Letovisko s historickým jadrom

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Dovolenka Caorle

Caorle je malebné mestečko so starou rybárskou tradíciou. Nachádza sa na severe Talianska v regióne Veneto, asi 50 km od mesta Benátky. Úzke uličky, malé námestia, farebné domčeky a ukryté reštaurácie ponúkajúce miestne špeciality, kaviarničky a bary vytvárajú príjemnú dovolenkovú atmosféru. Pre milovníkov kúpania v mori a slnenia je k dispozícii krásna pláž s jemným žltým pieskom, vybavením a pozvoľným vstupom do mora. Pre deti sú k dispozícii malé ihriská a vodný park so šmykľavkami a tobogánmi. Príjemným spestrením sú aj výlety bárkou do blízkych lagún k trstinovým rybárskym domčekom, do prístavného mesta Trieste, alebo návšteva romantického mesta Benátky, či blízkeho Bibione a Eraclea Mare. Dovolenka Caorle je vhodná pre všetky vekové kategórie.

Letovisko Caorle

Caorle je menšie, pôvodne rybárske mestečko, dnes turistami obľúbené letovisko. Jeho krásna piesočnatá pláž s vybavením a pozvoľným vstupom do mora je lákadlom pre milovníkov leňošenia na pláži a rodiny s deťmi. Pre športovo založených sú k dipozícii cyklotrasy, tenisové kurty a ihriská, 18 - jamkové golfové ihrisko, basketbalové ihrisko a ihriská na plážový volejbal. Večer môžete stráviť prechádzkou po uličkách Caorle so zastrčenými kaviarničkami a reštauráciami, alebo po rušnej promenáde s množstvom obchodíkov a barov. Ak radi spoznávate vyberte sa celodenný výlet do čarovného mesta Benátky, pozrieť si veľký prístav v Trieste a zámok Miramare alebo len si odskočiť do susedných stredísk Bibione, či Eraclea Mare. Letovisko Caorle učaruje každému, v tomto kraji pobýval a vychutnával si atmosféru aj Ernest Hemingway.

Fotogaléria

Pláž

 • jemný žltý piesok na takmer 6km dlhej piesočnatej pláži, ktorá sa tiahne po oboch stranách historického centra, všetko spojené promenádou
 • východná pláž Spiaggia di Levante je širšia, lemovaná prímorskou cestou
 • západná pláž Spiaggia di Ponente je užšia a je tu niekoľko vlnolamov; hotely stoja priamo na pláži, neoddeľuje ich cesta
 • niektoré zdroje uvádzajú až 18km dlhú pláž - to platí po pripočítaní pláží Porto Santa Margherita, Lido Altanea a Duna Verde, ktoré na Caorle nadväzujú
 • pozvoľný vstup do mora (plytká voda na relatívne širokej ploche robí more bezpečným aj pre malé deti)
 • dlhoročný držiteľ modrej vlajky – záruka kvality turistickej lokality
 • okrem čistej morskej vody je v Caorle veľká pozornosť venovaná starostlivosti o životné prostredie – prebehlo tu viacero kampaní pre dospelých a deti, ktorých cieľom bolo zvýšiť povedomie verejnosti o potrebe separovaného zberu odpadu, recyklácii
 • voľné aj platené, súkromné pláže – plne vybavené ležadlami, slnečníkmi a snack barmi, ale dá sa tu nájsť aj miesto na vlastnú plážovú osušku – neplatené
 • niektorými časťami pláže vedú cyklotrasy (napr. v Lido Altanea)
 • niektoré časti ponúkajú animačné služby pre deti, sú tu ihriská pre deti aj pre dospelých (plážový volejbal)
 • čisté, teplé more, plávanie, opaľovanie, dovolenkové leňošenie, relax

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 628 km, B. Bystrica 835 km, Košice 936 km
Najbližšie letisko: Treviso 67 km, Benátky 81 km
Železničná stanica: Portogruaro - Caorle 26 km, Mestre (časť Benátky) 72 km
Autobusová: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny. Medzinárodné autobusové linky do Benátok, San Dona di Piave - Caorle.

Aktivity

plážový volejbal (stredisko hostí aj známy Beachcamp), tenis, volejbal, basketbal, futbal, golfové ihrisko v Lido Altanea (18.jamkové – možnosť trávenia času pre rôzne skupiny hráčov – od začiatočníkov, cez pokročilých, až po profesionálov), minigolf, preliezačky v niektorých častiach pláže, cyklistické chodníky, kurzy potápania, možnosť prenájmu lodí, kanoe, viaceré jachtárske kluby, rybárčenie, fitness, prechádzky po promenáde, historickým centrom a jeho úzkymi uličkami

Rodina / deti

dovolenková destinácia vhodná aj pre rodiny s deťmi - pozvoľný vstup, plytké more, jemný piesok, detské ihriská na viacerých miestach na pláži, aquapark Aquafollie, tobogány vo vodnom parku, animácie, minigolf

Obľúbenosť

Malebné stredisko, preferované hlavne nemeckou a rakúskou klientelou. Dorozumievacími jazykmi sú okrem taliančiny hlavne nemčina a angličtina.

Výlety

Benátky – okrem už tradične obľúbených plavieb na gondolách po Canal Grande turisti obľubujú aj historické monumenty mesta ako napríklad . Basilica di San Marco, Chiesa Di Santa Maria Gloriosa Dei Frari, Arsenale – sídlo Benátskeho bienále, židovskú štvrť Ghetto a mnohé ďalšie.

Trieste – ďalšie z významných talianskych letovísk s výraznou kultúrnou históriou. Z pamiatok sa treba pristaviť pri hrade a katedrále San Giusto, na zámku Miramare, pri zvyškoch starovekého rímskeho divadla a baziliky a i.

Eraclea – mesto nachádzajúce sa severne od Benátok, spolu s mestami Jesolo a Caorle tvoria triádu najnavštevovanejších prímorských letovísk na Benátskom pobreží. Návštevníci obľubujú prechádzky v rozľahlých zelených borovicových lesoch a v okolí Lagúny mŕtvych (Laguna del Mort).

Bibione – jedno zo susedných letovísk so širokými možnosťami zábavy, oddychu a výletov. Navštevované tisíckami turistov, jednak kvôli presláveným borovicovými lesom, čistému životnému prostrediu, liečivým termálnym kúpeľom „Bibione Thermal“ a mnohým zábavným parkom, ktoré tešia všetky vekové kategórie.

Stručný popis

Dovolenková destinácia Caorle je menej typickým letným centrom zábavy a oddychu. Caorle je menšie historické rybárske pobrežné mestečko, v regióne Veneto, ležiace severne od Benátok. Rozprestiera sa na pobreží Jadranského mora, medzi mestami Eracela a Bibione. Je vhodným miestom na útek za teplom a od bežných každodenným problémov pre ľudí, ktorých teší tradičná domácka atmosféra, kolorit mesta, prechádzky historickým centrom, kľukatými úzkymi uličkami, dovolenkové fotografovanie miestnych pozoruhodných reálií,...

V centre sa nachádza viacero kultúrnych architektonických pamiatok, ktoré stoja za pristavenie sa. Medzi najvýznamnejšie patrí Cattedrale di Santo Stefano (Katedrála sv. Štefana), vystavaná už v 11. storočí. Vedľa nej sa nachádza 48 metrov vysoká zvonica, ktorú vidieť z neďalekej pláže. Každoročne sa tu konajú ohňové slávnosti, show a veľké ohňostroje. Navštíviť tu možno aj liturgické múzeum katedrály. Ďalšou zastávkou počas potuliek vľúdnym mestečkom môže byť kostolík Madonna dell´Angelo z 18. storočia, zasvätený patrónke rybárov. Často tu vídať domácich obyvateľov, živiacich sa rybolovom. Darsena dell´Orologio je malá „dedinka“ na pobreží, v centre starého mesta Caorle. Je malým prístavom, v ktorom hosťujú jachty, hausboty, motorové člny a schádzajú sa tu zvedaví turisti, ktorých láka predstava idylickej, tichšej dovolenky, plnej zelene, pokojného rybárčenia a oddychu. Je obklopená výstavbou typických letných domov.

Centrum mesta tvoria viaceré námestíčka a zástavba malých farebných domčekov. V zabudnutých dvorcoch sa ukrývajú mnohé domáce reštaurácie, kaviarničky, bary, ale aj typické obchodíky so suvenírmi, bary, v ktorých zaznieva aj živá hudba a samozrejme preslávené zmrzlinárne! Pokiaľ máte záujem vybiť si energiu príjemným nakupovaním, zájdite na Vio Rio Terra, najznámejšiu mestskú nákupnú ulicu, ktorá bola kedysi kanálom. Z cudzincov tu prevažne stretnete rakúsku a nemeckú klientelu, ale aj mnoho domácich.

Veľkým turistickým lákadlom, za ktorým zvyknú pricestovať i návštevníci okolitých letovísk, je známa skalná stena Scogliera Viva, ktorá zasahuje až ku kostolu Madonna dell´Angelo a tiahne sa pozdĺž promenády. Do žulových kameňov tu každoročne rôzni domáci a svetoví umelci strávia tri dni vytesávaním a dorábaním nových stálych umeleckých diel. Skaly tu ožívajú v sochy. Pre deti je tu široký výber rôznych atrakcii – bezpečné pláže, stavby z piesku, preliezky, plážové športy, minigolf, animátorské služby, vodný park, lunapark, ale aj Orient Express – malý turistický vláčik, ktorý premáva viackrát do dňa a oživí tak náladu celej rodine.

Takže pokiaľ hľadáte príjemnú, rodinnejšiu atmosféru, výrazný kolorit a tradíciu mesta, pohodu a nie hektický život aktívneho turistu, ale túžite skôr po vyložení si nôh na farebnú lavičku, prechádzku vysvietenými uličkami nočného mestečka, hľadanie tajuplných zákutí, kde sa môžete príjemne naobedovať či vypiť čašu večerného vína na dobrý spánok, malebné Caorle by pre vás mohlo byť ideálnom možnosťou.

Fórum / referencie

Boli ste v Caorle a máte iný názor? Alebo tipy čo si pri jeho návšteve nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať? Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa sem ešte len chystajú.

Aj na základe klientskych recenzií, referencií a záujmu sa naša ponuka strediska Caorle za roky vyvinula. Veľa ubytovaní je v ponuke stálicou a vďaka starostlivosti a investíciám majiteľov sú tieto hotely a villaggia stále atraktívne a patria medzi najobľúbenejšie aj v aktuálnej ponuke Reny Travel. Medzičasom sme ponuku rozšírili, z pôvodných cca 15 kapacít na takmer 50, pribudlo viacero žiadaných rezidencií, dobrých hotelov pri pláži, no a z ubytovania v okolí Caorle už máme samostatné strediská - Porto Santa Margherita a Lido Altanea.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost