Reschenpass

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Nauders

Zasnežený Reschenpass v pohraničí Rakúsko-Taliansko-Švajčiarsko je ideálnym miestom pre zimnú rodinnú dovolenku na lyžiach. Tri blízke strediská Nauders, Schöneben a Haider Alm sú dostupné skibusom a na jeden skipas ponúkajú prevažne ľahké a stredne ťažké zjazdovky. Celkom 130 km tratí obsluhuje 24 moderných lanoviek a vlekov. Prírodný sneh zaisťuje zasnežovací systém na 90% z nich. Snowpark pre milovníkov freestyle a Kinderland pre lyžovanie detí. Dostatok príležitostí pre skitouring a freeride. Pre nelyžiarov je k dispozícii sánkovanie, 90 km bežeckých tratí, 110 km turistických chodníkov a výlety na snežniciach. Apres-ski zábava a množstvo podujatí počas celej zimy prispejú k dokonalej dovolenke na horách.

rating 3.7
3.7/5

Lyžiarske stredisko Nauders

Lyžiarske stredisko Nauders (1.400 - 2.850 m n.m.) sa nachádza v Tirolsku, na rozhraní Rakúska, Talianska a Švajčiarska. Zahŕňa lyžiarske strediská Nauders-Bergkastel a talianske Schöneben a Haider Alm. Skipass Reschen Pass sprístupňuje aj ďalšie strediská v Taliansku Watles, Trafoi a Sulden. Všetkých 130 km zjazdoviek má priaznivé snehové podmienky vďaka nadmorskej výške nad 1.400 m, 24 moderných lanoviek a vlekov zabezpečuje prepravu 36.000 lyžiarov za hodinu. Celkom 46 zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, tri kompletne zasnežované zjazdovky, snowpark pre priaznivcov freestyle a Kinderland pre deti poskytujú rodinám fantastické dovolenové podmienky. Občerstvenie na svahoch ponúkajú rustikálne lyžiarske chaty a panoramatické reštaurácie. Lyžiarski inštruktori vylepšia vašu techniku lyžovania, skipožičovne a skiservis pre testovanie lyží a radosť z bezpečnej jazdy. Po lyžovačke si vychutnajte posedenie pri dobrom jedle a poháriku v apres-ski bare s hudbou. Hotelové wellness a relax zóny. Pre nelyžiarov sánkovanie, bežecké lyžovanie, turistika na snežniciach alebo náročnejšia zimnú turistiku v horách. Zimné prázdniny plné zábavy a radosti pre celú rodinu s množstvom eventov počas celej zimy.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nauders-Bergkastel, Schöneben, Haider Alm
Nadmorská výška: 1.400 - 2.850 m n.m.
Sezóna: december - apríl
Prevádzka: 9:00-16:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 52 km, stredné 63 km, ťažké 17 km
Zjazdovky celkom: 132 km
Lanovky a vleky: vleky 10, sedačky 9, kabínky 5
Lanovky a vleky celkom: 24
Prepravná kapacita: 36.000 os./hod.
Záruka snehu: 90% (snežné delá)
Najdlhšia zjazdovka: 9 km Tscheyeck (↑ 1.450 m)
Ceny: Skipass Nauders
Bežkárske trate: 90 km
Turistika: 110 km
Top hodnotenie: rodina (5*), freestyle (4*), bežky (4*), turistika (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 670 km
Zemepisné súradnice: 46°52'31.9"N 10°30'27.9"E
Destinácia: Lyžovanie Rakúsko / Reschenpass / Nauders-St.Valentino
Lokalita: Rakúsko / Tirolsko / Nauders

Lyžiarske stredisko Nauders-Bergkastel

Nadmorská výška: 1.400 - 2.850 m n.m.
Zjazdovky: ľahké 23 km, stredné 33 km, ťažké 11 km
Lanovky a vleky: vleky 6, sedačky 5, kabínky 1

Zjazdovky a lyžovanie široké svahy ľahké i náročné, zábavný park, freeriding oblasti, detský park Kinderland, skvelé jedlo, dovolenka bez stresu lyžovačky za výhodné ceny. Lyžiarske stredisko Nauders-Bergkastel ponúka 67 km zjazdoviek na svahoch Bergkastel na Tirolskom brehu rieky Reschen. Umožňuje ľahké lyžovanie pre začiatočníkov i náročné zjazdy skúseným lyžiarom. Slnečné svahy ponúkajú zjazdovky až do šírky 85 m, najdlhšia trať vedie z najvyššieho bodu strediska až do údolia a meria 9 km. Úžasné terény s hlbokým snehom, freeridingové úseky s novými freeride bubnovými svahmi pre lyžiarov všetkých zdatností.

Detský zábavný park Nauderix Kinderland sa nachádza vedľa medzistanice Bergkastel 2.200 m, ponúka deťom širokú škálu nových skúseností, ktoré im pomáhajú lyžovať s komickými rozprávkovými postavami, vytýčenými trasami, prekážkovými svahmi a snežnými tunelmi. V Kirdenlande lyžovanie deti baví. Na horskej stanici sa deti profesionálne starajú o detskú reštauráciu, ktorá je vybavená všetkými detskými obľúbenými jedlami. V kombinácii s cenami vhodnými pre rodiny je to ideálne riešenie pre rodinnú lyžovačku v Tirolsku.

Snowpark Nauders poskytne priaznivcom freestyle poriadny tréning na u-rampe, skokoch, boxoch a koľajniciach. Úplne nový zábavný park je navrhnutý profesionálne pre "snehové hviezdy" s krabicami, skokmi, koľajnicami, nechýba jazda na vlnách. Dokonca aj sánkari môžu začať jazdu na horskej stanici Bergkastel po úžasne rýchlej trati priamo do údolnej stanici, kde nová tréningová oblasť so sedačkovou lanovkou pomáha deťom a začiatočníkom zažiť zábavu pri lyžiarskom dobrodružstve.

Lanovky a vleky existuje množstvo športových aktivít, ktoré sú na svahoch v Nauders k dispozícii. Vďaka vysokému výkonu najnovších lanoviek sú tu čakacie doby v radoch vecou neznámou. Lyžovanie s modernými čipovými kartami zabezpečuje bezkontaktný prístup ku všetkým lanovkám a vlekom. Výťahy sú vybavené "skippies", bezpečnostnými pásmi pre deti, takže váš výstup je bezstarostný. Medzi jednotlivými ski sektormi sa nachádzajú pohodlné odpočinkové lehátka, kde si môžete vychutnať panoramatické výhľady.

Lyžiarske stredisko Schöneben

Jednoducho krásne lyžovanie, veľa slnka, dostatok snehu, množstvo zábavy, s nádychom talianskeho vkusu zažijete v lyžiarskom stredisku Schöneben v južnom Tirolsku. Vzdialenosť z Nauders iba 6 km prekonáte skibusom.

Dlhé a široké svahy, 6 vlekov, garantované snehom až do jari vďaka svojej polohe v nadmorskej výške 2500 m, fantastickému Schöniho Kinderlandu, brilantnému snehovemu parku a úplne novému svahu, to všetko robí Schöneben niekde, že rodiny s deťmi akéhokoľvek bude sa páčiť v horách Tirolska a Južného Tirolska.

Lyžiarske stredisko Schöneben s okresmi Reschen a Graun v údolí Vinschgau / Južné Tirolsko južne od hlavného alpského hrebeňa ponúka skúseným lyžiarom, snowboardistom a uctievateľom slnka skvelé miesto na zimnú dovolenku. Schöneben je súčasťou lyžiarskeho raja Reschen Pass a je súčasťou lyžiarskeho balíka spolu so strediskami Bergkastel a Haider Alm.

Lyžiarske stredisko Haideralm

Sneh a zábava - to je heslo Haideralm. Toto malé, skvelé lyžiarske stredisko v údolí Vinschgau v južnom Tirolsku je tiež súčasťou lyžiarskeho raja Reschen Pass.

Zo stredu sv. Valentína môžu fanúšikovia zimných športov využiť lanovku na výstup z 1 470 m na 2 200 m nad morom. Odtiaľ ďalších 4 vleky vás odvedú až do výšky 2 700 m nad morom. 20 kilometrov zjazdoviek zaručuje zábava pre začiatočníkov aj profesionálov. Navyše najdlhšia zjazdovka vo Vinschgau končí priamo pred hotelom.

Vedľa lyžiarskych škôlok je malý pohádkový svet pre deti, ktoré sa pripájajú k svojim rodičom na lyžiarsku dovolenku do trojhraničného regiónu. V Kinderlandi získava nová generácia lyžiarov láskyplnú starostlivosť a naučila sa pomocou farebných rozprávkových postáv, miniatúrnych zjazdoviek a snehových tunelov ako zvládnuť lyže, stĺpy, lyžiarske väzby, prilby atď.

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost