Mesto na vode si zamilujete

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Dovolenka Benátky

Vo vodách Jadranského mora sa nachádza klenot medzi mestami - Benátky, mesto na vode. Hlavné mesto regiónu Veneto patrí k najromantickejším miestam sveta. Namiesto ulíc vodné kanály, namiesto autobusov gondoly a člny. Svoje klenoty chráni za fasádami luxusu a ľahostajnosti, vábiac turistov po stáročia ako magnet. Každoročne ho navštívi približne 5 miliónov turistov. Súostrovie 118 menších ostrovov sa stalo osadou v roku 421 po vybudovaní prvých obydlí v močaristej lagúne, ktorá mala zaručovať bezpečnosť jej obyvateľom. Najznámejšie pamiatky mesta sú námestie s Bazilikou Svätého Mareka, most Rialto, kupole chrámu Santa Maria della Salute za kanálom Grande. Ideálne je navštíviť Benátky počas karnevalu, v lete tu môžete stráviť romantickú dovolenku s leňošením na pláži a kúpaním v mori.

Letovisko Benátky

Obľúbené Benátky sú cieľom najmä jedno až dvoj dňových poznávacích výletov. Okrem prehliadky skvostov kultúry, umenia a histórie poskytujú Benátky aj možnosti trávenia letnej dovolenky pri mori. Prímestské piesočnaté pláže majú podobný charakter ako ostatné letoviská severného Jadranu (Jesolo, Bibione, Lignano). Mesto dodáva klasickej dovolenke na pláži pri mori špeciálnu príchuť výnimočnosti.

Fotogaléria

Blogy, články

blog Benátky Benátky výlet loďou / blog Renata
Zaujímavé čítanie od našej kolegyne. Benátky miluje.

blog BenátkyBenátky spojenie pevniny a mora / blog Potulky Talianskom
Zaujímavý pohľad na turistickú ikonu Benátky od dobrodruha, cestovateľa a blogera, ktorý precestoval všetky kúty Európy ...

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost