Leto s vôňou borovíc

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Dovolenka Eraclea Mare

Aj severné Taliansko ponúka pokojnú dovolenku - v Eraclea Mare. Menej známe letovisko navštevujú turisti, ktorí milujú bohaté, husté borovicové porasty, chrániace pred slnkom a omamne rozvoniavajúce po širokom okolí. Strávte aj vy leto s vôňou borovíc, v zajatí zelene. Morský vzduch spolu s borovicami vytvárajú jedinečnú klímu, ktorá priaznivo pôsobí na dýchacie cesty. Piesčitá pláž oddeľuje borovicový les od čistého mora s pozvoľným vstupom, dôležitým pre bezpečné kúpanie malých detí. Napriek pokojnejšiemu charakteru strediska, sa netreba báť nudy. Pre športovo založených sú k dispozícii rôzne plážové športy, školy a požičovne windsurfingu a plachtenia. Pokojnejšia dovolenka Eraclea Mare je vhodná pre relax, ideálna pre rodiny s deťmi.

Letovisko Eraclea Mare

Zelená oáza severného Jadranu to je letovisko Eraclea Mare. Hustý borovicový porast sa tiahne asi 3,5 km po pobreží a oddeľuje mesto od pláže. Na piesočnatú pláž s jemným žltým pieskom a pozvoľným vstupom do mora sa dostanete príjemnou prechádzkou cez pás lesa. Na pláži si môžete zakúpiť plážový servis (lehátko, slnečník), alebo využiť voľné časti pláže a rozložiť si svoje plážové vybavenie. Návštevníci využívajú aj prírodný tieň, ktorý poskytujú borovice. Slaný morský vzduch a borovice vytvárajú zdravú klímu počas celého roka. Pre aktívnych dovolenkárov sú v letovisku Eraclea Mare k dispozícii tenisové kurty, multifunkčné hriská, plážový volejbal. Vyskúšať si môžete aj windsurfing alebo plachtenie. V Eraclea Mare je aj malý prístav, z ktorého sa môžete dostať do prírodnej rezervácie Laguna del Mort. Večer si môžete vychutnať príjemnú prechádzku po hlavnej ulici s obchodíkmi, reštauráciami a barmi. Dovolenka v Eraclea Mare poteší každého priaznivca mora.

Fotogaléria

Vychutnať si krásu prírody a pohľad na lagúnu môžete z bicykla, alebo s veľkou dávkou romantiky, z konského chrbta. Ak máte chuť na výlety, odporúčame navštíviť a vychutnať si atmosféru blízkych obľúbených letovísk - Lignano, Bibione, Lido di Jesolo, Caorle. Túžbu po poznaní a pamiatkach uspokoja Benátky, Verona a Padova. Vo večerných hodinách sa môžete prejsť po Via Dancallia a malom námestí s obchodíkmi, kaviarňami, reštauráciami a barmi. Všetky ubytovacie zariadenia rôznych kategórií - hotely, rezidencie, apartmány, bungalovy a kemingy sú umiestnené v borovicovom lese, čo dotvára oddychovú atmosféru.

Pláž

 • jemný žltý piesok
 • pozvoľný vstup do mora
 • piesočnatá pláž s hustými borovicovými lesmi, ktoré lemujú celé pobrežie - ideálny únik pred sparnom a horúčavou
 • jednoduchý prístup k moru, plytké piesočnaté dno - vhodné prostredie aj pre malé deti
 • čistá priezračná teplá voda
 • krátka vzdialenosť od ubytovacích zariadené k pláži

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 638 km, B. Bystrica 846 km, Košice 947 km (cez Maďarsko)
Najbližšie letisko: Benátky 41 km, Treviso 49 km, Trieste 96 km, Verona 166 km
Železničná stanica: S.Dona di Piave 20 km
Autobusová: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny.
Medzinárodné autobusové linky do Benátok, San Dona di Piave - Eraclea Mare.

Aktivity

 • windsurfing, jachting
 • plážový volejbal, organizované športy
 • cyklotrasy, bežecká dráha (tiahnuca sa cez borovicové háje)
 • plne vybavené detské ihrisko, hry na pláži, bábkové divadlo, pouliční umelci
 • kurzy jazdenia - kone a bicykle sú najčastejšie využívaným prostriedkom na prepravu v rámci územia

Rodina / deti

Priestor ideálny pre rodinné dovolenky aj s malými deťmi - plytké, teplé more, piesočnaté dno, detské atrakcie - pouličné divadlá a zábavy, organizované súťaže, blízka a ľahká dostupnosť susedných zábavných centier: Lido di Jesolo (Aqualandia, lunapark, Sea Life Aquarium), Bibione, Caorle, Lignano Sabbiadoro (zoologická záhrada).

Nočný život / zábava

Eraclea Mare patrí skôr medzi tichšie strediská, ale aj v noci sa tu dá nájsť živá hudba a príjemná zábava, zväčša na hlavnej ulici Via Dancalia, kde sídlia mnohé bary, reštaurácie, pizzérie a pod.

Výlety

Bibione – jedno z vyhľadávaných talianskych letovísk, rozdelené do 4 hlavných častí, v ktorých sa dá venovať všetkým plážovým športom. Turisti s obľubou navštevujú termálne kúpele „Bibione Thermal.“

Benátky – preslávené mesto, ktoré sa do pamäti vrylo svojimi gondolami a plavbou po Grande Canal, a architektonickými pamiatkami ako napr. Basilica di San Marco, Chiesa Di Santa Maria Gloriosa Dei Frari a i. Okrem iného je aj sídlom známeho benátskeho bienále, ktoré sem každoročne láka množstvo turistov.

Caorle – menšie rybárske mestečko s veľmi príjemnou atmosférou. Návštevníci zväčša obdivujú jeho historické centrum s kľukatými uličkami, viaceré architektonické pamiatky. Najväčším lákadlom je dlhá stena žulových kameňov Scogliera Viva, tiahnuca sa popri promenáde, do ktorej svetoví umelci každoročne vytesávajú nové a nové umelecké diela.

Ostrovy Benátskej lagúny - Murano, Burano a Torcello. Známe sú hlavne svojimi dlhoročnými tradíciami – čipkárskou výrobou, výrobou fúkaného skla (s možnosťou zakúpiť si originálne hand made produkty) a príjemnou prírodou, ktorá ich obklopuje.

Lido di Jesolo – letovisko Benátskeho zálivu, ktoré láka turistov svojimi historickými monumentálnymi pamiatkami a miestnymi atrakciami – vodným parkom Aqualandiou (s tobogánmi a možnosťou bungee-jumpingu), lunaparkom New Jesolandia, Sea Life Aquarium s mnohými druhmi morských živočíchov a i.

Lignano Sabbiadoro - zoologická záhrada Punta Verde

Laguna del Morte – lagúna medzi Eraclea mare a Jesolo. Vznikla vďaka pretekaniu rieky Piave. Je bohatá na výskyt fytoplanktónu, ale aj rôznych druhov rastlín a zvierat. Na prehliadku tohto územia si môžete prizvať aj sprievodcu alebo si pozrieť výstavu v Limosa Centre, ktorá je zameraná na lagúnu a jej okolité prostredie.

Padova – významné kultúrno-historické mesto kostolov, bazilík, palácov, galérií, múzeí, rôznych sôch. Okrem jednej z najstarších svetových univerzít (1222), je významným aj dielo anglického dramatika Williama Shakespeara, ktorý dej jednej zo svojich hier – Skrotenie zlej ženy – situoval do padovského prostredia.

Verona – mesto plné monumentálnych pamiatok, za zmienku určite stoja napr.: Piazza Bra, Piazza dei Signori, Piazza Erbe, amfiteáter Arena di Verona, stredoveký Palazzo del Comune a mnoho ďalších. Pre zberateľov pikošiek nemožno vynechať ani informáciu, že sa tu nachádza Casa dei Giulietta, dom Shakespearovskej hlavnej postavy z hry Rómeo a Júlia.

Stručný popis

Eraclea Mare je jedno z pokojných talianskych letovísk. Rozprestiera sa hneď za ústím rieky Pijava. Poznáme ho tiež pod spojeniami „Perla Jadranu“, prípadne „Zelená perla Benátska.“ Názov pramení v zeleni, ktorá toto stredisko pokrýva. Turisti milujú bohaté, husté borovicové porasty, ktoré ich v čase páľav chránia pred slnkom, tlmia prípadné hluky a v neposlednom rade omamne rozvoniavajú po širokom okolí.

Okrem príjemného leňošenia v plne vybavených apartmánoch či na pláži, kúpania sa, potápania, rôznych plážových hier, môžete vyskúšať aj čaro windsurfingu, podľahnúť vášni z jachtingu alebo sa aj s deťmi pridať do jazdeckého klubu a vychutnať si pohľad napr. na lagúnu alebo ostatné časti územia z konského chrbta, ktorý vraj robí svet krajším. Tiež sa dá vydať na prechádzku a obdivovať husté storočné borovice, zbierať veľké šišky, ísť sa prejsť opačnou stranou ako je more, teda na rozsiahle pláne plné vegetácie, ktoré sa striedajú so splavnými vodnými kanálmi. Možno sa nimi dostať do vnútrozemia, k lagúnam, ostrovom,...

Pokiaľ si trúfate, môžete ich splaviť na požičanej lodi a zájsť sa tak pozrieť do neďalekých Benátok, na triádu benátskych ostrovov: Murano, Burano a Torcello alebo si vziať auto a zájsť do neďalekých miest akými sú napríklad Padova, Verona, Terst a mnohé iné. Ale aj samotné mesto Eraclea má čo ponúknuť. Najživšia je ulica Via Dancalia, ktorá je sídlom mnohých barov, reštaurácií, pizzérií, kaviarničiek, či preslávených talianskych zmrzlinární. Romantické večerné prechádzky osvetlenými uličkami pokojným mestečkom však tiež majú svoje čaro.

Fórum

Navštívili ste Eraclea Mare a máte iný názor? Alebo tipy čo si pri jeho návšteve nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať? Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa sem ešte len chystajú.

Blogy, články, odkazy

Eraclea Mare potulky tichom / blog Tulák
Pohľad na letovisko Eraclea Mare od dobrodruha a cestovateľa, ktorý preskúmal asi všetky kúty Európy ...

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost