Slovensko, klenot v srdci Európy

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Tatranský región

Tatranský región so svojím pohoriami Vysoké Tatry, Belianske a Západné Tatry, ktoré tvoria 4 pätiny horstva ležiaceho na Slovensku, patrí medzi najobľúbenejšie turistické regióny Slovenska. Najvyšším vrcholom je Gerlachovský štít vysoký 2 655m. Vysoké Tatry sú najmenšie veľhory sveta. Pre milovníkov cykloturistiky je tu Tatranská cyklomagistrála, priaznivci golfu majú k dispozícii golfový areál vo Veľkej Lomnici. V zime sú v oblasti lyžiarske strediská Smokovec, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica a Ždiar pripravené so svojimi vlekmi, lanovkami, servisom i stravovacími zariadeniami vyhovieť všetkým návštevníkom, tak lyžiarom ako aj tým peším. V letných mesiacoch sa ponúka množstvo zaujímavých peších túr po dobre značených turistických chodníkoch.

Vysoké Tatry sú známe výskytom kamzíkov, svišťov, orla hôrneho, ktorých sa Vám čas od času podarí zahliadnuť aj voľným okom. K atraktívnym prvkom tatranskej oblasti patria plesá a morské oká, ktoré tu v minulosti vytvorili ľadovce. Z viac ako 200 plies sú známe Nižné a Vyšné Temnosmrečinske pleso, Skalnaté pleso, Popradské pleso, Zelené pleso, no najväčšie pleso s rozlohou 20 ha je Veľké Hincovo pleso. Ak si netrúfate sami, môžete v celej oblasti využiť aj sprievodcovské služby. Prepravu na Lomnický štít 2 625m (najvyšší lanovkou dostupný vrchol Vysokých Tatier), zabezpečuje vysutá lanovka s medzistanicou na Skalnatom plese. Nachádza sa tu observatórium a reštauračné zariadenie, kde sa turisti zvyknú pristaviť a načerpať sily.

K návšteve Belianskej jaskyne lákajú najmä sintrové vodopády a pagodovité stalagmity. Jaskyňa sa využíva aj na ozdravovacie speleoklimatické pobyty. V roku 2005 bola objavená nová jaskyňa v oblasti Javorinskej Širokej. Veľmi dobrá klimatická poloha umožnila vznik kúpeľom zameraným na liečbu a rehabilitáciu dýchacieho ústrojenstva na Štrbskom Plese, v Smokovci, Tatranských Matliaroch, Lučivnej.

Stavebné pamiatky ako Červený kláštor, či Kežmarský a Ľubovniansky hrad lákajú k prehliadke milovníkov histórie. Dominantou Starej Ľubovne je námestie s kostolom sv. Mikuláša z roku 1280 a Provinčný dom. Pod hradom sa nachádza ľubovniansky skanzen s ľudovou architektúrou. Mesto Kežmarok má 2 národné kultúrne pamiatky - Evanjelické lýceum s jednou z najväčších historických školských knižníc v strednej Európe a drevený kostol z 18.storočia. V lete sa tu konajú trhy: Európske ľudové remeslo, v zime Vianočné trhy. Ľudová architektúra je stále zachovaná aj v Ždiari, kde sa konajú aj svadby v ľudových krojoch regiónu. Ždiar je známy aj svojim lyžiarskym strediskom v Bachledovej doline.

História mesta Poprad siaha až do praveku. Kostol sv. Egídia z 13. stor. je najcennejšou historickou pamiatkou mesta. V neďalekej obci Gánovce sa našli pozostatky neandertálskeho človeka spred 120 000 rokov.

Prielom Dunajca v Národnom parku Pieniny má ľudovými povesťami opradené zákutia ako napr. Jánošíkov skok, Sedem mníchov, Storočná voda (táto nezamŕza ani v zime) a i. Návštevníci tohto regiónu radi splavujú Dunajec na pltiach s goralskou muzikou. V AquaCity Poprad nájdu milovníci tobogánov, šmýkačiek a ďalších vodných atrakcií zábavu a relax celoročne.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost