Kronplatz / Dolomiti Superski

Reny Travel - lyžovanie v Taliansku, ideálne pre rodiny

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Kronplatz

Lyžiarske stredisko Kronplatz (Plan de Corones) je vyhľadávanou destináciou pre rodiny. Lyžovanie Kronplatz sa začína na vrchole kopca, ktorý pripomína obrovský hríb nad mestom Brunico. Z vrcholu Kronplatz 2.275m smerujú výborne upravené zjazdovky na všetky svetové strany. Na svoje si prídu začiatočníci, deti, pokročilí aj zdatní lyžiari. Takmer 120 km miestnych zjazdoviek je možné rozšíriť so skipasom Dolomiti Superski až na dvanásť stredísk (1200 km). Do Alta Badia je to len 11 km skibusom. Moderný systém zasnežovania garantuje dostatok snehu so 100% pokrytím zjazdoviek. Zimné aktivity ako turistika, bežecké lyžovanie, skitouring sú zabezpečené na výbornej úrovni. Nemusíte bývať priamo na svahoch, dopravu k lanovkám zabezpečuje miestna atrakcia - kyvadlový ski-vlak.

hodnotenie 4.0 rating
4.0/5

Lyžiarske stredisko Kronplatz

Lyžiarske stredisko Kronplatz je prístupné zo siedmych údolných staníc lanoviek. Novinkou je spojenie zo stanice Percha, kde sa stretávajú železnica a lanovky. Tým sa zvýšil komfort prepravy turistov ubytovaných v okolitých dedinách a zlepšilo spojenie na lyžiarske svahy. Pribudla tak aj nová modro-červená zjazdovka Ried 10,8km, ktorá sa stala najdlhšou v stredisku Kronplatz. Najviac modrých tratí sa nachádza v časti Geiselsberg, zdatných lyžiarov potešia čierne zjazdovky Sylvester 7,6 km a Herrnegg 7,8 km v časti Riscone. Snowpark sa nachádza vo vrchnej časti strediska 2.230m medzi lanovkami Belvedere a Plateau. Obsahuje ľahké a stredne ťažké skoky a freestylové prvky. Dostatok voľných terénov pre freeride sa nachádza vedľa zjazdoviek a v neďalekých kopcoch.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre strediska

Nadmorská výška -› 935 - 2.275 m n.m.
Zjazdovky 119km -› ľahké 52 km, stredne ťažké 42 km, ťažké 25 km
Lanovky a vleky 32 -› vleky: 6, sedačky: 5, kabínky: 21
Prepravná kapacita: 71.000 os./hod.
Sezóna -› november - apríl
Technický sneh (snežné delá) -› 100% zjazdoviek
Ceny: Skipas Kronplatz / Skipas Dolomiti Superski
Top hodnotenie: skipass (5*), rodina (5*), turistika (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 560 km

Destinácia: Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky sprievodca

Kronplatz je domovom známych osobností - súrodenci Manfred a Manuella Mölgg sú úspešní reprezentanti Talianska v zjazdovom lyžovaní. Pochádzajúci z Brunica, lyžujú s logom Kronplatz na lyžiarskej helme. Vysoký podiel v rámci prepravných zariadení na svahoch lyžiarskeho strediska majú kabínkové lanovky, čo predstavuje vyššiu mieru bezpečnosti, najmä pre deti. Ski-vlaky premávajúce údolím Pustertal vytvárajú rýchle a vysokokapacitné spojenie jednotlivých lyžiarskych oblastí v tejto časti Dolomitov. Za malý poplatok ich môžu využívať návštevníci, ktorí sú ubytovaní v obciach poblíž železničnej trasy.

Najbližšie strediská v susedstve Kronplatzu sú Alta Badia, Sella Ronda, Alta Pusteria. Do spoločného skipasu patria aj menej známe strediská Speikboden a Klausberg, ktoré sú vzdialené asi 20 km na sever od Brunico.

Turistika v tejto časti hôr patrí medzi významné aktivity, 200 km turistických chodníkov, jazda na saniach za koňmi, lezenie v ľadových stenách, dopĺňajú možnosti korčuľovania, curling, paragliding, sánkovanie. Lyžiarske lekcie, kvalifikovaní inštruktori, horskí sprievodcovia. Priateľská atmosféra pre rodiny a ideálne podmienky pre lyžovanie detí, lákajú do Kronplatzu práve rodinnú klientelu. V sprievode platiacich rodičov tu lyžujú deti do 8 rokov zdarma, juniori s 30% zľavou. K dispozícii je miestny skipas Kronplatz alebo celoplošný skipas Dlomomiti Superski, ktorý je najväčším skipasom v Alpách (1.200 km zjazdoviek). Zvýhodnenie ceny 6-dňového miestneho skipasu je približne -8%.

Silné zázemie má tiež bežecké lyžovanie. Takmer 300 km udržiavaných bežeckých stôp a chodníkov poteší milovníkov ticha, prírody a fyzickej námahy. Na svahoch vznikajú stále početnejšie príležitosti pre kreatívnu mládež. Snowpark strednej a ľahkej obtiažnosti pozostáva prevažne zo skokov, nachádza sa vo vrcholovej časti strediska, vedľa lanovky Belvedere. Druhý freestyle areál Korer Park je zameraný na zábradlia a nachádza sa v časti Riscone.

Kronplatz a okolie ponúka všetky typy a kategórie ubytovania od jednoduchých apartmánov a izieb v súkromí, cez rodinné izby až po luxusné 5 hviezové hotely. Možno sa niekomu bude žiadať ubytovanie v iglu, vhodné pre dobrodružných romantikov. Možnosti relaxácie a wellness poskytujú viaceré hotely. Množstvo barov a diskoték, ktoré sú v prevádzke do neskorých nočných hodín ponúka zábavu, tanec, apres-ski párty. Z eventov je najočakávanejším podujatím sezóny januárový obrovský slalom žien v rámci seriálu Svetového pohára. Nočné lyžovanie a viaceré nočné ski-show na snehu spestria zimnú dovolenku.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost