Cavallino

Reny Travel, váš partner na cestách do Talianska

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Dovolenka Cavallino

Dovolenka Cavallino ponúka priaznivcom severného Talianska trocha atypickej, novej atmosféry. Menej rozvinutú infraštruktúru nahrádza príjemná stredomorská "divočina" - zelené borovice, zlatistý piesok, azúrové more, modrá obloha, pravá vôňa a temperamentné zvuky Talianska. Kúpanie v mori, aktivity na pláži alebo naopak príjemné ničnerobenie sú najvhodnejším programom pre návštevníkov mladého letoviska, ktoré vypĺňa rozľahlú medzeru medzi pompéznymi plážami Lido di Jesola a Benátok. Pláž v Cavalino je široká, piesočnatá, má pozvoľný vstup do mora, a preto je vhodná hlavne pre rodiny s malými deťmi. Ubytovanie zabezpečujú hlavne apartmánové domy. Novo vybudované rezidencie poskytujú príjemné zázemie bývania často aj s vlastným bazénom pre vyznávačov pohodlia za výhodné ceny.

Letovisko Cavallino

Cavallino je synonymom pohodovej letnej dovolenky v blízkosti piesočnatej pláže s čerstvým morským vzduchom skvelo nakombinovaným s vôňou pínií, centrom, hoci maličkým, prírodným prostredím pretkaným cyklistickými chodníkmi a lagúnou s dominantou Benátok na "dosah ruky". Ubytujete sa prevažne v apartmánoch a turistických dedinkách – villaggiach, hotelov je tu iba niekoľko.

Fotogaléria

Pláž

 • 15 km dlhá pláž od majáku Faro di Piave Vecchia oproti Lido di Jesolo až po prístav Punta Sabbioni oproti Benátskemu Lido
 • jemný zlatistý piesok (striedaný s veľkými borovicovými hájmi, ktoré v horúčavách poskytujú príjemnú úľavu pred slnkom)
 • pozvoľný vstup do mora, plytké more
 • držiteľ Modrej vlajky (medzinárodné ocenenie udeľované plážam) – garancia čistého mora
 • voľné neplatené úseky pláže
 • vybavené úseky pláže, kde sú k dispozícii:
 • ležadlá, slnečníky, ktoré je možné prenajať
 • telefóny, šatne, toalety
 • snack bary, reštaurácie v okolí
 • plavčíci
 • zber odpadu, smetné koše, upratovacie služby
 • parkovacie možnosti
 • aktivity a programy na pláži pre deti aj dospelých

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 640 km, B. Bystrica 847 km, Košice 975 km (cez Maďarsko)
Najbližšie letisko: Benátky 40 km, Treviso 50 km, Trieste 119 km, Verona 166 km
Železničná stanica: Benátky (cez Mestre), stanica Venezia Santa Lucia, ďalej lodnou dopravou do prístavu Punta Sabbioni (súčasť Cavallino, ďalej do centra alebo k ubytovaniu verejnou dopravou)
Autobusová: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny, autobus stojí v Lido di Jesolo v západnej časti v blízkosti majáku, odtiaľ sa k ubytovaniu dostanete verejnou dopravou.
Medzinárodné autobusové linky do Benátok.

Aktivity

 • oddychovejšie stredisko než susedné večne živé Lido di Jesolo
 • kúpanie sa, potápanie, plážové športy
 • vhodné hlavne na prechádzky pozdĺž mora – zber mušlí, stavanie pieskových hradov
 • turisti často využívajú miestne cyklotrasy – na výlety po okolí, prehliadky mestečka a jeho domácich rezidencií
 • v utorky ráno tu bývajú obľúbené trhy, na ktorých sa dá zohnať od domáceho vína, cez čerstvú zeleninu a ovocie až po oblečenie či suveníry všetko

Rodina / deti

Lido di Cavallino je výborné na rodinnú dovolenku, vhodné stredisko pre rodiny s deťmi. Pokojné a tiché prostredie, píniový porast pozdĺž pláže, dlhá piesočnatá pláž, jemne sa zvažujúci vstup do mora, detské preliezačky a šmykľavky v niektorých častiach pláže, prítomnosť plavčíkov ho robí výbornou voľbou práve pre rodiny.

Nočný život / zábava

Cavallino je skôr destinácia vhodná pre rodiny s deťmi, či milovníkov romantiky a pokoja než pre "nočné živly". Po večeroch sú otvorené miestne reštaurácie (doménou sú zeleninové produkty a rybie špeciality, nakoľko je toto územie vychýrenou rybárskou oblasťou), kaviarničky, vinárničky, osvetlená promenáda, vhodná na večerné prechádzky mestom. Pre rušný nočný život (hudba, disko, zábava) odporúčame zájsť do neďalekého strediska Lido di Jesolo, ktoré žije aj v noci.

Gastronómia

Cavallino je kraj pýšiaci sa starostlivosťou o svoje životné prostredie – pestuje sa tu vraj najlepšia zelenina v okolí – možnosť výberu vždy čerstvých, zdravých produktov. Typickou zeleninou strediska je špargľa. Miestne trhy s ponukou čerstvej zeleniny, ovocia, vína a ďalších prísad, ktoré pri príprave gastronomických lahôdok Talianska využijete, sa konajú v utorky. Aktuálne informácie sledujte v mieste pobytu. Vďaka moru a tiež priľahlej lagúne s rybníkmi je oblasť bohatou na ryby a plody mora - vyskúšajte typické jedlá v miestnych reštauráciách.

Obľúbenosť

Oblasť Cavallino je navštevovaná hlavne turistami zo stredoeurópskych krajín, dominuje nemecká, rakúska a dánska klientela.

Výlety

Benátky – svetoznáme mesto na vode, pohodlne dostupné loďou (vodný "autobus" vaporetto) z prístavu - zastávky Punta Sabbioni v Cavallino. V Benátkach nenájdete len historické pamiatky (napr. Basilica di San Marco, Chiesa Di Santa Maria Gloriosa Dei Frari a i.), ale aj Arsenale – sídlo Benátskeho bienále, židovskú štvrť Ghetto, bude vám ponúknutá možnosť plaviť sa na gondolách po preslávenom vodnom kanáli Canal Grande a mnoho ďalšieho.

Ostrovy Benátskej lagúny - Murano, Burano či zelenšie Torcello. Dostupné loďou z Punta Sabbioni.

Padova - (cca 80km) je pútnickým miestom k pozostalostiam sv. Antona, sídlom jednej z najstarších svetových univerzít, priestorom s mnohými významnými kultúrnymi a historickými pamiatkami, ale aj významným talianskym dopravným uzlom.

Portogruaro - (cca 50km) mesto bolo pôvodne obohnané múrom s piatimi vstupnými bránami, z ktorých 3 sa zachovali dodnes. Tvoria ho dve paralelné ulice, tiahnúce sa na protiľahlej strane od brehu rieky Lemene. Návštevníci zväčša chodia na prechádzku starým centrom mesta a po zákutiach mestských hradieb. Mimo jadra stojí najstarší kostol mesta pochádzajúci z 13. storočia – kostol Sv. Agnesy. Často navštevovanými sú aj katedrála Duomo di Sant' Andrea, drevená modlitebňa na ľavom brehu rieky, zasvätená Panne Márií - Madonnina della Pescheria, prechádzky popri rieke Lemene, ktorá tečie stredom mesta (čo inšpirovalo domácich obyvateľov vystavať tu viaceré mlyny), ale aj mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré sa v tomto navonok nenápadnom meste nachádzajú.

Terst - (cca 150km) jedno z významných talianskych miest, v ktorom sa spája história s kultúrnou tradíciou. Je to niekdajší najvýznamnejší prístav vládcov z habsburgskej monarchie. Jedného z panovníkov pripomína aj dominantná pamiatka - zámok Miramare – rezidencia Maximiliána Habsburgského, ktorá sa týči na brale nad morom.

Stručný popis

Cavallino, resp. Lido Cavallino je jedno z novších letovísk, zatiaľ nepoznané a teda nepreplnené návštevníkmi. Nachádza sa na severe Talianska, medzi známym turistickým centrom Lido di Jesolo (vzdialené cca 5 km) a Benátkami (vzdialené cca 25 km). Celý ostrov uprostred lagúny siaha od mostu, ktorým je prepojený s Lido di Jesolo až po prístav Punta Sabbioni, odkiaľ premávajú výletné lode do Benátok. Zahŕňa aj časť Treporti s centrom, obchodmi a reštauráciami. Ekonomika tejto oblasti je založená hlavne na letnom turizme, preto sú tu návštevníci z iných krajín veľmi vítaní a je o nich dobre postarané. Na tomto polostrove vládne komorná atmosféra, preto túto destináciu odporúčame hlavne dovolenkárom, ktorí majú v pláne načerpať síl, oddýchnuť si, stráviť pár dní či týždňov na príjemnom prímorskom vzduchu, užívať si krásy okolitej prírody a zvieratstva (hlavne vtáctva), ktorými sa táto lokalita pýši. Zaujímavosťou sú aj morské panvy, ktoré vznikli prirodzeným oddelením sa od mora, teraz sú v nich rybníky a stanovištia vodného vtáctva – čajok, čiernych bocianov, volaviek a i. Príjemným spestrením dovolenky môže byť výlet do neďalekých turistických centier či historicky a kultúrne významných miest.

Cavallino je ideálnym miestom pre výber dovolenky s deťmi. Nerušivé zelené prostredie, jemné piesočnaté pláže, pozvoľný vstup do mora, pieskové dno a rôzne ihriská s preliezkami a šmykľavkami vo viacerých častiach pláže nie sú jedinými možnosťami, ktoré toto mestečko oddychujúcim návštevníkom ponúka. Tiež tu nájdete množstvo výborných reštaurácií. Oblasť Cavallino je povestná svojou zeleninovou pestovateľskou kultúrou. V zelených záhradách je všetko pestované na prírodnej báze, bez použitia chemických látok. Vždy čerstvá a kvalitná zelenina sú tak automatickou súčasťou ponuky väčšiny stravovacích zariadení, či trhov. Dôležitým je aj rybolov, ktorým sa tu živí množstvo domácich obyvateľov. Okrem reštaurácií je tu množstvo malých pohostinstiev, kaviarničiek, vinární, klasických obchodov s jedlom, potravinami a i.

Pokiaľ by ste dostali chuť na zábavu, pretancovanú noc, karaoke alebo aj rôzne športové podujatia a kurzy, treba sa vybrať do neďalekého Lido di Jesolo. Z Cavallino premáva priamo do centra Lido di Jesolo autobusová doprava, takže nie je problém zájsť si tam na výlet kedykoľvek sa človeku zažiada zmena.

Výhodná poloha strediska umožňuje množstvo výletov do neďalekých lákavých lokalít. Návštevníci najčastejšie siahajú po výlete do Benátok, na benátske ostrovy Murano, Burano a Torcello, niektorí si zájdu aj do Padovy, či Terstu. Časté sú aj návštevy susednej ľahko dostupnej destinácie Lido di Jesolo. Cavallino je jedným z tých miest, ktoré preferujú ľudia túžiaci po pokoji, pohode a komorných chvíľach, kedy chce človek aspoň na chvíľu cítiť, že zastal čas.

Podujatia, eventy

V stredisku sa pravidelne konajú rôzne podujatia a festivaly. V letných mesiacoch môžete vidieť množstvo divadelných predstavení, koncertov, ale aj open-air kino premietania. Za všetky spomenieme aspoň niekoľko:

“Festa dea Sparesea” - festival špargle, ktorá je považovaná za jeden z najtypickejších miestnych produktov. Koná sa v čase príchodu tepla a s ním súvisiacich prvých turistov.
Madonna del Carmine, Suchetta, Tempeston – letné festivaly, ktoré pripomínajú miestne tradície, kombinované sú s koncertmi, kabaretnými vystúpeniami a rôznymi športovými aktivitami (napr. veslárskymi pretekmi).
„Beach on fire“ - vraj najdlhší ohňostroj na svete, prebieha v auguste.

Fórum / referencie

Boli ste v Cavallino a máte vlastné zaujímavé postrehy, alebo iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry ? Dajte tipy, čo si pri návšteve tohoto zeleno-žlto-modrého strediska nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať Cavallino.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost