Lido di Jesolo - 13 km pláže

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Dovolenka Lido di Jesolo

Výhodná poloha pri Jadranskom mori predurčuje dovolenku v Lido do Jesolo na kúpanie, slnenie a poznávanie talianskych turistických skvostov ako sú Benátky, Verona, Padova alebo Florencia. Na hlavnej ulici v Lido di Jesolo, ktorá sa vo večerných hodinách mení na pešiu promenádu, nájdete množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní, barov a diskoték. Nevynechajte ani miestne atrakcie. Vodný park Aqualandia patrí k najväčším v Európe. Minigolf, motokáry, tropikárium, morské akvárium, zábavný park, pridávajú na atraktívnosti dovolenky v Lido di Jesolo. Početné hotely všetkých kateórií, rezidencie a apartmány ponúkajú možnosti ubytovania každému podľa jeho predstáv. Dovolenka Lido di Jesolo je vhodná pre každého milovníka leta pri mori.

Letovisko Lido di Jesolo

Obľúbené letovisko Lido di Jesolo leží na severe Talianska neďaleko Benátok. Pozná ho prevažná časť turistov, ktorí chodia na dovolenky do Talianska. Takmer 13 km dlhá pláž s jemným zlatistým pieskom, pozvoľný vstup do mora, vynikajúca infraštruktúra, modrá vlajka - ocenenie za čistotu mora. Na svoje si príde mládež, ktorú láka ruch a večerná zábava, rodiny s deťmi, ktoré si pochvaľujú bezpečné more, zamilované páry túžiace po romantike aj seniori hľadajúci pohodu, rozptýlenie či akčnosť.

Fotogaléria

Pláž

  • zlatý jemný piesok
  • 13 km dlhá pláž, široká a priestranná
  • pozvoľný vstup do mora
  • dlhoročný držiteľ modrej vlajky
  • okrem čistej vody sa pýši aj starostlivosťou o životné prostredie, na plážach sa všetko recykluje
  • k dispozícii sú prvá pomoc, plavčíci - bezpečnosť plavcov, najmodernejšie zariadenie pláže - lehátka, slnečníky, sprchy, toalety, prezliekacie kabíny, občerstvenie, snack bary, zmrzlina, bezbariérový prístup
  • aktivity a programy na pláži pre všetky vekové kategórie

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 659 km, B. Bystrica 870 km, Košice 968 km
Najbližšie letisko: Benátky 34 km
Železničná stanica: Mestre (časť Benátky) 42 km
Autobusová: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny.
Medzinárodné autobusové linky do Benátok - Lido di Jesolo.

Aktivity

Športové vybavenie pláže - kanoe, windsurfing, kitesurfing, kiting, jachting, vodné lyžovanie, jazdenie na koni; možný prenájom: tenisové kurty, lode (každý deň v týždni, priamo na pláži), bicykle; chodník pre korčuliarov, cyklotrasy, joga na pláži, motokáry, minigolf, rugby, volejbal, tenis, basketbal, lunapark, aquapark, krytá plaváreň, fitnescentrá ... Novinkou od roku 2015 je labyrint v kukuričnom poli na ploche asi 5 hektárov.

Rodina / deti

Pláž vhodná pre rodiny s deťmi - jemný piesok, plytké more, jemne sa zvažujúci vstup, prítomnosť plavčíkov a záchranárov, zaručená bezpečnosť, detské ihriská na pláži, preliezačky, šmýkačky vo vodnom parku Aqualandia, obľúbené stavby z piesku, minigolf, zmrzlina, detské atrakcie - akvárium, výstava o žralokoch, loď Jolly Roger - pirátska plavba pozdĺž pobrežia plná dobrodružstiev pre rodičov a deti.

Nočný život / zábava

Letovisko Lido di Jesolo ponúka rušný nočný život. Centrom zábavy je dlhá promenáda centrom mesta, na ktorej sa nachádza množstvo kaviarničiek, vinární, reštaurácií, ale aj podnikov so živou hudbou a DJ-mi.

Obľúbenosť

Lido di Jesolo patrí k najvyhľadávanejším strediskám Benátskeho zálivu, mimoriadne obľúbené slovenskou a českou klientelou. Podľa našich klientov patrí k TOP-5 najpredávanejším v kategórii "letná dovolenka Taliansko".

Výlety

Benátky – kráľovná Jadranu, mesto vody, svetiel, kanálov a palácov, súčasť zoznamu svetového dedičstva UNESCO, možnosť plavby na preslávených benátskych gondolách po preslávenom Canale Grande, nespočetné množstvo historických pamiatok (napr. Basilica di San Marco, Chiesa Di Santa Maria Gloriosa Dei Frari, Arsenale - sídlo Benátskeho bienále, židovská štvrť Ghetto) a kultúrnych ustanovizní (múzeá, galérie).

Florencia - je významné kultúrne mesto nachádzajúce sa v centre Toskánska. Je dejiskom zrodu renesancie a pôsobiskom mnohých svetovo významných tvorcov akými bol napríklad Michelangelo Buonarotti. Jej historické centrum je zapísané do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Popri nádychu histórie je neprehliadnuteľné umenie, ktoré vo Florencii číha na každom rohu. Okrem rôznych múzeí a galérií je Florencia bohatá aj na výskyt architektonických pamiatok (Basilica di Santa Maria del Carmine, Orsanmichele, Baptistérium, Duomo a i.)

Padova - mesto mnohých kostolov, bazilík, palácov, galérií, múzeí, sôch. Okrem svojej známej univerzity (1222), na ktorej pôsobil aj napr. Galileo Galilei, sa turisti zvyknú pristaviť pri kaplnke Scrovegni (Cappella degli Scrovegni), bazilike svätého Antonína Paduánskeho (Basilica di Sant'Antonio da Padova), pri známej Donatellovej jazdeckej soche či na jednom z najznámejších námestí - Prato della Valle, ktoré sa skladá zo záhrady obohnanej stĺporadím, vyobrazujúcim slávne osobnosti. Lákadlom býva aj vychýrená najstaršia botanická záhrada (1545), či pamätné domy významných osobností, ktoré sa narodili, žili alebo pôsobili v Padove.

Mesto preslávil aj známy literát William Shakespeare v jednom z jeho najznámejších diel Skrotenie zlej ženy, ktorého dej a viaceré z postáv situoval práve do padovského prostredia. Triáda ostrovov Benátskej lagúny - Murano, Burano a Torcello. Prvý z nich sa preslávili svojimi sklárňami. Návštevníci sa môžu pozrieť na proces výroby fúkaného skla a zakúpiť si hand-made suveníry. Burano láka čipkárskou tradíciou, ale aj povestnými umelcami - maliarmi, ktorých inšpiruje primárne príroda, lagúna, rybári sediaci na brehu mora a lode. Torcello je zaujímavý predovšetkým svojimi architektonickými pamiatkami a pôsobivou prírodou. Tieto tri ostrovčeky turistom ponúkajú kontakt so starými tradíciami, špecifickou kultúrou a rôznymi druhmi a formami umenia.

Verona - mesto mnohých významných osobností akými boli napr. pápež Lucius III. či Urban III., maliar Pablo Veronese, hudobný skladateľ Antonio Salieri a i. Pokiaľ vás láka čaro architektúry, nemali by ste obísť námestie Piazza Bra, Piazza dei Signori, Piazza Erbe, amfiteáter Arena di Verona, stredoveký Palazzo del Comune a mnoho ďalších. Pre obdivovateľov Williama Shakespeara stojí za zmienku, že sa tu nachádza Casa dei Giulietta, teda dom, v ktorom podľa Shakespearovej predlohy bývala Júlia. Od balkónu domu, pod ktorým stojí socha Júlie, vedie ulička až k námestiu, ktorú turisti oblepujú papierikmi s odkazmi a svojimi tajnými prianiami. Návštevu Verony je možné spojiť aj s výletom k neďalekému jazeru Lago di Garda.

Stručný popis

Lido di Jesolo patrí medzi najnavštevovanejšie letoviská v Benátskom zálive. Je to tradičná prázdninová dovolenková destinácia, ktorú pre svoje zameranie sa na turistov obľubujú všetky vekové kategórie návštevníkov. Staršie páry siahajú po ubytovaní v pokojnejších, okrajových častiach mesta. Často využívajú možnosť prenájmu bicyklov, na ktorých potom spoznávajú blízke i širšie okolie. Niektorí uprednostňujú prechádzky úzkymi uličkami a zákutiami mnohých námestíčok, ktoré sa v Lido di Jesolo nachádzajú. Mladí ľudia, očakávajúci prúd zábavy, zväčšia zakotvia v rušnom a príjemne hektickom centre. Rodiny s deťmi siahajú po detských atrakciách.

Medzi často navštevované patrí vodný park Aqualandia, ktorý sa pýši najvyšším tobogánom na svete, ale aj najväčšou bungee jumping vežou a mnohými inými atrakciami, pre ktoré ho milujú nielen deti. Vyhľadávaným je aj lunapark New Jesolandia, ktorý je prevádzkovaný od ôsmej hod. večer do skorých ranných hodín. Vďaka svojej výhodnej polohe (dostupný kyvadlovou dopravou každých 30 min. z hlavných námestí), po ňom siahajú tak rodičia s deťmi ako aj adrenalínu-chtivá mládež. Tráviť čas s najmenšími členmi rodín sa tu dá aj na ihriskách, ktoré sú prístupné vo viacerých častiach pláže, budovaním pieskových stavieb, pri minigolfe alebo návštevou lákavých turistických atrakcií.

K vyhľadávaným patrí aj Sea Life Aquarium, v ktorom uvidíte viac ako 5000 morských živočíchov z viac ako 100 druhov. Rodinné výlety na toto miesto sú lákavé, lebo sa tu ideálne spája zábava so vzdelávaním. Niektoré deti preferujú skôr Parco Giochi Gomma Piuma - zábavný park, v ktorom sa zvyknú konať narodeninové oslavy, ale aj najrôznejšie detské atrakcie - nafukovacie hrady, klauni, šmykľavky, detské motokáry, hracie automaty, trampolíny a i. Navštíviť môžete aj viaceré múzeá, kiná či divadlá.

Približne 10 kilometrov dlhá promenáda vedúca pozdĺž mora, nachádzajúca sa medzi plážou a obytnou zónou, v sebe ukrýva množstvo reštaurácií, vinární, kaviarničiek, snack-barov, barov, zmrzlinární a obchodov najrôznejšieho druhu. Každý si tu príde na svoje. Lido di Jesolo je presiaknuté dovolenkovou atmosférou. Cítiť, že žije turistami a pre turistov. Celý chod a kolorit mesta sú prispôsobené potrebám jeho návštevníkov.

Podujatia, eventy

Letovisko Lido di Jesolo v spolupráci s mestom Jesolo organizujú mnohé športové, kultúrne a spoločenské podujatia. Za všetky spomenieme aspoň tie, ktoré sa konajú pravidelne každý rok:

• Torneo internazionale giovanile di calcio (medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj) / máj
• Gran Prix Citta di Jesolo (majstrovská Talianska v boat-ragingu) / jún
• Jesolo Air Extreme Show (extrémne akrobatické lietanie) / 1. september
• Concorso Internazionale Sculture di Sabbia (medzinárodný festival sôch z piesku) / 31. máj – 10. jún

Počas tohoto festivalu sa Jesolo na chvíľu stáva dejiskom talianskej renesancie, ktorá je každý rok tématicky zameraná na aktuálne témy, napr. hlavnou témou a motívom tvorby 10 najlepších svetových sochárov (zameraných na stavby z piesku) celého sveta. Návštevníci si sochy na pláži môžu prezrieť za symbolický poplatok (€ 2-).

Mapa

Hlavné atrakcie strediska a ubytovanie v hoteloch a apartmánoch na mape Lido di Jesolo:

Fórum / referencie

Boli ste v Lido di Jesolo a máte vlastné zaujímavé postrehy, alebo iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry ? Dajte tipy, čo si pri návšteve tohoto dovolenkového mega-strediska nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať Lido di Jesolo.

Pozrite si, ako vyzerala ponuka ubytovania v Jesole pred rokmi. V ponuke CK Reny Travel je obľúbená destinácia na severe Talianska Lido di Jesolo už od samého začiatku, roku 2004. Vďaka pretrvávajúcej obľúbenosti a dobrým ohlasom klientov sme ponuku medzičasom strojnásobili a do popredia sa dostali najmä kvalitné 4* a 3* hotely a nové rezidencie.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost