Zauchensee-Flachauwinkl

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Zauchensee-Flachauwinkl

Lyžiarska oblasť Salzburger Sportwelt s 350 km zjazdoviek patrí k najväčším a pre mnohých rekreačných lyžiarov aj najkrajším miestam na lyžovanie a dovolenkovanie v Rakúsku. Lyžiarske strediská Flachau, Wagrain, Alpendorf, Sankt Johann, Kleinarl, Flachauwinkl, Zauchensee, Altenmarkt, Radstadt majú spoločný skipass Ski-amadé. Stredisko Flachauwinkl je dobre dostupné priamo z diaľnice vedúcej zo Salzburku na juh. Bohatá ponuka zimnej zábavy uspokojí každého lyžiara. Lyžovanie Zauchensee-Flachauwinkl považujeme za pomyselnú čerešničku v ponuke Sportweltu. Variabilnosť zjazdoviek a rôzne terény, široké pláne s miernym sklonom aj kľukaté a úzke cesty lesom. Strmé, hladké zjazdovky aj hlboký prašan či cvičné terény pre deti a snowpark pre začínajúcich kreatívcov. Príjemná zimná dovolenka pre rodiny.

rating 4.0
4.0/5

Lyžiarske stredisko Zauchensee-Flachauwinkl

Ski Amadé skipas vám sprístupní 760 km zjazdoviek a 270 lanoviek a vlekov Salzburska a Štajerska. To je slušná porcia lyžovačky, vhodná na viactýždňový pobyt. Ak chcete okúsiť celú ponuku Ski-amadé, musíte zlyžovať takmer tridsiatku lyžiarskych stredísk, ktoré sú usporiadané v piatich lyžiarskych oblastiach Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig, Großarltal. Medzi nimi sa nachádza tiež lyžiarske stredisko Zauchensee-Flachauwinkl, ktoré spolu so susednými strediskami Flachau, Wagrain, St. Johann/Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt, Kleinarl, Eben, Filzmoos, Goldegg vytvárajú už spomínanú ski oblasť Salzburger Sportwelt. Lyžiarske stredisko Zauchensee- Flachauwinkl ponúka 44 km zjazdoviek (24km sú ľahké, 16km stredné a 4km ťažké zjazdovky), 15 lanoviek a vlekov obslúži za hodinu 26.000 lyžiarov. Lyžiarske svahy sa nachádzajú v štyroch sektoroch - tri sú v Zauchensee (Rosskopf, Gamskogel, Rauchkopf), štvrtý Flachauwinkl sa nachádza na opačnej strane vrchu Rosskopf.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.000 - 2.188 m n.m.
Sezóna: december - apríl
Zjazdovky: ľahké 24 km, stredné 16 km, ťažké 4 km
Zjazdovky celkom: 44 km
Lanovky a vleky: vleky 6, sedačky 6, kabínky 4
Lanovky a vleky: celkom 15 (26.000 os./hod.)
Záruka snehu: 95% (snežné delá)
Skipas: Ski-Amadé
Top hodnotenie: skipas (5*), lyžovanie (4*), freeride (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 395 km
Destinácia: Lyžovanie Rakúsko / Salzburg

Lyžovanie Gamskogel 1.350 - 2.176 m n.m. najvyšší lyžiarsky bod v rámci stredísk Salzburger Sportwelt dostupný lanovkami. Z údolnej stanice Zauchensee 1.350 m vedú na vrchol Gamskogel dve dráhy, kabínková lanovka a nová šesť-sedačková lanovka. V hornej časti premávajú jeden vlek a jedna šesťsedačková lanovka. Pod vrcholom premáva rarita strediska - stará nadzemná lanovka Weltcupexpress, ktorá je v prevádzke v termíne pretekov. Vtedy sa môžete zviesť až na vrchol do výšky 2.176m a urobiť si exkluzívne selfí, ktoré je extra bonusom. Strmý svah pod vrcholom Gamskogel je miestom štartu ženského zjazdu SP. Až pri pohľade zo štartovej búdky pochopí návštevník, aký je rozdiel medzi rekreačným a závodným lyžoavaním. Ostatná časť červenej zjazdovky č.5 (weltcup abfahrt) je pre verejnosť prístupná. Po pravej strane svahov pod Gamskogelom sa nachádzajú miernejšie - modré zjazdovky značené č.9, ktoré dopĺňa niekoľko červených úsekov. Úplne vpravo vedie značená neupravovaná zjazdovka č.3 a v jej okolí sa nachádza dostatok panenského snehu na jazdu v prašane. Občerstvenie v na medzistanici v Gamskogelhütte alebo pri údolnej stanici lanovky vrátane internetového pripojenia, ktoré je k dispozícii celkom na siedmych miestach v lyžiarskom stredisku Flachauwinkl-Zauchensee -› Zauchensee 3D (video)

Lyžovanie Rosskopf 1.354 - 1930 m n.m. najväčší sektor, v ktorom prevažujú modré zjazdovky. Z údolnej stanice na vrchol Rosskopf premáva kabínková lanovka, ktorá sa cez medzistanicu dostáva až do najvyššieho bodu 1.930m. Tu pod vrcholom sa nachádza tréningové centrum miestneho ski klubu s niekoľkými červenými aj modrými zjazdovkami a jedným vlekom. Okrem možnosti zapísať sa do pretekárskeho ski klubu tu nájdete cvičnú dráhu s meraním času a video záznamom vašej jazdy -› Jazdi medzi bránkami na čas (video). Z údolia vedie pod Rosskopf okrem kabínkovej aj sedačková lanovka, jej údolná stanica sa nachádza blízko lanoviek na Gamskogel, v časti Weltcuparena. Pestrý mix červených, modrých aj čiernych zjazdoviek v časti Rosskopf je lyžiarsky atraktívny. Na svahoch vrchu Arche 2.060m, ktorý sa nachádza vklínený medzi strediskami Gamskogel a Rosskopf a ostal nedotknutý zjazdovkami a lanovkami, je veľa príležitostí pre freeride kreácie. Lyžovanie v časti Rosskopf je najuniverzálnejšie, keď sa pridá výborná kvalita zjazdoviek (vďaka nadmorskej výške, kvalitnej údržbe a severo-východnej orientácii svahov) strávite tu asi najviac času vašej lyžovačky. Možnosti občerstvenia na troch miestach priamo na svahoch a samozrejme v údolí.

Lyžovanie Rauchkopf 1.350 - 1.890 m n.m. je spestrením predchádzajúcej ponuky v sektoroch Rosskopf a Gamskogel. Všetky tri časti lyžiarskeho strediska Zauchensee vytvárajú akýsi lyžiarsky kotol smerujúci na všetky svahy údolia Zauchensee, ktoré je zakončené vrcholom Steinfeldspitze 2.411m. Na vrchol Rauchkopf vedie jedna sedačková lanovka, nadol jedna čierna, doplnená kľukatejšou modrou zjazdovkou. Na vrchole Rauchkopf sa nachádza Rauchkopfhütte, chata s možnosťou prenocovania, s reštauráciou s občerstvením. Pod ňou smerom do susedného údolia (na opačnej strane Rauchkopfu) sa nachádza jeden vlek a modrá zjazdovka pre začínajúcich, deti a seniorov. Čierna zjazdovka z Rauchkopfu do Zauchensee je široká, hladko upravená s príjemným sklonom, až v spodnej časti je o niečo strmšia, ale bez problémov zvláádnuteľná každému lyžiarovi. Kto si na ňu netrúfne, môže z Rauchkopfu zlyžovať kľukatejšou modrou zjazdovkou. Pre milovníkov panenského snehu je Rauchkopf vhodným miestom na freeride aj skitour v ľahšom a kratšom prevedení.

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost