Jachty u Sv. Margaréty

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Dovolenka Porto Santa Margherita

Porto Santa Margherita to je dovolenka v príjemnom prostredí za príjemnú cenu. Menšie letovisko v severnej časti Jadranu je mladším súrodencom strediska Caorle, ktorého história siaha až do dôb ďalekej minulosti. Západne od Caorle vznikol v 60tych rokoch jachtový prístav a okolo neho sa postupne vybudovalo príjemné dovolenkové stredisko. Piesočnatá pláž, vybavenie pre dovolenkárov každého veku, pešia zóna s obchodmi a reštauráciami, promenáda aj cyklistický chodník od Lido Altanea až po Caorle. V porovnaní so známejším susedom ponúka ubytovanie za nižšie ceny a pritom pláž, centrum, športoviská, ihriská sú v dobrej dostupnosti. Priaznivcov plavieb poteší možnosť prenájmu člnu alebo jachty, Porto Santa Margherita má vraj najväčšiu kapacitu v regióne Veneto s až 450 miestami na kotvenie.

Letovisko Porto Santa Margherita

Z Porto Santa Margherita vyrazíte člnom na šíre more alebo cez vodný kanál preskúmate vnútrozemie a preveziete sa až do Lido di Jesolo. Alebo si len budete užívať letný dovolenkový oddych na ležadle pod slnečníkom na piesočnatej pláži. Koho omrzí ležanie, ten si urobí prechádzku napr. do Caorle a uličiek historického centra, ktoré sú len 2,5km vzdialené. Hoci do Caorle nevedie priamy chodník, nenechajte sa pohľadom na mapu zmiasť. Premáva tu pravidelne kompa pre peších aj pre osobné autá. Brehy oboch stredísk sú od seba ani nie 50m.

Fotogaléria

Pláž

 • jemný žltý piesok
 • jemne zvažujúce sa more
 • plytké piesočnaté dno, vhodné aj pre najmenších dovolenkárov
 • vlnolamy kolmé na pláž
 • dlhá, čistá piesočnatá pláž s voľnými a platenými úsekmi (vybavenými plážovým zariadením)
 • cena plážového servisu (slnečník + 2 ležadlá alebo kreslá) sa pohybuje v sume cca € 60 - 120 /týždeň, s ubytovaním je plážový servis často výhodnejší
 • animácie pre deti, na niektorých aj pre dospelých
 • wifi pripojenie na internet zdarma na pláži Gaia (resp. aktuálne info na mieste)
 • plážový volejbal
 • občerstvenie na pláži
 • pes povolený na pláži Margherita

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 630 km, B. Bystrica 812 km, Košice 939 km
Najbližšie letisko: Benátky Marco Polo 55 km, Treviso 60 km
Železničná stanica: Portogruaro 28 km, Mestre / Benátky 65 km
Autobusová: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny, autobus nezachádza k jednotlivým ubytovaniam.
Medzinárodné autobusové linky do Benátok, následne miestnou dopravou do Caorle / Porto Santa Margherita.

Aktivity

 • plávanie, kúpanie
 • klasické plážové športy (volejbal, jogging, beh, joga,... )
 • animácie pre deti na pláži, detské ihriská
 • kurzy plachtenia, požičovne vodných bicyklov a klasických bicyklov
 • špeciálne chodníky pre korčuliarov
 • prístup na viaceré štadióny (napr. Walter Vicentini – dejisko mnohých športových podujatí, kapacita do 200 ľudí), posilňovne, tenisové kurty, telocvične (s možnosťami loptových hier: basketbalu, volejbalu, hádzanej a i.), bowlingové dráhy
 • vodný park Acquafollie v susednom Caorle

Rodina / deti

Destinácia Porto Santa Margherita je obľúbená pre rodinné dovolenky. Plytké piesočnaté dno mora, dlhá pláž s jemnými pieskom, animácie určené deťom, vybavené ihriská, ale aj možnosť návštevy zábavných parkov (Caorle, Lignano Pineta), vodných parkov (Caorle, Lido di Jesolo), či zoologickej záhrady (Lignano Riviera) v susedných turistických strediskách, sú dostatočným zdrojom zábavy aj pre náročných výmyselníkov.

Nočný život / zábava

Skôr oblasť vhodná pre rodiny s deťmi a návštevníkmi preferujúcimi pokoj a nie hektickosť dovolenkových zábav. Ale samozrejme, otvorené kaviarničky (niekedy aj so živou hudbou), vinárne, reštaurácie, pizzérie, zmrzlinárne, či butiky nájdete aj po nociach. A prechádzky centrom mesta a odľahlejšími uličkami majú tiež svoje čaro.

Gastronómia

Z typických miestnych jedál pri návšteve reštaurácií v Porto Santa Margherita a Caorle vyskúšajte variácie tradičných rybárskych jedál, ktoré kombinujú polentu s jedlami z rýb, rybaciu polievku "Broeto", chutnú delikatesu "Sardeee in Saor" čo sú vyprážané sardinky s cibuľkou alebo morský úhor na spôsob "Speo de bisaato". Vynikajúce sú rizotá s morskými plodmi, mušľami alebo krevetami. K tomu nesmie chýbať chutná zelenina pestovaná v regióne Veneto a samozrejme pohár skvelého talianskeho vína.

Obľúbenosť / ceny

V porovnaní s okolitými strediskami ponúka Porto Santa Margherita veľmi prijateľné ceny ubytovania. Je tu napr. množstvo apartmánových domov s cenami aj pre ekonomicky orientovanú klientelu.

Výlety

Caorle – jedno zo známych rybárskych mestečiek, ktoré na seba púta pozornosť nielen dobrou domácou kuchyňou, ale aj netradičnými architektonickými a kultúrnymi pamiatkami. Turisti sem chodia aj kvôli „živým sochám“ vytesaným rôznymi umelcami do žulových kameňov tvoriacich múr tiahnuci sa mestom. Deti milujú tunajší lunapark a aquapark. Centrum Caorle je len 2,5km od Porto a prejdete sa sem aj pešo s využitím kompy, ktorá spája brehy oboch stredísk.

Benátky – vzdialené cca 50 km. Mesto kanálov, romantických plavieb na gondolách, architektonických pamiatok akými sú napr. Basilica di San Marco, Chiesa Di Santa Maria Gloriosa Dei Frari, ale aj sídlo svetovo známeho Bienále, príjemnej atmosféry a mnohých zaujímavostí, ktoré by ste si pri návšteve tejto časti Talianska určite nemali nechať ujsť.

Chioggia – ďalšie z rybárskych mestečiek, ktoré svojou atmosférou pripomína Benátky (odtiaľ pochádza aj názov, ktorí sa uchytil medzi návštevníkmi „Malé Benátky“). Okrem kanálov a mnohých mostov je tu i mnoho historických pamiatok a príjemných reštaurácií či kaviarničiek, v ktorých sa môžete pristaviť a vychutnať si chvíle oddychu.

Padova – mesto patróna sv. Antona (pútnické miesto), v ktorom nájdete aj jednu z prvých založených svetových univerzít (1222), množstvo architektonických, kultúrnych pamiatok a široké spektrum umeleckých diel.

Pre deti a ich rodičov, ale aj pre hravých dospelákov odporúčame navštíviť i susedné vodné a zábavné parky:

 • Lunapark a vodný park Acquafollie v neďalekom Caorle
 • Vodný park Aqualandia v Lido di Jesolo
 • Zábavný park Gulliverlandia v Lignano Pineta
 • Zoologickú záhradu v Lignano Riviera

Stručný popis

Porto Santa Margherita je prístavným strediskom v susedstve Caorle. Nachádza sa tu najväčší jachtársky prístav regiónu Benátsko. Toto prímorské letovisko pôsobivo prepája historické mesto Caorle s prekvitajúcou prírodou a moderným cestovným ruchom. Je dostatočne odľahlé od ruchov v centre Caorle, no zároveň blízke pre prípad, že by sa Vám zacnelo za vírom zábavy.

Vyhľadávané je hlavne návštevníkmi, ktorých láka ticho a pokoj, rodiny s deťmi, pre ktoré sú tu pripravené mnohé možnosti na vybitie energie. Bezpečné pláže s plytkým piesočnatým morským dnom, plážové ihriská, animačné služby, ale aj blízkosť veľkých zábavných a vodných parkov spríjemnia každú letnú dovolenku s deťmi.

Pre ostatných návštevníkov sú tu široké možnosti športovania – od krytých telocvičných priestorov, dostupných štadiónov, cez výpožičné služby vodných bicyklov, člnov a lodí, cestných bicyklov, až po klasické plážové aktivity.

Na spestrenie dovolenky v Porto Santa Margherita odporúčame výlety do dostupných miest akými sú Benátky, Padova, Chioggia a i. Nedostatku kultúrnych možností, výletov, či nudy sa rozhodne báť nemusíte!

Podujatia, eventy

Za všetky podujatia, ktoré sa v PSM konajú najmä počas letných turisticky atraktívnych mesiacov spomenieme:
• Porto Santa Margherita di Sapori – celoletná akcia, gastronomické putovanie, do ktorého sú zapojené mnohé reštaurácie a miestne podniky, ktoré pripravujú rôzne eventy, vrátane ochutnáviek jedla. Otvorený bude aj trh s remeselnými výrobkami, stánky s čerstvými rybími špecialitami, s bylinkami, ale aj festival piva!

Fórum / referencie

Boli ste v Porto Santa Margherita a máte vlastné zaujímavé postrehy priamo z miesta pobytu? Každý z nás je jedinečný a preto si všimne niečo iné, osloví ho iná črta strediska, ktorú pisateľ tohto textu mohol opomenúť. Podeľte sa o svoje dojmy a zážitky, tu je na to priestor.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost