fanningberg (30 km zjazdoviek) pod jeden spoločný skipas. So skipasom Ski-Lungau máte zabezpečený vstup do týchto troch stredísk a teda sprístupnených celkom 150 km zjazdoviek a 32 lanových dopravných zariadení ako aj skibusy, ktoré premávajú v pravidelných intervaloch medzi jednotlivými strediskami. Vzdialenosti medzi nimi sú rádovo do 5 km, teda vcelku komfortné zoskupenie, s reálnym využitím všetkých stredísk. Pre ešte náročnejších je k dispozícii skipas Lungo, v ktorom je navyše zahrnutých aj 100 km zjazdoviek a 26 lanoviek lyžiarskeho strediska Obertauern (nachádza sa cca 15 km od Mauterndorfu).

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost