Bibione

CK Reny Travel, váš partner na dovolenke v Bibione

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Bibione

Široká pláž so zlatým jemným pieskom, vybavená ležadlami a slnečníkmi, bufetmi a ihriskami, čisté more a prímorská promenáda sú hlavné lákadlá pre všetkých milovníkov leňošenia na pláži. Večer sa hlavná ulica mení na promenádu kde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a barov. Okrem kúpania a slnenia ponúka dovolenka Bibione aj veľa možností na športové vyžitie - cyklotrasy, tenisové ihriská, plážový volejbal a širokú paletu vodných športov. Pre milovníkov poznávania je obrovským lákadlom návšteva miest Benátky, Verona, Udine či Terst. Pre deti sú k dispozícii malé ihriská na pláži, rôzne autíčka a herne na hlavnej ulici a v neposlednom rade lunapark, v ktorom sa zabavia aj dospelí. Bibione je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou hlavne pre rodiny s deťmi.

Letovisko Bibione

Už desaťročia je prímorské letovisko Bibione obľúbené u európskych turistov. Leží na severe Talianska medzi Benátkami a Terstom, nachádza sa neďaleko Lignana, ďalšej významnej destinácie severného Talianska. Lignano leží východne od Bibione, za riekou Tagliamento, ktorá pramení v Alpách a tu medzi Lignanom a Bibione sa vlieva do mora. Nebyť tejto prírodnej prekážky, pravdepodobne by spojením Lignana a Bibione vzniklo mega obrovské letovisko rekordných parammetrov na Benátskej riviére. More piesku na pláži v Bibione vyrazí dych každému, kto doposiaľ nenavštívil prímorské letovisko takých rozmerov. Teplé a bezpečné more s pozvoľným vstupom do vody vyhľadávajú rodiny s malými deťmi.

fotogaléria

Pláž

  • jemná rozľahlá piesočnatá pláž o dĺžke cca 11 km
  • slnko od rána do večera
  • v niektorých častiach do pláže zasahujú borovicové a píniové lesy – príjemný únik do chládku pred prevažne horúcim letným počasím
  • široká ponuka najmodernejších služieb
  • novovybudované cyklistické trasy pozdĺž pláže
  • možnosti plážových športov
  • bezpečnosť: postupne klesajúce morské dno, plavčíci,prvá pomoc (defibrilátory)
  • k dispozícii sú animátorské tímy, ktoré vyplnia čas dovolenkujúcim deťom
  • ideálne miesto pre rodinné dovolenky s deťmi
  • Psia pláž - # dovolenka so psom

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 613 km, B. Bystrica 821 km, Košice 922 km
Najbližšie letisko: Benátky 107 km
Železničná stanica: Mestre (časť Benátky) 95 km
Autobusová: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny. Medzinárodné autobusové linky do Benátok - prestup do Bibione.

Aktivity

okrem klasických večerných prechádzok vľúdnym mestom, posedení v reštauráciách, baroch, vinárňach či kaviarničkách, štipkou príjemného adrenalínu z nakupovania, návšteve preslávených trhov, je Bibione známe širokou ponukou športových aktivít: z plážových športov. Najvyhľadávanejšími sú volejbal, tenis, klasické prechádzky pri mori, gymnastika, tanečné kurzy; jogging, nordic walking. Taktiež si tu môžete prenajať tenisové kurty, zahrať si golf či minigolf. Škálu športových možností rozširuje aj možnosť prenájmu cestných bicyklov, kanoe, kajakov, lodí, skútrov; parasailing, jachting, windsurfing, paragliding, jazdenie na koni, ale aj kurzy potápania a plávania. V prípade záujmu o väčší relax a menšiu fyzickú aktivitu si môžete vyskúšať miestne termálne kúpele „Bibione Thermal“, ktoré pre svoje blahodarné účinky opätovne vyhľadávajú aj ľudia s chronickými dýchacími a kožnými problémami. Vzhľadom na to, že Bibione je niekdajšia rybárska oblasť, stále tu cítiť vášeň z rybolovu, ku ktorému sa môžu pridať aj návštevníci, turisti a záujemcovia.

Rodina / deti

vhodná dovolenková destinácia pre rodinné pobyty, postupne klesajúca pláž, jemný piesok, čisté more, plavčíci, stanice prvej pomoci – bezpečnosť aj pre najmenších široký sortiment aktivít – kurzy plávania, plážového volejbalu, futbalu, jazdenia na koni; tvorivé dielne, v ktorých deti pod vedením animátorov vytvárajú z rôznych recyklovateľných materiálov drobné umelecké dielka, ktoré si môžu na pamiatku odniesť domov; možnosť stavania pieskových hradov a stavieb, súťaží v púšťaní šarkanov a i. pre deti môže byť zaujímavou skúsenosťou stráviť dni s deťmi z iných krajín, z rôznych kultúrnych prostredí

Nočný život / zábava

Oblasť vhodná skôr na rodinné dovolenky s deťmi. Možností na aktívny nočný život je v Bibione pomenej.

Obľúbenosť

Vyhľadávaná rodinná dovolenková destinácia, okrem domácich Talianov prevláda česká, slovenská a nemecká klientela.

Výlety

Benátky – kráľovná Jadranu, mesto vody, svetiel, kanálov a palácov, súčasť zoznamu svetového dedičstva UNESCO, možnosť plavby na preslávených benátskych gondolách po preslávenom Canal Grande, nespočetné množstvo historických pamiatok (napr. Basilica di San Marco, Chiesa Di Santa Maria Gloriosa Dei Frari, Arsenale – sídlo Benátskeho bienále, židovská štvrť Ghetto) a kultúrnych ustanovizní (múzeá, galérie)

Lignano – neďaleké letovisko, v ktorom je množstvo zaujímavých ponúk. Turisti najčastejšie využívajú mestské zábavné parky Aquasplash a Qulliverlandia, ktoré sú od Bibione vzdialené len pár kilometrov. Ponúkajú bezplatné parkovisko, možnosť prenájmu lehátiek, priestory na príjemné pikniky, toalety, prezliekacie kabínky, ihrisko, snackbary, reštaurácie, bezbariérový prístup a plno zábavy.

Padova – mesto mnohých kostolov, bazilík, palácov, galérií, múzeí, sôch. Okrem svojej známej univerzity (1222), na ktorej pôsobil aj napr. Galileo Galilei, sa turisti zvyknú pristaviť pri kaplnke Scrovegni (Cappella degli Scrovegni), bazilike svätého Antonína Paduánskeho (Basilica di Sant'Antonio da Padova), pri známej Donatellovej jazdeckej soche či na jednom z najznámejších námestí - Prato della Valle, ktoré sa skladá zo záhrady obohnanej stĺporadím, vyobrazujúcim slávne osobnosti. Lákadlom býva aj vychýrená najstaršia botanická záhrada (1545), či pamätné domy významných osobností, ktoré sa narodili, žili alebo pôsobili v Padove. Mesto preslávil aj známy literát William Shakespeare v jednom z jeho najznámejších diel Skrotenie zlej ženy, ktorého dej a viaceré z postáv situoval práve do padovského prostredia.

Terst – prímorské mesto s významnou kultúrnou - literárnou históriou (v minulosti bolo považované za jedno z centier európskeho literárneho diania, kde pôsobili velikáni ako napr. James Joyce, Rainer Maria Rilke a i.). Z kultúrnych pamiatok určite stojí za povšimnutie hrad a katedrála San Giusto, zámok Miramare, zvyšky starovekého rímskeho divadla a baziliky a i.

Udine – príjemné mesto, v ktorom sa počas výletu možno zastaviť pri viacerých pamiatkach a zaujímavostiach. Hneď na hlavnom námestí – piazza Libertá (Námestie Slobody) sa okrem viacerých architektonických pamiatok (stará radnica z 15.storočia - Loggia del Lionello, či Loggia di San Giovanni zo 16.sotoročia) nachádza aj pamätník venovaný starovekému Rímu, korintské stĺpy a sochy titanov a viacero fontán. Schody z námestia vedú k hradu. Za zmienku stojí aj botanická záhrada Orto Botanico Friulano.

Verona – mesto mnohých významných osobností akými boli napríklad pápež Lucius III. či Urban III., maliar Pablo Veronese, hudobný skladateľ Antonio Salieri a i. Pokiaľ vás láka čaro architektúry, nemali by ste obísť námestie Piazza Bra, Piazza dei Signori, Piazza Erbe, amfiteáter Arena di Verona, stredoveký Palazzo del Comune a mnoho ďalších. Pre obdivovateľov Williama Shakespeara stojí za zmienku, že sa tu nachádza Casa dei Giulietta, teda dom, v ktorom podľa Shakespearovej predlohy bývala Júlia. Od balkónu domu, pod ktorým stojí socha Júlie, vedie ulička až k námestiu, ktorú turisti oblepujú papierikmi s odkazmi a svojimi tajnými prianiami. Návštevu Verony je možné spojiť aj s výletom k neďalekému jazeru Lago di Grada.

Stručný popis

Bibione je jedno z obľúbených talianskych letovísk, nachádzajúce sa na pobreží Jadranského mora. Toto malebné prímorské mestečko tvoria štyri hlavné časti:
Bibione Spiaggia – centrálna, najživšia, najrušnejšia časť mesta, kde sa možno chutne najesť v rôznych reštauráciách, oddýchnuť si pri káve v útulných kaviarničkách, nechať deti vyšantiť sa na ihrisku, či vziať ich do lunaparku. Okrem iného sa tu raz týždenne konajú trhy, na ktorých si môžete kúpiť jedlo, oblečenie ale aj rôzne drobné upomienkové predmety.

Lido dei Pini je oproti Bibione Spiaggia oázou pokoja. Známa je hlavne svojim povestným majákom, situovaným pri ústí rieky Tagliamento, ktorý sa už síce reálne nevyužíva, ale slúži ako referenčný bod pre námorníkov a v obľube ho majú aj turisti. Táto časť je známa hlavne fascinujúcou zeleňou, ktorá dominuje. Borovicové lesy v niektorých miestach zasahujú až do pláže, preto si ich pochvaľujú návštevníci, ktorí radi utekajú pred páľavou priameho slnka. Časti Lido del Sole a Pineda sú tiež pokojnejšie, tichšie časti, plné zelene a rôzneho vtáctva, s vyznačenými cyklotrasami a možnosťami mnohých prechádzok, obdivovaní prírody a trávení omladzujúcej dovolenky.
Bibione je teda vyhľadávanou dovolenkovou destináciou hlavne pre rodiny s deťmi. Ale samozrejme, nájsť sa tu dajú aj diskotéky, živá nočná hudba a všakovaká zábava.

Pre kultúry-chtivých výletníkov odporúčame zájsť si do neďalekých miest akými sú napríklad Benátky, Padova, Terst či Udine, kde sa môžete pokochať rôznymi významnými architektonickými pamiatkami, porovnať si architektúru a celkový kolorit blízkych no rozdielnych miest, zistiť si miestne zaujímavosti, ochutnať domácu kuchyňu a podobne. Pokiaľ preferujete aktívny pohyb, odporúčame prenajať si bicykle a prebrázdiť vyznačené trasy.

Bicykle sú v Bibione veľmi častým a hojne využívaným dopravným prostriedkom, lebo šetria čas a hlavne sú šetrné aj k životnému prostrediu, na ktorom Bibione viditeľne záleží. Cyklotrasy vedú aj paralelne s morom, takže sú obľúbené i turistami, ktorí si radi určujú vlastné tempo a tešia sa z pohybu. Pokiaľ sa vám žiada absolútny oddych a relax, skúste navštíviť mestské termálne kúpele „Bibione Thermal“ a vybrať si z radu procedúr, ktoré ponúkajú, indoorové a outdoorové bazény, saunu, odskúšať si tamojšie kozmetické služby, turecké kúpele, jacuzzi a i. Vyberať je z čoho!

Eventy

Od marca do septembra sa konajú súťaže v plachtení.

Dovolenka so psom

Bibione nedávno prinieslo nový typ ponuky pre milovníkov zvierat - dovolenka so psom. Základom je vyhradená časť pláže - Pluto beach, kde si môže užiť dovolenku aj váš štvornohý maznáčik. Štvorhviezdičková pláž v sektore č. 1 poskytuje časť plochy 60x30 m vyhradenú pre psov. Je povinnosťou majiteľa zabezpečiť psovi vôdzku a náhubok. Možnosť rezervácie priamo na pláži, k dispozícii: slnečník, ležadlo, kreslo, ležadlo pre psa, miska na vodu, čerstvá tečúca voda, informácie o veterinárnych službách, odpadkové koše na psie exkrementy. K dispozícii sú aj tzv. psie apartmány o rozlohe 6x6 m, kde majitelia môžu nechať svojho štvornohého priateľa bez dozoru. Špeciálna ponuka pre psov: psia zmrzlináreň, kde je možnosť zakúpenia maškŕt. Z ponuky zaujali: Ice ban - ryžové mlieko, vanilková a jogurtová zmrzlina vyrobené v spolupráci s veterinárnymi odborníkmi. Ak je váš pes plnohodnotným členom rodiny, ktorý musí s vami aj na dovolenku, iste vás zaujme ponuka stráviť v Bibione plnohodnotnú dovolenku so psom.

Mapa

Hlavné atrakcie strediska a ubytovanie v hoteloch a apartmánoch na mape Bibione:

Fórum / referencie

Boli ste v Bibione a máte vlastné zaujímavé postrehy, alebo iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry? Dajte tipy, čo si pri návšteve tohoto dovolenkového strediska nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať Bibione.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost